Prameya News7

Prameya News7, News7 Odia, Odisha Latest News, Odisha Current Headlines, Odisha News Online

ପ୍ରମୁଖ ଖବର
  • କେନ୍ଦ୍ରକୁ ଓଡ଼ିଶା ମାଗିଲା ଅଗଷ୍ଟ ବର୍ଷା-ବନ୍ୟାର ସହାୟତା, ଦାବି କଲା ୧୫୬୯.୫୦ କୋଟି ଟଙ୍କା
  • ||
  • ରାଜ୍ୟରେ ଆଉ ୧୬ କରୋନା ସଂକ୍ରମିତଙ୍କ ମୃତ୍ୟୁ
  • ||
  • ରାଜ୍ୟରେ ୧୬୩୩ କରୋନା ସଂକ୍ରମିତ ଚିହ୍ନଟ
  • ||
  • ଟ୍ରକକୁ ପଛ ପଟୁ ପିଟିଲା ଟ୍ରଲର, ୨ ମୃତ
  • ||
  • ଡ଼କାୟତି ଯୋଜନା ପଣ୍ଡ, ବାଇପାସ କଡ଼ରୁ ୬ ଡକାୟତ ଗିରଫ
  • ||

ବିଏମ୍‌ସିକୁ କଙ୍ଗନାଙ୍କ ଆକ୍ଷେପ: କହିଲେ ମହାରାଷ୍ଟ୍ର ସରକାରଙ୍କ ‘ପାଳିତ’

20/09/2020 at 11:51 AM

ମୁମ୍ବାଇ ୨୦/୦୯ : ବଲିଉଡ ଅଭିନେତ୍ରୀ କଙ୍ଗନା ରଣାୱତ ମହାରାଷ୍ଟ୍ର ସରକାର ଓ ଵୃହନମୁମ୍ବାଇ ମହାନଗର ପାଳିକା (ବିଏମସି) ନାଁରେ ଏକ ଖାସ ସନ୍ଦେଶ ଲେଖିଛନ୍ତି । ଏହି ନୋଟରେ ସେ ବିଏମସିକୁ ରାଜ୍ୟ ସରକାରଙ୍କ ପାଳିତ ବୋଲି କହିଛନ୍ତି । କଙ୍ଗନା ନିଜ ଇନ୍ସଟାଗ୍ରାମ ଷ୍ଟୋରୀରେ କୋଠା ଭାଙ୍ଗିବାକୁ ନେଇ ମୁମ୍ବାଇ ନଗର ନିୟମ ଅଧିନିୟମ ୧୮୮୮ ଧାରା ୩୫୧ରେ ଉଲ୍ଲେଖ ନିୟମ ସମ୍ପର୍କରେ କହିଛନ୍ତି ।

ଏଥିରେ ଲେଖା ହୋଇଛି, କୋଠାର ସଂରଚନା କ୍ଷତିଗ୍ରସ୍ତ କରିବା ସମ୍ବନ୍ଧରେ ନଗର ନିଗମ ନିୟମ-ବ୍ୟକ୍ତି ବିଶେଷଙ୍କୁ ୧୫ ଦିନ ନୋଟିସ ଦେବାପରେ କୋଠା ଭଙ୍ଗାରୁଜା କରାଯାଇପାରିବ । ସଂରଚନା ଅବୈଧ ହୋଇଥିଲେ ମଧ୍ୟ ଯଦି ନଗର ନିଗମ ନିୟମ ଉଲଂଘନ କରେ ତାହେଲେ ତାଙ୍କୁ କ୍ଷତିପୂରଣ ଦେବାକୁ ପଡିଥାଏ । ଏହିଭଳି ମାମଲାରେ ଯେଉଁ ଅଧିକାରୀମାନେ ନିୟମ ଉଲଙ୍ଘନ କରିଥାନ୍ତି ତାଙ୍କ ଠାରୁ କ୍ଷତିପୂରଣ ଅସୁଲ କରାଯାଇଥାଏ ।

ନିଜ ପୋଷ୍ଟର କ୍ୟାପସନରେ କଙ୍ଗନା ଲେଖିଛନ୍ତି, ‘ମହାରାଷ୍ଟ୍ର ସରକାର ଓ ତାଙ୍କ ପାଳିତଙ୍କ ପାଇଁ ଏକ ଖାସ ସନ୍ଦେଶ’

ସୂଚନାଯୋଗ୍ୟ ଯେ, ମୁମ୍ବାଇ ମହାନଗର ପାଳିକା କଙ୍ଗନାଙ୍କ ଆବେଦନ ଉପରେ ଆଫିଡେଭିଟ୍ ଦାଖଲ କରି ୨ କୋଟି କ୍ଷତିପୂରଣକୁ ନିରାଧାରା ଓ ଫର୍ଜୀ କହିଛି । ବିଏମସି କଙ୍ଗନାଙ୍କ କାର୍ଯ୍ୟାଳୟ ଭାଙ୍ଗିଥିବାରୁ ୨ କୋଟି ଟଙ୍କା କ୍ଷତିପୂରଣ ଦାବି କରିଥିଲେ । ବର୍ତ୍ତମାନ ବିଏମସି ଏହି କ୍ଷତିପୂରଣକୁ ନିରାଧାରା ବୋଲି କହିଛି ।

ଆଫିଡେଭିଟରେ ବିଏମସି କହିଛି, ଅଭିଯୋଗକାରୀ ମିଥ୍ୟା ଉଦ୍ଦେଶ୍ୟରେ କୋର୍ଟଙ୍କ ଦ୍ୱାରସ୍ଥ ହୋଇଛନ୍ତି ଏବଂ ସଠିକ ତଥ୍ୟକୁ ଚାପି ଦେଇଛନ୍ତି । ସେ କୌଣସି ରିଲିଫ ପାଇଁ ଉତ୍ତରଦାୟୀ ନୁହନ୍ତି ।

   Related Posts