Prameya News7

Prameya News7, News7 Odia, Odisha Latest News, Odisha Current Headlines, Odisha News Online

ପ୍ରମୁଖ ଖବର
  • ଗହଣା ଦୋକାନରୁ ଚୋରି, ଛାତ କଣା କରି ଲୁଟିନେଲେ ୨ କିଲୋର ସୁନା ଅଳଙ୍କାର
  • ||
  • ସାରୁଅ ଜମି କେଳେଙ୍କାରୀ : ଓଡିଶା ଇନଫ୍ରାଟେକ୍‌ର ଦୁଇ କର୍ମଚାରୀ ଗିରଫ, ଶ୍ରମିକଙ୍କୁ ଧମକ ଅଭିଯୋଗରେ ବାନ୍ଧିଲା ବାଘମାରୀ ପୋଲିସ
  • ||
  • IPL 2020: ବୁମରା ଓ ବୋଲ୍ଟଙ୍କ ଶାଣିତ ବୋଲିଂ ପରେ ଇଶାନଙ୍କ ଅର୍ଦ୍ଧଶତକ, ୯ ଓ୍ଵିକେଟ୍‌ରେ ଜିତିଲା ମୁମ୍ବାଇ ଇଣ୍ଡିଆନ୍ସ, ଦିଲ୍ଲୀର କ୍ରମାଗତ ଚତୁର୍ଥ ପରାଜୟ
  • ||
  • ଭୁବନେଶ୍ୱର : ଆସିଲା ଅନଲକ୍ ୬.୦ ଗାଇଡ଼ଲାଇନ୍‌
  • ||
  • ଭୁବନେଶ୍ୱର : ରାଜ୍ୟରେ ଆଉ ୧୨ କରୋନା ସଂକ୍ରମିତଙ୍କ ମୃତ୍ୟୁ
  • ||
  • ଭୁବନେଶ୍ୱର : ରାଜ୍ୟରେ ୧୪୭୦ କରୋନା ସଂକ୍ରମିତ ଚିହ୍ନଟ
  • ||
  • ଭୁବନେଶ୍ୱର : ୧୬ତାରିଖରେ ଖୋଲିବ ସ୍କୁଲ, ନବମରୁ ଦ୍ୱାଦଶ ଶ୍ରେଣୀ ଯାଏଁ ପିଲା ପଢିବାକୁ ଆସିବେ
  • ||
  • ଝରକା ତାଡ଼ି ବ୍ୟାଙ୍କରୁ ଲୁଟ୍ ! ପୋଲିସର ତଦନ୍ତ ଜାରି
  • ||
  • ଭୟଙ୍କର ଭୂକମ୍ପରେ ଥରିଲା ତୁର୍କୀ ଓ ଗ୍ରୀସ : ମୃତ୍ୟୁ ସଂଖ୍ୟା ୧୭କୁ ବୃଦ୍ଧି, ୭ ଶହରୁ ଅଧିକ ଆହତ
  • ||
  • ସାଲେପୁର : ଟ୍ରକକୁ ଧକ୍କାଦେଲା ଆଉ ଏକ ଟ୍ରକ, ଜଣେ ମୃତ
  • ||

୧୪୧ ଦିନ ପରେ ଖୋଲିଲା କାଶୀ କାଲଭୈରବ ମନ୍ଦିର : ଭବ୍ୟ ଆଳତି ସହ ଆରମ୍ଭ ହେଲା ବାବାଙ୍କ ଦର୍ଶନ

7/08/2020 at 5:13 PM

ବାରାଣାସୀ ୦୭/୦୮ : କରୋନା ସଂକ୍ରମଣ ଯୋଗୁଁ ବନ୍ଦ ହୋଇଥିବା କାଶୀ କାଲଭୈରବ ମନ୍ଦିର ଭକ୍ତଙ୍କ ପାଇଁ ଶୁକ୍ରବାର ଦିନ ଖୋଲିଛି | ୧୪୧ ଦିନ ପରେ ବାବାଙ୍କ ଦର୍ଶନ ପାଇଁ ଭକ୍ତଙ୍କ ସମାଗମ ହୋଇଥିଲା | ବାବାଙ୍କୁ ଦର୍ଶନ କରି ଭକ୍ତ ଖୁସି ହୋଇଯାଇଥିଲେ | ବାରାଣାସୀରେ ବାବାଙ୍କ ଅପାର ମହିମା | ବାବା ବିଶ୍ୱନାଥଙ୍କ ଦର୍ଶନ ସହିତ କାଳଭୈରବଙ୍କ ଦର୍ଶନ ଅନିବାର୍ଯ୍ୟ ବୋଲି କୁହାଯାଏ |

ଧାର୍ମିକ ବିଶ୍ୱାସ ରହିଛି ଯେ ଏଠାରେ କୋତୱାଲ (ବାବା କାଳଭୈରବ)ଙ୍କ ଦ୍ୱାରରେ ନ୍ୟାୟ ମିଳିଥାଏ | ସେଥିପାଇଁ ପ୍ରଧାନମନ୍ତ୍ରୀ ମୋଦି ମଧ୍ୟ ବାବାଙ୍କ ଦର୍ଶନ ପରେ ନାମାଙ୍କନ ପତ୍ର ଦାଖଲ କରିଥିଲେ | କରୋନା ମହାମାରୀ ଓ ଲକଡାଉନ ଯୋଗୁଁ ମନ୍ଦିର ମାର୍ଚ୍ଚ ୨୨ ତାରିଖରୁ ବନ୍ଦ ଥିଲା | ମଝିରେ ଶ୍ରୀ କାଶୀ ବିଶ୍ୱନାଥ ମନ୍ଦିର ସମେତ ଅନ୍ୟ ମନ୍ଦିର ଖୋଲିବାକୁ ପ୍ରଶାସନ ଠାରୁ ସ୍ୱୀକୃତି ମିଳିଥିଲା କିନ୍ତୁ ସେତେବେଳେ କୋତୱାଲ କାଳଭୈରବ ମନ୍ଦିର ଖୋଲାଯାଇନଥିଲା | ଅଧିକ ଗଳିକନ୍ଦି ରାସ୍ତା ଥିବାରୁ ସାମାଜିକ ଦୂରତା ପାଳନ ହୋଇପାରିବ ନାହିଁ ବୋଲି ମନ୍ଦିର ଖୋଲାଯାଇନଥିଲା | ଦୀର୍ଘ ୧୪୧ ଦିନ ପରେ ବାବାଙ୍କ ଦ୍ୱାର ଭକ୍ତଙ୍କ ପାଇଁ ଖୋଲିଛି |

ଭୋର ୫ଟା ସମୟରେ ବାବାଙ୍କ ଆଳତି ସହ କବାଟ ଖୋଲିଥିଲା | ମଙ୍ଗଳ ଆଳତି ପରେ ବାବା ନିଜ ଭକ୍ତଙ୍କୁ ଦର୍ଶନ ଦେଇଥିଲେ | ଏହି ସମୟରେ କରୋନା ନିୟମ ପାଳନ କରାଯାଇଥିଲା | ମୁଖ୍ୟ ଫାଟକ ପାଖରେ ଭକ୍ତଙ୍କ ଥର୍ମାଲ ସ୍କ୍ରିନିଙ୍ଗ କରାଯାଇଥିଲା | ଏହାପରେ ସାନିଟାଇଜ ମଧ୍ୟ କରାଯାଇଥିଲା |

????????????????????????????????????

ବର୍ତ୍ତମାନ ମଧ୍ୟ ଗର୍ଭଗୃହରେ ଭକ୍ତଙ୍କ ପ୍ରବେଶ ନିଷେଧ ରହିଛି | ମହନ୍ତ ନବୀନ ଗିରି କହିଛନ୍ତି, ସାମାଜିକ ଦୂରତା, ଥର୍ମାଲ ସ୍କ୍ରିନିଙ୍ଗ ଓ ସାନିଟାଇଜ ଉପରେ ପୁରା ଦୃଷ୍ଟି ଦିଆଯିବ ସହ ସମସ୍ତ ନିୟମ ପାଳନ କରାଯାଇଛି |

   Related Posts