Prameya News7

Prameya News7, News7 Odia, Odisha Latest News, Odisha Current Headlines, Odisha News Online

ପ୍ରମୁଖ ଖବର
  • ପୋଖରୀରୁ ମିଳିଲା ନିଖୋଜ ଶିଶୁକନ୍ୟାର ମୃତଦେହ, ହତ୍ୟା ସନ୍ଦେହ
  • ||
  • ଶିକାରୀ ଗିରଫ, ୬ ମୃତ ବିଦେଶୀ ପକ୍ଷୀ ଜବତ
  • ||
  • ରାଜ୍ୟରେ ଆଉ ଜଣଙ୍କ ଜୀବନ ନେଲା କରୋନା, ମୃତ୍ୟୁସଂଖ୍ୟା ୮୪୦୭କୁ ବୃଦ୍ଧି
  • ||
  • ୨୪ ଘଣ୍ଟାରେ ରାଜ୍ୟରେ ଚିହ୍ନଟ ହେଲେ ୧୯୧ କରୋନା ସଂକ୍ରମିତ, ୧୦୪୮୬୮୩ରେ ପହଞ୍ଚିଲା ସଂଖ୍ୟା
  • ||
  • ଦେଶରେ ୨୪ ଘଣ୍ଟାରେ ବାହାରିଲେ ୮ ହଜାରରୁ ଅଧିକ କରୋନା ପଜିଟିଭ୍, ୬୨୧ ମୃତ
  • ||
  • ମଝି ସମୁଦ୍ରରେ ଦୁର୍ଘଟଣା, ଧକ୍କା ହେଲା ୨ ଜାହାଜ
  • ||
  • ବାତ୍ୟାର ରୂପ ନେବ ଲଘୁଚାପ ! ଅନୁମାନ ଲଗାଇଲାଣି ଆଇଏମଡି, ରାଜ୍ୟରେ ପ୍ରବଳ ବର୍ଷା ସମ୍ଭାବନା
  • ||
  • ବାଘ ଗଣନା ବେଳେ ମିଳିଲା ମୃତଦେହ, ହତ୍ୟା ନା ଆତ୍ମହତ୍ୟା !
  • ||
  • ଶୀତ ଅଧିବେଶନ ପୂର୍ବରୁ ରବିବାର ସର୍ବଦଳୀୟ ବୈଠକ, ବିରୋଧିଙ୍କ ସହ କଥା ହେବେ ପ୍ରଧାନମନ୍ତ୍ରୀ
  • ||

ବିବାଦୀୟ ବିବୃତ୍ତିକୁ ନେଇ କହିଲେ କଙ୍ଗନା – ‘ଭୁଲ୍ ପ୍ରମାଣିତ କଲେ ଫେରାଇ ଦେବି ପଦ୍ମଶ୍ରୀ ସମ୍ମାନ’

13/11/2021 at 3:14 PM

ନୂଆଦିଲ୍ଳୀ ୧୩।୧୧ : ବଲିଉଡ୍‌ର କଣ୍ଟ୍ରୋଭର୍ସି କୁଇନ୍‌ କଙ୍ଗନା ତାଙ୍କ ବିବାଦୀୟ ମନ୍ତବ୍ୟକୁ ନେଇ ସବୁ ବେଳେ ଚର୍ଚ୍ଚାରେ ଥାନ୍ତି। ହେଲେ ଗତ କିଛି ଦିନ ତଳେ ସେ ତାଙ୍କ ବିବାଦୀୟ ମନ୍ତବ୍ୟ ଦେଇ ଟ୍ରୋଲ ହୋଇଛିନ୍ତି । ଯାହାକୁ ନେଇ ରାଜନୀତି କ୍ଷେତ୍ରରେ ମଧ୍ୟ ତାଙ୍କୁ ଟାର୍ଗେଟ୍‌ କରିଛନ୍ତି। ତାଙ୍କୁ ଅନେକ କଥା ମଧ୍ୟ ଶୁଣିବାକୁ ମିଳିଛି ହେଲେ ସେ ଚୁପ୍‌ ବସି ନାହାନ୍ତି । ସେ ମଧ୍ୟ ଓଲଟା ଜବାବ୍‌ ଦେଇଛନ୍ତି । ଯାହା ବର୍ତ୍ତମାନ ସୋସିଆଲ ମିଡିଆରେ ଭାଇରାଲ ହେବାରେ ଲାଗିଛି । କେବଳ ଏତିକି ହିଁ ନୁହେଁ ତାଙ୍କ ନାଁରେ ମାମଲା ମଧ୍ୟ ରୁଜୁ କରାଯାଇଛି ।

ଚଳଚ୍ଚିତ୍ର ଅଭିନେତ୍ରୀ କଙ୍ଗନା ରାନାୱତ ସ୍ୱାଧୀନତା ଭିକ୍ଷା ସମୟରେ ସାକ୍ଷାତ କରିବାର ବିବୃତ୍ତି ଦେଇ ବିବାଦରେ ଛନ୍ଦି ହୋଇଛନ୍ତି। ବର୍ତ୍ତମାନ କଙ୍ଗନା କହିଛନ୍ତି ଯେ ଯଦି ତାଙ୍କୁ ଭୁଲ ପ୍ରମାଣିତ କରାଯାଏ ତେବେ ସେ ପଦ୍ମଶ୍ରୀ ପୁରସ୍କାର ଫେରାଇ ଦେବେ। କଙ୍ଗନା ଏହି ମନ୍ତବ୍ୟ ସମସ୍ତଙ୍କୁ ଚକିତ କରିଛି। ଉଲ୍ଲେଖନୀୟ କଥା ହେଉଛି, ପଦ୍ମଶ୍ରୀ ଗ୍ରହଣ କରିବାର ଗୋଟିଏ ଦିନ ପରେ କଙ୍ଗନା ଏକ ବିବାଦୀୟ ବିବୃତ୍ତି ଦେଇଛନ୍ତି। ଅଭିନେତ୍ରୀ କହିଥିଲେ ଯେ ମୋଦୀ ସରକାର ୨୦୧୪ ରେ ଆସିବା ପରେ ପ୍ରକୃତ ସ୍ୱାଧୀନତା ଆସିଛି। ୧୯୪୭ ରେ ଯେଉଁ ସ୍ୱାଧୀନତା ହାସଲ କରାଯାଇଥିଲା, ଭିକ ମାଗିବା ନେଇ ଦିଆଯାଇଥିଲା। ଏହା ପରେ ସାରା ଦେଶରେ କଙ୍ଗନା ବିରୋଧରେ ବିରୋଧ ପ୍ରଦର୍ଶନ କରାଯାଇଛି।

ଏବେ ପୁଣି ଥରେ କଙ୍ଗନା ଭିକ ମାଗିବାରେ ସ୍ୱାଧୀନତାର ବିବୃତ୍ତିକୁ ନେଇ କହିଛନ୍ତି । ସୂଚନା ଅନୁଯାୟୀ ଅଭିନେତ୍ରୀ ତାଙ୍କ ଇନଷ୍ଟାଗ୍ରାମ ଷ୍ଟୋରୀରେ ଥିବା ଏକ ପୁସ୍ତକରୁ କିଛି ସେୟାର କରିଥିଲେ। କଙ୍ଗନା ଲେଖିଛନ୍ତି ଯେ ସ୍ୱାଧୀନତା ସଂଗ୍ରାମ ୧୮୫୭ ମସିହାରେ ହୋଇଥିଲା। ଏଥିରେ ସୁଭାଷ ଚନ୍ଦ୍ର ବୋଷ, ରାନୀ ଲକ୍ଷ୍ମୀବାଇ ଏବଂ ଭୀର ସାବରକର ଯୋଗ ଦେଇଥିଲେ। କିନ୍ତୁ ୧୯୪୭ ମସିହାରେ ସ୍ୱାଧୀନତା ପାଇଁ କେଉଁ ଯୁଦ୍ଧ ହୋଇଥିଲା? ମୋର ଏ ବିଷୟରେ କୌଣସି ଧାରଣ ନାହିଁ । ଯଦି କେହି ମୋତେ ଏ ବିଷୟରେ ସୂଚନା ଦିଅନ୍ତି, ମୁଁ କେବଳ କ୍ଷମା ପ୍ରାର୍ଥନା କରିବି ନାହିଁ, ବରଂ ପଦ୍ମଶ୍ରୀଙ୍କୁ ମଧ୍ୟ ଫେରାଇ ଦେବି । ଏହି ସମୟରେ ରାଜନେତା ତଥା ଅନ୍ୟମାନେ କଙ୍ଗନା ରାଣାୱାତଙ୍କ ବିବୃତ୍ତିକୁ ବିରୋଧ କରିଛନ୍ତି। ଦିଲ୍ଲୀ ବିଜେପି ନେତା ପ୍ରବୀଣ ଶଙ୍କର କପୁର ଗୁରୁବାର ଏହି ବିଷୟରେ ଟୁଇଟ୍ ମଧ୍ୟ କରିଛନ୍ତି ।

   Related Posts