Prameya News7

Prameya News7, News7 Odia, Odisha Latest News, Odisha Current Headlines, Odisha News Online

ପ୍ରମୁଖ ଖବର
  • ପ୍ରଥମ ଟି-୨୦ରେ କଙ୍ଗାରୁ ଚିତ୍, ଚମକିଲେ ଭାରତୀୟ ବୋଲର, ଅଷ୍ଟ୍ରେଲିଆକୁ ୧୧ ରନରେ ହରାଇଲା ବିରାଟ ବାହିନୀ
  • ||
  • ୪ କ୍ବିଣ୍ଟାଲ ୬୦ କେଜି ଚନ୍ଦନ କାଠ ଜବତ: ଆନୁମାନିକ ମୂଲ୍ୟ ୭୦ ଲକ୍ଷ ଟଙ୍କାରୁ ଅଧିକ
  • ||
  • ଜଳେଶ୍ବର: ବିଶାଖା ଏଗ୍ରୋ ସୋରୁମ୍ ଆଗରେ ଚାଷୀମାନଙ୍କ ପକ୍ଷରୁ ଆମରଣ ଅନଶନ
  • ||
  • ଅପରାହ୍ନରେ ସ୍ଥଳଭାଗ ଛୁଇଁବ ‘ବୁରେଭି’ : କେରଳ-ତାମିଲନାଡୁର କିଛି ଜିଲ୍ଲାରେ ଛୁଟି ଘୋଷଣା, ବିମାନବନ୍ଦର ବନ୍ଦ
  • ||
  • ଜଗତପୁର : ଧାନ କଟାଳୀଙ୍କୁ ଶୁଣ୍ଢରେ କଚାଡି ମାରିଲା ହାତୀ
  • ||
  • ବାଲେଶ୍ବର ଓ ମୟୁରଭଞ୍ଜରେ ମୃଦୁ ଭୂକମ୍ପ ଝଟ୍‌କା ଅନୁଭୂତ
  • ||
  • ଆଜି ପ୍ରଥମ ଟି୨୦ : ଅଷ୍ଟ୍ରେଲିଆକୁ କଡା ଟକ୍କର ଦେବ ଭାରତ, ଓ୍ୱାର୍ଣ୍ଣରଙ୍କ ଅନୁପସ୍ଥିତିର ଫାଇଦା ନେବ ବିରାଟ ବାହିନୀ
  • ||
  • ଜି.ଉଦୟଗିରି : ନାବାଳିକା ଝିଅକୁ ଦୁଷ୍କର୍ମ ଅଭିଯୋଗ, ଅଭିଯୁକ୍ତକୁ ଗିରଫ କଲା ପୋଲିସ
  • ||
  • ଯୁବକଙ୍କ ଝୁଲନ୍ତା ମୃତଦେହ ଉଦ୍ଧାର: ପ୍ରାଥମିକ ତଦନ୍ତରୁ ହତ୍ୟା ସନ୍ଦେହ
  • ||
  • ପୋଲିସ୍‌ ଏବଂ ଜୁଆ ଆଡ୍ଡା ମାଲିକଙ୍କ କଥାବାର୍ତ୍ତାର ଅଡିଓ କଲ ଭାଇରାଲ
  • ||

ନୟାଗଡ଼ରେ କଙ୍ଗାରୁ କୋର୍ଟ

14/08/2018 at 10:56 AM

ନୟାଗଡ଼ ୧୪/୮ : ନୟାଗଡ ଜିଲ୍ଲାରେ କଙ୍ଗାରୁ କୋର୍ଟ ଘଟଣା ଥମିବାରେ ନଁ। ଧରୁନି । ଗଁ।ର କିଛି ମୁଷ୍ଟିମେୟ ଲୋକ ଆଇନକୁ ଖାତିର ନକରି ନିଜର ରାୟ ଶୁଣାଇବା ସହ ନିରିହଙ୍କ ଉପରେ ଜୁଲୁମ୍ କରୁଛନ୍ତ । ଏହିଭଳି ଏକ ଘଟଣା ଦେଖିବାକୁ ମିଳିଛି ଇଟାମାଟି ଥାନା ଲାଠିପଡା ଗଁ।ରେ ।
ଘର ମୁଖ୍ୟ ଦ୍ୱାର ଆଗରେ ପଡିଛି ଅଇଁଠା ଖଲି ସମେତ ବିଭିନ୍ନ ପଚା ପରିବା । ଏପରିକି ମଣିଷ ମଳ ମଧ୍ୟ ପଡିଛି । ଗଁ।ର ନିଷ୍ପତ୍ତିକୁ ନମାନିବାର ଇଏ ହେଉଛି ପରିଣାମ । ନୟାଗଡ ଜିଲ୍ଲା ଇଟାମାଟି ଥାନା ଲାଠିପଡା ଗଁ।ରେ ଆଜି ସକାଳୁ ଏଭଳି ଏକ ଘଟଣା ଦେଖିବାକୁ ମିଳିଛି । ଲାଠିପଡା ଡେରା ସାହିରେ ସୁରେନ୍ଦ୍ର ଦାଶ ନିଜ ପରିବାର ସହ ରୁହନ୍ତି । ଗତ ଫେବୃଆରୀ ମାସରେ ସାହିରେ ସଭା ବସିଥିବାବଳେ ଜଣେ ବ୍ୟକ୍ତି ଅନ୍ୟ ଜଣଙ୍କୁ ମାଡ ମାରିଥିଲେ । ଏହାକୁ ବିରୋଧ କରିବାରୁ ସୁରେନ୍ଦ୍ରଙ୍କୁ ମଧ୍ୟ ମାଡ ମରାଯାଇଥିଲା । ଗଁ। ସଭାରେ ଆପତ୍ତି କରିଥିଲେ ମଧ୍ୟ ନ୍ୟାୟ ନମିଳିବାରୁ ସୁରେନ୍ଦ୍ର ଥାନାର ଦ୍ୱାରସ୍ଥ ହୋଇଥିଲେ । ଏହାପରେ ତାଙ୍କୁ ସାହିରୁ ବାଛନ୍ଦ କରାଯାଇଥିଲା । ସବୁ ସମୟରେ ତାଙ୍କ ଘର ଉପରକୁ ଟେକାପଥର ମାଡ କରାଯିବା ସହ ସାହିର କିଛି ଲୋକ ଅଜଥାରେ ଗାଳିଗୁଲଜ କରିଆସୁଥିବା ସୁରେନ୍ଦ୍ର ଅଭିଯୋଗ କରିଛନ୍ତି । ଏପରିକି ତାଙ୍କ ଘର ସମ୍ମୁଖରେ ଥିବା ପାଣି ଟ୍ୟାପକୁ ମଧ୍ୟ ସାହି ଲୋକ ଭାଙ୍ଗି ଦେଇଥିଲେ । ଗତକାଲି ସାହିର କିଛି ଯୁବକ ତାଙ୍କ ଘର ଉପରକୁ ପଚା ପନିପରିବା ଫିଙ୍ଗିଥିଲେ ଯାହାକି ସୁରେନ୍ଦ୍ରଙ୍କ ବାପାଙ୍କ ଦେହରେ ବାଜିଥିଲା । ସେ ଏହାକୁ ବିରୋଧ କରିବାରୁ ପୁଣି ସେମାନେ ଘର ଉପରକୁ ଗୋବର ଏବଂ ବିଭିନ୍ନ ପଚା ଜିନିଷ ଫିଙ୍ଗିଥିଲେ । ଆଜି ସକାଳୁ ପରିବାର ଲୋକ ବାହାରକୁ ଆସିବାବେଳକୁ ବାରଣ୍ଡାରେ ମଣିଷ ମଳ ସହ ଅଇଁଠା ଖଲି ଏବଂ ଖାଦ୍ୟ ଜିନିଷ ପଡିଥିବା ଦେଖିଥିଲେ । ଏ ସମ୍ପର୍କରେ ସୁରେନ୍ଦ୍ର ଇଟାମାଟି ଥାନାରେ ଅଭିଯୋଗ କରିବା ସହ ନ୍ୟାୟ ପାଇଁ ଦାବି କରିଛନ୍ତି ।
ଗତକାଲିର ଘଟଣା ପରେ ସୁରେନ୍ଦ୍ର ସ୍ଥାନୀୟ ସରପଞ୍ଚଙ୍କୁ ଏ ସମ୍ପର୍କରେ ଅବଗତ କରିବା ପରେ ସରପଞ୍ଚଙ୍କ ସ୍ବାମୀ ସାହିଲୋକଙ୍କୁ ତାଗିଦ୍ କରିଥିଲେ । ହଲେ ଫଳ ହେଲା ଓଲଟା । ତବେ ଘଟଣାକୁ ନିନ୍ଦା କରିବା ସହ ଶାନ୍ତି କମିଟି ଗଠନ କରାଯାଇ ଏହାର ଶିଘ୍ର ସମାଧାନ କରାଯିବ ବୋଲି ସରପଞ୍ଚ କହିଛନ୍ତି । ସେପଟେ ଅଭିଯୋଗ ପାଇବା ପରେ ମାମାଲା ରୁଜୁ କରାଯାଇ ତଦ’ ଆରମ୍ଭ ହୋଇଥିବା ଥାନାଅଧିକାରୀ କହିଛନ୍ତି । ଦୋଷୀଙ୍କ ବିରୁଦ୍ଧରେ ଦୃଢ କାର୍ଯ୍ୟାନୁଷ୍ଠାନ ନିଆଯିବ ବୋଲି ସେ କହିଛନ୍ତି ।

   Related Posts