Prameya News7

Prameya News7, News7 Odia, Odisha Latest News, Odisha Current Headlines, Odisha News Online

ପ୍ରମୁଖ ଖବର
  • ବିହାର ନିର୍ବାଚନ : ପ୍ରଥମ ପର୍ଯ୍ୟାୟ ପାଇଁ ମତଦାନ ଆରମ୍ଭ, ୭୧ଟି ଆସନରେ ଚାଲିଛି ଭୋଟିଂ
  • ||
  • ନଭେମ୍ବରରୁ ପର୍ଯ୍ୟଟକଙ୍କ ପାଇଁ ଖୋଲିବ ଶିମିଳିପାଳ ବ୍ୟାଘ୍ର ପ୍ରକଳ୍ପ
  • ||

ସ୍ବାଭିମାନ ଅଞ୍ଚଳରେ ତେଜୁଛି ମାଓ ବିରୋଧୀ ସ୍ବର, ବିକାଶମୂଳକ କାର୍ଯ୍ୟରେ ବାଧାଦେବାରୁ ମାଓବାଦୀଙ୍କ ବିରୋଧରେ ଗର୍ଜିଲେ ଜୋଡାମ୍ବବାସୀ

7/09/2020 at 7:35 PM

ମାଲକାନଗିରି ୦୭/୦୯: ବିକାଶରେ ବାଧାସୃଷ୍ଟି କରି ଅଡ଼ୁଆରେ ଲାଲବାହିନୀ । ମାଲକାନଗିରିର ସ୍ବାଭିମାନ ଅଞ୍ଚଳରେ ଚାଲିଥିବା ବିଭିନ୍ନ ଉନ୍ନୟନମୂଳକ କାର୍ଯରେ ବାଧାସୃଷ୍ଟି କରୁଥିବାରୁ ମାଓବାଦୀଙ୍କ ଉପରେ ଜୋରଦାର ଗର୍ଜିଛନ୍ତି ଜୋଡ଼ାମ୍ବ ପଞ୍ଚୟତବାସୀ ।

ମାଓପ୍ରବଣ ବିଚ୍ଛିନ୍ନାଞ୍ଚଳର ୮ ପଞ୍ଚାୟତକୁ ବାହ୍ୟଜଗତ ସହ ଯୋଡ଼ିବାକୁ ନିର୍ମାଣ ହୋଇଛି ଗୁରୁପ୍ରୀୟା ସେତୁ। ଏହି ସେତୁ ନିର୍ମାଣ ହେବା ପରେ ଏହିସବୁ ପଞ୍ଚାୟତରେ ବିଭିନ୍ନ ଉନ୍ନୟନମୂଳକ କାର୍ଯ୍ୟ ଚାଲୁରହିଛି । କିନ୍ତୁ ଏହି କାମରେ ବାଧା ଦେଉଛନ୍ତି ମାଓବାଦୀ ।

ଏହା ବିରୋଧରେ ସ୍ବାଭିମାନଅଞ୍ଚଳ ଆଦିବାସୀ ଶାନ୍ତି ପରିଷଦର ଆହ୍ହାନ କ୍ରମେ ଜୋଡାମ୍ବ ପଞ୍ଚାୟତବାସୀ ମାଓବାଦୀ ବିରୋଧୀ ନାରା ସହ ବିଶାଳ ଶୋଭାଯାତ୍ରା କରିଥିଲେ । ପରେ ଦର୍ଲାବେଢ଼ା ଗାଁ ନିକଟରେ ପ୍ରଜାମେଳି ଆୟୋଜିତ ହୋଇଥିଲା । ଯେଉଁଥିରେ ଶହ ଶହ ସଂଖ୍ୟାରେ ଆଦିବାସୀ ପୁରୁଷ ଓ ମହିଳା ଯୋଗଦେଇ ସ୍ବାଭିମାନ ଅଞ୍ଚଳରେ ହିଂସା ବଦଳରେ ଶାନ୍ତି ଦରକାର ବୋଲି ଦାବି କରିଥିଲେ ।

   Related Posts