Prameya News7

Prameya News7, News7 Odia, Odisha Latest News, Odisha Current Headlines, Odisha News Online

ପ୍ରମୁଖ ଖବର
  • ବିରୋଧ ପରେ ବାଟକୁ ଆସିଲା ହକି ଇଣ୍ଡିଆ, ଦିଲ୍ଲୀପ ତିର୍କୀ ଆଡହକ୍ କମିଟିର ଚେୟାରମାନେ ଭାବେ ନିଯୁକ୍ତ
  • ||
  • ଅଗଷ୍ଟ ଦ୍ଵିତୀୟ ସପ୍ତାହରେ ପ୍ରକାଶ ପାଇବ ଯୁକ୍ତ ୨ ରେଜଲ୍ଟ, ଦଶମ ମାର୍କ ଆଧାରରେ ହେବ ମୂଲ୍ୟାୟନ
  • ||
  • ଯାଜପୁର : ବରମୁଣ୍ଡା ଛକରେ ଦୁର୍ଘଟଣା, ଚାଲିଗଲା ନାରାୟଣଙ୍କ ଜୀବନ
  • ||
  • ମୃତ୍ୟୁ ହାରରେ ସାମାନ୍ୟ ହ୍ରାସ : ରାଜ୍ୟରେ ଗତ ୨୪ଘଣ୍ଟାରେ କରୋନା ନେଲା ୩୭ ଜଣଙ୍କ ଜୀବନ, ୩୫୦୮ରେ ପହଞ୍ଚିଲା ମୋଟ୍‌ ସଂଖ୍ୟା
  • ||
  • କମୁଛି ସଂକ୍ରମଣ, ରାଜ୍ୟରେ ୨୪ ଘଣ୍ଟାରେ ୩୮୦୬ କୋଭିଡ୍ ପଜିଟିଭ୍ ଚିହ୍ନଟ
  • ||
  • କଟକ : ଜୁଆ ଆଡ୍ଡାରେ ଅଚାନକ ଚଢାଉ, ୧୧ଜଣ ଜୁଆଡି ଗିରଫ
  • ||

ରତ୍ନ ଭଣ୍ଡାର ଚାବି ହଜିବା ଘଟଣାରେ ଆଜି ବସିବ ଜଷ୍ଟିସ ରଘୁବୀର ଦାସ କମିଶନ ବୈଠକ

30/07/2018 at 5:56 AM

ଶ୍ରୀମନ୍ଦିର ରତ୍ନ ଭଣ୍ଡାର ଚାବି ହଜିବା ଘଟଣାରେ ରାଜ୍ୟ ସରକାର ଜଷ୍ଟିସ ରଘୁବୀର ଦାସ ତଦନ୍ତ କମିଶନ ଗଠନ କରିଛନ୍ତି | ଆଜି ପୁରୀ ସର୍କିଟ ହାଉସରେ କମିଶନଙ୍କ ବୈଠକ ଅନୁଷ୍ଠିତ ହେବ | ପୂର୍ବାହ୍ନରେ ହେବାକୁ ଥିବା ଏହି ବୈଠକରେ ଜଷ୍ଟିସ ଦାସ, ଶ୍ରୀମନ୍ଦିର ମୁଖ୍ୟ ପ୍ରଶାସନ, ଜିଲ୍ଲାପାଳ, ଅତିରିକ୍ତ ଜିଲ୍ଲାପାଳ ଏବଂ ଘଟଣା ସହ ସମ୍ପୃକ୍ତ ବ୍ୟକ୍ତି ବିଶେଷଙ୍କ ସହ ଆଲୋଚନା କରିବାର କାର୍ଯ୍ୟକ୍ରମ ରହିଛି | ଗତ ମାର୍ଚ୍ଚ ୨୦ରେ ଅନୁଷ୍ଠିତ ଶ୍ରୀମନ୍ଦିର ପରିଚାଳନା କମିଟି ବୈଠକରେ ରତ୍ନ ଭଣ୍ଡାର ଖୋଲି ଗୃହର ସ୍ଥିତି ଯାଞ୍ଚ କରିବାଲାଗି ସ୍ଥିର ହୋଇଥିଲା | ରାଜ୍ୟ ସରକାରଙ୍କ ଠାରୁ ଅନୁମତି ମିଳିବା ପରେ ଏପ୍ରିଲ ୪ରେ ରତ୍ନ ଭଣ୍ଡାର ଯାଞ୍ଚ ଲାଗି ପଦକ୍ଷେପ ନିଆଗଲା | କିନ୍ତୁ ସେଦିନ ଯାଞ୍ଚ ସମ୍ପୂର୍ଣ ହୋଇପାରିଲା ନାହିଁ | ବାହାର ଭଣ୍ଡାର ଘରୁ ଭିତର ଭଣ୍ଡାର ଘର ସ୍ଥିତି ପରଖି ଫେରି ଆସିଲା ଟିମ | ଏପ୍ରିଲ ୪ ତାରିଖ ଭୁବନେଶ୍ୱର ସ୍ୱତନ୍ତ୍ର ସର୍କିଟ ହାଉସରେ ଅନୁଷ୍ଠିତ ହୋଇଥିଲା ଶ୍ରୀମନ୍ଦିର ପରିଚାଳନାର ସ୍ୱତନ୍ତ୍ର ବୈଠକ | ପରିଚାଳନା କମିଟିର ବିବରଣୀ ପଦାକୁ ଆସିବା ପରେ ରତ୍ନ ଭଣ୍ଡାର ଚାବି ହଜିଥିବା ସ୍ପଷ୍ଟ ହୋଇଥିଲା | ଏହାକୁ ନେଇ ରାଜ୍ୟବ୍ୟାପି ତୀବ୍ର ଅସନ୍ତୋଷ ପ୍ରକାଶ ପାଇଥିଲା | ରାଜ୍ୟ ସରକାର ଘଟଣାର ତଦନ୍ତ ଲାଗି ଜୁନ ୮ରେ ତଦନ୍ତ କମିଶନ ବସାଇଥିଲେ | କିନ୍ତୁ ଜୁନ ୧୩ରେ ଅପ୍ରତ୍ୟାଶିତ ଭାବେ ଜିଲ୍ଲା ରେକର୍ଡ ରୁମର ଭିତର ଭଣ୍ଡାରର ନକଲି ଚାବି ମିଳିଥିଲା |

   Related Posts