Prameya News7

Prameya News7, News7 Odia, Odisha Latest News, Odisha Current Headlines, Odisha News Online

ପ୍ରମୁଖ ଖବର
  • LICର ଏମ୍‌ଡି ହେଲେ ଓଡ଼ିଆ ପୁଅ ସିଦ୍ଧାର୍ଥ ମହାନ୍ତି, ଫେବୃଆରୀ ୧ରୁ ସମ୍ଭାଳିବେ ଦାୟିତ୍ବ
  • ||
  • ଜାନୁଆରୀ ୨୭, ସକାଳେ ଜେଲ୍‌ରୁ ମୁକୁଳିପାରନ୍ତି ଭି.କେ. ଶଶିକଳା
  • ||
  • ନେତାଜୀ ଜନ୍ମସ୍ଥାନ ସଂଗ୍ରହାଳୟ ଖୋଲିଵାକୁ ସରକାରଙ୍କ ନିଷ୍ପତ୍ତି
  • ||
  • କଟକ:କାଲିଠାରୁ ଖୋଲିଵ ନେତାଜୀ ସଂଗ୍ରହାଳୟ
  • ||
  • ରାଇରଙ୍ଗପୁର: ଗୋରୁମହିଷାଣି ପୋଲିସର ସଡକ ସୁରକ୍ଷା ସଚେତନ କାର୍ଯ୍ୟକ୍ରମ, ସାମିଲ ଥିଲେ ସ୍ଥାନୀୟ ଲୋକେ
  • ||
  • ବଲାଙ୍ଗୀର: ପୁଣି ରକ୍ତ ରଞ୍ଜିତ ହେଲା ଶୁଲିଆ ପୀଠ, ଗଡିଲା ଶହ ଶହ ପଶୁ-ପକ୍ଷୀଙ୍କ ମୁଣ୍ଡ
  • ||
  • ଭୁବନେଶ୍ବରରେ ପହଞ୍ଚିଲା ୨ୟ ପର୍ଯ୍ୟାୟ କୋଭିଡ ଟିକା: ସ୍ପାଇସ୍ ଜେଟ୍‌ରେ ଆସିଲା ଟିକା
  • ||
  • ଭାଙ୍ଗିଲା ୩୩ ବର୍ଷର ରେକର୍ଡ୍‌ : ବ୍ରିସବେନ ଟେଷ୍ଟରେ ଭାରତର ଐତିହାସିକ ବିଜୟ, ଅଷ୍ଟ୍ରେଲିଆକୁ ୩ ଓ୍ବିକେଟ୍‌ରେ ହରାଇ ସିରିଜ କବଜା କଲା ଟିମ୍ ଇଣ୍ଡିଆ
  • ||
  • ମାଲକାନଗିରି : ସୀମାନ୍ତରେ ଏନ୍‌କାଉଣ୍ଟର, ୧୦ରୁ ଅଧିକ ମାଓ କ୍ୟାମ୍ପ ଧ୍ୱଂସ
  • ||
  • ସମ୍ବଲପୁର : ଫୋକସ୍‌ରେ ପଶ୍ଚିମ ଓଡିଶା, ମା’ ସମଲେଶ୍ବରୀଙ୍କ ମନ୍ଦିର ବୁଲି ସମୀକ୍ଷା କଲେ 5-T ସଚିବ
  • ||

‘କରୋନାକୁ ନେଇ ଟ୍ରମ୍ପ କ୍ରମାଗତ ମିଛ କହିଆସୁଛନ୍ତି, ମୁଁ ତାଙ୍କର କୌଣସି ଦାବି କି ପ୍ରତିଶ୍ରୁତି ଉପରେ ବିଶ୍ବାସ କରିବି ନାହିଁ’: କମଲା ହାରିସ୍

6/09/2020 at 10:16 AM

ଓ୍ବାଶିଂଟନ୍ ଡିସି ୦୬/୦୯: ଆମେରିକାରେ ପାଖେଇ ଆସୁଛି ରାଷ୍ଟ୍ରପତି ନିର୍ବାଚନ। ନିର୍ବାଚନ ଯେତେ ପାଖେଇ ଆସୁଛି ରାଜନୈତିକ ବିବାଦ ସେତେ ବଢ଼ୁଛି। ଏବେ ତ ବ୍ୟକ୍ତିଗତ ଆକ୍ଷେପ ବି କରାଗଲାଣି। ପରସ୍ପର ପରସ୍ପର ଉପରକୁ ଦୋଷ ଲଦାଲଦି ହେଲେଣି। ନଭେମ୍ବର ୩ରେ ଆମେରିକାରେ ରାଷ୍ଯ୍ରପତି ନିର୍ବାଚନ ହେବ। ଡେମୋକ୍ରେଟିକ୍ ପାର୍ଟି ତରଫରୁ ଉପରାଷ୍ଟ୍ରପତି ପଦ ପାଇଁ ମଇଦାନକୁ ଓହ୍ଲାଇଛନ୍ତି କମଲା ହାରିସ। ସେହିପରି ଜୋଏ ହାଇଡେନ୍ ମଧ୍ୟ ଉପରାଷ୍ଯ୍ରପଦ ପତି ପାଇଁ ଲଢ଼ୁଛନ୍ତି। ଏବେ କମଲାଙ୍କ ଟାର୍ଗେଟ୍ ପୂରା ରାଷ୍ଯ୍ରପତି ଟ୍ରମ୍ପଙ୍କ ଉପରେ ଅଛି। ସେ ଟ୍ରମ୍ପଙ୍କ ଭରସାକୁ ବ୍ୟର୍ଥକୁ କରିବାରେ ସେ ଜୋରସୋର ଲାଗିପଡ଼ିଛନ୍ତି। ଏବେ ସେ କରୋନା ପ୍ରସଙ୍ଗକୁ ନେଇ ସିଧାସଳଖ ତାଙ୍କୁ ଟାର୍ଗେଟ୍ କରିଛନ୍ତି ।

ଟ୍ରମ୍ପ ଏବେ ଭରସା ଯୋଗ୍ୟ ନୁହନ୍ତି। କାରଣ କରୋନାକୁ ନେଇ ସେ ଅନେକ ଥର ମିଛ କହିଲେଣି। ଏଭଳି କିଛି ଦୋଷ ସେ ଟ୍ରମ୍ପଙ୍କୁ ଦେଇଛନ୍ତି। ଡୋନାଲ୍ଡ ଟ୍ରମ୍ପ ଲୋକଙ୍କୁ କୋକୋନା ଭାକସିନ୍ ନାଁରେ ପ୍ରତାରଣା କରିବାକୁ ଚେଷ୍ଟା କରୁଛନ୍ତି। ରାଷ୍ଟ୍ରପତି ନିର୍ବାଚନ ପୂର୍ବରୁ ସେ ଅାମେରିକାବାସୀଙ୍କ ପାଖରେ କରୋନା ଟିକା ପହଞ୍ଚାଇବା ଦାବି କରିଥିଲେ। ଏବେ କିନ୍ତୁ ସେ ତାଙ୍କ ପ୍ରତିଶ୍ରୁତି ଭୁଲି ଯାଇଥିବା ଲାଗୁଛି। ଏହାକୁ କେନ୍ଦ୍ର କରି ହାରିସ୍ କହିଛନ୍ତି ‘‘ମୁଁ ତାଙ୍କର କୌଣସି ଦାବି କି ପ୍ରତିଶ୍ରୁତି ଉପରେ ବିଶ୍ବାସ କରିବି ନାହିଁ। ଯେଉଁଥିରେ ସାର୍ସ ନ ଥିଲେ ବି ରିପେରାାର୍ଟରେ କିଛି ବି କୁହାଯାଉଛି।’’

କରୋନାକୁ ନେଇ ଟ୍ରମ୍ପ କ୍ରମାଗତ ମିଛ କହି ଅାସୁଛନ୍ତି ବୋଲି କାଲିଫର୍ନିଆର ସିନେଟର କମଲା ହାରିସ୍ କହିଛନ୍ତି। ଆମେରିକାରେ ଏବେ କରୋନା ସଂକ୍ରମିତଙ୍କ ସଂଖ୍ୟା ୬୨ ଲକ୍ଷ ୩୨ ହଜାରରୁ ଅଧିକ ରହିଛି। ତେବେ ଲକ୍ଷେ ୮୨ରୁ ଅଧିକ ଲୋକ କରୋନାରେ ପ୍ରାଣ ହରାଇଛନ୍ତି।

   Related Posts