Prameya News7

Prameya News7, News7 Odia, Odisha Latest News, Odisha Current Headlines, Odisha News Online

ପ୍ରମୁଖ ଖବର
  • ସରିଲାନି ଆର୍ଯ୍ୟନ ଖାନ୍‌ଙ୍କ ଜାମିନ୍‌ ଆବେଦନର ଶୁଣାଣି, ଆସନ୍ତାକାଲିକୁ ସ୍ଥଗିତ ରଖିଲେ କୋର୍ଟ
  • ||
  • ଭାରତୀୟ ଶିକ୍ଷୟିତ୍ରୀଙ୍କ ପାକିସ୍ତାନ ପ୍ରେମ, ଷ୍ଟାଟସ୍ ଦେଲେ ‘ଆମେ ମ୍ୟାଚ୍ ଜିତିଗଲୁ’
  • ||
  • ରାଜ୍ୟରେ କମୁଛି କରୋନା ଗ୍ରାଫ୍ : କୋଭିଡ୍ ନେଲା ଆଉ ୪ ଜଣଙ୍କ ଜୀବନ
  • ||
  • ଉପରତଳ ହେଉଛି କରୋନା ଗ୍ରାଫ୍ : ୨୪ ଘଣ୍ଟାରେ ବାହାରିଲେ ୪୩୩ କୋଭିଡ୍ ପଜିଟିଭ୍
  • ||
  • ନୂଆଦିଲ୍ଲୀ ସୀମାପୁରୀରେ ଅଭାବନୀୟ ଘଟଣା : ଘରେ ଲାଗିଲା ନିଆଁ, ୪ ମୃତ
  • ||
  • ଏବର୍ଷ ରାଜ୍ୟରେ ହାଡଭଙ୍ଗା ଶୀତ, ଅଧିକ ଦିନ ଥରାଇବ
  • ||
  • ସିଆରପିଏଫ କ୍ୟାମ୍ପରେ ରାତି ବିତାଇଲେ ଶାହ, ଯବାନଙ୍କ ସହ କଲେ ରାତ୍ରି ଭୋଜନ
  • ||
  • ମମିତା ମେହେର ହତ୍ୟା ମାମଲା : ବିଜେପି ପକ୍ଷରୁ ୧୨ ଘଣ୍ଟିଆ ସମ୍ବଲପୁର ବନ୍ଦ, ସେପଟେ ଡିଜିପି ଅଫିସ ଘେରାଉ କରିବ କଂଗ୍ରେସ
  • ||

ମୁଖ୍ୟମନ୍ତ୍ରୀଙ୍କ ଉପସ୍ଥିତିରେ ମଞ୍ଚ ଉପରେ ମନ୍ତ୍ରୀ ପ୍ରଦ୍ୟୁମ୍ନ ସିଂହଙ୍କୁ ଚପଲ ପିନ୍ଧାଇଲେ ସିନ୍ଧିଆ

23/08/2020 at 8:32 PM

ଗ୍ୱାଲିଅର୍ ୨୩/୦୮ : ମଧ୍ୟ ପ୍ରଦେଶ ମନ୍ତ୍ରୀ ପ୍ରଦ୍ୟୁମ୍ନ ସିଂହ ତୋମାର ନିଜର ନିଆରା ଅନ୍ଦାଜ ପାଇଁ ଜଣାଶୁଣା | କେତେବେଳେ ମନ୍ତ୍ରୀ ନାଳ ସଫା କରିଥାନ୍ତି ତ କେତେବେଳେ ସଡକ କିମ୍ବା ଶୌଚାଳୟ | ମଧ୍ୟ ପ୍ରଦେଶ ରାଜନୀତିରେ ତାଙ୍କର ଭିନ୍ନ ଅନ୍ଦାଜ ପାଇଁ ସେ ବେସ ପରିଚିତ | କିଛି ମାସ ପୂର୍ବରୁ ମନ୍ତ୍ରୀ ପ୍ରଦ୍ୟୁମ୍ନ ସିଂହ ଚପଲ ନ ପିନ୍ଧିବାକୁ ପ୍ରତିଶୃତି କରିଥିଲେ | ନିଜ ଅଂଚଳର  ସମସ୍ୟା ଗୁଡିକ ଦୂର କରିବାକୁ ସେ ଏହି ସଂକଳ୍ପ ନେଇଥିଲେ | ବର୍ତମାନ ମନ୍ତ୍ରୀଙ୍କ ଅଞ୍ଚଳର ସମସ୍ୟା ଦୂର ହୋଇଥିବା ଭଳି ଜଣାପଡୁଛି | ସେଥିପାଇଁ ରବିବାର ଦିନ ଗ୍ୱାଲିଅର୍ ରେ ହୋଇଥିବା ବିଜେପି ନେତା ଜ୍ୟୋତିରାଦିତ୍ୟ ସିନ୍ଧିଆଙ୍କ ସଭା ରେ ମନ୍ତ୍ରୀ ପ୍ରଦ୍ୟୁମ୍ନ ସିଂହ ଚପଲ ପିନ୍ଧିଲେ | ମହାରାଜ ଙ୍କ ଉପସ୍ଥିତିରେ ମୁଖ୍ୟମନ୍ତ୍ରୀ ଶିବରାଜ ସିଂହ ଚୌହାନ ପ୍ରଦ୍ୟୁମ୍ନ ସିଂହଙ୍କୁ ଚପଲ ପିନ୍ଧାଇ ଆଶୀର୍ବାଦ ଦେଲେ |

ଗତ କେତେ ମାସରୁ ଚପଲ ତ୍ୟାଗ କରି କାମ କରୁଥିବା ପ୍ରଦ୍ୟୁମ୍ନ ସିଂହ ଶହ ଶହ ଲୋକଙ୍କ ସମ୍ମୁଖରେ ଚପଲ ପିନ୍ଧି ଜନତାଙ୍କ ସେବା କରିବାକୁ ସଂକଳ୍ପ ନେଇଛନ୍ତି | ଏହି ଅବସରରେ ଜ୍ୟୋତିରାଦିତ୍ୟ ସିନ୍ଧିଆ ମୁଖ୍ୟମନ୍ତ୍ରୀଙ୍କୁ ଅନୁରୋଧ କରିଥିଲେ ଯେ ପ୍ରଦ୍ୟୁମ୍ନ ସିଂହଙ୍କୁ ଚପଲ ପିନ୍ଧାଇ ଆଶୀର୍ବାଦ ଦିଅନ୍ତୁ | ମୁଖ୍ୟମନ୍ତ୍ରୀ ପ୍ରଦ୍ୟୁମ୍ନ ଚପଲ ପିନ୍ଧାଇ କହିଥିଲେ ଯେ ବର୍ତ୍ତମାନଠାରୁ ଚପଲ ପିନ୍ଧି ଲୋକଙ୍କ ସେବା କରନ୍ତୁ |

ଗତ ମାର୍ଚ୍ଚ ମାସରେ ଯେତେବେଳେ ରାଜ୍ୟ ରାଜନୀତିରେ ସଂଘର୍ଷ ଆରମ୍ଭ ହୋଇଥିଲା ସେତେବେଳେ ଜ୍ୟୋତିରାଦିତ୍ୟ ସିନ୍ଧିଆ କମଲନାଥ ସରକାରଙ୍କ ଠାରୁ ସମର୍ଥନ ଫେରାଇ ଆଣିଥିଲେ | ସେତେବେଳେ ଇସ୍ତାଫା ଦେଇଥିବା ମନ୍ତ୍ରୀମାନଙ୍କ ମଧ୍ୟରେ ପ୍ରଦ୍ୟୁମ୍ନ ସିଂହ ତୋମାରଙ୍କ ନାଁ ସାମିଲ ଥିଲା | ଇସ୍ତଫା ଦେବା ପରେ ସେ ବିଜେପିରେ ସାମିଲ ହୋଇଥିଲେ | ଏହାପରେ ଯେତେବେଳେ ଶିବରାଜ ସିଂହ ଚୌହାନଙ୍କ ମନ୍ତ୍ରୀମଣ୍ଡଳ ବିସ୍ତାର ହୋଇଥିଲା ପ୍ରଦ୍ୟୁମ୍ନ ସିଂହଙ୍କୁ ମଧ୍ୟ ମନ୍ତ୍ରୀପଦ ଦିଆଯାଇଥିଲା | ବର୍ତ୍ତମାନ ଆଗାମୀ ଉପ ନିର୍ବାଚନରେ ପ୍ରଦ୍ୟୁମ୍ନ ସିଂହ ତୋମାରଙ୍କୁ ଟିକେଟ ମିଳିବା ନେଇ ଅନୁମାନ କରାଯାଉଛି |

   Related Posts