Prameya News7

Prameya News7, News7 Odia, Odisha Latest News, Odisha Current Headlines, Odisha News Online

ପ୍ରମୁଖ ଖବର
  • ରାଜ୍ୟରେ ସୁସ୍ଥ ହେଲେ ଆଉ ୫୭୩ କରୋନା ଆକ୍ରାନ୍ତ, ଖୋର୍ଦ୍ଧାରୁ ସର୍ବାଧିକ ୨୮୦ ଡିସଚାର୍ଜ
  • ||
  • ଡ୍ରଗ୍ସ ଲିଙ୍କ୍ ମାମଲାରେ NCBରେ ହାଜର ହେଲେ ଅନନ୍ୟା ପାଣ୍ଡେ, ଆର୍ଯ୍ୟନ ସହ ହ୍ବାଟସଆପ୍‌ ଚାଟ୍‌କୁ ନେଇ ମାରାଥନ୍‌ ଜେରା
  • ||
  • ଭୁବନେଶ୍ୱର : STF ପଞ୍ଝାରେ ବ୍ରାଉନସୁଗାର ବେପାରୀ, ୧କୋଟିରୁ ଅଧିକ ଟଙ୍କାର ଧଳାଜହର ଜବତ
  • ||
  • କଳାହାଣ୍ଡି : ମହାଲିଙ୍ଗ୍ ସନସାଇନ୍ ପବ୍ଲିକ୍ ସ୍କୁଲରେ ପ୍ରଶାସନର ତଦନ୍ତ, କାଗଜପତ୍ର ଯାଞ୍ଚ ସହ ଆୟବ୍ୟୟ ଅଟକଳର ଚାଲିଛି ଖୋଳତାଡ
  • ||
  • ରାଜ୍ୟରେ କମୁଛି କରୋନା ଗ୍ରାଫ୍: କୋଭିଡ୍ ନେଲା ଆଉ ୨ ଜଣଙ୍କ ଜୀବନ
  • ||
  • ଉପରତଳ ହେଉଛି କରୋନା ଗ୍ରାଫ୍ : ୨୪ ଘଣ୍ଟାରେ ବାହାରିଲେ ୫୨୪ କୋଭିଡ୍ ପଜିଟିଭ୍
  • ||
  • ଟି୨୦ ବିଶ୍ୱକପ : ସୁପର-୧୨ରେ ଶ୍ରୀଲଙ୍କା, ୭୦ରନରେ ଆୟରଲ୍ୟାଣ୍ଡକୁ ଦେଲା ମାତ୍
  • ||
  • +୩ରେ ଲକ୍ଷେ ସିଟ୍ ଖାଲି, ଗୁରୁବାର ସ୍ପଟ୍ ଆଡମିଶନ ପାଇଁ ଆବେଦନ
  • ||
  • ରାଜ୍ୟରେ ଖରାଟିଆ ପାଗ, ୨୩ ସୁଦ୍ଧା ଫେରିଯିବ ମୌସୁମୀ
  • ||
  • ରାଜଧାନୀରେ ରହିବନି ମୁକୁଳା ଡ୍ରେନ୍ : ଦୁଇ ପାର୍ଶ୍ୱରେ ଲାଗିବ ତାରଜାଲି, ସମ୍ପ୍ରସାରଣ ହେବ ସଙ୍କୁଚିତ ନାଳ
  • ||

ଆସନ୍ତାକାଲି ଜ୍ୟେଷ୍ଠ ମାସ ବଡ ମଙ୍ଗଳବାର : ହନୁମାନଙ୍କ ବିଶେଷ ପୁଜାର୍ଚ୍ଚନାରେ ମିଳିବ ସୁଖ, ଶାନ୍ତି ଓ ସମ୍ପଦ

20/05/2019 at 2:17 PM

ବର୍ଷକ ୧୨ ମାସ । କଥାରେ ଅଛି ୧୨ ମାସରେ ୧୩ ପର୍ବ ।  ହିନ୍ଦୁ ଧର୍ମରେ ପ୍ରତ୍ୟେକ ମାସର ଅଲଗା ଅଲଗା ମହତ୍ୱ ରହିଛି । ପ୍ରତ୍ୟେକ ମାସରେ ଲୋକେ ଲଗ୍ନ ଅନୁଯାୟୀ ଶୁଭ କାମ କରିଥାନ୍ତି । ୧୨ ମାସରୁ ଗୋଟିଏ ହେଲା ଜ୍ୟେଷ୍ଠ ମାସ । ହିନ୍ଦୁ ଧର୍ମରେ ଜ୍ୟେଷ୍ଠ ମାସର ଅନେକ ମହତ୍ୱ ରହିଛି । ମେ ୨୧ ତାରିଖରେ ବଡ ମଙ୍ଗଳବାର ପାଳନ କରାଯିବ । ମେ ୧୯ ତାରିଖରୁ ଜୁନ୍ ୧୭ ତାରିଖ ପର୍ଯ୍ୟନ୍ତ ଜ୍ୟେଷ୍ଠ ମାସ ରହିବ । ଏହି ମାସରେ ୪ଟି ବଡ ମଙ୍ଗଳବାର ପଡୁଛି । ମେ ୨୧ ତାରିଖରେ ପ୍ରଥମ ବଡ ମଙ୍ଗଳବାର ପଡୁଛି । ବଡ ମଙ୍ଗଳବାର ଦିନ ସର୍ବାର୍ଥ ସିଦ୍ଧି ଯୋଗ ରହିଛି । ଏହି ଦିନରେ ଅନେକ ଶୁଭ କାର୍ଯ୍ୟ ପାଇଁ ଶୁଭ ଯୋଗ ରହିଛି ।

ବଡ ମଙ୍ଗଳବାର ଦିନ ପବନପୁତ୍ର ଶ୍ରୀ ହନୁମାନଙ୍କ ବିଶେଷ ପୁଜାର୍ଚ୍ଚନା ଓ ଆରାଧନା କରାଯିବ । ଶ୍ରୀ ହନୁମାନଙ୍କୁ ଭଗବାନ ଶିବଙ୍କ ୧୧ତମ ରୁଦ୍ରାବତାର ବୋଲି ବିଶ୍ୱାସ କରାଯାଏ । ଆଜି ମଧ୍ୟ ଶ୍ରୀ ହନୁମାନ ସଶରୀରେ ପୃଥିବୀପୃଷ୍ଠରେ ଭ୍ରମଣ କରୁଛନ୍ତି ବୋଲି ବିଶ୍ୱାସ ରହିଛି ।

ଏହି ବଡ ମଙ୍ଗଳବାର ଦିନ ହନୁମାନଙ୍କ ପୁଜାପାଠ ଓ ବ୍ରତ ରଖିବା ଦ୍ୱାରା ଘରେ ସର୍ବଦା ସୁଖ, ଶାନ୍ତି ଓ ସମ୍ପଦ ବାସ କରେ ବୋଲି କୁହାଯାଏ ।

ମେ ୨୧ ପ୍ରଥମ ତାରିଖରେ ବଡ ମଙ୍ଗଳବାର । ଏହି ଦିନ ଚନ୍ଦ୍ର ଧନୁ ରାଶିରେ ରହିବେ । ଧନୁ ମଙ୍ଗଳଙ୍କ ମିତ୍ର ରାଶି ବୋଲି କୁହାଯାଏ । ଧନୁ ରାଶିର ଗୁରୁ ବୃହଷ୍ପତ୍ତି । ବୃହଷ୍ପତ୍ତି ଧର୍ମ ରକ୍ଷା କରନ୍ତି । ଶୁଭ ଯୋଗ ହୋଇଥିବା ଯୋଗୁଁ ମନୁଷ୍ୟକୁ ସବୁ କାମରେ ସଫଳତା ପ୍ରାପ୍ତ ହୋଇଥାଏ । ମେ ୨୮ ତାରିଖରେ ଦ୍ୱିତୀୟ ବଡ ମଙ୍ଗଳବାର । ଦ୍ୱିତୀୟ ବଡ ମଙ୍ଗଳବାର ପୂର୍ବାଭାଦ୍ରପଦ ନକ୍ଷତ୍ରରେ ପଡୁଛି । ପୂର୍ବାଭାଦ୍ରପଦ ନକ୍ଷତ୍ରଙ୍କ ସ୍ୱାମୀ ଗୁରୁ ।

   Related Posts