Prameya News7

Prameya News7, News7 Odia, Odisha Latest News, Odisha Current Headlines, Odisha News Online

ପ୍ରମୁଖ ଖବର
  • କୃଷକଙ୍କ ପରି ଆମକୁ ମଧ୍ୟ ଦେବାକୁ ପଡିବ ବଳିଦାନ, ତେବେ ଯାଇ ଜାମ୍ମୁ-କାଶ୍ମୀରରେ ଲାଗୁ ହେବ ୩୭୦: ଫାରୁକ ଅବଦୁଲ୍ଲା
  • ||
  • ମଙ୍ଗଳବାର କଥା ହେବେ ପୁଟିନ୍ ଓ ବାଇଡେନ୍, ୟୁକ୍ରେନ ହେବ ମୁଖ୍ୟ ପ୍ରସଙ୍ଗ
  • ||
  • ରାଜ୍ୟରେ ଆଉ ୨ଜଣଙ୍କ ଜୀବନ ନେଲା କରୋନା, ମୃତ୍ୟୁସଂଖ୍ୟା ୮୪୨୨କୁ ବୃଦ୍ଧି
  • ||
  • ମାଆର ସାହସ ଆଗରେ ହାରିଲା ବାଘ, ନିଜ ପୁଅକୁ ମୃତ୍ୟୁ ମୁଖରୁ ଛଡାଇ ଆଣିଲେ ମହିଳା
  • ||
  • ଦେଶରେ ୨୪ ଘଣ୍ଟାରେ ବାହାରିଲେ ୮ ହଜାରରୁ ଅଧିକ କରୋନା ପଜିଟିଭ୍, ୨୭୯୬ ମୃତ
  • ||
  • ୨୪ ଘଣ୍ଟାରେ ରାଜ୍ୟରେ ଚିହ୍ନଟ ହେଲେ ୧୮୯ କରୋନା ସଂକ୍ରମିତ, ୧୦୫୦୨୪୯ରେ ପହଞ୍ଚିଲା ସଂଖ୍ୟା
  • ||
  • ୟୁକ୍ରେନ ଉପରେ ଆକ୍ରମଣ କରିବ ଋଷ ! ପୁଟିନଙ୍କ ଦେଢ ଲକ୍ଷରୁ ଅଧିକ ସୈନ୍ୟ ଅଛନ୍ତି ପ୍ରସ୍ତୁତ
  • ||
  • ଜାନୁଆରୀ-ଫେବୃଆରୀ ମଧ୍ୟରେ ଭାରତରେ ଆସିବ ତୃତୀୟ ଲହର, ଓମିକ୍ରନ୍ ସାଜିବ ବାହକ : ଦାବି କଲେ ବିଶେଷଜ୍ଞ
  • ||
  • ଚାଲିଥିଲା ଧାନ ଚୋରା ଚାଲାଣ, ୨୨୦ ବସ୍ତା ଜବତ କଲା ଯୋଗାଣ ବିଭାଗ
  • ||
  • ଜଓ୍ୱାଦ ଦୁର୍ବଳ, ଟଳିଲା ବଡ ବିପଦ : ପୁରୀଠୁ ୨୭୦ କିମି ଦୂରରେ କେନ୍ଦ୍ରୀଭୂତ
  • ||

୪ ବର୍ଷ ବୟସରେ ଶିଶୁ କଳାକାର ଭାବେ ଅଭିନୟ କରିଥିଲେ କମଲ ହାସନ, ଚର୍ଚ୍ଚାରେ ରହି ଆସିଥିଲା ତାଙ୍କ ବ୍ୟକ୍ତିଗତ ଜୀବନ…

7/11/2021 at 10:09 AM

ନୂଆଦିଲ୍ଲୀ ୦୭।୧୧ : ୭ ନଭେମ୍ବରରେ ସୁପରଷ୍ଟାର କମଲ ହାସନଙ୍କ ଜନ୍ମଦିନ ପାଳନ କରୁଛନ୍ତି। କମଲ ହାସନ୍‌ ଜଣେ ଅଭିନେତା ହେବା ବ୍ୟତୀତ ଜଣେ ନିର୍ମାତା-ନିର୍ଦ୍ଦେଶକ ମଧ୍ୟ ଅଟନ୍ତି । ସେ ତାମିଲ, ତେଲୁଗୁ, ବ୍ୟତୀତ ହିନ୍ଦୀ, ମାଲାୟାଲମ୍, କନ୍ନଡ ଏବଂ ବଙ୍ଗଳା ଭାଷାରେ ମଧ୍ୟ ଚଳଚ୍ଚିତ୍ର କରିଛନ୍ତି। ୬୭ ବର୍ଷିୟ କମଲ ହାସନଙ୍କ ଚଳଚ୍ଚିତ୍ର କ୍ୟାରିୟର ସଫଳତାରେ ପରିପୂର୍ଣ୍ଣ ହୋଇଛି । ଫିଲ୍ମ ବ୍ୟତୀତ ସେ ରାଜନୀତି କ୍ଷେତ୍ରରେ ମଧ୍ୟ ସକ୍ରିୟ ଅଛନ୍ତି। ହେଲେ ଆଜି, ତାଙ୍କ ଜନ୍ମଦିନରେ,  ତାଙ୍କ ସହିତ ଜଡିତ କିଛି ବିଶେଷ ଜିନିଷ,

ତେବେ କମଲ ହାସନ ଏକ ତାମିଲ ପରିବାରରେ ଜନ୍ମଗ୍ରହଣ କରିଥିଲେ । ତାଙ୍କ ପିତା ଡି ଶ୍ରୀନିବାସନ୍ ଜଣେ ଆଇନଜୀବୀ ତଥା ସ୍ୱାଧୀନତା ସଂଗ୍ରାମୀ ଥିବାବେଳେ ମାତା ଜଣେ ଗୃହିଣୀ ଥିଲେ। କମଲ ହାସନଙ୍କ ନାମ ପୂର୍ବରୁ ପାର୍ଥସାରଥୀ ଥିଲା । ପରେ ତାଙ୍କ ପିତା ତାଙ୍କ ନାମ କମଲ ହାସନରେ ପରିବର୍ତ୍ତନ କରିଥିଲେ। ଯେତେବେଳେ ତାଙ୍କୁ ୪ବର୍ଷ ହୋଇଥିଲା, ସେ କାଲାଥୁର କନ୍ନାମରେ ଶିଶୁ କଳାକାର ଭାବରେ ତାଙ୍କର ପ୍ରଥମ ଚଳଚ୍ଚିତ୍ର ନିର୍ମାଣ କରିଥିଲେ । ଏହି ଚଳଚ୍ଚିତ୍ର ପାଇଁ ସେ ରାଷ୍ଟ୍ରପତି ପୁରସ୍କାର ପାଇଥିଲେ।

କିଛି ଚଳଚ୍ଚିତ୍ରରେ କାମ କରିବା ପରେ କମଲ ହାସନ ଇଣ୍ଡଷ୍ଟ୍ରିରୁ ଦୂରେଇ ଦୁରେଇ ଯାଇଥିଲେ । ୧୯୭୦ ଚଳଚ୍ଚିତ୍ର ‘ମନଭାନ୍’ରେ ସେ ତାଙ୍କର ପ୍ରଥମ ଅଭିନୟ କରିଥିଲେ ଯେଉଁଥିରେ ତାଙ୍କୁ ଏକ ନୃତ୍ୟ କ୍ରମ ପ୍ରଦର୍ଶନ କରୁଥିବା ଦେଖିବାକୁ ମିଳିଥିଲା ​​। ୧୯୭୩ ମସିହାରେ ତାମିଲ ଚଳଚ୍ଚିତ୍ର ଆରେଙ୍ଗଟ୍ରାମରେ କମଲ ହାସନ ପ୍ରଥମ ଥର ପାଇଁ ଏକ ବଡ଼ ଭୂମିକା ଗ୍ରହଣ କରିଥିଲେ। ସେହି ବର୍ଷ ସେ ମାଲାୟାଲମ୍ ଚଳଚ୍ଚିତ୍ର ‘କନ୍ୟାକୁମାରୀ’ରେ ମୁଖ୍ୟ ଭୂମିକାରେ ଅଭିନୟ କରିଥିଲେ। କମଲ ହାସନ ଏପର୍ଯ୍ୟନ୍ତ ୪ଟି ଜାତୀୟ ଚଳଚ୍ଚିତ୍ର ପୁରସ୍କାର ଗ୍ରହଣ ପାଇଛନ୍ତି । ସେ ୧୯ଟି ଫିଲ୍ମଫେୟାର ପୁରସ୍କାର ଜିତିଛନ୍ତି । ତାଙ୍କୁ ୧୯୯୦ରେ ପଦ୍ମଶ୍ରୀ ଏବଂ ୨୦୧୪ରେ ପଦ୍ମ ଭୂଷଣ ପ୍ରଦାନ କରାଯାଇଥିଲା।

କମଲ ହାସନ ପ୍ରଥମେ ୧୯୭୮ରେ ନୃତ୍ୟଶିଳ୍ପୀ ଭାନି ଗଣପତିଙ୍କୁ ବିବାହ କରିଥିଲେ। ବିବାହର ୧୦ ବର୍ଷ ପରେ ସେମାନଙ୍କର ଛାଡପତ୍ର ହୋଇଥିଲେ। ଏହା ପରେ କମଲ ହାସନ ଏବଂ ସାରିକା ଏକାଠି ରହିବାକୁ ଲାଗିଲେ। ସେମାନଙ୍କ ବିବାହ ପୂର୍ବରୁ ସେମାନଙ୍କର ବଡ ଝିଅ ଶୃ୍ରତି ହାସନ ଜନ୍ମ ହୋଇଥିଲେ। ଏହା ପରେ ଅକ୍ଷରା ହାସନ ଜନ୍ମ ହୋଇଥିଲେ। କମଲ ହାସନ ଏବଂ ସାରିକା ୧୯୮୮ ରେ ବିବାହ କରିଥିଲେ ଏବଂ ୨୦୦୪ ରେ ଅଲଗା ହୋଇଥିଲେ। ସାରିକା ଠାରୁ ଅଲଗା ହେବା ପରେ କମଲ ହାସନଙ୍କ ନାମ ସିମରନ ବଗଗା ନାମକ ଜଣେ ଝିଅ ସହିତ ଯୋଡା ଯାଇଥିଲା। କମଲ ହାସନ ୧୩ବର୍ଷ ଧରି ଅଭିନେତ୍ରୀ ଗୌତମ ତାଡିମାଲାଙ୍କ ସହ ଲାଇଭ-ଇନରେ ଥିଲେ । ଦୁହିଁଙ୍କ ପାରସ୍ପରିକ ସମ୍ମତି ସହିତ, ସେମାନେ ସେମାନଙ୍କର ସମ୍ପର୍କ ଶେଷ କରିବାକୁ ସ୍ଥିର କରିଥିଲେ ।

   Related Posts