Prameya News7

Prameya News7, News7 Odia, Odisha Latest News, Odisha Current Headlines, Odisha News Online

ପ୍ରମୁଖ ଖବର
  • କମିବାରେ ଲାଗିଛି କରୋନା ପ୍ରଭାବ, ସୁସ୍ଥ ହୋଇ ଘରକୁ ଫେରିଲେ ଆଉ ୭୦୭ ଆକ୍ରାନ୍ତ
  • ||
  • ବିରାଟ ବାହିନୀ ଚିତ୍‌ପଟାଙ୍ଗ, ଭାରତକୁ ୫୧ ରନରେ ହରାଇ ସିରିଜ୍ ହାତେଇଲା ଅଷ୍ଟ୍ରେଲିଆ
  • ||
  • କାର୍ତ୍ତିକ ପୂର୍ଣ୍ଣିମାରେ ପବିତ୍ର ଗଙ୍ଗା ସ୍ନାନକୁ ନେଇ ଦୁଇ ଦିନ ପାଇଁ ହରିଦ୍ୱାର ସୀମା ସିଲ୍
  • ||
  • ହାଡଭଙ୍ଗା ଶୀତ ଯୋଗୁଁ ମନାଲିରେ ଜଣକର ମୃତ୍ୟୁ, ଜିରୋ ଡିଗ୍ରୀ ତଳକୁ ଖସିଲା ପାରଦ
  • ||
  • ଡାଲିରେ ୧୫ ଟଙ୍କା ରିହାତି ଦେବେ ସରକାର
  • ||
  • ଭୁବନେଶ୍ୱର : କମିଲା କୋଭିଡ୍ ମୃତ୍ୟୁ ସଂଖ୍ୟା : ଗତ ୨୪ ଘଣ୍ଟାରେ ଯାଇଛି ୪ ମୁଣ୍ଡ, ୧୭୩୪ରେ ପହଞ୍ଚିଲା ମୃତକଙ୍କ ସଂଖ୍ୟା
  • ||
  • ଭୁବନେଶ୍ୱର : ରାଜ୍ୟରେ ଚିହ୍ନଟ ହେଲେ ୫୧୮ କରୋନା ସଂକ୍ରମିତ, ୩୧୮୩୦୭ରେ ପହଞ୍ଚିଲା ଆକ୍ରାନ୍ତଙ୍କ ସଂଖ୍ୟା
  • ||
  • ସୋର : ଡକାୟତ ଗ୍ୟାଙ୍ଗ୍ ଓ ଗ୍ରାମବାସୀଙ୍କ ମଧ୍ୟରେ ଖଣ୍ଡ ଯୁଦ୍ଧ : ୪ ଗୁରୁତର, ଜଣେ ଗିରଫ
  • ||
  • ନୂଆଦିଲ୍ଲୀ : ଭାରତରେ କମୁଛି ସଂକ୍ରମଣ, ଗତ ୨୪ଘଣ୍ଟାରେ ୪୧୮୧୦ କରୋନା ଆକ୍ରାନ୍ତ ଚିହ୍ନଟ
  • ||
  • ଉଦଳା : ଜମିବାଡି ବିବାଦକୁ କେନ୍ଦ୍ରକରି ଡବଲ ମର୍ଡର ! ସଂମ୍ପର୍କୀୟ ଭାଇ ଓ ପୁତୁରାକୁ ହତ୍ୟା କଲା ଭାଇ
  • ||

୨କୋଟି ଟଙ୍କା ଲାଞ୍ଚ ମନ୍ତବ୍ୟ: ଦିଲ୍ଲୀ ମୁଖ୍ୟମନ୍ତ୍ରୀ ଓ ସ୍ୱାସ୍ଥ୍ୟମନ୍ତ୍ରୀଙ୍କୁ ନିଃସର୍ତ୍ତକ୍ଷମା ମାଗିଲେ ବିଜେପି ନେତା କପିଲ ମିଶ୍ର

29/10/2020 at 4:52 PM

ନୂଆଦିଲ୍ଲୀ ୨୯।୧୦:  ବିଜେପି ନେତା କପିଲ ମିଶ୍ର ଦିଲ୍ଲୀ ସ୍ୱାସ୍ଥ୍ୟମନ୍ତ୍ରୀ ସତ୍ୟେନ୍ଦ୍ର ଜୈନ ଓ ମୁଖ୍ୟମନ୍ତ୍ରୀ ଅରବିନ୍ଦ କେଜରୀୱାଲଙ୍କୁ ଗୁରୁବାର ନିସର୍ତ୍ତ କ୍ଷମାଯାଚନା କରିଛନ୍ତି। ୨ କୋଟି ଟଙ୍କା ଲାଞ୍ଚ ମାମଲାରେ କପିଲ ମିଶ୍ର ଦେଇଥିବା ମନ୍ତବ୍ୟ ଲାଗି ଏହି କ୍ଷମାଯାଚନା କରିଛନ୍ତି। ପ୍ରସଙ୍ଗରେ ମିଶ୍ର ଦେଇଥିବା ମନ୍ତବ୍ୟ ଲାଗି ସତ୍ୟେନ୍ଦ୍ର ଜୈନ ୨୦୧୭ ମସିହାରେ ମାନହାନୀ ମୋକଦ୍ଦମା ରୁଜୁ କରିଥିଲେ।

ଜୈନ୍‌ଙ୍କ ଠାରୁ ମୁଖ୍ୟମନ୍ତ୍ରୀ କେଜରୀୱାଲ ନଗଦ ୨ କୋଟି ଟଙ୍କା ଲାଞ୍ଚ ନେଇଥିବାର ମାନହାନିକର ଅଭିଯୋଗ ଆଣିଥିଲେ କପିଲ ମିଶ୍ର। ତେବେ କପିଲ ମିଶ୍ର କୋର୍ଟରେ ତାଙ୍କ ଅଭିଯୋଗ ପ୍ରମାଣିତ କରି ପାରିନଥିବା ବେଳେ ଅଭିଯୁକ୍ତ ଯଦି ନ୍ୟାୟାଳୟରେ ନିଃସର୍ତ୍ତ କ୍ଷମାଯାଚନା କରିବେ ତେବେ ଜୈନ୍‌ ତାଙ୍କ ମାମଲା ପ୍ରତ୍ୟାହାର କରିବେ ବୋଲି କହିଥିଲେ। ସେହି ଅନୁସାରେ କପିଲ ମିଶ୍ର କୋର୍ଟରେ ନିସର୍ତ୍ତ କ୍ଷମାଯାଚନା କରିବା ପୂର୍ବରୁ ଏଥିଲାଗି ସାର୍ବଜନିକ କ୍ଷମା ନିବେଦନ କରିଛନ୍ତି।

ମିଶ୍ରଙ୍କୁ ମନ୍ତ୍ରୀ ପଦରୁ ହଟାଇ ଦିଆଯିବା ଯୋଗୁ ଆମ ଆଦମୀ ପାର୍ଟି (ଆପ୍) ସଂଯୋଜକଙ୍କ ବିରୋଧରେ ସେ ଏପରି ଅଭିଯୋଗ ଆଣିଥିଲେ ବୋଲି କୁହାଯାଉଛି। ତେବେ ସତ୍ୟେନ୍ଦ୍ର ଜୈନ୍ ମୁଖ୍ୟମନ୍ତ୍ରୀଙ୍କୁ ନଗଦ ୨ କୋଟି ଟଙ୍କା ଦେବା ବେଳେ ସେ ଦେଖିଥିଲେ। ଏ ନେଇ ମିଶ୍ର କେଜରୀୱାଲଙ୍କୁ ପଚାରିବାରୁ ରାଜନୀତିରେ ଏପରି ହୁଏ ବୋଲି ସେ କହିଥିଲେ। ସେତେବେଳେ କେଜରୀୱାଲଙ୍କ ଉପରୁ ତାଙ୍କର ଭରସା ଉଠିଯାଇଥିଲା ବୋଲି କପିଲ ମିଶ୍ର କହିଥିଲେ। ଏଣୁ ପରେ ସେ ଆମଆଦମୀ ପାର୍ଟି ଛାଡିଦେଇଥିବାର କହିଛନ୍ତି।

ଅନ୍ୟପକ୍ଷରେ ଦିଲ୍ଲୀ ମୁଖ୍ୟମନ୍ତ୍ରୀଙ୍କୁ କୋର୍ଟ ଏକ ମାନହାନୀ ମୋକଦ୍ଦମାରେ ନିର୍ଦ୍ଦୋଷରେ ଖଲାସ କରିଦେଇଛନ୍ତି। ମୁଖ୍ୟମନ୍ତ୍ରୀ ଅରବିନ୍ଦ କେଜରୀ ୱାଲଙ୍କ ବିରୋଧରେ ବିଜେପି ସାଂସଦ ରମେଶ ବିଧୁରୀ ୨୦୧୬ ମସିହାରେ ଏହି ମୋକଦ୍ଦମା ରୁଜୁ କରିଥିବା ବେଳେ କୋର୍ଟରେ ଦିଲ୍ଲୀ ମୁଖ୍ୟମନ୍ତ୍ରୀ ଦକ୍ଷିଣ ଦିଲ୍ଲୀ ସାଂସଦଙ୍କ ମାନହାନୀ କରିଥିବା ପ୍ରମାଣିତ ହୋଇପାରିନାହିଁ। ଏଣୁ କେଜରୀୱାଲଙ୍କୁ କୋର୍ଟ ନିର୍ଦୋଷରେ ମୁକ୍ତ କରିଦେଇଛନ୍ତି।  

   Related Posts