Prameya News7

Prameya News7, News7 Odia, Odisha Latest News, Odisha Current Headlines, Odisha News Online

ପ୍ରମୁଖ ଖବର
  • ବିଏସଏଫର ବଡ କାର୍ଯ୍ୟାନୁଷ୍ଠାନ, ବାଂଲାଦେଶ ସୀମାରେ ୮୨ ନକଲି ଡ୍ରାଇଭିଂ ଲାଇସେନ୍ସ ଜବତ
  • ||
  • ୟୁପି ସମର: ଅଖିଳେଶଙ୍କ ପାଇଁ ପ୍ରଚାର କରିବେ ମମତା, ଫେବୃଆରୀ ୮ରେ ଲକ୍ଷ୍ନୌରେ ଭର୍ଚୁଆଲ ରାଲି
  • ||
  • ଆସନ୍ତାକାଲି ପ୍ରଥମ ଦିନିକିଆ: କିଏ କରିବ ଓପନିଂ ? ଖୁଲାସା କଲେ ରାହୁଲ, ୫ ବର୍ଷ ପରେ ଦିନିକିଆକୁ ପ୍ରତ୍ୟାବର୍ତ୍ତନ କରିବେ ଏହି ଖେଳାଳି
  • ||
  • କାରିଗରଙ୍କଠୁ ଲାଞ୍ଚ ନେବା ମହଙ୍ଗା ପଡିଲା, ଭିଜିଲାନ୍ସ ଦ୍ଵାରା ବନ୍ଧା ହେଲେ ହସ୍ତଶିଳ୍ପ ନିଗମର ସହ-ନିର୍ଦ୍ଦେଶକ ଓ କ୍ରାପ୍ଟମ୍ୟାନ୍
  • ||
  • କଲେଜ୍ରେ ନିର୍ବାଚନୀ ସଭା ନେଇ କଠୋର ହେଲେ ଏସଇସି: ଏସଡିପିଓ ଏବଂ ପ୍ରିନ୍ସିପାଲଙ୍କୁ ନିଲମ୍ବନ କରିବାକୁ ଦେଲେ ନିର୍ଦ୍ଦେଶ
  • ||
  • IPL 2022: କେଏଲ ରାହୁଲଙ୍କ ସହ ଏହି ଦୁଇ ଖେଳାଳିଙ୍କୁ ନିଜ ଦଳରେ ସାମିଲ୍ କଲା ଲକ୍ଷ୍ନୌ ଫ୍ରାଞ୍ଚାଇଜି
  • ||
  • ମଙ୍ଗଳବାର ପୃଥିବୀର ନିକଟତର ହେବ ବିରାଟ ଗ୍ରହାଣୁ : ମାଡ ହେଲେ ଘଟାଇବ ବିନାଶ !
  • ||
  • ଦେଶରେ ୨୪ ଘଣ୍ଟାରେ ବାହାରିଲେ ୨ ଲକ୍ଷ ୩୮ ହଜାରରୁ ଅଧିକ କରୋନା ପଜିଟିଭ୍, ୩୧୦ ମୃତ
  • ||
  • ରାଜ୍ୟରେ ଆଉ ୪ ଜଣଙ୍କ ଜୀବନ ନେଲା କରୋନା, ମୃତ୍ୟୁ ସଂଖ୍ୟା ୮୪୮୮କୁ ବୃଦ୍ଧି
  • ||
  • ରାଜ୍ୟରେ ୧୧ ହଜାର ଉପରେ ଦୈନିକ ସଂକ୍ରମଣ : ୨୪ ଘଣ୍ଟାରେ ଚିହ୍ନଟ ହେଲେ ୧୧୦୮୬ କୋଭିଡ୍ ପଜିଟିଭ୍, ୧୧୫୫୪୮୭ରେ ପହଞ୍ଚିଲା ସଂଖ୍ୟା
  • ||

ଆମେରିକାରେ ବେବି ପାଉଡର ଉତ୍ପାଦ ବିପଣନ ବନ୍ଦ କଲେ Johnson & Johnson

21/05/2020 at 2:58 PM

ହେଲଥ୍‌ କେୟାର ଦିଗ୍ଗଜ ଜନସନ୍ ଏଣ୍ଡ ଜନସନ୍‌ ଆମେରିକା ଓ କାନାଡାରେ ତାଙ୍କ ଟଲ୍କ ଆଧାରିତ ଜନସନ ବେବି ପାଉଡରର ବିକ୍ରି ସମ୍ପୂର୍ଣ୍ଣ ବନ୍ଦ କରିଦେଇଛନ୍ତି। ଜନସନଙ୍କ ଏଭଳି ଉତ୍ପାଦ ଯୋଗୁ କର୍କଟ ରୋଗ ସୃଷ୍ଟି କରୁଥିବା ନେଇ ବିଭିନ୍ନ ସ୍ଥାନରେ ଉପଭୋକ୍ତା ଆଇନର ଆଶ୍ରୟ ନେଉଥିବା ଯୋଗୁ  କମ୍ପାନୀ ଏହି ନିଷ୍ପତ୍ତି ନେଇଛି।  ଏବେ ଜନସନ ବିରୋଧରେ ଏପରି ୧୬ ହଜାରଟି ମାମଲା ବିଭିନ୍ନ ଅଦାଲତରେ ବିଚାରାଧୀନ ରହିଛି।

ଏନେଇ ସବୁଠୁ ଅଧିକ ମାମଲା ନ୍ୟୁଜର୍ସି ଜିଲ୍ଲା ଜଜ୍‌ଙ୍କ କୋର୍ଟରେ ବିଚାରାଧୀନ ରହିଛି। ଏଣୁ ଆମେରିକା ସ୍ୱାସ୍ଥ୍ୟ ସେବା ସମୂହ ଏପରି ଉତ୍ପାଦର ବିକ୍ରି ବନ୍ଦ କରିଦେଇଛନ୍ତି। ଆମେରିକୀୟ ଉପଭୋକ୍ତା ବଜାରରେ ଏହି ଉତ୍ପାଦର ଭାଗିଦାରୀ ମାତ୍ର ୦.୫ ପ୍ରତିଶତ । ଏଣୁ ବଜାରରୁ ଉତ୍ପାଦ ପ୍ରତ୍ୟାହାର କରିନେଲେ ଜନସନ୍ ଏଣ୍ଡ ଜନସନ୍‌ର କାରବାର ପ୍ରଭାବିତ ହେବନି ବୋଲି ଆଶା କରାଯାଉଛି। 

ଜନସନଙ୍କ ଏହି ଉତ୍ପାଦରେ ଆଜବେଷ୍ଟସର ଯୌଗିକ କାର୍କିନୋଜେନ୍ ଥିବାର ଲୋକେ ଅଭିଯୋଗ କରୁଛନ୍ତି। ତେବେ ଦୀର୍ଘ ଦଶନ୍ଧୀର ବୈଜ୍ଞାନିକ ଅଧ୍ୟୟନର ଉଦାହରଣ ଦେଇ ବେବି ପାଉଡରର ନିରାପତ୍ତା ନେଇ ଜନସନ୍‌ ଦୃଢ ଦାବି କରିଆସୁଛନ୍ତି। ଉତ୍ତର ଆମେରିକାରେ ଲୋକେ ଜନସନଙ୍କ ଏପରି ଉତ୍ପାଦ କ୍ରୟ କରିବା ଏବେ ବନ୍ଦ କରିଦେଲେଣି। ସେମାନେ ସେମାନଙ୍କ ବ୍ୟବହାର ଅଭ୍ୟାସ ମଧ୍ୟ ବଦଳାଇ ଦେଇଥିବା ଜନସନ କହିଛନ୍ତି। ତେବେ ଶିଶୁଙ୍କ ଲାଗି ଉତ୍ପାଦନ କରୁଥିବା ସାମଗ୍ରୀରେ ଆଜବେଷ୍ଟସ ନଥିବା ନେଇ ଯେତେ ବୁଝାଇଲେ ବି ଲୋକେ ବୁଝୁନଥିବା କହିଛନ୍ତି ଜନସନ୍।

   Related Posts