Prameya News7

Prameya News7, News7 Odia, Odisha Latest News, Odisha Current Headlines, Odisha News Online

ପ୍ରମୁଖ ଖବର
  • ପରିବାର ପାଇଁ ଏତିକି ସମ୍ପତ୍ତି ଛାଡି ଯାଇଛନ୍ତି କଂଗ୍ରେସର ଚାଣକ୍ୟ ଅହମଦ ପଟେଲ
  • ||
  • ଭୁବନେଶ୍ୱର : ରାଜ୍ୟରେ ଆଉ ୧୬ କରୋନା ସଂକ୍ରମିତ ପ୍ରାଣ ହରାଇଲେ, ମୃତକଙ୍କ ସଂଖ୍ୟା ୧୬୮୭ରେ ପହଞ୍ଚିଲା
  • ||
  • ଭୁବନେଶ୍ୱର : ରାଜ୍ୟରେ ଚିହ୍ନଟ ହେଲେ ୭୩୦ କରୋନା ସଂକ୍ରମିତ, ୩୧୬୦୦୧ରେ ପହଞ୍ଚିଲା ଆକ୍ରାନ୍ତଙ୍କ ସଂଖ୍ୟା
  • ||
  • ଭୁବନେଶ୍ୱର : ରାଜ୍ୟରେ ଦ୍ୱିତୀୟ AIIMS ପ୍ରତିଷ୍ଠା ପାଇଁ ପ୍ରସ୍ତାବ, କେନ୍ଦ୍ର ସ୍ୱାସ୍ଥ୍ୟ ସଚିବଙ୍କୁ ଚିଠି ଲେଖିଲେ ମୁଖ୍ୟ ଶାସନ ସଚିବ
  • ||
  • ପୁରୀ : ବାହାର ଭକ୍ତଙ୍କୁ ପୁରୀ ମନା, ନାଗାର୍ଜୁନ ବେଶ ପାଇଁ ଜିଲ୍ଲା ପ୍ରଶାସନର କଟକଣା
  • ||
  • ଭିଜିଲାନ୍ସ ଜାଲରେ ଓଡିଶା ବନୀକରଣ ଅତିରିକ୍ତ ପିସିସିଏଫ୍, ଭୁବନେଶ୍ବରର ୫ଟି ଓ ମୁମ୍ବାଇ ଏବଂ ପୁନେର ୭ଟି ସ୍ଥାନରେ ଚଢାଉ
  • ||
  • କଂଗ୍ରେସର ବରିଷ୍ଠ ନେତା ଅହମଦ ପଟେଲଙ୍କ ପରଲୋକ : କରୋନାରେ ସଂକ୍ରମିତ ହୋଇ ଚାଲିଥିଲା ଚିକିତ୍ସା
  • ||
  • Snack Video ସମେତ ପୁଣି ୪୩ଟି ମୋବାଇଲ୍‌ ଆପ୍‌ ବ୍ୟାନ୍‌ କଲେ ଭାରତ ସରକାର
  • ||

ଗୁପକାର ଘୋଷଣାପତ୍ର ସହ ହାତ ମିଳାଇଲା ଜମ୍ମୁ-କାଶ୍ମୀର କଂଗ୍ରେସ, ମିଳିତ ଲଢିବେ DDC ନିର୍ବାଚନ

13/11/2020 at 8:48 PM

ଶ୍ରୀନଗର ୧୩।୧୧: ଜମ୍ମୁ-କାଶ୍ମୀର ଜିଲ୍ଲା ବିକାଶ ପରିଷଦ (ଡିଡିସି) ନିର୍ବାଚନ ମିଳିତ ଲଢିବା ଲାଗି ଗୁପକାର ଘୋଷଣାପତ୍ର ସହ କଂଗ୍ରେସ ନିଜକୁ ସାମିଲ କରିଛି। ଶୁକ୍ରବାର ଗୁପକାର ଘୋଷଣାପତ୍ର ମେଣ୍ଟ( ପିଜିଏଡି) ବୈଠକରେ ଜମ୍ମୁ-କାଶ୍ମୀର ପ୍ରଦେଶ କଂଗ୍ରେସ କମିଟିର ୨ ଜଣ ନେତା ଯୋଗଦେବା ସହ ଦଳର ସମର୍ଥନ ଜଣାଇଛନ୍ତି।

ଏହି ବୈଠକ ମହବୁବା ମୁଫ୍ତିଙ୍କ ଫେୟାରଭ୍ୟୁ ବାସଭବନରେ ଅନୁଷ୍ଠିତ ହୋଇଥିଲା। ବୈଠକ ପରେ କଂଗ୍ରେସ ନେତା ଗୁଲାମ ନବୀ ମୋଙ୍ଗା ଆମେ ମେଣ୍ଟ ସାଙ୍ଗରେ ଥିବା ଗଣମାଧ୍ୟମକୁ କହିଛନ୍ତି। ମହବୁବା ମୁପ୍ତି ମେଣ୍ଟର ଉପାଧ୍ୟକ୍ଷା ଅଛନ୍ତି। ତେବେ ମେଣ୍ଟରେ କଂଗ୍ରେସକୁ ସାମିଲ କରାଯିବା ନେଇ ଅଧ୍ୟକ୍ଷ ଫାରୁଖ ଅବଦୁଲ୍ଲା ଚୂଡ଼ାନ୍ତ ନିଷ୍ପତ୍ତି ନେବେ ବୋଲି କୁହାଯାଇଛି।

ତେବେ ମୁଫ୍ତିଙ୍କ ଘରେ ଅନୁଷ୍ଠିତ ବୈଠକରେ ମେଣ୍ଟର ଅଂଶ ହେବା ଲାଗି କଂଗ୍ରେସ ଆଶ୍ୱସ୍ତ କରିଥିବା ବେଳେ ଡିଡିସି ନିର୍ବାଚନରେ ଆସନ ବୁଝାମଣା ଲାଗି ଆଲୋଚନା କରିବାକୁ ଚାହୁଁଥିବା କହିଛି।  ଏଥିରୁ କଂଗ୍ରେସ ଗୁପକାର ମେଣ୍ଟରେ ନିଜକୁ ସାମିଲ କରିଥିବା ସ୍ପଷ୍ଟ ହୋଇଯାଇଛି। ତେବେ ପିଜିଏଡି ଜମ୍ମୁ-କାଶ୍ମୀରରୁ ହଟିଥିବା ସମ୍ବିଧାନର ଅନୁଚ୍ଛେଦ ୩୭୦ରୁ ଓ ୩୫-ଏର ପୁଣି ବହାଲି ଲାଗି ଏକ ସର୍ବଦଳୀୟ ମେଣ୍ଟ। ଏଥିରୁ ୨ ଜାତୀୟ ଦଳ ବିଜେପି ଓ କଂଗ୍ରେସ ବାଦ ପଡିଥିବା ବେଳେ ଏବେ କଂଗ୍ରେସ ନିର୍ବାଚନ ବୈତରଣୀ ପାର ହେବା ଲାଗି ମେଣ୍ଟ ଡଙ୍ଗାରେ ପାଦ ଦେଇଛି।

   Related Posts