Prameya News7

Prameya News7, News7 Odia, Odisha Latest News, Odisha Current Headlines, Odisha News Online

ପ୍ରମୁଖ ଖବର
  • ଗତ ୨୪ ଘଣ୍ଟାରେ କରୋନାରୁ ଆରୋଗ୍ୟ ହେଲେ ୨୦୧୦ ସଂକ୍ରମିତ
  • ||
  • ମୋଦୀ ସରକାରଙ୍କ ବଡ ନିଷ୍ପତ୍ତି: ଜାମ୍ମୁ-କାଶ୍ମୀରରେ ଯେ କେହି ବି ଜାଗା କିଣି ପାରିବେ, ବିଜ୍ଞପ୍ତି ଜାରି କଲା ଗୃହ ମନ୍ତ୍ରଣାଳୟ
  • ||
  • ରାଜ୍ୟରେ ଆଉ ୧୩ କରୋନା ସଂକ୍ରମିତଙ୍କ ମୃତ୍ୟୁ, ୧୨୭୨ରେ ପହଞ୍ଚିଲା ମୃତକଙ୍କ ସଂଖ୍ୟା
  • ||
  • ରାଜ୍ୟରେ ଚିହ୍ନଟ ହେଲେ ୧୨୪୭ କରୋନା ସଂକ୍ରମିତ, ୨୮୩୯୪୨ରେ ପହଞ୍ଚିଲା ଆକ୍ରାନ୍ତଙ୍କ ସଂଖ୍ୟା
  • ||
  • ଢେଙ୍କାନାଳ : କେନାଲରୁ ମୃତଦେହ ଉଦ୍ଧାର, ଶୌଚ ହେବାକୁ ଯାଇ ବୁଡିଯାଇଥିବା ସନ୍ଦେହ
  • ||
  • ଢେଙ୍କାନାଳ : ସ୍ତ୍ରୀର ଚରିତ୍ରକୁ ସନ୍ଦେହ କରି ଠେଙ୍ଗାରେ ପିଟି ପିଟି ମାରିଦେଲା, ଅଭିଯୁକ୍ତ ସ୍ବାମୀ ଫେରାର
  • ||
  • ଅନୁଗୋଳ : ଶ୍ରମିକଙ୍କ ସନ୍ଦେହଜନକ ମୃତ୍ୟୁ, ବିଷାକ୍ତ ମଦ ପିଇ ମୃତ୍ୟୁ ଅଭିଯୋଗ
  • ||
  • କଳାହାଣ୍ଡି : ଯୁବକଙ୍କ କ୍ଷତ ବିକ୍ଷତ ମୃତଦେହ ଉଦ୍ଧାର, ହତ୍ୟା ଅଭିଯୋଗ ଆଣିଲେ ପରିବାର ଲୋକ
  • ||
  • ଜଲାପୁଟ ଜଳ ଭଣ୍ଡାରରେ ମାଛଧରା ଡଙ୍ଗା ବୁଡି ୩ ନିଖୋଜ, ଉଦ୍ଧାର କାର୍ଯ୍ୟ ଜାରି
  • ||
  • ପାକିସ୍ତାନ : ପେଶାଓ୍ୱାରରେ ବୋମା ବିସ୍ଫୋରଣରେ ୭ ମୃତ, ୫୫ ଆହତ
  • ||

ଆନ୍ଦୋଳନ ଯୋଗୁଁ କଟକ ଜିଲ୍ଲା ଜଜ୍‌ଙ୍କୁ କୋର୍ଟ ଯିବାକୁ ଦେଲେନି ଆନ୍ଦୋଳନକାରୀ ଆଇନଜୀବୀ, ରାସ୍ତାରେ ଅଭିଯୋଗ ଶୁଣିଲେ ବିଚାରପତି

26/09/2018 at 4:31 PM

କଟକ ୨୬|୯: ଆଜି ମଧ୍ୟ କଟକରେ ଆଇନଜୀବୀମାନେ ସରକାରୀ କଳକୁ ଠପ୍ କରିଦେଇଥିଲେ । ସଦର ମହକୁମାର ସମସ୍ତ ସରକାରୀ କାର୍ଯ୍ୟାଳୟକୁ ବନ୍ଦ କରିବା ସହ ରାସ୍ତାରୋକ କରି ଆଇନଜୀବୀମାନେ ଅସନ୍ତୋଷ ଜାହିର କରିଥିଲେ । ସେପଟେ ୨ଜଣ ଅଭିଯୁକ୍ତଙ୍କୁ ପୁଲିସ ଗିରଫ କରିସାରିଛି । କିନ୍ତୁ ଆସନ୍ତୁଷ୍ଟ ଆଇନଜୀବୀଙ୍କ ଦାବି ମୂଳ ମୁଦାଲାମାନଙ୍କୁ ଗିରଫ କର । ତେବେ ଏସବୁ ଭିତରେ କିନ୍ତୁ ଜିଲ୍ଲା ଜଜ୍ ରାସ୍ତାରେ ମହକିଲଙ୍କ ଆପତ୍ତି ଅଭିଯୋଗ ଶୁଣିଛନ୍ତି ।
ସରକାରୀ ଅଫିସ ବନ୍ଦ କରି ରାସ୍ତାରେ ଆଇନଜୀବୀଙ୍କ ପିକେଟିଂ । ଏପଟେ ରାସ୍ତାରେ ବସିଲା କୋର୍ଟ । କଟକ ଜିଲ୍ଲା ଜଜ୍ ରାସ୍ତାରେ ମହକିଲଙ୍କ ଆପତ୍ତି ଅଭିଯୋଗ ଶୁଣିଲେ। ମଙ୍ଗଳବାର ଭଳି ବୁଧବାର ବି ଆଇନଜୀବୀମାନେ ସରକାରୀ କଳକୁ ଠପ୍ କରିଦେଇଛନ୍ତି । ସମସ୍ତ ସରକାରୀ ଅଫିସରେ ତାଲା ମାରି ରାସ୍ତାରେ ବସି ପିକେଟିଂ କରୁଛନ୍ତି ।ପୋଲିସ ଉପରେ ଥିବା ପୁଞ୍ଜିଭୂତ ଅସନ୍ତୋଷକୁ ଆଜି ରାସ୍ତାରେ ଅଜାଡି ଦେଇଥିଲେ ଆଇନଜୀବୀ । ଏପରିକି ଜିଲ୍ଲା ଜଜ୍ଙ୍କୁ ବି କୋର୍ଟକୁ ଛାଡିନଥିଲେ । କିନ୍ତୁ ରାସ୍ତାରେ ଢେଙ୍କାନାଳରୁ ଆସିଥିବା ଜଣେ ଗରିବ ମହିଳାଙ୍କର ଦୁଃଖ ଶୁଣିଛନ୍ତି ଜିଲ୍ଲା ଜଜ୍ । ସେପଟେ ଆଇନଜୀବୀଙ୍କ ଆନ୍ଦୋଳନ ପାଇଁ ହଇରାଣ ହୋଇଛନ୍ତି ସାଧାରଣଲୋକଙ୍କଠୁ ଆରମ୍ଭ କରି ସରକାରୀ କର୍ମଚାରୀ ।
ମଙ୍ଗଳବାର ରାତିରେ ୨ ଅଭିଯୁକ୍ତଙ୍କୁ ପୋଲିସ ଗିରଫ କରିଛି । କିନ୍ତୁ ପୋଲିସର ପଦକ୍ଷେପ ଆଇନଜୀବୀଙ୍କୁ ସନ୍ତୁଷ୍ଟ କରିପାରିନି । ୨୯ ତାରିଖ ଦିନ ଆଇନଜୀବୀଙ୍କୁ ବିଚ୍ ରାସ୍ତାରେ ମାଡ ମାରିଥିବା ପୋଲିସ କର୍ମଚାରୀଙ୍କୁ ଗିରଫ କରିବାକୁ ପୁଣି ଥରେ ଦାବି ଦୋହରାଇଛନ୍ତି ଆଇଜୀବୀ ।
ବୁଧବାର ସୁଦ୍ଧା ସମସ୍ତ ଅଭିଯୁକ୍ତଙ୍କୁ ଗିରଫ କରିବାକୁ ଆଇନଜୀବୀମାନେ ଅଲଟିମେଟମ୍ ଦେଇଥିଲେ । ନଚେତ୍ ଗୁରୁବାର ନବୀନ ନିବାସ ଘେରାଉ କରିବେ ।

   Related Posts