Prameya News7

Prameya News7, News7 Odia, Odisha Latest News, Odisha Current Headlines, Odisha News Online

ପ୍ରମୁଖ ଖବର
  • ଭୁବନେଶ୍ବର : ବହୁ ଚର୍ଚ୍ଚିତ ଅଞ୍ଜନା ମିଶ୍ର ଗଣଦୁଷ୍କର୍ମ ମାମଲା, ବୁଧବାର ମୁଖ୍ଯ ଅଭିଯୁକ୍ତ ବିବନର ହେବ ଟିଆଇ ପରେଡ
  • ||
  • ଭୁବନେଶ୍ବର : ବହୁ ଚର୍ଚ୍ଚିତ ଅଞ୍ଜନା ମିଶ୍ର ଗଣଦୁଷ୍କର୍ମ ମାମଲା, ମୁଖ୍ଯ ଅଭିଯୁକ୍ତ ବିବନକୁ ୨ ଦିନିଆ ରିମାଣ୍ଡରେ ନେବ ସିବିଆଇ
  • ||
  • ଆଠଗଡ : ଟାୟାର ଫାଟି ଓଲଟିଲା ଟ୍ରକ୍, ଡ୍ରାଇଭର ଆହତ
  • ||
  • ବାଲେଶ୍ବର : ସୋସିଆଲ୍ ମିଡିଆରେ ସ୍ତ୍ରୀର ଉଲଗ୍ନ ଫଟୋ : ସ୍ବାମୀକୁ ଗିରଫ କରି ଦଫା ଲଗାଇଛି ପୋଲିସ, ଅଭିଯୁକ୍ତ କହୁଛି- ମୁଁ ଅପଲୋଡ୍ କରିନି
  • ||
  • ନୂଆପଡା : ୫ ଡକାୟତ ଗିରଫ, ଲୁଟ୍ ହୋଇଥିବା ଟଙ୍କା ସହ ଅଳଙ୍କାର ଜବତ
  • ||
  • ଭୁବନେଶ୍ବର : ୧୦ ବରିଷ୍ଠ ଅଧିକାରୀଙ୍କୁ ୧୦ ଜିଲ୍ଲା ଦାୟିତ୍ବ
  • ||
  • ଭୁବନେଶ୍ବର : ରାଜ୍ୟରେ ଆଉ ଜଣେ କରୋନା ସଂକ୍ରମିତ ପ୍ରାଣ ହରାଇଲେ, ୧୯୧୭ ଛୁଇଁଲା ମୃତକଙ୍କ ସଂଖ୍ୟା
  • ||
  • ଭୁବନେଶ୍ବର : ରାଜ୍ୟରେ ଚିହ୍ନଟ ହେଲେ ଆଉ ୭୪ କୋଭିଡ୍ ପଜିଟିଭ୍, ୩୩୭୩୫୧ରେ ପହଞ୍ଚିଲା ଆକ୍ରାନ୍ତଙ୍କ ସଂଖ୍ୟା
  • ||
  • ଭୁବନେଶ୍ବର : ଭିସୁଟ୍‌ ଛାତ୍ରଛାତ୍ରୀ କରୋନା ପଜିଟିଭ୍ ରିପୋର୍ଟ ଥିଲା ଭୁଲ୍, ଆଣ୍ଟିଜେନ୍ କିଟ୍ ଖରାପରୁ ୨୫ଜଣଙ୍କର ରିପୋର୍ଟ ଆସିଥିଲା ପଜିଟିଭ୍
  • ||
  • କୋରାପୁଟ : ଜବତ ହେଲା ୭ କୋଟି ୯୦ ଲକ୍ଷ ଟଙ୍କାର ଜାଲ ନୋଟ୍, ୩ ଅଟକ
  • ||

ମାଆ ମରିଗଲେ କାନ୍ଧ ଦେବାକୁ ଯାଇ ପାରିଲେ ନାହିଁ, ବାପାଙ୍କ ପାଇଁ ଲଣ୍ଡା କରାଇଦେଲା ନାହିଁ ଯାତ୍ରା…

11/02/2020 at 4:31 PM

ଭୁବନେଶ୍ବର୧୧/୨: ଯାତ୍ରା ଜଗତର ଆଗଧାଡ଼ିର ଜଣେ ନାୟକ ହେଉଛନ୍ତି ସୁରେଶ ପଣ୍ଡା। ଯାତ୍ରା ମଞ୍ଚରେ ତାଙ୍କର ନିଖୁଣ ଅଭିନୟକୁ ଦର୍ଶକ ବେଶ୍‌ ଉପଭୋଗ କରିଥାଆନ୍ତି। କଳିଙ୍ଗ ଗଣନାଟ୍ୟର ସୁନାମ ଧନ୍ୟ ନାୟକ ସୁରେଶ ପଣ୍ଡାଙ୍କ ସହ ନ୍ୟୁଜ ସେଭେନର ପ୍ରତିନିଧି ମନଖୋଲା କଥା ହୋଇଥିଲେ। ତାଙ୍କ ଜୀବନରେ କିଛି ଅକୁହା କଥା କ୍ୟାମେରା ସାମ୍ନାରେ ସୁରେଶ କହିଥିଲେ।

କୋହ ଭରା କଣ୍ଠରେ ସୁରେଶ ତାଙ୍କ ଜୀବନର କିଛି ଅକୁହା କଥା କହିଥିଲେ। ତାଙ୍କ ବଡ଼ ବାପା ଏବଂ ବାପାଙ୍କ ମୃତ୍ୟୁରେ ସୁରେଶ ଲଣ୍ଡା ହୋଇ ପାରି ନଥିଲେ। ଏପରି କି ତାଙ୍କ ମାଆଙ୍କ ମୃତ୍ୟୁ ଖବର ପାଇବା ପରେ ବି ଯାତ୍ରା ମାଲିକ ତାଙ୍କୁ ଛୁଟି ଦେଇ ନଥିଲେ। ଏମିତି କି ମାଆଙ୍କ ଶବଦାହରେ ସୁରେଶ ଯୋଗ ଦେଇ ପାରି ନଥିଲେ। ଦର୍ଶକଙ୍କ ପାଇଁ ତାଙ୍କର ଜନ୍ମ। ତାଙ୍କ ଜୀବନ ଉପରେ କେବଳ ଦର୍ଶକମାନଙ୍କର ଅଧିକାର ଅଛି ବୋଲି ସୁରେଶ କହିଛନ୍ତି।

୧୯୮୭ ମସିହାରୁ ତାଙ୍କର  ଯାତ୍ରା ଜୀବନ ଆରମ୍ଭ ହୋଇଥିଲା। ସେବେଠୁ ଯାତ୍ରାରେ ସୁରେଶ ଅଭିନୟ୍ କରି ଆସୁଛନ୍ତି। ଦୀର୍ଘଦିନ ଧରି ଯାତ୍ରାରେ ନାୟକ ଭୂମିକାରେ ସୁରେଶ ଅଭିନୟ କରି ଆସୁଛନ୍ତି। ଦୀର୍ଘଦିନ ଧରି ଯାତ୍ରାରେ ନାୟକ ଭୂମିକାରେ ଅଭିନୟ କରି ଯାତ୍ରା ଜଗତ ପାଇଁ ଏକ ନୂଆ ଅଧ୍ୟାୟ ସୃଷ୍ଟି କରିଛନ୍ତି ବୋଲି ସୁରେଶ କହିଛନ୍ତି।

ତେବେ ସୁରେଶଙ୍କ ପ୍ରଥମ ଗୁରୁ ଥିଲେ ନାଟ୍ୟ ଆଶ୍ଚର୍ଯ୍ୟା ରଘୁ ନାଥ ପଣ୍ଡା। ସେହିପରି ଆଉ କିଛି ଗୁରୁଙ୍କ ଆଦର୍ଶରେ ଅନୁପ୍ରାଣିତ ହୋଇ ଯାତ୍ରାକୁ ମନ ବଳାଇଥିବା କଥା ସୁରେଶ ମଧ୍ୟ କହିଛନ୍ତି। ସେ ପ୍ରଥମେ ଗୋପୀ ନାଟକରୁ ନିଜର ଯାତ୍ରା କ୍ୟାରିୟର ଆରମ୍ଭ କରିଥିଲେ। ଚଳିତ ବର୍ଷ ଖଣ୍ଡଗିରି କୁମ୍ଭମେଳାରେ ‘ଶ୍ରାବଣ ମାସରେ ଶେଷ ରାତି’ ନାଟକ ମଞ୍ଚସ୍ଥ ହେଉଛି। ସୁରେଶ ପଣ୍ଡାଙ୍କ ନାଟକ ଦେଖିବା ପାଇଁ ଦର୍ଶକଙ୍କ ଭିଡ ମଧ୍ୟ ଲାଗୁଛି।

   Related Posts