Prameya News7

Prameya News7, News7 Odia, Odisha Latest News, Odisha Current Headlines, Odisha News Online

ପ୍ରମୁଖ ଖବର
  • ଯୁକ୍ତ ୨ କଲେଜ୍ ଖୋଲିବାକୁ ପ୍ରସ୍ତୁତି ! ବିଶୋଧନ ଓ ସଫା କରି କ୍ଲାସ୍ ରୁମ୍ ପ୍ରସ୍ତୁତ କରିବାକୁ ଉଚ୍ଚ ଶିକ୍ଷା ବିଭାଗର ନିର୍ଦ୍ଦେଶ
  • ||
  • କମିବାରେ ଲାଗିଛି କରୋନା ସଂକ୍ରମଣ, ଆଜି ସୁସ୍ଥ ହୋଇ ଘରକୁ ଫେରିଲେ ୬୪୨ ଆକ୍ରାନ୍ତ
  • ||
  • ଫ୍ରାନ୍ସରେ ବିଜୟ ମାଲ୍ୟାଙ୍କ ବିରୋଧରେ EDଙ୍କ ବଡ କାର୍ଯ୍ୟାନୁଷ୍ଠାନ, ଜବତ ହେଲା ୧.୬ ମିଲିୟନ ୟୁରୋ ସମ୍ପତ୍ତି
  • ||
  • ଡିସେମ୍ବର ୮ରେ ଭାରତ ବନ୍ଦ ଡାକରା ଦେଲା କୃଷକ ସଂଗଠନ
  • ||
  • ପ୍ରଥମ ଟି-୨୦ରେ କଙ୍ଗାରୁ ଚିତ୍, ଚମକିଲେ ଭାରତୀୟ ବୋଲର, ଅଷ୍ଟ୍ରେଲିଆକୁ ୧୧ ରନରେ ହରାଇଲା ବିରାଟ ବାହିନୀ
  • ||
  • ୪ କ୍ବିଣ୍ଟାଲ ୬୦ କେଜି ଚନ୍ଦନ କାଠ ଜବତ: ଆନୁମାନିକ ମୂଲ୍ୟ ୭୦ ଲକ୍ଷ ଟଙ୍କାରୁ ଅଧିକ
  • ||
  • ଜଳେଶ୍ବର: ବିଶାଖା ଏଗ୍ରୋ ସୋରୁମ୍ ଆଗରେ ଚାଷୀମାନଙ୍କ ପକ୍ଷରୁ ଆମରଣ ଅନଶନ
  • ||
  • ଅପରାହ୍ନରେ ସ୍ଥଳଭାଗ ଛୁଇଁବ ‘ବୁରେଭି’ : କେରଳ-ତାମିଲନାଡୁର କିଛି ଜିଲ୍ଲାରେ ଛୁଟି ଘୋଷଣା, ବିମାନବନ୍ଦର ବନ୍ଦ
  • ||
  • ଜଗତପୁର : ଧାନ କଟାଳୀଙ୍କୁ ଶୁଣ୍ଢରେ କଚାଡି ମାରିଲା ହାତୀ
  • ||
  • ବାଲେଶ୍ବର ଓ ମୟୁରଭଞ୍ଜରେ ମୃଦୁ ଭୂକମ୍ପ ଝଟ୍‌କା ଅନୁଭୂତ
  • ||

ଏଲଓସିରୁ ଧରାପଡିଲେ ୨ ଲସ୍କର ଆତଙ୍କବାଦୀ, ସେନାର ଚା ଚର୍ଚ୍ଚାରେ ଖୋଲିଦେଲେ ପାକ୍ ର ଗୁମର, ଜାଣନ୍ତୁ କ’ଣ କହିଛନ୍ତି ସେମାନେ

4/09/2019 at 3:39 PM

ଜମ୍ମୁ ୪।୯: କାଶ୍ମୀରରେ ଅଧିକରୁ ଅଧିକ ଆତଙ୍କବାଦୀଙ୍କୁ ଅନୁପ୍ରବେଶ କରାଇବା ଲାଗି ଉଦ୍ୟମ କରୁଛି ପାକ୍। ଏଥିଲାଗି ସୀମାରେ ଏବେ ଆତଙ୍କବାଦୀଙ୍କୁ ଠୁଳ କରିବାରେ ଲାଗିଛି।  ଏହି ସୂଚନା ମିଳିଛି ଅନୁପ୍ରବେଶ ବେଳେ ସେନା ଦ୍ୱାରା ଗିରଫ ହୋଇଥିବା ୨ ଲସ୍କର-ଏ-ତୌୟବା ଆତଙ୍କବାଦୀ। ଗିରଫ ପରେ ସେମାନଙ୍କୁ ସେନା ପକ୍ଷରୁ ଚା ପିଇବାକୁ ଦିଆଯାଇଥିଲା। କିପରି ଲାଗିଲା ବୋଲି ପଚରା ଯିବାରେ ଭଲ ଲାଗିଥିବା କହିଥିଲେ। ଏହା ସହ ସେନା କରିଥିବା ପଚରା ଉଚରାରେ ପାକିସ୍ତାନର ରଣନୀତି ନେଇ ବିଭିନ୍ନ ତଥ୍ୟ ଦେଇଛନ୍ତି। 

୨ ଲସ୍କର ଆତଙ୍କବାଦୀଙ୍କ ଗିରଫଦାରୀକୁ ନେଇ ସେନା ଓ ଜମ୍ମୁ-କାଶ୍ମୀର ପୋଲିସ ବୁଧବାର ମିଳିତ ସାମ୍ବାଦିକ ସମ୍ମିଳନୀ କରିଥିଲେ। ଏଥିରେ ଆତଙ୍କବାଦୀଙ୍କ ଭିଡିଓ ପ୍ରଦର୍ଶନ କରାଯିବା ସହ ପାକ୍ ଉପତ୍ୟାକାରେ ଅଶାନ୍ତି ବ୍ୟାପ୍ତ କରିବାକୁ ଯୋଜନାରେ ଅଛି ବୋଲି ସେନା କମାଣ୍ଡର ଲେଫ୍ଟନାଣ୍ଟ ଜେନେରାଲ କେ.ଜି.ଏସ. ଢିଲୋଁ ସାମ୍ବାଦିକଙ୍କୁ କହିଛନ୍ତି। ଏଥିପାଇଁ ପାକ୍ କାଶ୍ମୀର ଭିତରକୁ ଆତଙ୍କବାଦୀଙ୍କୁ ପଶାଇବାକୁ ଉଦ୍ୟମ ଅବ୍ୟହତ ରଖିଥିବା ବେଳେ ସୀମାରେ ଆତଙ୍କବାଦୀଙ୍କୁ ଠୁଳ କରିଥିବା ଢିଲୋଁ ସାମ୍ବାଦିକମାନଙ୍କୁ କହିଛନ୍ତି।

ସାମ୍ବାଦିକ ସମ୍ମିଳନୀରେ ଆତଙ୍କବାଦୀଙ୍କ ଯେଉଁ ଭିଡିଓ ପ୍ରଦର୍ଶିତ କରାଯାଇଛି ସେଥିରେ ସେମାନେ ଚା ପିଉଥିବା ଦେଖାଯାଇଛି। ଏହି ୨ ଜଣଙ୍କୁ ସେନା ଗତ ଅଗଷ୍ଟ ୨୧ ତାରିଖରେ ଗିରଫ କରିଥିଲା। ସେମାନେ ଭାରତକୁ ଅନୁପ୍ରବେଶ କରିବା ପରେ ସେନା ନଜରରୁ ଖସି ପାରିନଥିଲେ। ତେବେ ଆତ୍ମସମର୍ପଣ କରି ଜୀବିତ ଧରାପଡିଛନ୍ତି। ଗିରଫ ୨ ଜଣ ଲସ୍କର ଆତଙ୍କବାଦୀ ବୋଲି ଜଣାପଡିଥିବା ବେଳେ ସେମାନଙ୍କ ମଧ୍ୟରୁ ଜଣେ ରାଓଲପିଣ୍ଡି ଜଲେବି ଚୌକ ଅଞ୍ଚଳର ବୋଲି ପଚରାଉଚରା ବେଳେ କହିଛି। ସେ ଲସ୍କର ଲାଗିକାମ କରୁଥିବା ବେଳେ ଭାରତକୁ ଅନୁପ୍ରବେଶର ଉଦ୍ଦେଶ୍ୟ ସମ୍ପର୍କରେ ସେନାକୁ ସବୁ କହିଛି।  ସେମାନଙ୍କ ଉଦ୍ଦେଶ୍ୟ ସମ୍ପର୍କରେ ଜଣା ପଡିବା ପରେ ଉପତ୍ୟାକାର ସୁରକ୍ଷାକୁ ଅଧିକ କଡାକଡି କରାଯାଇଥିବା କହିଛନ୍ତି ଲେଫ୍ଟନାଣ୍ଟ ଢିଲୋଁ।  

   Related Posts