Prameya News7

Prameya News7, News7 Odia, Odisha Latest News, Odisha Current Headlines, Odisha News Online

ପ୍ରମୁଖ ଖବର
  • ନୂଆଦିଲ୍ଲୀ : MDH ମସଲାର ପ୍ରତିଷ୍ଠାତା ଧର୍ମପାଲ ଗୁଲାଟୀଙ୍କ ପରଲୋକ
  • ||
  • ଗୋପ : ଜୀବନ ଯୁଦ୍ଧରେ ହାରିଗଲେ କରୋନା ଯୋଦ୍ଧା, କୋଭିଡ୍ ପଜିଟିଭ୍ ହୋଇ ଶେଷ ନିଶ୍ୱାସ ତ୍ୟାଗ କଲେ ଏଏସଆଇ
  • ||
  • ସୋର : ଘରେ ପଶିଲେ ଦୁର୍ବୃତ୍ତ, ବାପ-ପୁଅଙ୍କୁ ଗୋଡାଇ ଗୋଡାଇ ହାଣିଲେ
  • ||
  • କୋରାପୁଟ : ମିଳିଲାନି ଜାମିନ୍, ନିଜ ବେକ କାଟିଦେଲେ କଏଦୀ, ଗୁରୁତର ଅବସ୍ଥାରେ ମେଡିକାଲରେ ଭର୍ତ୍ତି
  • ||

‘ଚୁନ୍ନୁ-ମୁନ୍ନୁ’ କହି ଫସିଗଲେ ବିଜେପି ନେତା ବିଜୟବର୍ଗୀୟା, ନିର୍ବାଚନ କମିଶନ କହିଲେ-‘ଏହା ଆଦର୍ଶ ଆଚରଣ ସଂହିତାର ଉଲଙ୍ଘନ କରୁଛି’

30/10/2020 at 5:36 PM

ଭୋପାଳ, ୩୦।୧୦:   ମଧ୍ୟ ପ୍ରଦେଶରେ କଂଗ୍ରେସ ନେତାଙ୍କ ପ୍ରତି ବିବାଦୀୟ ମନ୍ତବ୍ୟ ଦେଇଥିବା ବିଜେପି ନେତା କୈଳାଶ ବିଜୟବର୍ଗୀୟାଙ୍କ ପାଇଁ ଅଡୁଆ ବଢିବାରେ ଲାଗିଛି । କଂଗ୍ରେସ ନେତା ଦିଗବିଜୟ ସିଂ ଓ କମଲନାଥଙ୍କ ପ୍ରତି ବିଜୟ ଚୁନ୍ନୁ-ମୁନ୍ନୁ ଆକ୍ଷେପ କରିଥିଲେ । ଏହି ଆକ୍ଷେପ ନିର୍ବାଚନର ସଂହିତା ବା ଆଦର୍ଶ ଆଚରଣ ବିଧିର ଉଲଙ୍ଘନ ବୋଲି ନିର୍ବାଚନ କମିଶନ ଶୁକ୍ରବାର କହିଛନ୍ତି ।

ଇଲେକ୍ସନ କମିଶନ କହିଛନ୍ତି ଯେ, ବିଜେପିର ଜଣେ ବରିଷ୍ଠ ନେତା ଏପରି ଶବ୍ଦ ବ୍ୟବହାର କରିବା ଅନୁଚିତ । କାରଣ ଏବେ ନିର୍ବାଚନ ଆଚରଣ ସଂହିତା ଲାଗୁ ହୋଇଛି । ଏନେଇ ଗତ ୨୬ ତାରିଖରେ ଇସି ବିଜୟଙ୍କୁ ନୋଟିସ ଜାରି କରି ଜବାବ ତଲବ କରିଥିଲେ ।

ନୋଟିସ୍ ଜାରି କରି ନିର୍ବାଚନ କମିଶନ ୪୮ ଘଣ୍ଟା ମଧ୍ୟରେ ଉତ୍ତର ରଖିବାକୁ ବିଜୟଙ୍କୁ କହିଥିଲେ । ସୂଚନାଯୋଗ୍ୟ, ବିଜେପି ନେତା କୈଳାଶ ବିଜୟବର୍ଗୀୟା ମଧ୍ୟପ୍ରଦେଶର ପୂର୍ବତନ ମୁଖ୍ୟମନ୍ତ୍ରୀ କମଲନାଥ ଓ ରାଜ୍ୟସଭା ସାଂସଦ ଦିଗବିଜୟ ସିଂଙ୍କୁ  କଟାକ୍ଷ କରି ଚୁନ୍ନୁ-ମୁନ୍ନୁ କହିଥିଲେ ।

ସେ କହିଥିଲେ ଯେ, ଏହି ୨ ନେତା ଚୁନ୍ନୁ-ମୁନ୍ନୁ ଅଟନ୍ତି । ଯେତେବେଳେ ବିଧାନସଭା ନିର୍ବାଚନ ହୁଏ ଏହି ଦୁଇ ନେତାଙ୍କ ସଭାରେ ମାତ୍ର ୫୦,୧୦୦ ଲୋକ ଏକାଠି ହୁଅନ୍ତି ବୋଲି କହିଥିଲେ ।

   Related Posts