Prameya News7

Prameya News7, News7 Odia, Odisha Latest News, Odisha Current Headlines, Odisha News Online

ପ୍ରମୁଖ ଖବର
  • କାମେଶ୍ୱର ମନ୍ଦିରରୁ ଚୋରି, ଦାନବାକ୍ସ ଭାଙ୍ଗି ଟଙ୍କା ଲୁଟିନେଲେ ଦୁର୍ବୃତ୍ତ
  • ||
  • ରାଜ୍ୟରେ କମୁଛି କରୋନା ଗ୍ରାଫ୍: କୋଭିଡ୍ ନେଲା ଆଉ ୩ ଜଣଙ୍କ ଜୀବନ
  • ||
  • ଉପରତଳ ହେଉଛି କରୋନା ଗ୍ରାଫ୍ : ୨୪ ଘଣ୍ଟାରେ ବାହାରିଲେ ୩୫୮ କୋଭିଡ୍ ପଜିଟିଭ୍
  • ||
  • ନବୀନ @ ୭୬, ଶୁଭେଚ୍ଛା ଜଣାଇଲେ ପ୍ରଧାନମନ୍ତ୍ରୀ ମୋଦୀ
  • ||
  • ୭୬ ବର୍ଷରେ ପାଦ ଦେଲେ ନବୀନ, କରୋନା ମହାମାରୀ ପାଇଁ ପାଳିବେନି ଜନ୍ମଦିନ
  • ||
  • ଶାରଦୀୟ ଦୁର୍ଗାପୂଜା ଶେଷ, ଶନିବାର ଧରାପୃଷ୍ଠରୁ ବିଦାୟ ନେବେ ମା
  • ||
  • ହାଟରୁ ଫେରୁଥିବା ବେଳେ ବୃଦ୍ଧାଙ୍କୁ ଗଣଦୁଷ୍କର୍ମ, ଘରେ ଛାଡିଦେବେ କହି ଇଜ୍ଜତ ଲୁଟିଲେ ୮ ସଇତାନ
  • ||
  • କଟକ : କଟକରେ ଏନ୍‌କାଉଣ୍ଟର, ଦୁର୍ଦ୍ଦାନ୍ତ ଅପରାଧୀ ରାକେଶ ଆହତ
  • ||

ଯୋବ୍ରା ପରେ ରାଣୀହାଟର ପାଳି: ଜିଲ୍ଲାପାଳଙ୍କ ଉପସ୍ଥିତିରେ ହେଲା ମପାଚୁପା

8/02/2020 at 8:55 PM

କଟକ୮/୨: ଯୋବ୍ରା ପରେ ଏବେ ରାଣୀହାଟରେ ହେବ ଉଚ୍ଛେଦ । ତେବେ ଉଚ୍ଛେଦ ପୂର୍ବରୁ ସରଜମିନ୍ ତଦନ୍ତ କରିଛି ଜିଲ୍ଲା ପ୍ରଶାସନ । କଟକର ସର୍ବପୁରାତନ ହିନ୍ଦ ସିନେମା ହଲର ବ୍ୟାପକ ନିର୍ମାଣ ସରକାରୀ ଜମିରେ ହୋଇଥିବା ତଦନ୍ତରୁ ଜଣାପଡିଛି । ସେପଟେ ଉଚ୍ଛେଦ ପୂର୍ବରୁ ବ୍ୟବସାୟୀଙ୍କୁ ସ୍ଥାୟୀ ଭାବେ ଥଇଥାନ କରିବାକୁ ଦାବି କରିଛି ପୂଜା କମିଟି । ଯୋବ୍ରା ପରେ ରାଣୀହାଟରେ ହେବ ଉଚ୍ଛେଦ କରି ସରଜମିନ୍ ତଦନ୍ତ କଲା ଜିଲ୍ଲା ପ୍ରଶାସନ। ସରକାରୀ ଜମି ମାଡି ବସିଥିବା ହିନ୍ଦ ସିନେମା ହଲର ହେଲା ମାପଚୁପ। ସେପଟେ ଥଇଥାନ ପରେ ଉଚ୍ଛେଦ କରିବାକୁ ରାଣୀହାଟ ପୂଜା କମିଟିର ଦାବି।

ଏସସିବି ସମ୍ପ୍ରସାରଣ ପାଇଁ ଏବେ ରାଣୀହାଟରେ ହେବ ଉଚ୍ଛେଦ । ଭଙ୍ଗାଭଙ୍ଗି ପୂର୍ବରୁ ନିଜେ ଜିଲ୍ଲାପାଳ ରାଣୀହାଟ ଅଞ୍ଚଳ ବୁଲି ଦେଖିଛନ୍ତି । ତେବେ ସହରର ଅନ୍ୟତମ ସର୍ବପୁରାତନ ସିନେମା ହଲ୍ ହିନ୍ଦ ସିନେମାର ବ୍ୟାପକ ନିର୍ମାଣ ସରକାରୀ ଯାଗା ଉପରେ ହୋଇଥିବା ଜଣାପଡିଛି । ସିନେମା ହଲ୍ କେତେ ସରକାରୀ ଜମି ମାଡିବସିଛି ଜିଲ୍ଲାପାଳଙ୍କ ଉପସ୍ଥିତିରେ ଶନିବାର ମପା ଚୁପା ହୋଇଛି । କେବଳ ହିନ୍ଦ୍ ସିନେମା ନୁହେଁ ରାଣୀହାଟ ପୂଜା କମିଟି ନିକଟରେ ଥିବା କିଛି କ୍ଲବ ଘର ଏବଂ କିଛି ଲୋକ ବି ସରକାରୀ ଜାଗା ମାଡି ବସିଥିବା ଜଣାପଡିଛି ।

SCBମେଡିକାଲକୁ ଯେଭଳି ସୁରୁଖୁରୁରେ ଆମ୍ବୁଲାନ୍ସ ଯାଇପାରିବ। ସେଥିପାଇଁ ରାଣୀହାଟ ହିନ୍ଦ୍ ସିନେମା ଛକରୁ ମେଡିକାଲ ପର୍ଯ୍ୟନ୍ତ ଏକ ଚଉଡ଼ା ରାସ୍ତା ନିର୍ମାଣ ହେବ । ଏଥିପାଇଁ ରାସ୍ତାର ଉଭୟ ପାର୍ଶ୍ବରେ ଥିବା ଦୋକାନ ଘର ଗୁଡିକୁ ବି ଭଙ୍ଗାଯିବ । ମାତ୍ର ଦୋକାନ ଘର ଭାଙ୍ଗିବା ପୂର୍ବରୁ ବ୍ୟବସାୟୀ ମାନଙ୍କୁ ସ୍ଥାୟୀ ଭାବେ ଥଇଥାନ କରିବାକୁ ଦାବି କରିଛି ରାଣୀହାଟ ପୂଜା କମିଟି । ଥଇଥାନ ନକଲେ ବ୍ୟବସାୟୀମାନେ ଆତ୍ମାହୁତି ଦେବାକୁ ଦେଇଛନ୍ତି ଚେତାବନୀ । ସେପଟେ ରାଣୀହାଟ ଅଞ୍ଚଳରେ ଜବରଦଖଲ କରି ରହୁଥିବା ଲୋକ ମାନଙ୍କୁ ଉଚ୍ଛେଦ ପରେ ଅନ୍ୟତ୍ର ରହିବା ପାଇଁ ସରକାରୀ ହିସାବରେ କ୍ଷତିପୂରଣ ଦେବା ପାଇଁ ପ୍ରଶାସନ ପ୍ରତିଶ୍ରୁତି ଦେଇଛି ।

   Related Posts