Prameya News7

Prameya News7, News7 Odia, Odisha Latest News, Odisha Current Headlines, Odisha News Online

ପ୍ରମୁଖ ଖବର
  • ଗୋଆରେ ଏନସିପି-ଶିବସେନାର ହାତ ଛାଡିଦେଲା କଂଗ୍ରେସ, କହିଲା-‘ଆମର ଏକାକି ଜିତିବା କ୍ଷମତା ଅଛି’
  • ||
  • ଦେଶରେ ୨୪ ଘଣ୍ଟାରେ ବାହାରିଲେ ୩ ଲକ୍ଷ ୧୭ ହଜାରରୁ ଅଧିକ କରୋନା ପଜିଟିଭ୍, ୪୯୧ ମୃତ
  • ||
  • ରାଜ୍ୟରେ ଆଉ ୭ ଜଣଙ୍କ ଜୀବନ ନେଲା କରୋନା, ମୃତ୍ୟୁ ସଂଖ୍ୟା ୮୫୦୧କୁ ବୃଦ୍ଧି
  • ||
  • ରାଜ୍ୟରେ ପୁଣି ୧୦ ହଜାର ଉପରେ ଦୈନିକ ସଂକ୍ରମଣ : ୨୪ ଘଣ୍ଟାରେ ଚିହ୍ନଟ ହେଲେ ୧୦୩୬୮ କୋଭିଡ୍ ପଜିଟିଭ୍, ୧୧୭୭୪୬୨ରେ ପହଞ୍ଚିଲା ସଂଖ୍ୟା
  • ||
  • କ୍ୟାପ୍ଟେନ୍ ନୁହେଁ କିନ୍ତୁ ଜୋଶ୍ ଏବେବି ଅଛି : ଦକ୍ଷିଣ ଆଫ୍ରିକା ଅଧିନାୟକଙ୍କ ସହ ମୁହାଁମୁହିଁ ହେଲେ କୋହଲି
  • ||
  • ପ୍ରଚାର ବେଳେ ବିଜେପି ପ୍ରାର୍ଥୀ ହଟହଟା, ତଡିଦେଲେ ଗାଁ ଲୋକେ
  • ||
  • ଚୌଦ୍ୱାର ସୁନା ବ୍ୟବସାୟୀଙ୍କୁ ଗୁଳିମାଡ ଓ ଲୁଟ୍ ଘଟଣା : ଉଚ୍ଚସ୍ତରୀୟ ତଦନ୍ତ ନିର୍ଦ୍ଦେଶ ଦେଲେ ଡିସିପି
  • ||

ରାଜଧାନୀରେ ୧୪୭ ସାମ୍ବାଦିକଙ୍କ ରାପିଡ୍‌ ଟେଷ୍ଟ୍‌

21/04/2020 at 11:36 AM

ଭୁବନେଶ୍ବର ୨୧।୦୪: ବିଏମ୍‌ସି ପକ୍ଷରୁ ସୋମବାର ସାମ୍ବାଦିକଙ୍କ କରୋନା ପରୀକ୍ଷା ପାଇଁ ସ୍ୱତନ୍ତ୍ର ପରୀକ୍ଷା ଶିବିର ଖୋଲିଥିଲା । ୟୁନିଟ୍‌-୧ ସରକାରୀ ବାଳିକା ହାଇସ୍କୁଲରେ ଏହି ପରୀକ୍ଷା କେନ୍ଦ୍ର ଖୋଲିଥିଲା । ଏଥିରେ ୧୪୭ଜଣ ସାମ୍ବାଦିକ ଆସି ନମୁନା ଦେଇଛନ୍ତି । ସେମାନଙ୍କ ନମୁନା ସଂଗ୍ରହ କରି ପରୀକ୍ଷା କରାଯାଇଛି । ତେବେ ଜଣେ ସାମ୍ବାଦିକଙ୍କ ନମୁନା ପଜିଟିଭ୍‌ ପରେ ସ୍ୱାବ୍‌ ପରୀକ୍ଷା ପାଇଁ ନମୁନା ପଠାଯାଇଛି ବୋଲି ଚର୍ଚ୍ଚା ହୋଇଥିଲା । କିନ୍ତୁ ଏ ସମ୍ପର୍କରେ ସ୍ୱାସ୍ଥ୍ୟ ବିଭାଗ ବା ବିଏମ୍‌ସି ପକ୍ଷରୁ କୌଣସି ସୂଚନା ଦିଆଯାଇନି ।

ସୂଚନା ମୁତାବିକ, ସୋମବାର ଦିନ ରେକର୍ଡ ସଂଖ୍ୟକ ରାପିଡ୍‌ ଟେଷ୍ଟ୍‌ ହୋଇଛି । ସକାଳ ଓ ଅପରାହ୍ନ ଦୁଇ ବେଳାରେ ମୋଟ ୨୪୯୬ଟି ନମୁନା ପରୀକ୍ଷା ହୋଇଛି । ଦକ୍ଷିଣ ପୂର୍ବ ଜୋନ୍‌ରେ ସର୍ବାଧିକ ୧୦୦୯ଟି ନମୁନା ପରୀକ୍ଷା ହୋଇଛି ।ଗତକାଲି ୧୨୦୯ଟି ନମୁନା ପରୀକ୍ଷା ହୋଇଥିଲା । ସେହିଭଳି ଗତ ୩ ଦିନରେ ୨୫୦୦ ପରୀକ୍ଷା ହୋଇଥିଲା । କିନ୍ତୁ ଆଜି ଗୋଟିଏ ଦିନରେ ପାଖାପାଖି ୨୫୦୦ ପରୀକ୍ଷା ହୋଇଛି । ୭ଦିନରେ ରାଜଧାନୀରେ ୫ହଜାର ରାପିଡ୍‌ ଟେଷ୍ଟ୍‌ ପାଇଁ ଯୋଜନା ଥିଲା । କିନ୍ତୁ ୪ଦିନରେ ବିଏମସି ପ୍ରାୟ ୫ହଜାର ନମୁନା ପରୀକ୍ଷା କରିବାରେ ସଫଳ ହୋଇଛି । ନମୁନା ପରୀକ୍ଷାରେ ଆଗରେ ରହିଛି ଦକ୍ଷିଣ ପୂର୍ବ ଜୋନ୍‌ । ଏହି ଜୋନ୍‌ରେ ଆଜି ୧୦୦୯ଟି ନମୁନା ପରୀକ୍ଷା ହୋଇଛି । ଜୋନ୍‌ରେ ମାରାଥନ୍‌ ରାପିଡ୍‌ ଟେଷ୍ଟ ପାଇଁ ମୋଟ ୧୩ଟି ଟିମ୍‌ ନିୟୋଜିତ ହୋଇଥିଲେ । ୟୁନିଟ୍‌-୧ ସରକାରୀ ବାଳିକା ହାଇସ୍କୁଲରେ ୩ଟି ଟିମ୍‌ ନିୟୋଜିତ ହୋଇଥିଲେ । ସେଠାରେ ସକାଳ ଓ ଅପରାହ୍ନ ଦୁଇ ବେଳା ମୋଟ ୩୫୧ ନମୁନା ପରୀକ୍ଷା ହୋଇଥିଲା ।

   Related Posts