Prameya News7

Prameya News7, News7 Odia, Odisha Latest News, Odisha Current Headlines, Odisha News Online

ପ୍ରମୁଖ ଖବର
  • ଆଜି ରାଜ୍ୟରେ ସୁସ୍ଥ ହେଲେ ଆଉ ୧୭୪୦ ଆକ୍ରାନ୍ତ
  • ||
  • ଏସ୍‌ସିବିରୁ ଗ୍ୟାଙ୍ଗଷ୍ଟର ହାଇଦର ଫେରାର ଘଟଣା : ଆଉ ୨ ଜଣଙ୍କୁ ଗିରଫ କଲା ମଙ୍ଗଳାବାଗ ପୋଲିସ
  • ||
  • ନୂଆପଡା : ଭାରସାମ୍ୟ ହରାଇ ଓଲଟିଲା କାର୍, ୩ ଗୁରୁତର
  • ||
  • ଭୁବନେଶ୍ବର : ଭୁବନେଶ୍ବରର ୩ଟି ଶିକ୍ଷାନୁଷ୍ଠାନ ସିଲ୍, ଖୁଲମଖୁଲା କୋଭିଡ୍ ନିୟମର କରିଥିଲେ ଉଲଂଘନ
  • ||
  • ବ୍ରହ୍ମପୁର : ସୁରଟରୁ ଫେରୁଥିଲେ ପ୍ରବାସୀ, ଟ୍ରେନ୍‌ରେ ଚାଲିଗଲା ଜୀବନ
  • ||
  • ଅନୁଗୋଳ : ଭାରସାମ୍ୟ ହରାଇ ଗଛରେ ପିଟିହେଲା କାର୍, ଗୋଟିଏ ପରିବାରର ଜଣେ ମୃତ, ୨ ଆହତ
  • ||
  • ଭୁବନେଶ୍ବର : ‘ହାଇଦର ପାଇଁ ନଥିଲା ପୋଲିସ ସୁରକ୍ଷା ବ୍ୟବସ୍ଥା, କିନ୍ତୁ ପାଖରେ ଥିଲେ ଯୁବତୀ’ – ଲେଖାଶ୍ରୀ
  • ||
  • ସମ୍ବଲପୁର : ଆଜିଠାରୁ ୧୫ ଦିନ ସମ୍ବଲପୁର ବାର୍ ବନ୍ଦ, କୋଭିଡ୍ ସଂକ୍ରମଣକୁ ଦୃଷ୍ଟିରେ ରଖି ନିଷ୍ପତ୍ତି
  • ||
  • ସୋର : ସରିଥିଲା ନିର୍ବନ୍ଧ, ହେଲେ ପଡିପାରିଲାନି ହାତଗଣ୍ଠି, ଶେଷରେ କାହିଁକି ଝୁଲିପଡିଲେ ଯୁବତୀ ?
  • ||
  • ବାରଙ୍ଗ : ନନ୍ଦନକାନନରୁ ଇନ୍ଦୋର ଯାଉଛନ୍ତି ୧୩ ଜୀବଜନ୍ତୁ, ଧଳା ବାଘୁଣୀ ଓ କଳା ବାଘ ସାମିଲ
  • ||

ମୋଟରଯାନ ଆଇନକୁ ଖୋଲାଖୋଲି ଉଲଂଘନ, ଫିଟନେସ୍ ନଥିବା ଗାଡିରେ ବୁଲି ବିବାଦରେ ଉପଜିଲ୍ଲାପାଳ

30/07/2020 at 10:01 AM

ଉଦଳା ୩୦।୭: ସରକାରଙ୍କ ପକ୍ଷରୁ ମୋଟରଯାନ ଆଇନକୁ କଡାକଡି କରାଯାଇଛି । ଏଥିପାଇଁ ଆରଟିଓ ସବୁ ସ୍ଥାନରେ ତନଖି କରିବା ସହିତ ଆଇନ ଉଲଂଘନକାରୀଙ୍କୁ ମୋଟା ଅଙ୍କର ଫାଇନ୍ କରୁଥିବା ମଧ୍ୟ ପୂର୍ବରୁ ଅନେକ ନଜିର ରହିଛି । ହେଲେ ଏଭଳି ସ୍ଥଳେ ମୋଟରଯାନ ଆଇନକୁ ଖୋଲାଖୋଲି ଉଲଂଘନ କରି ଏବେ ବିବାଦ ଭିତରକୁ ଆସିଛନ୍ତି ଉପଜିଲ୍ଲାପାଳ ।

ସରକାର ମୋଟର ଯାନ ଆଇନକୁ କଡାକଡି କରିଛନ୍ତି । ଯାହାକି ରାଜ୍ୟର ବିଭିନ୍ନ ପ୍ରାନ୍ତରେ ପୂର୍ବରୁ ମୋଟରଯାନ ଆଇନକୁ ଉଲଂଘନ କରି ସାଧାରଣ ଜନତା ବେଶ୍ ମୋଟା ଅଙ୍କର ଫାଇନ୍ ମଧ୍ୟ ଦେଇଛନ୍ତି । ଯାହାକୁ ନେଇ ଅନେକ ତୁମ୍ବିତୋଫାନ ମଧ୍ୟ ହୋଇଛି । ହେଲେ ଏହି ମୋଟରଯାନ ଆଇନକୁ ଖୋଲାଖୋଲି ଉଲଂଘନ କରି ଏବେ ବିବାଦକୁ ଆସିଛନ୍ତି କପ୍ତିପଦା ଉପଖଣ୍ଡର ଉପଜିଲ୍ଲାପାଳ ।

କପ୍ତିପଦା ଉପଖଣ୍ଡର ଉପଜିଲ୍ଲାପାଳ ଭଗବାନ ବହେରାଙ୍କ କାର୍ଯ୍ୟାଳୟରେ ତାଙ୍କ ଯିବାଆସିବା ନିମନ୍ତେ ଏକ ଗାଡି ଭଡା ସୂତ୍ରରେ ନିୟୋଜିତ ହୋଇଛି । ଉକ୍ତ ଗାଡିର ନମ୍ବର ହେଉଛି ଓଡି୦୧ଏଲ୭୧୪୨ । ଏହି ମହିନ୍ଦ୍ରା ବୋଲେରୋ ଗାଡିରେ ଉପଜିଲ୍ଲାପାଳ ସବୁଆଡେ ଯିବାଆସିବା କରନ୍ତି । ହେଲେ ପରିବହନ ବିଭାଗ ଓ୍ବେବସାଇଟ୍ ଖୋଲିଦେଇଛି ସବୁ ତଥ୍ୟ । ଏହି ଗାଡିର ଫିଟନେସ୍ ଗତ ୨୦୧୯ ମେ ୧୪ ତାରିଖରୁ ଶେଷ ହୋଇଯାଇଛି । ହେଲେ ଏହି ଗାଡିର ଫିଟନେସ୍ ନଥିବା ବେଳେ ଉପଜିଲ୍ଲାପାଳ ଏହି ଗାଡିରେ ସବୁଆଡେ ବୁଲୁଛନ୍ତି ।

ସବୁଠାରୁ ଆଶ୍ଚର୍ଯ୍ୟର କଥା ବିଭିନ୍ନ ସ୍ଥାନରେ ପୋଲିସ ଚେକିଂ ପାର ହୋଇ ମଧ୍ୟ ଉପଜିଲ୍ଲାପାଳଙ୍କ ଗାଡି ଯାତାୟତ କରୁଛି । ହେଲେ କେବେ କେହି ଉପଜିଲ୍ଲାପାଳଙ୍କ ଗାଡିକୁ ଅଟକାଇବା କିମ୍ବା ଏହାର ତନଖି କରିନାହାନ୍ତି । ତେବେ ବିନା ଫିଟନେସରେ ଏକ ବର୍ଷ ହେବ ଗାଡିରେ ବୁଲି ଏବେ ବିବାଦରେ ପଡିଛନ୍ତି ଉପଜିଲ୍ଲାପାଳ । ଏହା ଜଣାପଡିବା ପରେ ଉପଜିଲ୍ଲାପାଳ ନିଜ କ୍ଷମତାର ଅପବ୍ୟବହାର କରୁଥିବା ଅଭିଯୋଗ କରିଛନ୍ତି ଆଇନଜୀବୀ ।

ଅନ୍ୟପଟେ ପୂର୍ବରୁ ମୋଟରଯାନ ଆଇନ ଉଲଂଘନ କରି ତଣ୍ଡ ଗଣିଥିବା ସାଧାରଣ ଲୋକେ ମଧ୍ୟ ଏହା ଶୁଣି ଆଶ୍ଚର୍ଯ୍ୟ ହେବା ସହିତ ଯେହେତୁ ସେ ଉପଜିଲ୍ଲାପାଳ ସେ ସବୁ ନିୟମକୁ ଖୋଲାଖୋଲି ଉଲଂଘନ କରିପାରିବେ ବୋଲି ମତ ରଖିଛନ୍ତି । ତେବେ ସରକାରଙ୍କ ନିୟମ ମୁଖ୍ୟମନ୍ତ୍ରୀଙ୍କଠାରୁ ଆରମ୍ଭ କରି ଗରିବ ଶ୍ରେଣୀର ଲୋକଙ୍କ ପାଇଁ ହୋଇଥିବା ବେଳେ ଉପଜିଲ୍ଲାପାଳଙ୍କ କ୍ଷେତ୍ରରେ ସେ ନିୟମକୁ କଣ ପାଇଁ କୋହଳ କରାଯାଇଛି ତାହାକୁ ନେଇ ସାଧାରଣରେ ପ୍ରଶ୍ନବାଚୀ ସୃଷ୍ଟି ହୋଇଛି ।   

   Related Posts