Prameya News7

Prameya News7, News7 Odia, Odisha Latest News, Odisha Current Headlines, Odisha News Online

ପ୍ରମୁଖ ଖବର
  • ଦେଶରେ ୨୪ ଘଣ୍ଟାରେ ବାହାରିଲେ ୨୯ ହଜାରରୁ ଅଧିକ କରୋନା ପଜିଟିଭ୍, ୨୯୦ ମୃତ
  • ||
  • ରାଜ୍ୟରେ କମୁଛି କରୋନା ଗ୍ରାଫ୍: କୋଭିଡ୍ ନେଲା ଆଉ ୭ ଜଣଙ୍କ ଜୀବନ
  • ||
  • ଢେଙ୍କାନାଳ : ପଞ୍ଚାୟତ ସମିତି ସଭ୍ୟଙ୍କୁ ଗୁଳି କରି ହତ୍ୟା, ପୂର୍ବ ଶତ୍ରୁତାରୁ ହତ୍ୟାକାଣ୍ଡ !
  • ||
  • କଟକ : ହାତୀ ଆକ୍ରମଣରେ ଜଣେ ମୃତ, କୂଳକୁ ଫେରିବା ବାଟରେ ମାରିଥିଲା ଦନ୍ତା
  • ||
  • ଉପରତଳ ହେଉଛି କରୋନା ଗ୍ରାଫ୍ : ୨୪ ଘଣ୍ଟାରେ ବାହାରିଲେ ୬୦୨ କୋଭିଡ୍ ପଜିଟିଭ୍
  • ||

ସରକାର କା ମାଲ୍ : ୫୦ ଲକ୍ଷ ଟଙ୍କା ଖର୍ଚ୍ଚରେ ନିର୍ମାଣ ହେଲା କଲ୍ୟାଣ ମଣ୍ଡପ, ହେଲେ ଥରୁଟିଏ ବି କାମରେ ଲାଗିନି ହୋଇଗଲା ଭୂତକୋଠି

30/01/2019 at 5:54 PM

କେନ୍ଦ୍ରାପଡ଼ା ୩୦|୧:  ୫୦ ଲକ୍ଷ ଟଙ୍କା ଖର୍ଚ୍ଚରେ ନିର୍ମାଣ ହେଲା । ହେଲେ  ନିର୍ମାଣ ପରେ ଥରୁଟିଏ ବି କାମରେ ଲାଗିଲାନି । କେନ୍ଦ୍ରାପଡ଼ା ସହରରେ ଥିବା ଏକମାତ୍ର କଲ୍ୟାଣ ମଣ୍ଡପରେ ଝୁଲୁଛି ତାଲା । ଏହା ଏବେ ଅସାମାଜିକଙ୍କ ଆଡ୍ଡାସ୍ଥଳୀ  ପାଲଟିଥିବାବେଳେ  ପୌର କର୍ତ୍ତୃପକ୍ଷ ଖାମଖିଆଲ ମନୋଭାବ ବି ପଦାରେ ପଡ଼ିଛି ।

କାନ୍ଥରୁ ରଂଗ ଛାଡିଲାଣି। ବିଭିନ୍ନ ସ୍ଥାନରେ ଗଛ ଲତା ମାଡି ଗଲାଣି ।  କବାଟ ଝରକା ଭାଙ୍ଗିବା  ଭାଙ୍ଗିବା ହେଉଛି ।

ବାହାରୁ ଦେଖିଲେ ଏହା ଭୂତକୋଠି ପରି ଲାଗୁଛି । ପରିତ୍ୟକ୍ତ ଅବସ୍ଥାରେ ପଡିଥିବା ଏହି କୋଠାଟି କେନ୍ଦ୍ରାପଡା ପୌରସଂସ୍ଥା ପକ୍ଷରୁ ନିର୍ମାଣ ହୋଇଥିବା ଏକ କଲ୍ୟାଣ ମଣ୍ଡପ । ତିନିମୁହାଣୀଛକସ୍ଥିତ ଉଦୟନଗର ଠାରେ ଥିବା  ଏହି କଲ୍ୟାଣମଣ୍ଡପକୁ ୨୦୧୬  ଅଗଷ୍ଟ ୩୧ ରେ ସର୍ବସାଧାରଣଙ୍କ ପାଇଁ ଉତ୍ସର୍ଗ କରାଯାଇଥିଲା । ଏହାର ନିର୍ମ।ଣରେ ବ୍ୟୟ ହୋଇଥିଲା 50 ଲକ୍ଷ ଟଙ୍କା । କିନ୍ତୁ କାମ ସରିବା  ପରଠାରୁ ବନ୍ଦ ହେଇ ପଡିଛି ଏହି କଲ୍ୟାଣ ମଣ୍ଡପ । ରକ୍ଷଣା ବେକ୍ଷଣ ଅଭାବରୁ ଏବେ  ଭୂତକୋଠୀରେ ପରିଣତ ହୋଇଛି ଏହି ଘର । ବିଦ୍ୟୁତ କିମ୍ବା ପାଣି  ସଂଯୋଗ ନାହିଁ । ପାଚେରୀ ନଥିବାରୁ  ଅସାମାଜିକଙ୍କ ଆଡ୍ଡାସ୍ଥଳୀ ପାଲଟିଛି ଏହି ସ୍ଥାନ ।  

ପରିତ୍ୟକ୍ତ ଅବସ୍ଥାରେ ପଡିଥିବା ଏହି କଲ୍ୟାଣ ମଣ୍ଡପରେ ଏକ ମାର୍କେଟ୍ କମ୍ପ୍ଲକ୍ସେ ଓ ମିନି ଷ୍ଟାଡିୟମ ନିର୍ମାଣ ପାଇଁ ଲକ୍ଷ୍ୟ ରଖିଛି ପୌରସଂସ୍ଥା । ଏଠି  ପ୍ରଶ୍ନ ପୂର୍ବରୁ ୫୦ ଲକ୍ଷ ଟଙ୍କାର କୋଠା ଖତ ଖାଉଥିବା ବଳେ ଏବେ ପୁଣି କାହଁକି ସ୍ବପ୍ନ ଦେଖାଉଛନ୍ତି ପୌର କର୍ତ୍ତପକ୍ଷ । କଲ୍ୟାଣ ମଣ୍ଡପରେ ତାଲା ଝୁଲୁଥିବା ବଳେ ସାଧାରଣ ଲୋକେ ବାହା, ବ୍ରତ ପାଇଁ ଚଢା ଦରରେ ହୋଟେଲ ଓ ଘରୋଇ ମଣ୍ଡପ ଭଡା ନେଉଛନ୍ତି । ସାଧାରଣ ଲୋକଙ୍କ ଟିକସ ଅର୍ଥକୁ ଏଭଳି ବରବାଦ କରିବା ପୌରସଂସ୍ଥାର କେଉଁ ଯୋଜନାରେ ଅନ୍ତର୍ଭୁକ୍ତ ବୁଝା ପଡୁନି ।     

   Related Posts