Prameya News7

Prameya News7, News7 Odia, Odisha Latest News, Odisha Current Headlines, Odisha News Online

ପ୍ରମୁଖ ଖବର
  • ସାଲେପୁର : ମକର ଯାତ୍ରାରୁ ନାବାଳିକାଙ୍କୁ ଟେକି ନେଇ ନଦୀପଠାରେ ଗଣଦୁଷ୍କର୍ମ, ଥାନାରେ ଏତଲା, ଭାଇରାଲ୍ ଭିଡିଓ ନେଇ ପୋଲିସର ଛାନଭିନ୍
  • ||
  • କେନ୍ଦ୍ରାପଡା : ଚିକିତ୍ସା ଅବହେଳାରୁ ରୋଗୀ ମୃତ୍ୟୁ ଅଭିଯୋଗ, ସିଡିଏମ୍‌ଓଙ୍କ କାର୍ଯ୍ୟାଳୟ ଆଗରେ ମୃତଦେହ ରଖି ପରିବାର ଲୋକଙ୍କ ଧାରଣା
  • ||
  • ବୌଦ୍ଧ : ATMରୁ ବାହାରିଲା କାଗଜ ପେଷ୍ଟ ଥିବା ୨୦ଟି ୫ଶହ ଟଙ୍କିଆ ନୋଟ୍, ଫେରସ୍ତ ନେବାକୁ ମନାକଲା ବ୍ୟାଙ୍କ୍ !
  • ||
  • ଭୁବନେଶ୍ବର : ରାଜ୍ୟରେ ବୁଧବାରଠୁ ପୁଣି ଟିକାକରଣ, ଟିକା ନେବେ ବଳକା ୧ ଲକ୍ଷ ୭୩ ହଜାର ୬୩୬ ଜଣ ସ୍ଵାସ୍ଥ୍ୟକର୍ମୀ
  • ||
  • ସମ୍ବଲପୁର : କିନ୍ନରଙ୍କଠାରୁ ୩ବର୍ଷର ଶିଶୁ କନ୍ୟାକୁ ଉଦ୍ଧାର କଲା ଚାଇଲ୍ଡ ଲାଇନ୍, ଚୋରି ସନ୍ଦେହ
  • ||
  • ଭୁବନେଶ୍ବର : STF ପଞ୍ଝାରେ ଧଳା ଜହର ବେପାରୀ, କୋଟିଏରୁ ଅଧିକ ଟଙ୍କାର ବ୍ରାଉନସୁଗାର ଜବତ
  • ||
  • ନବରଙ୍ଗପୁର : ଚଳନ୍ତା କାର୍‌ରେ ଲାଗିଲା ନିଆଁ, ଅଳ୍ପକେ ବର୍ତ୍ତିଲେ ଯାତ୍ରୀ
  • ||
  • ଢେଙ୍କାନାଳ : ହାତୀ ପୁଣି ନେଲା ଆଉ ଜଣଙ୍କ ଜୀବନ, ଶୌଚ ହେବାକୁ ଯାଇଥିବା କଚାଡି ମାରିଲା ଦନ୍ତା
  • ||
  • ବଲାଙ୍ଗୀର : ବିଚାରାଧୀନ କଏଦୀ ମୃତ, ହତ୍ୟା ମାମଲାରେ ଥିଲେ ଅଭିଯୁକ୍ତ
  • ||
  • ଶହେ ତଳକୁ ଖସିଲା ଦୈନିକ ସଂକ୍ରମିତଙ୍କ ସଂଖ୍ୟା : ରାଜ୍ୟରେ ଚିହ୍ନଟ ହେଲେ ଆଉ ୯୯ କୋଭିଡ୍ ପଜିଟିଭ୍‌, ୩୩୪୫୨୯ରେ ପହଞ୍ଚିଲା ଆକ୍ରାନ୍ତଙ୍କ ସଂଖ୍ୟା
  • ||

ଡାକ ଟିକଟରେ ଛୋଟା ରାଜନ ଓ ମୁନ୍ନା ବଜରଙ୍ଗୀ : ଏବେ ବିନ୍ଧିଲା ମୁଣ୍ଡ, ତଦନ୍ତ ନିର୍ଦେଶ ଦେଲେ ଭାରତୀୟ ଡାକ ବିଭାଗ

28/12/2020 at 7:50 PM

କାନପୁର ୨୮/୧୨ : କେନ୍ଦ୍ର ସରକାରଙ୍କ ‘ମୋ ଷ୍ଟାମ୍ପ’ ଯୋଜନାରେ ବ୍ୟବହାର କରାଯାଉଥିବା ମୁଦ୍ରିତ ପୋଷ୍ଟାଲ ଷ୍ଟାମ୍ପରେ ଅଣ୍ଡରୱାର୍ଲ୍ଡ ଡନ୍ ଛୋଟା ରାଜନ ଏବଂ ଗ୍ୟାଙ୍ଗଷ୍ଟର ମୁନ୍ନା ବଜରଙ୍ଗୀର ଫଟୋ ଛାପାଯାଇଥିବା ଦେଖିବାକୁ ମିଳିଛି । ତେବେ ଏହି ଘଟଣା ସାମ୍ନାକୁ ଆସିବା ପରେ ବିଭାଗ ପକ୍ଷରୁ ତତ୍ପରତା ପ୍ରକାଶ ପାଇଛି ଏବଂ ତଦନ୍ତ ଆରମ୍ଭ କରିଛି କାନପୁର ଡାକ ବିଭାଗ ।

ଯୋଗାଯୋଗ ମନ୍ତ୍ରଣାଳୟ ଅଧୀନରେ ଥିବା ଡାକ ବିଭାଗ ଦ୍ବାରା ଧାର୍ଯ୍ୟ କରାଯାଇଥିବା ନିୟମ ଅନୁଯାୟୀ ଜଣେ ଗ୍ରାହକଙ୍କୁ ‘ମୋ ଷ୍ଟାମ୍ପ’ ଅର୍ଡର ଫର୍ମ ପୂରଣ କରିବାକୁ ପଡିବ । ଯାହା ଫଳରେ ଉପଲବ୍ଧ ଷ୍ଟାମ୍ପ ସିଟଲେଟରୁ ନିଜ ପସନ୍ଦର ଷ୍ଟାମ୍ପ ନିଆଯାଇପାରିବ । ଏହା ପରେ ଭରାଯାଇଥିବା ଫର୍ମକୁ ଅପରେଟରଙ୍କୁ ହସ୍ତାନ୍ତର କରାଯାଇଥାଏ । କେନ୍ଦ୍ର ଯୋଗାଯୋଗ ମନ୍ତ୍ରଣାଳୟ ନିୟମ ଅନୁଯାୟୀ ଏହା ମଧ୍ୟ ଉଲ୍ଲେଖ କରାଯାଇଛି ଯେ ଏପରି ଷ୍ଟାମ୍ପ ” ଆଇନର ଉଲ୍ଲଂଘନ କରିପାରେ, ସମାଜର କୌଣସି ନୈତିକ ମୂଲ୍ୟବୋଧକୁ ନଷ୍ଟ କରିପାରେ କିମ୍ବା କୌଣସି ତୃତୀୟ ପକ୍ଷ, ଦେଶ କିମ୍ବା ଇଣ୍ଡିଆ ପୋଷ୍ଟର ସ୍ୱାର୍ଥ ବିରୁଦ୍ଧରେ କାର୍ଯ୍ୟ କରିପାରେ”। ତେଣୁ ଏହା ବେଆଇନ ଭାବେ ଉପସ୍ଥାପିତ ହୋଇପାରିବ ନାହିଁ ।

ଏହାକୁ ସ୍ବତନ୍ତ୍ର ଭାବେ ବ୍ୟବହାର କରିବା ପାଇ କେନ୍ଦ୍ର ସରକାରଙ୍କ ପକ୍ଷରୁ ସ୍ବତନ୍ତ୍ର ଭାବେ ଅନୁମତି ନିଆଯାଏ । ଏଥିରେ  ଗ୍ରାହକଙ୍କ ଫଟୋ ଏବଂ ସଂସ୍ଥାର ଲୋଗୋ, ଐତିହାସିକ କୋଠାବାଡି, ପ୍ରସିଦ୍ଧ ପର୍ଯ୍ୟଟନସ୍ଥଳୀ, ଐତିହାସିକ ସହର, ବନ୍ୟଜନ୍ତୁ, ବନ୍ୟ ପ୍ରାଣୀ ଏବଂ ପକ୍ଷୀ ଆଦିଙ୍କର ଏକ ଫଟୋ ଛପା ଯାଇପାରିବ । ତେବେ ପୋଷ୍ଟାଲ ଷ୍ଟାମ୍ପରେ ଅଣ୍ଡରୱାର୍ଲ୍ଡ ଡନ୍ ଛୋଟା ରାଜନ ଏବଂ ଗ୍ୟାଙ୍ଗଷ୍ଟର ମୁନ୍ନା ବଜରଙ୍ଗୀର ଫଟୋ କିପରି ଆସିଲା ସେ ନେଇ ତଦନ୍ତ ଜାରି ରହିଛି ।

   Related Posts