ori homes
previous arrow
next arrow

Prameya News7

Prameya News7, News7 Odia, Odisha Latest News, Odisha Current Headlines, Odisha News Online

ଆନ୍ଦୋଳନ ଯୋଗୁଁ କଟକ ଜିଲ୍ଲା ଜଜ୍‌ଙ୍କୁ କୋର୍ଟ ଯିବାକୁ ଦେଲେନି ଆନ୍ଦୋଳନକାରୀ ଆଇନଜୀବୀ, ରାସ୍ତାରେ ଅଭିଯୋଗ ଶୁଣିଲେ ବିଚାରପତି

26/09/2018 at 4:31 PM

କଟକ ୨୬|୯: ଆଜି ମଧ୍ୟ କଟକରେ ଆଇନଜୀବୀମାନେ ସରକାରୀ କଳକୁ ଠପ୍ କରିଦେଇଥିଲେ । ସଦର ମହକୁମାର ସମସ୍ତ ସରକାରୀ କାର୍ଯ୍ୟାଳୟକୁ ବନ୍ଦ କରିବା ସହ ରାସ୍ତାରୋକ କରି ଆଇନଜୀବୀମାନେ ଅସନ୍ତୋଷ ଜାହିର କରିଥିଲେ । ସେପଟେ ୨ଜଣ ଅଭିଯୁକ୍ତଙ୍କୁ ପୁଲିସ ଗିରଫ କରିସାରିଛି । କିନ୍ତୁ ଆସନ୍ତୁଷ୍ଟ ଆଇନଜୀବୀଙ୍କ ଦାବି ମୂଳ ମୁଦାଲାମାନଙ୍କୁ ଗିରଫ କର । ତେବେ ଏସବୁ ଭିତରେ କିନ୍ତୁ ଜିଲ୍ଲା ଜଜ୍ ରାସ୍ତାରେ ମହକିଲଙ୍କ ଆପତ୍ତି ଅଭିଯୋଗ ଶୁଣିଛନ୍ତି ।
ସରକାରୀ ଅଫିସ ବନ୍ଦ କରି ରାସ୍ତାରେ ଆଇନଜୀବୀଙ୍କ ପିକେଟିଂ । ଏପଟେ ରାସ୍ତାରେ ବସିଲା କୋର୍ଟ । କଟକ ଜିଲ୍ଲା ଜଜ୍ ରାସ୍ତାରେ ମହକିଲଙ୍କ ଆପତ୍ତି ଅଭିଯୋଗ ଶୁଣିଲେ। ମଙ୍ଗଳବାର ଭଳି ବୁଧବାର ବି ଆଇନଜୀବୀମାନେ ସରକାରୀ କଳକୁ ଠପ୍ କରିଦେଇଛନ୍ତି । ସମସ୍ତ ସରକାରୀ ଅଫିସରେ ତାଲା ମାରି ରାସ୍ତାରେ ବସି ପିକେଟିଂ କରୁଛନ୍ତି ।ପୋଲିସ ଉପରେ ଥିବା ପୁଞ୍ଜିଭୂତ ଅସନ୍ତୋଷକୁ ଆଜି ରାସ୍ତାରେ ଅଜାଡି ଦେଇଥିଲେ ଆଇନଜୀବୀ । ଏପରିକି ଜିଲ୍ଲା ଜଜ୍ଙ୍କୁ ବି କୋର୍ଟକୁ ଛାଡିନଥିଲେ । କିନ୍ତୁ ରାସ୍ତାରେ ଢେଙ୍କାନାଳରୁ ଆସିଥିବା ଜଣେ ଗରିବ ମହିଳାଙ୍କର ଦୁଃଖ ଶୁଣିଛନ୍ତି ଜିଲ୍ଲା ଜଜ୍ । ସେପଟେ ଆଇନଜୀବୀଙ୍କ ଆନ୍ଦୋଳନ ପାଇଁ ହଇରାଣ ହୋଇଛନ୍ତି ସାଧାରଣଲୋକଙ୍କଠୁ ଆରମ୍ଭ କରି ସରକାରୀ କର୍ମଚାରୀ ।
ମଙ୍ଗଳବାର ରାତିରେ ୨ ଅଭିଯୁକ୍ତଙ୍କୁ ପୋଲିସ ଗିରଫ କରିଛି । କିନ୍ତୁ ପୋଲିସର ପଦକ୍ଷେପ ଆଇନଜୀବୀଙ୍କୁ ସନ୍ତୁଷ୍ଟ କରିପାରିନି । ୨୯ ତାରିଖ ଦିନ ଆଇନଜୀବୀଙ୍କୁ ବିଚ୍ ରାସ୍ତାରେ ମାଡ ମାରିଥିବା ପୋଲିସ କର୍ମଚାରୀଙ୍କୁ ଗିରଫ କରିବାକୁ ପୁଣି ଥରେ ଦାବି ଦୋହରାଇଛନ୍ତି ଆଇଜୀବୀ ।
ବୁଧବାର ସୁଦ୍ଧା ସମସ୍ତ ଅଭିଯୁକ୍ତଙ୍କୁ ଗିରଫ କରିବାକୁ ଆଇନଜୀବୀମାନେ ଅଲଟିମେଟମ୍ ଦେଇଥିଲେ । ନଚେତ୍ ଗୁରୁବାର ନବୀନ ନିବାସ ଘେରାଉ କରିବେ ।

   Related Posts