Prameya News7

Prameya News7, News7 Odia, Odisha Latest News, Odisha Current Headlines, Odisha News Online

ପ୍ରମୁଖ ଖବର
  • ଡ୍ରାଇଭରଙ୍କୁ ମାଗିଲେ ଲାଞ୍ଚ, ନଦେବାରୁ ଆକ୍ରମଣ କରି କଲେ ଲହୁଲୁହାଣ
  • ||
  • ଆଉ ବର୍ଷା ନାହିଁ, ବଦଳିବ ପାଗ : ୧୧ରୁ କମିଯିବ ଶୀତ
  • ||
  • ଆସୁଛନ୍ତି ପୁଟିନ : ମୋଦୀଙ୍କୁ ଭେଟିବେ, ବହୁ ଗୁରୁତ୍ୱପୂର୍ଣ୍ଣ ପ୍ରସଙ୍ଗ ଉପରେ ହେବ ଆଲୋଚନା
  • ||

ଶ୍ରୀଗୁଣ୍ଡିଚାରେ ବାହୁଡ଼ି ଗଲେ ଯାତ୍ରା ଅଭିନେତା ପ୍ରଭାତ ନାୟକ

23/06/2020 at 6:58 PM

ବାଲେଶ୍ବର୨୩/୬: ଖ୍ୟାତନାମା ଯାତ୍ରା ଅଭିନେତା ପ୍ରଭାତ କୁମାର ନାୟକ ଆଉ ନାହାନ୍ତି। ଆଜି ପୂର୍ବାହ୍ନରେ ଭୁବନେଶ୍ୱର ଏମ୍ସ ହସ୍ପିଟାଲରେ ତାଙ୍କର ଦେହାନ୍ତ ହୋଇଯାଇଛି। ସେ କିଡ଼ନୀ ଜନିତ ରୋଗରେ ଆକ୍ରାନ୍ତ ହୋଇ ଏମ୍ସରେ ଚିକିତ୍ସାଧୀନ ଥିଲେ। ସେ ସୋର ବ୍ଲକ ମହୁମୁହାଣ ଗ୍ରାମରେ ୧୬୬୧ ମସିହା ମାର୍ଚ୍ଚ ୭ ତାରିଖରେ ଜନ୍ମଗ୍ରହଣ କରିଥିଲେ। ଅଭିନୟ ନିଶାରେ କଲେଜରୁ ପାଠପଢା ଛାଡି ୧୯୭୫ ମସିହାରେ ମୁକ୍ତେଶ୍ଵର ଅପେରାରେ ଯୋଗ ଦେଇଥିଲେ।

ଏହାପରେ ଆଖଣ୍ଡଳମଣି ଗଣନାଟ୍ୟ, ଜଟାଧାରୀ, ପଲ୍ଲିଶ୍ରୀ କଳାନିକେତନ, କଳିଙ୍ଗ, ଶିବାନୀ, ଓଡିଶା ଅପେରା, ମା, ସାଗରକନ୍ୟା, ରାଜଶ୍ରୀ, ତୁଳସୀ, ବାଣେଶ୍ବରୀ, ପାର୍ବତୀ, ଇଷ୍ଟ୍ରନ ବ୍ଲୁ, ଓଁଶ୍ରୀ ପ୍ରଭୃତି ଯାତ୍ରାନୁଷ୍ଠାନରେ ସଫଳତାର ସହ ଅଭିନୟ କରି ଗୌରୀ ଗଣନାଟ୍ୟରୁ ଅବସର ନେଇଥିଲେ। ତାଙ୍କ ଅଭିନୀତ ନାଟକ ମଧ୍ୟରେ ‘ଚାଲ ଫେରିଯିବା ଆମ ଗାଁ କୁ, ଜହ୍ନି ଫୁଲ ଠୋ ଠା, ଶ୍ରୀକୃଷ୍ଣ ଆସୁଛନ୍ତି, କନିଆ ଯାଉଛି କାଞ୍ଚନପୁର, ପ୍ରଭୃତି ବହୁ ନାଟକରେ ଅଭିନୟ କରି ଯାତ୍ରା ଜଗତରେ ଏକ ସ୍ୱତନ୍ତ୍ର ପରିଚୟ ସୃଷ୍ଟି କରିବା ସହ ସଫଳତା ପାଇଥିଲେ।

   Related Posts