Prameya News7

Prameya News7, News7 Odia, Odisha Latest News, Odisha Current Headlines, Odisha News Online

ପ୍ରମୁଖ ଖବର
  • ଟେଷ୍ଟ ପରେ ଓ୍ବାନ୍‌ ଡେ’ ସିରିଜ୍‌ କବ୍‌ଜା କଲା ଦକ୍ଷିଣ ଆଫ୍ରିକା, ଦ୍ବିତୀୟ ଦିନିକିଆରେ ଟିମ୍‌ ଇଣ୍ଡିଆ ୭ ଓ୍ବିକେଟରେ ଧରାଶୟୀ, ଭାରତ ୨୮୭/୬(୫୦ ଓଭର), ଦକ୍ଷିଣ ଆଫ୍ରିକା ୨୮୮/୩ (୪୮.୧ଓଭର)
  • ||
  • ରାଜ୍ୟରେ ଶୁକ୍ରବାର ସୁସ୍ଥହେଲେ ୧୦,୩୯୦ କରୋନା ଆକ୍ରାନ୍ତ, ଖୋର୍ଦ୍ଧାରୁ ସର୍ବାଧିକ ୨୬୧୦ଜଣ ଡିସଚାର୍ଜ
  • ||
  • ହରଭଜନ ସିଂହ କରୋନା ଆକ୍ରାନ୍ତ, ନିଜକୁ କଲେ ଆଇସୋଲେଟ୍‌
  • ||
  • ଚୋରା ବାଲି କାରବାରରୁ ହତ୍ୟା, ଶ୍ରମିକଙ୍କ ଉପରେ ଚଢାଇଦେଲେ ଟ୍ରାକ୍ଟର !
  • ||
  • ରାଜ୍ୟରେ ୧୦ ହଜାର ତଳକୁ ଖସିଲା ଦୈନିକ ସଂକ୍ରମଣ : ୨୪ ଘଣ୍ଟାରେ ଚିହ୍ନଟ ହେଲେ ୯୮୩୩ କୋଭିଡ୍ ପଜିଟିଭ୍, ୧୧୮୭୨୯୫ରେ ପହଞ୍ଚିଲା ସଂଖ୍ୟା
  • ||
  • ରାଶିବାଡ ଘାଟିରେ ଓଲଟିଲା ଇସପାତ୍, ୮ ଗୁରୁତର
  • ||
  • ଶୁକ୍ରବାରଠୁ ଲିଭିବ ଅମର ଯବାନ ଜ୍ୟୋତି : ୫୦ ବର୍ଷ ତଳେ ଶୁଭାରମ୍ଭ କରିଥିଲେ ଇନ୍ଦିରା ଗାନ୍ଧୀ
  • ||
  • ଟି୨୦ ବିଶ୍ୱକପ୍ : ଖେଳସୂଚୀ ଜାରି କଲା ଆଇସିସି, ଏହି ତାରିଖରେ ଭାରତ-ପାକିସ୍ତାନ ମହା ମୁକାବିଲା
  • ||
  • ଦ୍ୱିତୀୟ ଦିନିକିଆରେ କମ୍ ବ୍ୟାକ୍ କରିବ ଟିମ୍ ଇଣ୍ଡିଆ ! ଦକ୍ଷିଣ ଆଫ୍ରିକା ବିପକ୍ଷରେ ସିରିଜ୍ ବରାବର ଲକ୍ଷ୍ୟ
  • ||

କପିଲ ସିବଲ ଓ ତାଙ୍କ ପତ୍ନୀଙ୍କୁ କୋର୍ଟକୁ ଘୋଷାଡିଲେ ବରଖା ଦତ୍ତ, କ୍ଷତିପୂରଣ ବାବଦେ ଦାବି କଲେ ୭୪ଲକ୍ଷ ଟଙ୍କା

4/10/2019 at 5:04 PM

ନୂଆଦିଲ୍ଲୀ : ବରିଷ୍ଠ କଂଗ୍ରେସ ନେତା ତଥା ପୂର୍ବତନ କେନ୍ଦ୍ରମନ୍ତ୍ରୀ କପିଲ ସିବଲ ଓ ତାଙ୍କ ପତ୍ନୀ  ପ୍ରମିଳା ସିବଲଙ୍କ ବିରୋଧରେ ଟେଲିଭିଜନ ସାମ୍ବାଦିକ ବରଖା ଦତ୍ତ ମୋକଦ୍ଦମା ରୁଜୁ କରିଛନ୍ତି। ଦିଲ୍ଲୀ ପାଟିଆଲା ହାଉସ କୋର୍ଟରେ ବରଖା ରୁଜୁ କରିଥିବା ମୋକଦ୍ଦମାରେ ସିବଲ ଦମ୍ପତ୍ତିଙ୍କ ଠାରୁ ସୁଧ ସମେତ ୭୪ଲକ୍ଷ ଟଙ୍କାର କ୍ଷତିପୂରଣ ଦାବି କରିଛନ୍ତି। ଗତ ଜୁଲାଇ ମାସରେ ଇଂରାଜୀ ସମାଚାର ଚାନେଲ ‘ତିରଙ୍ଗା ଟିଭି’ ବନ୍ଦ ହୋଇଯାଇଥିଲା। ଏଥି ଲାଗି ବରଖା ‘ଏନାଲଗ ମିଡିଆ’ ମାଲିକ କପିଲ ସିବଲ ଓ ତାଙ୍କ ପତ୍ନୀଙ୍କ ବିରୋଧରେ ଏହି ମୋକଦ୍ଦମା ରୁଜୁ କରିଛନ୍ତି।

ଆଇନଜୀବୀ ରାଘବ ଅବସ୍ଥି ଓ ମୁକେଶ ଶର୍ମାଙ୍କ ଦ୍ୱାରା ପ୍ରସ୍ତୁତ ପିଟିସନରେ ବରଖା ଉଲ୍ଲେଖ କରିଛନ୍ତି ଯେ ତାଙ୍କୁ ଚାନେଲ ଅନୁନ୍ୟ ୨ ବର୍ଷ ଯାଏଁ ଚାଲିବ ବୋଲି ପ୍ରତିଶ୍ରୁତି ଦିଆଯାଇଥିଲା। ସେହିପରି ଚାନେଲ ଅନ-ଏୟାର ହେବା ବେଳେ ତାଙ୍କୁ ଅନ୍ୟ ପ୍ଲାଟଫର୍ମ ସହ ଥିବା ଚୁକ୍ତି ସମାପ୍ତ କରିଦେବା ଲାଗି ସଂସ୍ଥା କହିଥିଲା। ସେହିପରି ସଂସ୍ଥା ନଭେମ୍ବର ୧୨ ତାରିଖରେ କାର୍ଯ୍ୟକ୍ଷମ ହେବ ବୋଲି କୁହାଯାଇଥିଲା। ତେବେ ୨୬ ଜାନୁୟାରୀରେ କାର୍ଯ୍ୟକ୍ଷମ ହୋଇଥିଲା।

ସେହିପରି ବରଖାଙ୍କ ସହ ଚାନେଲ ୧ ବର୍ଷ ଲାଗି କଣ୍ଟ୍ରାକ୍ଟ କରିଥିଲା। ଏଣୁ ଚାନେଲ ଲଞ୍ଚ ହେବା ଠାରୁ ପରବର୍ତ୍ତି ୧ ବର୍ଷ ପର୍ଯ୍ୟନ୍ତ ଚୁକ୍ତି ଅନୁସାରେ ତାଙ୍କୁ ବେତନ ଓ ଅନ୍ୟ ଆନୁଷଙ୍ଗିକ ସୁବିଧା ସୁଯୋଗ ମିଳିବା କଥା। ହେଲେ ଚାନେଲକୁ  ଅଚାନକ ବନ୍ଦ କରିଦିଆଯିବାରୁ ବର୍ଷକର ଦରମା ତାଙ୍କୁ କ୍ଷତିପୂରଣ ଦିଆଯିବା ଦରକାର ବୋଲି ଦାବି କରିଛନ୍ତି। ବରଖାଙ୍କ ପିଟିସନକୁ କୋର୍ଟ ବିଚାର ନିମନ୍ତେ ଗ୍ରହଣ କରିଥିବା ବେଳେ ଏନାଲଗ ମିଡିଆର ମାଲିକ ପ୍ରମିଳା ଶିବଲଙ୍କୁ ନୋଟିସ ଜାରି କରାଯାଇଛି। ତେବେ କୋର୍ଟ ଏପର୍ଯ୍ୟନ୍ତ କପିଲ ସିବଲଙ୍କୁ ସମନ ଜାରି କରିନାହାନ୍ତି।

   Related Posts