Prameya News7

Prameya News7, News7 Odia, Odisha Latest News, Odisha Current Headlines, Odisha News Online

ପ୍ରମୁଖ ଖବର
  • ସାଲେପୁର : ମକର ଯାତ୍ରାରୁ ନାବାଳିକାଙ୍କୁ ଟେକି ନେଇ ନଦୀପଠାରେ ଗଣଦୁଷ୍କର୍ମ, ଥାନାରେ ଏତଲା, ଭାଇରାଲ୍ ଭିଡିଓ ନେଇ ପୋଲିସର ଛାନଭିନ୍
  • ||
  • କେନ୍ଦ୍ରାପଡା : ଚିକିତ୍ସା ଅବହେଳାରୁ ରୋଗୀ ମୃତ୍ୟୁ ଅଭିଯୋଗ, ସିଡିଏମ୍‌ଓଙ୍କ କାର୍ଯ୍ୟାଳୟ ଆଗରେ ମୃତଦେହ ରଖି ପରିବାର ଲୋକଙ୍କ ଧାରଣା
  • ||
  • ବୌଦ୍ଧ : ATMରୁ ବାହାରିଲା କାଗଜ ପେଷ୍ଟ ଥିବା ୨୦ଟି ୫ଶହ ଟଙ୍କିଆ ନୋଟ୍, ଫେରସ୍ତ ନେବାକୁ ମନାକଲା ବ୍ୟାଙ୍କ୍ !
  • ||
  • ଭୁବନେଶ୍ବର : ରାଜ୍ୟରେ ବୁଧବାରଠୁ ପୁଣି ଟିକାକରଣ, ଟିକା ନେବେ ବଳକା ୧ ଲକ୍ଷ ୭୩ ହଜାର ୬୩୬ ଜଣ ସ୍ଵାସ୍ଥ୍ୟକର୍ମୀ
  • ||
  • ସମ୍ବଲପୁର : କିନ୍ନରଙ୍କଠାରୁ ୩ବର୍ଷର ଶିଶୁ କନ୍ୟାକୁ ଉଦ୍ଧାର କଲା ଚାଇଲ୍ଡ ଲାଇନ୍, ଚୋରି ସନ୍ଦେହ
  • ||
  • ଭୁବନେଶ୍ବର : STF ପଞ୍ଝାରେ ଧଳା ଜହର ବେପାରୀ, କୋଟିଏରୁ ଅଧିକ ଟଙ୍କାର ବ୍ରାଉନସୁଗାର ଜବତ
  • ||
  • ନବରଙ୍ଗପୁର : ଚଳନ୍ତା କାର୍‌ରେ ଲାଗିଲା ନିଆଁ, ଅଳ୍ପକେ ବର୍ତ୍ତିଲେ ଯାତ୍ରୀ
  • ||
  • ଢେଙ୍କାନାଳ : ହାତୀ ପୁଣି ନେଲା ଆଉ ଜଣଙ୍କ ଜୀବନ, ଶୌଚ ହେବାକୁ ଯାଇଥିବା କଚାଡି ମାରିଲା ଦନ୍ତା
  • ||
  • ବଲାଙ୍ଗୀର : ବିଚାରାଧୀନ କଏଦୀ ମୃତ, ହତ୍ୟା ମାମଲାରେ ଥିଲେ ଅଭିଯୁକ୍ତ
  • ||
  • ଶହେ ତଳକୁ ଖସିଲା ଦୈନିକ ସଂକ୍ରମିତଙ୍କ ସଂଖ୍ୟା : ରାଜ୍ୟରେ ଚିହ୍ନଟ ହେଲେ ଆଉ ୯୯ କୋଭିଡ୍ ପଜିଟିଭ୍‌, ୩୩୪୫୨୯ରେ ପହଞ୍ଚିଲା ଆକ୍ରାନ୍ତଙ୍କ ସଂଖ୍ୟା
  • ||

ଭାରତରେ ଦୁଷ୍କର୍ମକାରୀଙ୍କୁ ବିଚ୍ ରାସ୍ତାରେ ଫାଶୀ ଦେବା ଉଚିତ: ମହିଳାଙ୍କ ସୁରକ୍ଷାକୁ ନେଇ ଏମିତି କହିଲେ ଅଭିନେତ୍ରୀ କଙ୍ଗନା ରନୌତ୍

12/01/2021 at 9:47 AM

ମୁମ୍ବାଇ ୧୨/୦୧ : ମହିଳାଙ୍କ ଉପରେ ଅତ୍ୟାଚାର କରୁଥିବା ବ୍ୟକ୍ତିମାନଙ୍କ ବିରୋଧରେ କଠୋର ଦଣ୍ଡ ବିଧାନ ଗ୍ରହଣ କରିବା ପାଇଁ ଅଭିନେତ୍ରୀ କଙ୍ଗନା ରନୌତ ଦାବି କରିଛନ୍ତି । ଅଭିନେତ୍ରି କହିଛନ୍ତି, ‘ସାଉଦି ଆରବ ପରି ଭାରତରେ ମଧ୍ୟ ଦଣ୍ଡ ସ୍ଥିର କରାଯିବା ଉଚିତ୍ ଏବଂ ମହିଳାଙ୍କୁ ଯୌନ ନିର୍ଯ୍ୟାତନା ଦେଉଥିବା ଲୋକଙ୍କୁ ବିଚ୍ ରାସ୍ତାରେ ଉପରେ ଫାଶି ଦେବା ଉଚିତ’ । ଭୋପାଳରେ ଗଣମାଧ୍ୟମକୁ ସାକ୍ଷାତକାର ଅବସରରେ ସେ ଆହୁରି ମଧ୍ୟ କହିଛନ୍ତି, ଅନେକ ଜଣ ମହିଳା ସାହସ କରିପାରନ୍ତି ନାହିଁ ସେମାନଙ୍କ ଉପରେ ହେଉଥିବା ଅତ୍ୟାଚାର ବିଷୟରେ କହିବା ପାଇଁ । ଅନେକ ସମୟରେ ମହିଳାମାନେ ବଦନାମ ହେବା ଆଶଙ୍କାରେ କାହାକୁ କିଛି ନକହି ଏଭଳି ଭୟଙ୍କର ବ୍ୟଭିଚାରକୁ ସହିଯାନ୍ତି । ଯାହାକୁ ସବୁଠାରୁ ବଡ ଦୁଃଖର ବିଷୟ ବୋଲି କଙ୍ଗନା କହିଛନ୍ତି ।  

କଙ୍ଗନାଙ୍କ କହିବା ଅନୁଯାୟୀ, ଆମ ଦେଶରେ ସାଉଦି ଆରବ ପରି ନିୟମ ହେବା ଦରକାର । ସାଉଦି ଆରବରେ ମହିଳାଙ୍କ ଉପରେ ଅତ୍ୟାଚାର କରୁଥିବା ଲୋକଙ୍କୁ ଫାଶୀ ଦିଆଯାଏ ଏବଂ ତାହା ପୁଣି ବିଚ୍ ରାସ୍ତା ଉପରେ ଏବଂ ସମସ୍ତଙ୍କ ସାମ୍ନାରେ । ଆମେ ମଧ୍ୟ ଏହିପରି ଉଦାହରଣ ସୃଷ୍ଟି କରିବା ଉଚିତ । ଯାହା ଫଳରେ ଦେଶରେ ମହିଳାମାନଙ୍କ ପ୍ରତି ହେଉଥିବା ବ୍ୟଭିଚାର ଉପରେ ରୋକ ଲାଗିପାରିବ । ନିକଟରେ କଙ୍ଗନା ନିଜର ଆଗାମୀ ଫିଲ୍ମ ‘ଥଲୈବି’ର ସୁଟିଙ୍ଗ୍ ଶେଷ କରିଛନ୍ତି । ଏହି ଫିଲ୍ମରେ ସେ ତାମିଲନାଡୁର ମୁଖ୍ୟମନ୍ତ୍ରୀ ଜେ. ଜୟଲଳିତାଙ୍କ ଭୂମିକାରେ ନଜର ଆସିବେ ।  ଏହା ଛଡା ସେ ଫିଲ୍ମ ‘ଧାକଡ୍’ ଏବଂ ‘ତେଜସ୍’ରେ ମଧ୍ୟ ନଜର ଆସିବେ । ଖୁବଶୀଘ୍ର ଏହାର ସୁଟିଂ ମଧ୍ୟ ଆରମ୍ଭ ହେବାକୁ ଯାଉଛି ।  

କଙ୍ଗନା ରନୌତ ଶୁକ୍ରବାର ବାନ୍ଦ୍ରା ପୋଲିସ ଷ୍ଟେସନ୍ ରେ ପହଞ୍ଚି ନିଜର ବୟାନ ଦେଇଥିଲେ ଏବଂ ଏହା ପରେ ସେ ଏକ ଭିଡିଓ ମଧ୍ୟ ଜାରି କରିଥିଲେ । ଭିଡିଓରେ ସେ କହିଛନ୍ତି, ବ୍ୟବସ୍ଥାକୁ ସୁଧାରିବାକୁ ଏବଂ ବିଭିନ୍ନ ସମୟରେ ସମାଜର ହିତ ପାଇଁ ନିଜର ମତ ଦେଉଥିବାରୁ ଅନ୍ୟମାନଙ୍କ ଟାର୍ଗେଟ୍‌ରେ ରହୁଛନ୍ତି । କଙ୍ଗନା ୱାଇ-ପ୍ଲସ୍  ସିକ୍ୟୁରିଟି ସହ ଦିନ ଗୋଟାଏ ବେଳେ ମୁମ୍ବାଇ ପୋଲିସ ଷ୍ଟେସନ୍ ରେ ପହଞ୍ଚି ଥିଲେ ।

   Related Posts