Prameya News7

Prameya News7, News7 Odia, Odisha Latest News, Odisha Current Headlines, Odisha News Online

ପ୍ରମୁଖ ଖବର
  • ମହାରାଷ୍ଟ୍ର : ଭାରସାମ୍ୟ ହରାଇ ୩୦ ଫୁଟ ଖାଇକୁ ଖସିଲା ବସ୍, ୫ ଜଣଙ୍କ ମୃତ୍ୟୁ, ୩୫ ଆହତ
  • ||
  • କାର୍ଯ୍ୟରେ ଅବହେଳା ପାଇଁ ନିଲମ୍ବିତ ହେଲେ ଗୁଣୁପୁର ତହସିଲଦାର
  • ||
  • ଚେନ୍ନାଇ ସୁପରକିଙ୍ଗ୍ସକୁ ବଡ ଝଟକା, ଆହତ କାରଣରୁ ଆଇପିଏଲ୍‌ର ବାକି ମ୍ୟାଚ୍‌ରୁ ବାଦ୍ ପଡିଲେ ଡ୍ଵେନ ବ୍ରାଭୋ
  • ||
  • ରାଜ୍ୟରେ ଆଉ ୧୩ କରୋନା ସଂକ୍ରମିତଙ୍କ ମୃତ୍ୟୁ
  • ||
  • ରାଜ୍ୟରେ ୧୯୩୧ କରୋନା ସଂକ୍ରମିତ ଚିହ୍ନଟ
  • ||
  • ୧୨କୋଟି ଟଙ୍କାର ଜିଏସ୍‌ଟି ଠକେଇ ଅଭିଯୋଗ, ବିଭାଗ ପକ୍ଷରୁ ଛାନ୍‌ଭିନ୍‌ ଆରମ୍ଭ
  • ||
  • ବିଜାପୁରରେ ଏନ୍‌କାଉଣ୍ଟର : ଜଣେ ନକ୍ସଲ ନିହତ, ୨ ଯବାନ ଆହତ
  • ||
  • ମାଓବାଦୀଙ୍କ ବର୍ବର କାଣ୍ଡ , ପୋଲିସ ଇନଫର୍ମର ସନ୍ଦେହରେ ଘରୁ ଡାକି ନେଇ ହତ୍ୟା
  • ||

ରାଜଧାନୀରେ ୧୪୭ ସାମ୍ବାଦିକଙ୍କ ରାପିଡ୍‌ ଟେଷ୍ଟ୍‌

21/04/2020 at 11:36 AM

ଭୁବନେଶ୍ବର ୨୧।୦୪: ବିଏମ୍‌ସି ପକ୍ଷରୁ ସୋମବାର ସାମ୍ବାଦିକଙ୍କ କରୋନା ପରୀକ୍ଷା ପାଇଁ ସ୍ୱତନ୍ତ୍ର ପରୀକ୍ଷା ଶିବିର ଖୋଲିଥିଲା । ୟୁନିଟ୍‌-୧ ସରକାରୀ ବାଳିକା ହାଇସ୍କୁଲରେ ଏହି ପରୀକ୍ଷା କେନ୍ଦ୍ର ଖୋଲିଥିଲା । ଏଥିରେ ୧୪୭ଜଣ ସାମ୍ବାଦିକ ଆସି ନମୁନା ଦେଇଛନ୍ତି । ସେମାନଙ୍କ ନମୁନା ସଂଗ୍ରହ କରି ପରୀକ୍ଷା କରାଯାଇଛି । ତେବେ ଜଣେ ସାମ୍ବାଦିକଙ୍କ ନମୁନା ପଜିଟିଭ୍‌ ପରେ ସ୍ୱାବ୍‌ ପରୀକ୍ଷା ପାଇଁ ନମୁନା ପଠାଯାଇଛି ବୋଲି ଚର୍ଚ୍ଚା ହୋଇଥିଲା । କିନ୍ତୁ ଏ ସମ୍ପର୍କରେ ସ୍ୱାସ୍ଥ୍ୟ ବିଭାଗ ବା ବିଏମ୍‌ସି ପକ୍ଷରୁ କୌଣସି ସୂଚନା ଦିଆଯାଇନି ।

ସୂଚନା ମୁତାବିକ, ସୋମବାର ଦିନ ରେକର୍ଡ ସଂଖ୍ୟକ ରାପିଡ୍‌ ଟେଷ୍ଟ୍‌ ହୋଇଛି । ସକାଳ ଓ ଅପରାହ୍ନ ଦୁଇ ବେଳାରେ ମୋଟ ୨୪୯୬ଟି ନମୁନା ପରୀକ୍ଷା ହୋଇଛି । ଦକ୍ଷିଣ ପୂର୍ବ ଜୋନ୍‌ରେ ସର୍ବାଧିକ ୧୦୦୯ଟି ନମୁନା ପରୀକ୍ଷା ହୋଇଛି ।ଗତକାଲି ୧୨୦୯ଟି ନମୁନା ପରୀକ୍ଷା ହୋଇଥିଲା । ସେହିଭଳି ଗତ ୩ ଦିନରେ ୨୫୦୦ ପରୀକ୍ଷା ହୋଇଥିଲା । କିନ୍ତୁ ଆଜି ଗୋଟିଏ ଦିନରେ ପାଖାପାଖି ୨୫୦୦ ପରୀକ୍ଷା ହୋଇଛି । ୭ଦିନରେ ରାଜଧାନୀରେ ୫ହଜାର ରାପିଡ୍‌ ଟେଷ୍ଟ୍‌ ପାଇଁ ଯୋଜନା ଥିଲା । କିନ୍ତୁ ୪ଦିନରେ ବିଏମସି ପ୍ରାୟ ୫ହଜାର ନମୁନା ପରୀକ୍ଷା କରିବାରେ ସଫଳ ହୋଇଛି । ନମୁନା ପରୀକ୍ଷାରେ ଆଗରେ ରହିଛି ଦକ୍ଷିଣ ପୂର୍ବ ଜୋନ୍‌ । ଏହି ଜୋନ୍‌ରେ ଆଜି ୧୦୦୯ଟି ନମୁନା ପରୀକ୍ଷା ହୋଇଛି । ଜୋନ୍‌ରେ ମାରାଥନ୍‌ ରାପିଡ୍‌ ଟେଷ୍ଟ ପାଇଁ ମୋଟ ୧୩ଟି ଟିମ୍‌ ନିୟୋଜିତ ହୋଇଥିଲେ । ୟୁନିଟ୍‌-୧ ସରକାରୀ ବାଳିକା ହାଇସ୍କୁଲରେ ୩ଟି ଟିମ୍‌ ନିୟୋଜିତ ହୋଇଥିଲେ । ସେଠାରେ ସକାଳ ଓ ଅପରାହ୍ନ ଦୁଇ ବେଳା ମୋଟ ୩୫୧ ନମୁନା ପରୀକ୍ଷା ହୋଇଥିଲା ।

   Related Posts