Prameya News7

Prameya News7, News7 Odia, Odisha Latest News, Odisha Current Headlines, Odisha News Online

ପ୍ରମୁଖ ଖବର
  • ଆଶ୍ଵସ୍ତି: କମୁଛି କରୋନା ପ୍ରଭାବ, ୨୪ ଘଣ୍ଟାରେ ଆରୋଗ୍ୟ ହେଲେ ୮୦୯ ସଂକ୍ରମିତ
  • ||
  • ଡିସେମ୍ବର-ଜାନୁଆରୀ ସମସ୍ତଙ୍କ ପାଇଁ ଗୁରୁତ୍ବପୂର୍ଣ୍ଣ: ଭୁବନେଶ୍ବର ଷ୍ଟେସନ ଓ ଏୟାରପୋର୍ଟରେ କରିପାରିବେ କୋଭିଡ୍‌ ଟେଷ୍ଟ
  • ||
  • ପରୀ ବାପା-ମା’ଙ୍କୁ ଭେଟିଲେ ବିଜେପି ଟିମ୍, ସିବିଆଇ ତଦନ୍ତ ଦାବି
  • ||
  • ରାଉରକେଲା : ଚଳନ୍ତା ଟ୍ରେନ୍‌ର ଟୟଲେଟ୍‌ରେ ନାବାଳିକାଙ୍କୁ ଦୁଷ୍କର୍ମ ଉଦ୍ୟମ, ଅଭିଯୁକ୍ତ ଯୁବକ ଗିରଫ
  • ||
  • କଟକ : ପୁଣି ଏକ ନକଲି ଘିଅ କମ୍ପାନୀରେ ଚଢାଉ, କୋଟିଏ ଟଙ୍କାର ଅପମିଶ୍ରିତ ସାମଗ୍ରୀ ଜବତ
  • ||
  • ପ୍ରେମ: ସେୟାର ଚାଟ୍‌ରୁ ଆରମ୍ଭ ଫେସବୁକରେ ଶେଷ, ସୋସିଆଲ ମିଡିଆରେ ପ୍ରେମିକାଙ୍କ ଅଶ୍ଲୀଳ ଫଟୋ ପୋଷ୍ଟ କଲେ ପ୍ରେମିକ
  • ||
  • ନୂଆପଡା : ମେଡିକାଲରେ ଚାକିରୀ ଦେବାକୁ କହି ଠକୁଥିଲା ଯୁବକ, ଗିରଫ କଲା ପୋଲିସ
  • ||
  • ସମ୍ବଲପୁର : ଦନ୍ତା ହାତୀର ମୃତଦେହ ଠାବ, ବିଦ୍ୟୁତ୍ ତାର ସଂସ୍ପର୍ଶରେ ଆସି ମୃତ୍ୟୁ ଅଭିଯୋଗ
  • ||
  • ଗଞ୍ଜାମ : ଗୋପାଳପୁର ବିଧାୟକ ପ୍ରଦୀପ ପାଣିଗ୍ରାହୀଙ୍କ ନାଁରେ ବିଜେପି ଓ କଂଗ୍ରେସ ପକ୍ଷରୁ ଏତଲା
  • ||
  • ପୁରୀ : ଅନଲାଇନରେ ନିର୍ମାଲ୍ୟ ବିକ୍ରି କରିବା ନେଇ ସିଂହଦ୍ବାର ଥାନାରେ ଆମାଜନ ଇଣ୍ଡିଆ ବିରୋଧରେ ସେବାୟତଙ୍କ ଏତଲା
  • ||

ନିର୍ଭୟା ମାମଲାରେ ନୂଆ ଟ୍ବିଷ୍ଟ- ଦୋଷୀଙ୍କୁ କ୍ଷମା ଦେବା ପାଇଁ ନିର୍ଭୟାଙ୍କ ମାଆଙ୍କୁ ପରାମର୍ଶ ଦେଲେ ବରିଷ୍ଠ ଆଇନୀଜୀବୀ ଇନ୍ଦିରା ଜୟସିଂହ

18/01/2020 at 9:03 PM

ନୂଆଦିଲ୍ଲୀ ୧୮।୦୧-  ନିର୍ଭୟା ମାମଲାରେ ନୂଆ ଟ୍ବିଷ୍ଟ । ଦୋଷୀଙ୍କୁ କ୍ଷମା ଦେବା ପାଇଁ ନିର୍ଭୟାଙ୍କ ମାଆଙ୍କୁ ପରାମର୍ଶ ଦେଲେ ବରିଷ୍ଠ ଆଇନୀଜୀବୀ ଇନ୍ଦିରା ଜୟସିଂହ । ଆଉ ଏହି ପରାମର୍ଶକୁ ନେଇ ରାଗିଛନ୍ତି ନିର୍ଭୟାଙ୍କ ମା । ଜବାବରେ କହିଛନ୍ତି ଏଭଳି ପରାମର୍ଶ ଦେବାକୁ ସେ କିଏ ।

ସାରାଦେଶ ଦୋଷୀଙ୍କୁ ଫାଶୀ ପାଇଁ ଚାହୁଁଥିବା ବେଳେ ଇନ୍ଦିରାଙ୍କ ଏଭଳି ପରାମର୍ଶ କୁ କଡା ଭାଷାରେ ସେ ସମାଲୋଚନା କରିଛନ୍ତି । ସେପଟେ ଅନ୍ୟତମ ଦୋଷୀ ପୱନ କୁମାର ଗୁପ୍ତାର ଜୁଭେନାଇଲ୍‌ ମାମଲାର ପୁଣି ଶୁଣାଣି ସୁପ୍ରିମ୍‌କୋର୍ଟରେ କରାଯିବ । ଏନେଇ ପୱନ୍‌ ଗୁପ୍ତା ପକ୍ଷରୁ ଆଗତ ଏକ ଆବେଦନର ଆସନ୍ତା ୨୦ରେ ଶୁଣାଣି କରିବେ ସୁପ୍ରିମ୍‌କୋର୍ଟଙ୍କ ୩ ଜଣିଆ ବେଞ୍ଚ ।…

ନିର୍ଭୟା ମାମାଲାର ଦୋଷୀଙ୍କୁ କ୍ଷମା କରିଦିଆଯାଉଛି । ନିର୍ଭୟାଙ୍କ ମା ସମସ୍ତ ଦୋଷୀଙ୍କୁ କ୍ଷମା କରିବା ଦରକାର । ସୁପ୍ରିମ୍‌କୋର୍ଟର ବରିଷ୍ଠ ଆଇନଜୀବୀ ଇନ୍ଦିରା ଜୟସିଂହ ନିର୍ଭୟାଙ୍କ ମାଙ୍କୁ ଏଭଳି ପରାମର୍ଶ ଦେବାପରେ ଆରମ୍ଭ ହୋଇଛି ବିବାଦ । ଏଭଳି ପରାମର୍ଶକୁ ନେଇ ନିର୍ଭୟାଙ୍କ ମା ବିରକ୍ତ ହୋଇଛନ୍ତି ।

କହିଛନ୍ତି ଏମିତି ପରାମର୍ଶ ଦେବାକୁ ଇନ୍ଦିରା କିଏ ? ସମସ୍ତ ଦୋଷୀଙ୍କୁ ଫାଶୀ ହେଉ ବୋଲି ସାରା ଦେଶ ଚାହୁଁଛି। ଇନ୍ଦିରାଙ୍କ ପରି ଲୋକଙ୍କ ପାଇଁ ସାରା ଦେଶରେ ଦୁଷ୍କର୍ମ ସଂଖ୍ୟା ବଢ଼ୁଛି ବୋଲି ସେ କହିଛନ୍ତି । ଭଗବାନ କହିଲେ ମଧ୍ୟ ମୁଁ ସେମାନଙ୍କୁ କ୍ଷମା ଦେବିନି ବୋଲି ସଫାସଫା ଶୁଣାଇଛନ୍ତି ।

ଜୟସିଂହ ଏଥିପାଇଁ ତୁରନ୍ତ କ୍ଷମା ମାଗନ୍ତୁ ବୋଲି ନିର୍ଭୟାଙ୍କ ମାଆ ଆଶାଦେବୀ କହିଛନ୍ତି ।ଗତକାଲି ଇନ୍ଦିରା ଜୟସିଂହ କଂଗ୍ରେସ ଅଧ୍ୟକ୍ଷା ସୋନିଆ ଗାନ୍ଧିଙ୍କ ଉଦାହରଣ ଦେଇ କହିଥିଲେ ଯେ ରାଜୀବ ଗାନ୍ଧିଙ୍କ ହତ୍ୟାକାରୀଙ୍କୁ ସୋନିଆ ଗାନ୍ଧି କ୍ଷମା ଦେଇଛନ୍ତି । ସେହିପରି  ନିର୍ଭୟାଙ୍କ ମା ମଧ୍ୟ ଦୋଷୀଙ୍କୁ କ୍ଷମା ଦେବା ଦରକାର ।

ସେପଟେ ୪ ଜଣ ଦୋଷୀଙ୍କ ମଧ୍ୟରୁ ଅନ୍ୟତମ ଦୋଷୀ ପୱନ୍‌ କୁମାର ଗୁପ୍ତାଙ୍କ ଜୁଭେନାଇଲ୍‌ ମାମଲାର ସୁପ୍ରିମ୍‌କୋର୍ଟରେ ଶୁଣାଣି  ହେବ । ଆସନ୍ତା ୨୦ ତାରିଖ ସୋମବାର ଦିନ ଏନେଇ ସୁପ୍ରିମ୍‌କୋର୍ଟର ଏକ ୩ ଜଣିଆ ବେଞ୍ଚ ଏହାର ଶୁଣାଣି କରିବେ । ପୱନ୍‌ କୁମାର ଗୁପ୍ତା ୨୦୧୨ ରେ ନାବାଳକ ଥିବା ଏବଂ ଏଥିପାଇଁ ଏହି ମାମଲାରେ ତାଙ୍କୁ ଫାଶୀ ଦିଆଯାଇପାରିବ ନାହିଁ ବୋଲି ଶୁକ୍ରବାର ସୁପ୍ରିମ୍‌କୋର୍ଟରେ ଆବେଦନ କରିଛି ।

ସେପଟେ ଦିଲ୍ଲୀରେ ପଟିଆଲା ହାଉସ୍ କୋର୍ଟ ନିର୍ଭୟା ଗଣଦୁଷ୍କର୍ମ ଏବଂ ହତ୍ୟା ମାମଲାର ୪ ଜଣ ଦୋଷୀଙ୍କୁ  ଆସନ୍ତା ଫେବୃଆରୀ ୧ରେ ଫାଶୀ ଦେବାକୁ ପୁଣିଥରେ ଡେଥ୍‌ ୱାରେଣ୍ଟ ଜାରି କରିଛନ୍ତି । ତେବେ ପୱନ୍ ଗୁପ୍ତା ସୁପ୍ରିମ୍‌କୋର୍ଟଙ୍କ ଦ୍ବାରସ୍ଥ ହୋଇଥିବାରୁ ଫାଶୀ ୧ ତାରିଖରେ ହେବ କି ନା ସେ ନେଇ କଳ୍ପନା ଜଳ୍ପନା ଲାଗିଲାଣି । ଏହାକୁ ନେଇ ଆପ୍‌ ସରକାର ଓ ବିଜେପି ମଧ୍ୟରେ ଲାଗିଲାଣି ବିବାଦ । ଫାଶୀ ବିଳମ୍ବ ନେଇ ବିଜେପି ଦିଲ୍ଲୀ ସରକାରକୁ ଦାୟୀ କରୁଥିବା ବେଳେ ଆପ୍ ବିଜେପିକୁ ଦାୟୀ କରିଛି । ଆଉ କଂଗ୍ରେସ ଉଭୟଙ୍କୁ ଦାୟୀ କରିଛି ।

ସେପଟେ ନିର୍ଭୟ ଘଟଣା ପରେପରେ ଦିଲ୍ଲୀରେ  ଘଟିଥିବା  ଆଉ ଏକ ଦୁଷ୍କର୍ମ ଘଟଣାରେ ପ୍ରଦୀପ ଓ ମୋନଜ ନାମକ ଦୁଇ ଜଣ ବ୍ୟକ୍ତି ଦୋଷୀ ସାବ୍ୟସ୍ତ କରିଛନ୍ତି ଦିଲ୍ଲୀ କଡକଡଡୁମା କୋର୍ଟ । ଜଣେ ୫ ବର୍ଷ ର ନାବାଳିକାକୁ ଏମାନେ ଅପହରଣ କରି ଗଣ ଦୁଷ୍କର୍ମ କରିଥିଲେ ।

   Related Posts