Prameya News7

Prameya News7, News7 Odia, Odisha Latest News, Odisha Current Headlines, Odisha News Online

ପ୍ରମୁଖ ଖବର
  • ଢେଙ୍କାନାଳ : କପିଳାଶ ଜାଗର ଯାତ୍ରା ପାଇଁ କଟକଣା, ଜିଲ୍ଲା ବାହାର ଭକ୍ତଙ୍କୁ ମନା, ଜିଲ୍ଲାବାସୀଙ୍କ କୋଭିଡ୍ ନେଗେଟିଭ୍ ରିପୋର୍ଟ ବାଧ୍ୟତାମୂଳକ
  • ||
  • କଟକ : ରାଜ୍ୟରେ ପୁଣି ବଢିଲା ବସ୍ ଭଡା, ସାଧାରଣ ଓ ଏକ୍ସପ୍ରେସ କିଲୋମିଟର ପିଛା ୫ପଇସା, ଡିଲକ୍ସ ଓ ଏସି ଡିଲକ୍ସ ୧୦ପଇସା ବୃଦ୍ଧି
  • ||
  • ଧର୍ମଗଡ : ବାଇକ୍ ଉପରେ ମାଡିଗଲା ବସ୍, ଘଟଣାସ୍ଥଳରେ ୩ ମୃତ
  • ||
  • ସାନଖେମୁଣ୍ଡି : ବାରହା ଆକ୍ରମଣରେ ୭ ଆହତ, ଗ୍ରାମବାସୀ ଭୟଭୀତ
  • ||
  • ରାଉରକେଲା : ଶିଶୁପାଳ ହୋଇ ଫେରିଲା ବର, ଅଧାରୁ ବନ୍ଦ ହେଲା ବାଲ୍ୟ ବିବାହ
  • ||
  • ଆଠଗଡ : ସରିଯାଉଛି ଟୋକନ ଅବଧି, ମଣ୍ଡିରୁ ଉଠୁନି ଧାନ, ପ୍ରତିବାଦରେ ଚାଷୀଙ୍କ ରାସ୍ତା ଅବରୋଧ
  • ||
  • ଭଦ୍ରକ : ଅଷ୍ଟପ୍ରହରୀ ଚାନ୍ଦା ପାଇଁ ଗଛରେ ବାନ୍ଧି ନିସ୍ତୁକ ମାଡ ଅଭିଯୋଗ, ଥାନାରେ ଏତଲା
  • ||
  • ନୀଳଗିରି : ନୀଳଗିରି ସହରରେ ବୁଲୁଛି ଭାଲୁ, ଲୋକେ ଭୟଭୀତ
  • ||
  • ରାଉରକେଲା : ଛାତ୍ରଙ୍କ ନାଁରେ ଜିଏସଟି ଠକେଇ ଅଭିଯୋଗ, ୩୮କୋଟି ଟଙ୍କାର ଠକେଇ ନେଇ ନୋଟିସ୍
  • ||
  • ସାନଖେମୁଣ୍ଡି : ଥାନାଠାରୁ ୧ କି.ମି. ଦୂରରେ ଚାଲିଥିଲା ବେଆଇନ ବିଦେଶୀ ମଦ ବିକ୍ରି, ଚଢାଉ କରି ନଷ୍ଟ କଲା ପୋଲିସ
  • ||

ବିବାହର ୨ ସପ୍ତାହ ପରେ ଇମାମ ଜାଣିଲେ ସ୍ତ୍ରୀ ମହିଳା ନୁହେଁ ପୁରୁଷ

16/01/2020 at 12:25 PM

କାମପାଲା(ଉଗାଣ୍ଡା) ୧୬।୦୧- ଉଗାଣ୍ଡର ରାଜଧାନୀ କାମପାଲାରେ ଏକ ଅଭାବନୀୟ ଘଟଣା ଘଟିଯାଇଛି । ଜଣେ ୨୭ ବର୍ଷ ବୟସ୍କ ଇମାମ୍‌ ବିବାହ ରିବାର ୨ ସପ୍ତାହ ପରେ ତାଙ୍କ ସ୍ତ୍ରୀ ମହିଳା ନୁହନ୍ତି ପୁରୁଷ ବୋଲି ଜାଣିବାକୁ ପାଇଥିଲେ। ତାଙ୍କ ସ୍ତ୍ରୀ ପୁରୁଷ ବୋଲି ପୁଲିସ ଖୋଜିବାରୁ ସେ ଜାଣିବାକୁ ପାଇଥିଲେ .

photo courtesy dailymail

ବିବାହର ୨ ସପ୍ତାହ ପର୍ଯ୍ୟନ୍ତ ତାଙ୍କ ନୂଆ ସ୍ତ୍ରୀ ସମ୍ପର୍କ ରଖି ନଥିଲେ । ପରେ ଇମାମଙ୍କ ପଡିଶା ଘରୁ ଏକ ଟିଭି ଓ ଦାମିକା ପୋଷାକ ଚୋରି ହୋଇଥିଲା ଏହି ଘଟଣାରେ ଇମାମଙ୍କ ନୂଆ ସ୍ତ୍ରୀ ସାମିଲ ଥିବା ଜଣା ପଡିଥିଲା । ପରେ ନୂଆ ସ୍ତ୍ରୀଙ୍କୁ ପୁଲିସ ଜେରା କରିବା ବେଳ ସେ ପୁରୁଷ ବୋଲି ଜଣା ପଡିଥିଲା । ସେ ଚୋରି କରିବା ଉଦ୍ଦେଶ୍ୟରେ ମହିଳା ହୋଇ ଇମାମଙ୍କୁ ବିବାହ କରିଥିବା କଥା କହିଥିଲା । ଇମାମ୍‌ଙ୍କର ସମସ୍ତ ଟଙ୍କା ଲୁଟିବା ଉଦ୍ଦେଶ୍ୟରେ ସେ ମହିଳା ବେଶ ହୋଇ ପରେ ଇମାମଙ୍କୁ ବିବାହ କରିଥିବା କହିଛି ।

photo courtesy dailymail

ମୁଟୁମ୍ବା ଶେଖ୍‌ ମହମ୍ମଦ ନାମକ ବ୍ୟକ୍ତି ଏକ ମସ୍‌ଜିଦ୍‌ରେ ଇମାମ୍‌ ଭାବେ କାମ କରନ୍ତ । ୨ ସପ୍ତାହ ତଳେ ତାଙ୍କର ବିବାହ ହୋଇଥିଲା । ଦେହ ଖରାପ ଥିବାରୁ ତାଙ୍କ ସ୍ତ୍ରୀ ତାଙ୍କ ପାଖରୁ ଆସି ନଥିଲା । ବିବାବ ବେଳେ ସେ ନିଜକୁ ମହିଳା ବୋଲି ପରିଚୟ ଦେବା ସହ ତା ନାଁ ସ୍ୱାବୁଲାହ ନାମ୍ବୁକିରା ବୋଲି କହିଥିଲା । ତାଙ୍କର ପାରମ୍ପରିକ ରୀତିନୀତି ଅନୁସାରେ ବିବାହ ହୋଇଥିଲା ।

ପରେ ଟିଭି ଚୋରି ଅଭିଯୋଗରେ ଗିରଫ ହେବାପରେ ଚୋରର ପ୍ରକୃତ ପରିଚୟ ମିଳିଥିଲା । ଏହାପରେ ମୁଟୁମ୍ବା ଦୁଃଖରେ ଭାଙ୍ଗି ପଡିଛନ୍ତି । ସେ କିପିର ଏପରି ଏକ ଭୁଲ୍‌ କଲେ ବୋଲି କହୁଛନ୍ତି । ଏବେ ସେ ମାନସିକ ବିଷାଦରୁ ମୁକ୍ତି ପାଇବା ପାଇଁ ଡାକ୍ତରଙ୍କ ପରାମର୍ଶ ନେଉଛନ୍ତି । ବିବାହ କରିବା ପୂର୍ବରୁ ସମ୍ପୃକ୍ତ ଚୋର ମହିଳା ଭଳି ଆଚରଣ କରିବା ସହ ସେହି ପରି କଥା କହୁଥିଲା । ଚୋର ପ୍ରକୃତ ନାମ ରିଚାର୍ଡ ତୁମୁସାବେ ବୋଲି ଜଣା ପଡିଛି ।

   Related Posts