Prameya News7

Prameya News7, News7 Odia, Odisha Latest News, Odisha Current Headlines, Odisha News Online

ପ୍ରମୁଖ ଖବର
  • ପଞ୍ଚାୟତ ନିର୍ବାଚନ ପୂର୍ବରୁ ହିଂସା ! ସମିତି ସଭ୍ୟାଙ୍କ ଗାଡି ଜାଳିଦେଲେ ଦୁର୍ବୃତ୍ତ
  • ||
  • ମହିଳାଙ୍କ ଦେହରେ ନିଆଁ ଲଗାଇ ଦେଲେ ଧରମ ଭାଇ ! ଗୁରୁତର ଅବସ୍ଥାରେ ହସ୍ପିଟାଲରେ ଭର୍ତ୍ତି
  • ||
  • ବିଲଡର୍ ସଂସ୍ଥାର ଘର ଉପରେ ବୋମାମାଡ, ୩ ଶ୍ରମିକ ଆହତ
  • ||
  • ରାଜ୍ୟରେ ଆଉ ୩ ଜଣଙ୍କ ଜୀବନ ନେଲା କରୋନା, ମୃତ୍ୟୁ ସଂଖ୍ୟା ୮୪୮୪କୁ ବୃଦ୍ଧି
  • ||
  • ରାଜ୍ୟରେ ୧୦ ହଜାର ଉପରେ ଦୈନିକ ସଂକ୍ରମଣ : ୨୪ ଘଣ୍ଟାରେ ଚିହ୍ନଟ ହେଲେ ୧୦୪୮୯ କୋଭିଡ୍ ପଜିଟିଭ୍, ୧୧୪୪୪୦୧ରେ ପହଞ୍ଚିଲା ସଂଖ୍ୟା
  • ||
  • ଦେଶରେ ୨୪ ଘଣ୍ଟାରେ ବାହାରିଲେ ୨ ଲକ୍ଷ ୫୮ ହଜାରରୁ ଅଧିକ କରୋନା ପଜିଟିଭ୍, ୩୮୫ ମୃତ
  • ||
  • ଖୋଲିଲା ଶିମିଳିପାଳ, ପର୍ଯ୍ୟଟକଙ୍କ ପାଇଁ ଖୁସି ଖବର
  • ||
  • ଆଉ ନାହାଁନ୍ତି ପଦ୍ମଶ୍ରୀ ଶାନ୍ତିଦେବୀ, ୮୮ ବର୍ଷ ବୟସରେ ପରଲୋକ
  • ||
  • କଥକ ସମ୍ରାଟ ବିରଜୁ ମହାରାଜଙ୍କ ପରଲୋକ, ୮୩ ବର୍ଷ ବୟସରେ ଦେହାନ୍ତ
  • ||
  • ତ୍ରିସ୍ତରୀୟ ପଞ୍ଚାୟତ ନିର୍ବାଚନ : ସୋମବାରଠୁ ଦାଖଲ ହେବ ପ୍ରାର୍ଥୀପତ୍ର, କରୋନା କଟକଣାରେ ସରିବ ପୁରା ପ୍ରକ୍ରିୟା
  • ||

ନିଜ ଦାୟିତ୍ୱ ନିର୍ବାହ କରିବା ପାଇଁ ହଜାର ହଜାର କି:ମି: ଯାତ୍ରା ଆରମ୍ଭ କଲେ ଦୁଇ ବିଚାରପତି

26/04/2020 at 1:31 PM

ନୂଆଦିଲ୍ଲୀ ୨୬/୦୪ : କରୋନା ସଂକ୍ରମଣ କାରଣରୁ ରେଳ ସେବା ଏବଂ ବିମାନ ସେବା ବନ୍ଦ ରହିଛି | ରେଳ ସେବା ଏବଂ ବିମାନ ସେବା ବନ୍ଦ ଥିବାରୁ ଦୁଇଜଣ ନ୍ୟାୟାଧିଶ ଦେଶର ବିଭିନ୍ନ ଅଞ୍ଚଳରେ ଉଚ୍ଚ ନ୍ୟାୟାଳୟର ମୁଖ୍ୟ ବିଚାରପତି ଶୁଣାଣି ପାଇଁ ସଡକ ପଥ ଦେଇ ଦୁଇ ହଜାର କିମିରୁ ଅଧିକ ଯାତ୍ରା କରିଛନ୍ତି | ନିକଟରେ ଏହି ବିଚାରପତିଙ୍କୁ ମୁଖ୍ୟ ନ୍ୟାୟାଳୟର ମୁଖ୍ୟ ବିଚାରପତି ଭାବେ ପଦୋନ୍ନତି କରାଯାଇଛି | ଦେଶବ୍ୟାପୀ ଲକଡାଉନ ଯୋଗୁଁ ସଡକ ପଥ ଦେଇ ଯାତ୍ରା ଆରମ୍ଭ କରିଛନ୍ତି ଯେପରିକି ମାମଲାର ଶୁଣାଣିରେ ବିଳମ୍ବ ନ ହେଉ |

ସୂଚନାଯୋଗ୍ୟ ଯେ, କୋଲକାତା ଉଚ୍ଚ ନ୍ୟାୟାଳୟ ବିଚାରପତି ଦୀପଙ୍କର ଦତ୍ତାଙ୍କୁ ବମ୍ବେ ଉଚ୍ଚ ନ୍ୟାୟାଳୟର ମୁଖ୍ୟ ବିଚାରପତି ଦାୟତ୍ୱ ଦିଆଯାଇଛି | ସେ ନିଜ ପୁଅ ସହ କୋଲକାତାରୁ ମୁମ୍ବାଇ ଯାତ୍ରା ଆରମ୍ଭ କରିଛନ୍ତି | ସେ ଏବଂ ତାଙ୍କ ପୁଅ ପାଳି କରି କାର ଚଳାଇଛନ୍ତି | ଇଲ୍ଲାହାବାଦ ଉଚ୍ଚ ନ୍ୟାୟାଳୟର ମୁଖ୍ୟ ବିଚାରପତି ବିଶ୍ୱନାଥ ସମଦ୍ଦରଙ୍କୁ ମେଘାଳୟ ଉଚ୍ଚ ନ୍ୟାୟାଳୟ ବିଚାରପତି ଭାବେ ପଦୋନ୍ନତି କରାଯାଇଛି | ସେ କାର ଯୋଗେ କୋଲକାତାରୁ ମେଘାଳୟ ଯାଉଛନ୍ତି |

ସୂଚନା ଅନୁଯାୟୀ, ଇଲ୍ଲାହାବାଦ ସ୍ଥାନାନ୍ତର କରାଯିବା ପୂର୍ବରୁ ସେ କୋଲକାତା ଉଚ୍ଚ ନ୍ୟାୟାଳୟ ବିଚାରପତି ଥିଲେ | ସେ ଶୁକ୍ରବାର ସନ୍ଧ୍ୟାରେ ନିଜ ପତ୍ନୀଙ୍କ ସହ ଏକ ଅଫିସିଆଲ କାରରେ ସିଲଙ୍ଗ ପାଇଁ ଯାତ୍ରା ଆରମ୍ଭ କରିଥିଲେ | ତାଙ୍କ ସହ ଜଣେ ଡ୍ରାଇଭର ଅଛି | ବିଚାରପତି ସମଦ୍ଦର ଶନିବାର ଅପରାହ୍ନରେ ଇଲ୍ଲାହାବାଦରୁ କୋଲକାତାରେ ପହଞ୍ଚିଥିଲେ | କୋଲକାତା ସ୍ଲଟ ଲେକ ସ୍ଥିତ ନିଜର ଆବାସରେ କିଛି ସମୟ ବିଶ୍ରାମ କରିବା ପରେ ପୁଣି ସିଲଙ୍ଗ ପାଇଁ ଯାତ୍ରା ଆରମ୍ଭ କରିଥିଲେ | ଆଜି ଅପରାହ୍ନ ସୁଦ୍ଧା ସେ ସିଲଙ୍ଗରେ ପହଞ୍ଚିଯିବା ସମ୍ଭାବନା ରହିଛି |

ବିଚାରପତି ଦୀପଙ୍କର ଦତ୍ତା ଶନିବାର ସକାଳୁ କୋଲକାତାରୁ ମୁମ୍ବାଇ ପାଇଁ ଯାତ୍ରା ଆରମ୍ଭ କରିଥିଲେ | ସେ ସୋମବାର ଅପରାହ୍ନ ସୁଦ୍ଧା ମୁମ୍ବାଇରେ ପହଞ୍ଚି ଯିବେ ବୋଲି ଆଶା କରାଯାଉଛି | ରାଷ୍ଟ୍ରପତି ରାମନାଥ କୋବିନ୍ଦ ବିଚାରପତି ଦୀପଙ୍କର ଦତ୍ତା ଏବଂ ବିଶ୍ୱନାଥ ସମଦ୍ଦରଙ୍କୁ ଗୁରୁବାର ଦିନ ପଦୋନ୍ନତି କରିଥିଲେ |       

   Related Posts