Prameya News7

Prameya News7, News7 Odia, Odisha Latest News, Odisha Current Headlines, Odisha News Online

ପ୍ରମୁଖ ଖବର
  • ଗୋପାଳପୁର ବିଧାୟକ ପ୍ରଦୀପ ପାଣିଗ୍ରାହୀ ଗିରଫ
  • ||
  • ମିର୍ଜାପୁରରେ କଂଗ୍ରେସ ନେତା ଦିଗ୍‌ବିଜୟ ସିଂହଙ୍କ ବଡ଼ ବୟାନ, କହିଲେ- ପାକିସ୍ତାନ ଯିବାକୁ ଚାହୁଁଛି
  • ||
  • ରାଜନୀତିରେ ପ୍ରବେଶ କଲେ ସୁପରଷ୍ଟାର୍ ରଜନୀକାନ୍ତ
  • ||
  • ବଢିଲା LPG ସିଲିଣ୍ଡର ଦର ଏବେ ବିନା ସବସିଡି ଉପଭୋକ୍ତାଙ୍କୁ ଦେବାକୁ ପଡିବ ଅଧିକ ୫୦ଟଙ୍କା
  • ||
  • ସାଲେପୁର : ଆମ୍ବୁଲାନ୍ସକୁ ପିଟିଲା କାର୍, ଡ୍ରାଇଭର ଆହତ
  • ||
  • କଟକ : ସି-ସୋର ଘାଟରୁ ଅଜଣା ମୃତଦେହ ଉଦ୍ଧାର, ଭାସି ଆସିଥିବା ସନ୍ଦେହ
  • ||
  • ଚଣ୍ଡିଗଡ : ପଦ୍ମ ବିଭୂଷଣ ଫେରାଇଲେ ପଞ୍ଜାବର ପୂର୍ବତନ ମୁଖ୍ୟମନ୍ତ୍ରୀ ପ୍ରକାଶ ସିଂହ ବାଦଲ
  • ||
  • ନୂଆଦିଲ୍ଲୀ : ଅନଲାଇନ୍‌ରେ ହେବନାହିଁ CBSE ବୋର୍ଡ ପରୀକ୍ଷା, ପୂର୍ବଭଳି ପରୀକ୍ଷା ଦେବେ ଛାତ୍ରଛାତ୍ରୀ
  • ||
  • ଝାରସୁଗୁଡା : ବାପା ନା’ ରାକ୍ଷସ, ନିଶାଶକ୍ତ ଅବସ୍ଥାରେ ୧୧ ବର୍ଷର ଝିଅ ସହ କଲା ଦୁଷ୍କର୍ମ !
  • ||
  • କନ୍ଧମାଳ : ହଜିଗଲା ମା’ର ମମତା, ୪ ବର୍ଷ ଝିଅର ଗାଲ କାଟିଦେଲା ସାବତ ମା’ !
  • ||

“ଧନ୍ୟବାଦ କେଜ୍ରିଓ୍ବାଲ ଜି… ସତ୍ୟ ମେବ୍ ଜୟତେ” : ଦେଶଦ୍ରୋହ ମାମଲା ପାଇଁ ଦିଲ୍ଲୀ ସରକାରଙ୍କ ମଞ୍ଜୁରୀ ପରେ କହ୍ନେୟା କୁମାରଙ୍କ ପ୍ରତିକ୍ରିୟା

29/02/2020 at 10:09 AM

ନୂଆଦିଲ୍ଲୀ ୨୯।୦୨: ଜବାହର ଲାଲ ନେହେରୁ ବିଶ୍ୱବିଦ୍ୟାଳୟ (ଜେଏନୟୁ) ଛାତ୍ରସଂଘର ପୂର୍ବତନ ସଭାପତି ଓ ସିପିଆଇ ନେତା କହ୍ନେୟା କୁମାରଙ୍କ ବିରୋଧରେ ଦେଶଦ୍ରୋହ ମାମଲା ଚାଲିବ । କହ୍ନେୟା କୁମାରଙ୍କ ବିରୋଧରେ ଦେଶଦ୍ରୋହ ମାମଲା ଚାଲିବାକୁ ଅନୁମତି ଦେଇଛନ୍ତି ଦିଲ୍ଲୀ ସରକାର । ଦେଶ ବିରୋଧୀ ଶ୍ଲୋଗାନ ଦେଇଥିବାରୁ ତାଙ୍କ ନାମରେ ଏହି ମାମଲା ଚାଲିବ ପାଇଁ ଦିଲ୍ଲୀ ସରକାର ଅନୁମତି ଦେଇଛନ୍ତି । ତେବେ ତାଙ୍କ ବିରୋଧରେ ଦେଶଦ୍ରୋହ ମାମଲା ଚାଲିବାକୁ ନେଇ ଦିଲ୍ଲୀ ସରକାରଙ୍କୁ କଟାକ୍ଷ କରି ଧନ୍ୟବାଦ ଜଣାଇଛନ୍ତି କହ୍ନେୟା କୁମାର ।

ନିଜ ବିରୋଧରେ ଦେଶଦ୍ରୋହ ମାମଲା ଚାଲିବାକୁ ନେଇ ଦିଲ୍ଲୀର କେଜ୍ରିଓ୍ବାଲ ସରକାରଙ୍କୁ କଟାକ୍ଷ କରିଛନ୍ତି କହ୍ନେହ କୁମାର । ସେ ଟ୍ବିଟ୍‌ କରି କହିଛନ୍ତି ଯେ, ମୋ ବିରୋଧରେ ଦେଶଦ୍ରୋହ ମାମଲା ଚଲାଇବାକୁ ଅନୁମତି ଦେଇଥିବାରୁ କେଜ୍ରିଓ୍ବାଲ ସରକାରଙ୍କୁ ଧନ୍ୟବାଦ ଜଣାଉଛି । ମାମଲାକୁ ଫାଷ୍ଟ୍ର ଟ୍ରାକ୍‌ କୋର୍ଟରେ ସ୍ପିଡ ଟ୍ରାଏଲ କରାଯାଉ ଲେଖିଛନ୍ତି ।

ଗୁରୁବାର ଦିନ ଦିଲ୍ଲୀର କେଜ୍ରିଓ୍ବାଲ ସରକାର ଜେଏନ୍‌ୟୁ ଛାତ୍ରସଂଘର ପୂର୍ବତନ ଅଧ୍ୟକ୍ଷ କହ୍ନେୟା କୁମାରଙ୍କ ଉପରେ ଦେଶଦ୍ରୋହ ମାମଲା ଚାଲିବା ପାଇଁ ମଂଜୁରୀ ଦେଇଛନ୍ତି । ଦିଲ୍ଲୀ ସ୍ପେଶାଲ ସେଲ୍‌ କେଜ୍ରିଓ୍ବାଲ୍‌ ସରକାରଙ୍କୁ କହ୍ନେୟା କୁମାରଙ୍କ ବିରୋଧରେ କେସ୍‌ ଚଲାଇବା ପାଇଁ ଅନୁମତି ମାଗିଥିଲେ । ବହୁଦିନ ଧରି ଏ ସମ୍ପର୍କିତ ମାମଲାର ଫାଇଲ୍‌ ଅଟକି ରହିଥିଲା ।

କିଛି ଦିନ ତଳେ ଦିଲ୍ଲୀ ପଟିଆଲା ହାଉସ କୋର୍ଟ ଦିଲ୍ଲୀ ପୋଲିସର ସ୍ପୋଶାଲ ସେଲ୍‌କୁ ନିର୍ଦ୍ଦେଶ ଦେଇଥିଲେ ଯେ, କେଜ୍ରିଓ୍ବାଲ ସରକାର ଏହି ମାମଲାରେ ନିଜ ପକ୍ଷ ରଖନ୍ତୁ । ଏହାପରେ ଦିଲ୍ଲୀ ପୋଲିସ ସ୍ପେଶାଲ ସେଲ୍‌ ପୁଣି ଥରେ ଚିଠି ଲେଖି କେଜ୍ରିଓ୍ବାଲ ସରକାରଙ୍କୁ କେସ୍‌ ଚଲାଇବା ପାଇଁ ଅନୁମତି ମାଗିଥିଲେ । ଏବେ ଗୁରୁବାର ଦିନ କେଜ୍ରିଓ୍ବାଲ ସରକାର କହ୍ନେୟା କୁମାରଙ୍କ ସମେତ ୮ଜଣଙ୍କ ନାଁରେ ଦେଶଦ୍ରୋହ ମାମଲା ଚାଲିବାକୁ ଅନୁମତି ଦେଇଛନ୍ତି ।

   Related Posts