Wednesday, June 26, 2019

News7

Prameya News7, News7 Odia, Odisha Latest News, Odisha Current Headlines, Odisha News Online

ଶରୀରର ଏହି ଭାଗରେ ଦିଅନ୍ତୁ ମାତ୍ର ୬୦ ସେକେଣ୍ଡ ଚାପ , ଦୂର ହୋଇଯିବ ସ୍ବାସ୍ଥ୍ୟଗତ ସମସ୍ୟା

ମାତ୍ର ୬୦ ସେକେଣ୍ଡ ଆପଣଙ୍କ ଅନେକ ସମସ୍ୟା ଦୂର କରିପାରେ।   ହୁଏତ ଆପଣ ବିଶ୍ବାସ କରି ନ ପାରନ୍ତି, କିନ୍ତୁ ଅନ୍ତତଃ ଥରେ ପରଖି ପାରନ୍ତି। ଆମ ଶରୀର ନିଜେ ନିଜର ସମସ୍ୟା ସମାଧାନ କରିବାର କ୍ଷମତା ରଖିଛି । ବାସ୍ ଆମେ ଥରଟିଏ ତାକୁ ସମସ୍ୟା ଜଣାଇଦେବା ଦରକାର। ଆପେ ଆପେ ଠିକ ହେବାକୁ ଲାଗିବ ଯନ୍ତ୍ରଣା ,ଆଉ ଆପଣ ବି  ଅନୁଭବ କରିବେ ପରିବର୍ତ୍ତନ। ଯେଉଁ ଯନ୍ତ୍ରଣା ପାଇଁ ଆପଣ ପେନ କିଲର ନେଉଥିଲେ ତାହା ଚୁଟକିରେ ସମାପ୍ତ ହୋଇଯିବ।

ଶରୀରର ଏମିତି କିଛି ସ୍ଥାନ ରହିଛି ଯେଉଁଠି ସାମାନ୍ୟ ସ୍ପର୍ଷ କଲେ ଅନେକ ପରିବର୍ତ୍ତନ ପରିଲକ୍ଷିତ ହୁଏ। ଯେପରି ମୁଣ୍ଡ ବିନ୍ଧା ହେଉଥିଲେ ନାକର ଠିକ ଉପରକୁ ଦୁଇ ଆଖିର କେନ୍ଦ୍ର ସ୍ଥଳରେ ସାମାନ୍ୟ ସ୍ପର୍ଷ ଦିଅନ୍ତୁ । ସେହି ଠାରେ ଆଙ୍ଗୁଠିର ଟିପକୁ ୬୦ ସେକେଣ୍ଡ ପର୍ଯ୍ୟନ୍ତ ଲଗାଇ ରଖନ୍ତୁ ଦେଖିବେ ପରିବର୍ତ୍ତନ। କିଛି ସମୟ ମଧ୍ୟରେ ମୁଣ୍ଡ ବିନ୍ଧା କମିବାକୁ ଲାଗିବ ପରେ ସମ୍ପୂର୍ଣ୍ଣ ଭଲ ହୋଇଯିବ।

ସେହିଭଳି ମୁଣ୍ଡ ବୁଲାଇ ହେଉଥିଲେ ଛବିରେ ଦେଖୁଥିବା ସ୍ଥାନରେ ସାମାନ୍ୟ ଚାପ ଦେଇ ଦେଖନ୍ତୁ ୬୦ ସେକେଣ୍ଡ ଅର୍ଥାତ ୧ ମିନଟ୍ ପରେ ଆପଣ କଣ ପରିବର୍ତ୍ତନ ଅନୁଭ କରୁଛନ୍ତି। ତେବେ ଚାପଯେପରି ତୀବ୍ର ନ ହୁଏ ତାହା ନିଶ୍ଟିତ କରନ୍ତୁ। ନଚେତ ଗୋଟିଏ ସମସ୍ୟା ସମାଧାନ ହେବା ବଦଳେ ନୂଆ ସ୍ବାସ୍ଥ୍ୟଗତ ସମସ୍ୟାଟିଏ ସୃଷ୍ଟି ହୋଇପାରେ। କାରଣ ଶରୀର ଏହି ସ୍ଥାନରେ ହର୍ମୋନାଲ ସିଷ୍ଟମର ସନ୍ତୁଳନ ରହିଛି । ଅତ୍ୟାଧିକ ଚାପ ଦ୍ବାର ଏହା ଅସନ୍ତୁଳିତ ହେବାର ମଧ୍ୟ ଅନେକ ସମ୍ଭାବନା ଥାଏ।

133 Views

   ସମ୍ବନ୍ଧିତ ଖବର