Prameya News7

Prameya News7, News7 Odia, Odisha Latest News, Odisha Current Headlines, Odisha News Online

ପ୍ରମୁଖ ଖବର
  • ସାଧାରଣ ଜନତାଙ୍କ ପାଇଁ ବଢ଼ିଲା ଚିନ୍ତା : ପିଆଜ କିଲୋ ୧୦୦ ଟଙ୍କା !
  • ||
  • ରାସ୍ତା ଝାଡୁମାରି ପ୍ରଶଂସା ସାଉଁଟିଥିବା ଟ୍ରାଫିକ୍ କନେଷ୍ଟବଳ ଲଳିତ ମୋହନ ରାଉତ ସମ୍ମାନୀତ
  • ||
  • ଲେମ୍ବୁ ପାଣିରେ ସନ୍ଧବ ଲୁଣ ମିଶାଇ ସେବନ କଲେ ନିୟନ୍ତ୍ରଣ ହୋଇଥାଏ ଓଜନ
  • ||
  • ଆକର୍ଷଣୀୟ ଚାକିରୀ: ବିସ୍କୁଟ୍ ଚାଖିବାକୁ ମିଳିବ ୪୦ ଲକ୍ଷ ଟଙ୍କା ଦରମା
  • ||
  • ଭକ୍ତଙ୍କ ପାଇଁ ଖୁସି ଖବର, ପୁରୀ ଶ୍ରୀମନ୍ଦିରରେ ମିଳିବ ମହାପ୍ରସାଦ ମିଳିବ
  • ||
  • ପୂଜା ପାଇଁ କଟକ ସହରରେ ମୁତୟନ ହେବେ ୩୦ପ୍ଲାଟୁନ ପୋଲିସ ଫୋର୍ସ
  • ||
  • ସମ୍ବଲପୁର ପଡିଆବାହଲରେ ଟ୍ରକ୍ ଚାପାରେ ମା’ ଓ ଶିଶୁପୁତ୍ରର ମୃତ୍ୟୁ
  • ||
  • ଅପରାହ୍ନ ୪ଟାରେ ରାଜ୍ୟବାସୀଙ୍କୁ ମୁଖ୍ୟମନ୍ତ୍ରୀଙ୍କ ସମ୍ବୋଧନ
  • ||
  • ସଞ୍ଜୁ ବାବାଙ୍କ ସ୍ୱାସ୍ଥ୍ୟକୁ ନେଇ ସାମ୍ନାକୁ ଆସିଲା ବଡ ଖବର
  • ||
  • ବ୍ରହ୍ମୋସ୍ ମିସାଇଲ୍ ପରୀକ୍ଷଣରେ ଭିଡିଓ ଜାରି କଲା ଭାରତୀୟ ନୌସେନା
  • ||

କାଳିଆ ଅବସ୍ଥା ଗୁରୁତର-ଭେଣ୍ଟିଲେଟରରେ ରହିଛି

28/09/2019 at 6:46 PM

କଟକ ୨୮।୦୯ – କଟକ ଏସ.ସି.ବି ମେଡିକାଲରେ ଚିକିତ୍ସାଧୀନ ଥିବା ଜଗା କାଳିଆଙ୍କ ଭିତରୁ କାଳିଆର ଅବସ୍ଥା ଗୁରୁତର ହୋଇଛି । କାଳିଆକୁ ଭେଣ୍ଟିଲେଟରରେ ରଖାଯିବା ସହ ଚିକିତ୍ସା ନେଇ ଦିଲ୍ଲୀ ଏମ୍ସ ଡାକ୍ତରଙ୍କ ସହ ଭିଡିଓ କନଫରେନ୍ସିଂ ମାଧ୍ୟମରେ କଥା ହୋଇଛନ୍ତି ଏସ.ସ.ବି ରେ ଚିକିତ୍ସା କରୁଥିବା ଡାକ୍ତରୀ ଟିମ । କାଳିଆକୁ ନିମୋନିଆ ହେବା ସହ ଇନଫେକ୍ସନ ରହିଥିବାରୁ କାଳିଆର ସ୍ୱାସ୍ଥ୍ୟ ଅବସ୍ଥାରେ ଅବନତି ଘଟୁଥିବା କହିଛନ୍ତି ଏସ.ସି.ବିର ଜରୁରୀକାଳିନ ଅଧିକାରୀ  । ….

କାଳିଆ ଅବସ୍ଥା ଗୁରୁତର । ସଂକଟାପନ୍ନ ଅବସ୍ଥାରେ ଥିବା କାଳିଆକୁ ଭେଣ୍ଟିଲେଟରରେ ରଖାଯାଇଛି । ଦିଲ୍ଲୀ ଏମ୍ସରୁ ଆସି ଏସ୍ସିବିରେ ଚିକିତ୍ସିତ ହେଉଥିବା କାଳିଆର  ସ୍ୱାସ୍ଥ୍ୟ  ଆବସ୍ଥାରେ ଅବନତି ହୋଇଛି । କାଳିଆର ଶରୀରର ବିକାଶ ହେଉ ନଥିବା ବେଳେ ଛାତିରେ ସଂକ୍ରମଣ ହୋଇଛି । ଏଥିସହ ନିମୋନିଆ କାଳିଆ ପାଇଁ ଅଧିକ ଜଟିଳ ପରିସ୍ଥିତି ସୃଷ୍ଟି କରିଛି । କାଳିଆ ଠିକ୍‌ରେ  ନିଶ୍ୱାସ ପ୍ରଶ୍ୱାସ ନେଇପାରୁନାହିଁ ।

ତାର  ସ୍ୱାସ୍ଥ୍ୟାବସ୍ଥାରେ ଉନ୍ନତି ହେଉନଥିବାରୁ  ଦିଲ୍ଲୀ ଏମ୍‌ସ ଡାକ୍ତରୀ ଟିମ ସହ କଟକ ଏସ.ସି.ବି ମେଡିକାଲର ଡାକ୍ତରୀ ଟିମ ଭିଡିଓ କନଫରେନ୍ସିଂ ମାଧ୍ୟମରେ କଥା ହୋଇଛନ୍ତି । ଏମ୍ସ ଡାକ୍ତରୀ ଟିମର ପରାମର୍ଶ କ୍ରମେ କାଳିଆର ବିଭିନ୍ନ ପରୀକ୍ଷା ନୀରିକ୍ଷା କରାଯାଇଛି । ରିପୋର୍ଟ ଆସିବା ପରେ ପୁଣି ଏମ୍‌ସ କର୍ତ୍ତୃପକ୍ଷଙ୍କୁ ଜଣାଇବ ଏସ୍‌ସିବ ଟିମ୍ । କାଳିଆର  ସ୍ୱାସ୍ଥ୍ୟ  ଅବସ୍ଥା ଉପରେ ତୀକ୍ଷ୍ନ ନଜର ରଖିଛନ୍ତି ଡାକ୍ତରୀ ଦଳ ।  ଏ ବିଷୟରେ ଏସ୍‌ସିବିର ଜରୁରୀକାଳିନ ଅଧିକାରୀ ଡାକ୍ତର ଭୁବନାନନ୍ଦ ମହାରଣା ସୂଚନା ଦେଇଛନ୍ତି ।

ଜଗା ସୁସ୍ଥ ଥିବା ବେଳେ କାହିଁକି ବିଗିଡିଲା କାଳିଆର  ସ୍ୱାସ୍ଥ୍ୟ  ଅବସ୍ଥା ? ଏମସ୍‌ରୁ ଏଠାକୁ ସ୍ଥାନାନ୍ତର କରିବା ଭୁଲ୍ ନିଷ୍ପତ୍ତି ଥିଲା କି ? ଏସ୍‌ସିବିରେ କାଳିଆକୁ ସଠିକ୍ ଚିକିତ୍ସା ସୁବିଧା ମିଳୁନାହିଁ କି ? ଦିଲ୍ଲୀରେ ଏତେ ଦିନ ରହିବା ପରେ ଓଡ଼ିଶାର ଜଳବାୟୁ କାଳିଆର ଦେହରେ ଯାଉ ନାହିଁ କି ? କାଳିଆର  ସ୍ୱାସ୍ଥ୍ୟାବସ୍ଥା ସଂକଟାପନ୍ନ ସ୍ଥିତିରେ ପହଞ୍ଚିବା ପରେ ଏମିତି ଅନେକ ପ୍ରଶ୍ନ ଏବେ ଛିଡା ହୋଇଛି । 

କାଳିଆ  ସ୍ୱାସ୍ଥ୍ୟ  ପରୀକ୍ଷା ରିପୋର୍ଟ ଆସିବା ପରେ ଆବଶ୍ୟକ ପଡିଲେ ଏମସ୍ ଡାକ୍ତରୀ ଟିମକୁ ଏସ.ସି.ବି ଆସି କାଳିଆ ସ୍ଥିତି ଅନୁଧ୍ୟାନ ପାଇଁ ଅନୁରୋଧ କରାଯିବ ବୋଲି ଏସ.ସି.ବି ମେଡିକାଲ କର୍ତ୍ତୃପକ୍ଷ ସୂଚନା ଦେଇଛନ୍ତି ।

   Related Posts