Prameya News7

Prameya News7, News7 Odia, Odisha Latest News, Odisha Current Headlines, Odisha News Online

ପ୍ରମୁଖ ଖବର
  • ରାଇରଙ୍ଗପୁର: ଗୋରୁମହିଷାଣି ପୋଲିସର ସଡକ ସୁରକ୍ଷା ସଚେତନ କାର୍ଯ୍ୟକ୍ରମ, ସାମିଲ ଥିଲେ ସ୍ଥାନୀୟ ଲୋକେ
  • ||
  • ବଲାଙ୍ଗୀର: ପୁଣି ରକ୍ତ ରଞ୍ଜିତ ହେଲା ଶୁଲିଆ ପୀଠ, ଗଡିଲା ଶହ ଶହ ପଶୁ-ପକ୍ଷୀଙ୍କ ମୁଣ୍ଡ
  • ||
  • ଭୁବନେଶ୍ବରରେ ପହଞ୍ଚିଲା ୨ୟ ପର୍ଯ୍ୟାୟ କୋଭିଡ ଟିକା: ସ୍ପାଇସ୍ ଜେଟ୍‌ରେ ଆସିଲା ଟିକା
  • ||
  • ଭାଙ୍ଗିଲା ୩୩ ବର୍ଷର ରେକର୍ଡ୍‌ : ବ୍ରିସବେନ ଟେଷ୍ଟରେ ଭାରତର ଐତିହାସିକ ବିଜୟ, ଅଷ୍ଟ୍ରେଲିଆକୁ ୩ ଓ୍ବିକେଟ୍‌ରେ ହରାଇ ସିରିଜ କବଜା କଲା ଟିମ୍ ଇଣ୍ଡିଆ
  • ||
  • ମାଲକାନଗିରି : ସୀମାନ୍ତରେ ଏନ୍‌କାଉଣ୍ଟର, ୧୦ରୁ ଅଧିକ ମାଓ କ୍ୟାମ୍ପ ଧ୍ୱଂସ
  • ||
  • ସମ୍ବଲପୁର : ଫୋକସ୍‌ରେ ପଶ୍ଚିମ ଓଡିଶା, ମା’ ସମଲେଶ୍ବରୀଙ୍କ ମନ୍ଦିର ବୁଲି ସମୀକ୍ଷା କଲେ 5-T ସଚିବ
  • ||
  • ଭାଙ୍ଗିଲା ୩୩ ବର୍ଷର ରେକର୍ଡ୍‌ : ବ୍ରିସବେନ ଟେଷ୍ଟରେ ଅଷ୍ଟ୍ରେଲିଆକୁ ୩ ଓ୍ବିକେଟ୍‌ରେ ହରାଇ ସିରିଜ କବଜା କଲା ଟିମ୍ ଇଣ୍ଡିଆ
  • ||
  • ହାଇଦ୍ରାବାଦ : ପାଠ ପଢୁନଥିଲା ବୋଲି ୧୦ ବର୍ଷର ପୁଅକୁ ଜିଅନ୍ତା ଜାଳିଦେଲା ବାପା, ପୋଡିଯାଇଛି ଶରୀରର ୬୫ ଭାଗ
  • ||
  • ବଡବିଲ : ନର୍ଭେରାମ ଖଣି କାର୍ଯ୍ୟାଳୟରେ ଆୟକର ଚଢାଉ, ବିଭିନ୍ନ କାଗଜପତ୍ରର ଯାଞ୍ଚ
  • ||
  • ଭୁବନେଶ୍ବର : ରାଜ୍ୟରେ ଆଉ ଜଣେ କରୋନା ସଂକ୍ରମିତ ପ୍ରାଣ ହରାଇଲେ, ୧୯୦୨ ଛୁଇଁଲା ମୃତକଙ୍କ ସଂଖ୍ୟା
  • ||

ଭାରତ ବନ୍ଦକୁ ବିରୋଧ କଲେ କଙ୍ଗନା : କହିଲେ ‘ଚାଷୀଙ୍କୁ ପଥଭ୍ରଷ୍ଟ କରୁଛନ୍ତି ଦିଲଜିତ-ପ୍ରିୟଙ୍କା’

11/12/2020 at 1:12 PM

ମୁମ୍ବାଇ ୧୧/୧୨: ଅଭିନେତ୍ରୀ କଙ୍ଗନା ରଣୌତ ଏବେ ଚାଷୀ ଆନ୍ଦୋଳନକୁ ନେଇ ଅନେକ ଟ୍ବିଟ୍ କରୁଛନ୍ତି। କଙ୍ଗନାଙ୍କ ଷ୍ଟାଣ୍ଡ ଲଗାତାର ସରକାରଙ୍କ ଆଡ଼କୁ ନରମ ଏବଂ ବିରୋଧ କରୁଥିବା ଚାଷୀଙ୍କ ଆଡ଼କୁ କଡ଼ା ରହିଛି। ଏବେ କଙ୍ଗନା ପୁଣି ଥରେ ଦିଲଜିତ ଦୋସାଞ୍ଝଙ୍କୁ ଟ୍ବିଟରରେ ଟାର୍ଗେଟ୍ କରିବାକୁ ଉଦ୍ୟମ କରିଛନ୍ତି। ଏହା ପୂର୍ବରୁ ଚାଷୀ ଆନ୍ଦୋଳନରେ ଏକ ଫେକ୍ ଟ୍ବିଟକୁ ନେଇ କଙ୍ଗନା ଏବଂ ଦିଲଜିତଙ୍କ ମଧ୍ୟରେ ବିବାଦ ହୋଇ ସାରିଛି।

କେବଳ ଏତିକି ନୁହେଁ ଏଥର କଙ୍ଗନାଙ୍କ ଟାର୍ଗେଟରେ ପ୍ରିୟଙ୍କା ଚୋପ୍ରା ମଧ୍ୟ ଅଛନ୍ତି। ଟ୍ବିଟରେ ପ୍ରଧାନମନ୍ତ୍ରୀ ନରେନ୍ଦ୍ର ମୋଦିଙ୍କ ଟ୍ବିଟରୁ ସେ ଦିଲଜିତ ଏବଂ ପ୍ରିୟଙ୍କାଙ୍କୁ ଚାଷୀ ବିଲ୍ ବୁଝାଇବାକୁ ମଧ୍ୟ ଉଦ୍ୟମ କରିଥିଲେ।

କଙ୍ଗନା ଟ୍ବିଟ୍ କରି ଲେଖିଥିଲେ ଯେ- ‘ପ୍ରିୟ ଦିଲଜିତ ଦୋସାଞ୍ଝ ଏବଂ ପ୍ରିୟଙ୍କା ଚୋପ୍ରା ଯଦି ସତରେ ଚାଷୀଙ୍କ ଚିନ୍ତା ହେଉଛି ,ଯଦି ସତରେ ମାଆଙ୍କ ଆଦର ଏବଂ ସମ୍ମାନ କରୁଛନ୍ତି ତେବେ ଶୁଣି ତ ନିଅନ୍ତୁ ପ୍ରକୃତରେ ଚାଷୀ ବିଲ୍ କ’ଣ? ନା କେବଳ ନିଜ ମା,ଭଉଣୀ ଏବଂ ଚାଷୀଙ୍କୁ ବ୍ୟବହାର କରି ଦେଶଦ୍ରୋହୀଙ୍କ ଗୁଡ ବୁକ୍ସରେ ଆସିବାକୁ ଚାହୁଁଛନ୍ତି? ବାଃ ରେ ଦୁନିଆ ବାଃ।’

ଏହା ବ୍ୟତୀତ କଙ୍ଗନା ଜଣେ ୟୁଜରଙ୍କ ଟ୍ବିଟକୁ ମଧ୍ୟ ରିଟ୍ବିଟ୍ କରିଛନ୍ତି। ଏହି ସେୟାରର ଟ୍ବିଟରେ ୟୁଜର ଦିଲଜିତ ଦୋସାଞ୍ଝ ଏବଂ ଆମି ଓ୍ବିର୍କଙ୍କୁ ଟ୍ୟାଗ୍ କରି ଲେଖିଛନ୍ତି ଯେ କମ୍ୟୁନିଷ୍ଟସ୍ ଆମ ମାଆ ଏବଂ ଭଉଣୀଙ୍କ ରାଜନୀତିକ ହିତ ପାଇଁ ଶୋଷଣ କରୁଛନ୍ତି। ଏହି ଲୋକ ଯେଉଁମାନେ ପୋଷ୍ଟର ପାଇଁ ଅଛନ୍ତି ଏମାନଙ୍କ ମଧ୍ୟରୁ ଅନେକ ଲୋକ ଆତଙ୍କବାଦ ଅଭି​‌ଯୋଗରେ ଗିରଫ ହୋଇଛନ୍ତି। ଏହା ଚାଷୀ ବିଲ୍ ସହ ଜଡ଼ିତ ନୁହେଁ। କ’ଣ ଏମାନଙ୍କ ବିରୁଦ୍ଧରେ ଆପଣ କହିବେ? ନା,କାରଣ ଆପଣ ମଧ୍ୟ ଏହି ସମସ୍ୟାର ଅଂଶ। ଏହାର ଉତ୍ତରରେ କଙ୍ଗନା କହିଛନ୍ତି ଯେ- ସମସ୍ୟା କେବଳ ଏମାନେ ନୁହଁନ୍ତି ଯେଉଁମାନେ ଏମାନଙ୍କର ସମର୍ଥନ କରୁଛନ୍ତି ଏବଂ ଚାଷୀ ବିଲର ବିରୋଧ କରୁଛନ୍ତି ସେମାନେ ମଧ୍ୟ ଏଥିପାଇଁ ଦାୟୀ। ଏମାନଙ୍କୁ ଭଲଭାବେ ଜଣା ଯେ ଏହି ବିଲ୍ ଚାଷୀଙ୍କ ପାଇଁ କେତେ ଜରୁରୀ ତଥାପି ଏମାନେ ନିଜ ଫାଇଦା ପାଇଁ ନିରୀହ ଚାଷୀଙ୍କୁ ହିଂସା,ଘୃଣା ଏବଂ ଭାରତ ବନ୍ଦ ପାଇଁ ଉସୁକାଉଛନ୍ତି।

ଏହା ବ୍ୟତୀତ କଙ୍ଗନା ଆଉ ଏକ ଟ୍ବିଟରେ ଲେଖିଛନ୍ତି ଯେ,‘ ଚାଷୀଙ୍କୁ ଆନ୍ଦୋଳନ ପାଇଁ ଉସୁକାଇବା ପାଇଁ ଲେଫ୍ଟ ମିଡିଆ ଦିଲଜିତ ଦୋସାଞ୍ଝ ଏବଂ ପ୍ରିୟଙ୍କା ଚୋପ୍ରା ଭଳି ଲୋକଙ୍କୁ ପ୍ରଶଂସା କରିବ,ପ୍ରୋ ଇସଲାମିଷ୍ଟ ଏବଂ ଭାରତ ବିରୋଧୀ ଫିଲ୍ମ ଇଣ୍ଡଷ୍ଟ୍ରି ଏବଂ ବ୍ରାଣ୍ଡ ତାଙ୍କ ପାଇଁ ଅଫରର ଲାଇନ ଲଗାଇ ଦେବ। ସମସ୍ୟା ହେଉଛି ଏହା ​‌ଯେ ପୂରା ବ୍ୟବସ୍ଥା ଏଭଳି ହୋଇଛି ଭାରତ ବିରୋଧୀ ଦୁର୍ନୀତି ବ୍ୟବସ୍ଥା ବିରୋଧରେ ବହୁତ କମ୍ ଲୋକ ଅଛନ୍ତି। ତାଙ୍କୁ ଭରସା ରହିଛି ଯେ ଭଲ ଏବଂ ଖରାପ ମଧ୍ୟରେ ପ୍ରତ୍ୟେକ ଯୁଦ୍ଧରେ ଯାଦୁ ହେବ,ଖରାପ ଏବେ ସଶକ୍ତ ହୋଇଯାଇଛି। ଜୟ ଶ୍ରୀ ରାମ।’

   Related Posts