Prameya News7

Prameya News7, News7 Odia, Odisha Latest News, Odisha Current Headlines, Odisha News Online

ପ୍ରମୁଖ ଖବର
  • ସାଲେପୁର : ମକର ଯାତ୍ରାରୁ ନାବାଳିକାଙ୍କୁ ଟେକି ନେଇ ନଦୀପଠାରେ ଗଣଦୁଷ୍କର୍ମ, ଥାନାରେ ଏତଲା, ଭାଇରାଲ୍ ଭିଡିଓ ନେଇ ପୋଲିସର ଛାନଭିନ୍
  • ||
  • କେନ୍ଦ୍ରାପଡା : ଚିକିତ୍ସା ଅବହେଳାରୁ ରୋଗୀ ମୃତ୍ୟୁ ଅଭିଯୋଗ, ସିଡିଏମ୍‌ଓଙ୍କ କାର୍ଯ୍ୟାଳୟ ଆଗରେ ମୃତଦେହ ରଖି ପରିବାର ଲୋକଙ୍କ ଧାରଣା
  • ||
  • ବୌଦ୍ଧ : ATMରୁ ବାହାରିଲା କାଗଜ ପେଷ୍ଟ ଥିବା ୨୦ଟି ୫ଶହ ଟଙ୍କିଆ ନୋଟ୍, ଫେରସ୍ତ ନେବାକୁ ମନାକଲା ବ୍ୟାଙ୍କ୍ !
  • ||
  • ଭୁବନେଶ୍ବର : ରାଜ୍ୟରେ ବୁଧବାରଠୁ ପୁଣି ଟିକାକରଣ, ଟିକା ନେବେ ବଳକା ୧ ଲକ୍ଷ ୭୩ ହଜାର ୬୩୬ ଜଣ ସ୍ଵାସ୍ଥ୍ୟକର୍ମୀ
  • ||
  • ସମ୍ବଲପୁର : କିନ୍ନରଙ୍କଠାରୁ ୩ବର୍ଷର ଶିଶୁ କନ୍ୟାକୁ ଉଦ୍ଧାର କଲା ଚାଇଲ୍ଡ ଲାଇନ୍, ଚୋରି ସନ୍ଦେହ
  • ||
  • ଭୁବନେଶ୍ବର : STF ପଞ୍ଝାରେ ଧଳା ଜହର ବେପାରୀ, କୋଟିଏରୁ ଅଧିକ ଟଙ୍କାର ବ୍ରାଉନସୁଗାର ଜବତ
  • ||
  • ନବରଙ୍ଗପୁର : ଚଳନ୍ତା କାର୍‌ରେ ଲାଗିଲା ନିଆଁ, ଅଳ୍ପକେ ବର୍ତ୍ତିଲେ ଯାତ୍ରୀ
  • ||
  • ଢେଙ୍କାନାଳ : ହାତୀ ପୁଣି ନେଲା ଆଉ ଜଣଙ୍କ ଜୀବନ, ଶୌଚ ହେବାକୁ ଯାଇଥିବା କଚାଡି ମାରିଲା ଦନ୍ତା
  • ||
  • ବଲାଙ୍ଗୀର : ବିଚାରାଧୀନ କଏଦୀ ମୃତ, ହତ୍ୟା ମାମଲାରେ ଥିଲେ ଅଭିଯୁକ୍ତ
  • ||
  • ଶହେ ତଳକୁ ଖସିଲା ଦୈନିକ ସଂକ୍ରମିତଙ୍କ ସଂଖ୍ୟା : ରାଜ୍ୟରେ ଚିହ୍ନଟ ହେଲେ ଆଉ ୯୯ କୋଭିଡ୍ ପଜିଟିଭ୍‌, ୩୩୪୫୨୯ରେ ପହଞ୍ଚିଲା ଆକ୍ରାନ୍ତଙ୍କ ସଂଖ୍ୟା
  • ||

‘ନିର୍ବାଚନ ହାରିବା ପରେ ଟ୍ରମ୍ପ୍ ଯଦି ହ୍ବାଇଟ୍ ହାଉସ୍ ନଛାଡିବେ ତେବେ ତା‌ଙ୍କୁ ରାସ୍ତା ଦେଖାଇଦେବ ସେନା’

13/06/2020 at 2:22 PM

ୱାଶିଂଟନ ୧୩।୬: ଡୋନାଲ୍ଡ ଟ୍ରମ୍ପ କହିଛନ୍ତି ଯେ, ଯଦି ସେ ଚଳିତ ବର୍ଷ ଆମେରିକାର ରାଷ୍ଟ୍ରପତି ନିର୍ବାଚନରେ ​​ହାରିଯାଆନ୍ତି, ତେବେ ସେ ଅନ୍ୟ କାର୍ଯ୍ୟ କରିବେ। ୨୦୨୦ର ରାଷ୍ଟ୍ରପତି ନିର୍ବାଚନକୁ ଦୃଷ୍ଟିରେ ରଖି ଡୋନାଲ୍ଡ ଟ୍ରମ୍ପ ଏବଂ ଜୋ ବିଡେନଙ୍କ ମଧ୍ୟରେ ପଦବୀ ପାଇଁ ଲଢେଇ ଜୋର ଧରିଛି । ନିର୍ବାଚନରେ ​​ଜିତିବା ପାଇଁ ଦୁଇ ନେତା ପରସ୍ପର ଉପରେ ଠକେଇ ଅଭିଯୋଗ ମଧ୍ୟ କରିଛନ୍ତି। ଆମେରିକାର ରାଷ୍ଟ୍ରପତି ଡୋନାଲ୍ଡ ଟ୍ରମ୍ପ କହିଛନ୍ତି ଯେ, ଯଦି ସେ ନଭେମ୍ବର ୩ ରେ ନିର୍ବାଚନରେ ​​ହାରିବେ ତେବେ ଭବିଷ୍ୟତରେ ସେ ଅନ୍ୟ କାର୍ଯ୍ୟ କରିବେ। ଗଣତାନ୍ତ୍ରିକ ପ୍ରତିଦ୍ବନ୍ଦ୍ବୀ ଜୋ ବିଡେନଙ୍କ ବିବାଦୀୟ ବିବୃତ୍ତିର ଉତ୍ତରରେ ସେ ଏହା କହିଛନ୍ତି।

ଜୋ ବିଡେନ ଟ୍ରମ୍ପଙ୍କ ବିରୋଧରେ ଅଭିଯୋଗ କରିଛନ୍ତି ଯେ, ରିପବ୍ଲିକାନମାନେ ଭବିଷ୍ୟତରେ ପ୍ରତାରଣା କରିପାରିବେ ଏବଂ ହ୍ବାଇଟ୍ ହାଉସ ଛାଡିବାକୁ ମନା କରିପାରିବେ। ଶୁକ୍ରବାର ଦିନ ଏକ ସାକ୍ଷାତକାରରେ ଟ୍ରମ୍ପ ଫକ୍ସ ନ୍ୟୁଜ୍ ଚ୍ୟାନେଲକୁ କହିଛନ୍ତି ଯେ, ଯଦି ମୁଁ ଜିତିନଥାନ୍ତି ତେବେ ମୁଁ ଜିତି ନଥାନ୍ତି। ଏହାର ଅର୍ଥ ମୁଁ ଆଗକୁ ଯାଇ ଆଉ କିଛି କାମ କରିବି ।

ବିଡେନ କହିଛନ୍ତି ଯେ ତାଙ୍କର ସବୁଠାରୁ ବଡ ଚିନ୍ତା ହେଉଛି ଟ୍ରମ୍ପ ବିଶ୍ବାସଘାତକତା କରି ନିର୍ବାଚନରେ ​​ଜିତିବାକୁ ଚେଷ୍ଟା କରିବେ। ତେବେ ଟ୍ରମ୍ପ କାହିଁକି ତାଙ୍କୁ ବିଶ୍ବାସଘାତକତା କରିପାରନ୍ତି ବୋଲି ସେ ଅନୁଭବ କରିଛନ୍ତି ବୋଲି ପୂର୍ବତନ ଉପରାଷ୍ଟ୍ରପତି ସ୍ପଷ୍ଟ କରିନାହାଁନ୍ତି। ବିଡେନ କହିଛନ୍ତି ଯେ ସେ ନିଶ୍ଚିତ ଅଛନ୍ତି ଯେ ଯଦି ଟ୍ରମ୍ପ ନିର୍ବାଚନରେ ​​ହାରିଯାଆନ୍ତି ଏବଂ ତାଙ୍କ ପରାଜୟକୁ ଗ୍ରହଣ ନକରନ୍ତି, ତେବେ ସୈନିକମାନେ ଟ୍ରମ୍ପଙ୍କୁ ହ୍ବାଇଟ୍ ହାଉସର ରାସ୍ତା ଦେଖାଇବେ।

ଟ୍ରମ୍ପ୍ ଡେମୋକ୍ରାଟ୍ସ ବିରୋଧରେ ଅଭିଯୋଗ କରି କହିଛନ୍ତି ଯେ, ମେଲ୍ ଇନ୍ ଭୋଟ୍ ବୃଦ୍ଧି କରିବାକୁ ଟାର୍ଗେଟ କରିପାରନ୍ତି । ଯେଉଁଠିକି ବିଡେନ ଭୋଟ୍ ଦମନ ପାଇଁ ରିପବ୍ଲିକାନ୍ ଉଦ୍ୟମ ପାଇଁ ଦେଶବ୍ୟାପୀ ମତଦାନ କେନ୍ଦ୍ରରେ ଓକିଲଙ୍କୁ ନିୟୋଜିତ କରିବାକୁ ପ୍ରତିଶ୍ରୁତି ଦେଇଛନ୍ତି ।

ନିର୍ବାଚନ ବିଶେଷଜ୍ଞ ଏବଂ ଅଧିକାରୀମାନେ ଅଶାନ୍ତ ନିର୍ବାଚନ ପାଇଁ ରାତିସାରା ବ୍ୟସ୍ତ ରହିଛନ୍ତି । କରୋନୋ ଭାଇରସ୍ ମହାମାରୀକୁ ନେଇ ଚିନ୍ତା ଯୋଗୁଁ ମେଲ୍-ଇନ୍ ଭୋଟିଂରେ ବୃଦ୍ଧି ପାଇବ ବୋଲି ଆଶା କରାଯାଉଛି । ବିଶେଷଜ୍ଞମାନେ ଚେତାବନୀ ଦେଇଛନ୍ତି ଯେ, ଭାଇରାଲ୍ ବ୍ୟାପିବା ସମୟରେ ରାଜ୍ୟଗୁଡିକରେ ପ୍ରାଥମିକ ନିର୍ବାଚନରେ ପୂର୍ବରୁ ​​ଦେଖାଯାଇଥିବା ବିଶୃଙ୍ଖଳା କାରଣ ନିର୍ବାଚନ ପ୍ରକ୍ରିୟାକୁ କ୍ଷତି ପହଞ୍ଚାଇପାରେ ।

   Related Posts