Prameya News7

Prameya News7, News7 Odia, Odisha Latest News, Odisha Current Headlines, Odisha News Online

ପ୍ରମୁଖ ଖବର
  • ରାଜ୍ୟରେ ଆଉ ୧୬ କରୋନା ସଂକ୍ରମିତଙ୍କ ମୃତ୍ୟୁ
  • ||
  • ରାଜ୍ୟରେ ୧୯୦୪କରୋନା ସଂକ୍ରମିତ ଚିହ୍ନଟ
  • ||
  • ଚିତ୍ରକୋଣ୍ଡାରେ BSF ଜବାନଙ୍କ କମ୍ବିଂ ଅପରେସନ, ଟିଫିନ୍ ବୋମା ଉଦ୍ଧାର
  • ||
  • ଶ୍ରୀଜଗନ୍ନାଥ ଷ୍ଟାଡିୟମ ନିକଟରେ ଉଚ୍ଛେଦ କାର୍ଯ୍ୟ ଆରମ୍ଭ, ୨ ଫ୍ଲାଟୁନ ଫୋର୍ସ ମୃତୟନ
  • ||
  • ଭିଜିଲାନ୍ସ ଜାଲରେ ଜନସ୍ୱାସ୍ଥ୍ୟ ବିଭାଗ-୨ ସହକାରୀ କାର୍ଯ୍ୟକାରୀ ଯନ୍ତ୍ରୀ, ଏକକାଳୀନ ୬ଟି ସ୍ଥାନରେ ରେଡ୍
  • ||
  • ନୟାଗଡ଼ : ପୋଲିସ କବ୍‌ଜାରେ ୪ ଆନ୍ତଃ ଜିଲ୍ଲା ଡକାୟତ
  • ||

୨ଟି ସର୍ଜିକାଲଷ୍ଟ୍ରାଇକ୍କୁ ନେଇ ବିଜେପି ବାହାଦୁରୀ ମାରୁଛି, କଂଗ୍ରେସ ବେଳେ ୧୮ଟି ସର୍ଜିକାଲଷ୍ଟ୍ରାଇକ୍ ହୋଇଥିଲା: ଜିତେନ୍ଦ୍ର ସିଂ

5/03/2019 at 3:05 PM

ନୂଆ ଦିଲ୍ଲୀ ୫|୩ : ଜମ୍ମୁ କଶ୍ମୀର ପୁଲୱାମାରେ ସିଆରପିଏଫଙ୍କ ଉପରେ ହୋଇଥିବା ଆତ୍ମଘାତୀ ହମଲା ପୁରା ଦେଶରେ ହଇଚଇ ସୃଷ୍ଟି କରିଥିଲା। ତେବେ ପୁଲୱାମା ହମଲା ପରେ ଭାରତୀୟ ସେନା ପାକିସ୍ତାନକୁ କଡା ଜବାବ ଦେଇଛନ୍ତି। ଭାରତୀୟ ବାୟୁସେନାର ବିମାନ LoC ପାର କରି ପାକିସ୍ତାନର ଆତଙ୍କୀ ଆଡ୍ଡାକୁ ନଷ୍ଟ କରିଛନ୍ତି।
ରିପୋର୍ଟ ଅନୁସାରେ ଏହି ଏୟାରଷ୍ଟ୍ରାଇକ୍‌ରେ ଭାରତୀୟ ବାୟୁ ସେନା ମୁଜଫରାବାଦରେ ଥିବା ଆତଙ୍କୀ ଆଡ୍ଡା ସହ ଜୈସ-ଏ-ମହମ୍ମଦର ଆଲ୍‌ଫା-୩ କଣ୍ଟ୍ରୋଲ ରୁମ ମଧ୍ୟ ସମ୍ପୂର୍ଣ୍ଣ ଭାବେ ନଷ୍ଟ ହୋଇଯାଇଛି। ତେବେ ଏହି ଏୟାରଷ୍ଟ୍ରାଇକ୍‌ର ଚର୍ଚ୍ଚା ଆଜି ମଧ୍ୟ ଜାରି ଅଛି। ଏହି ଏୟାରଷ୍ଟ୍ରାଇକ୍‌ ବିଷୟରେ ଅନେକ ପ୍ରଶ୍ନ ଉଠିଛି। କେଉଁଠି କଂଗ୍ରେସ ନେତା କେନ୍ଦ୍ର ସରକାରଙ୍କୁ ଏୟାରଷ୍ଟ୍ରାଇକ୍‌ର ସଂପୂର୍ଣ୍ଣ ସୂଚନା ମାଗୁଛନ୍ତି ତ କେଉଁଠି ଭାଜପା ଉପରେ ପୁରା ଘଟଣା ବିଷୟରେ ରାଜନୈତିକ ଆକ୍ଷେପ ଚାଲିଛି।
ଭାଜପା ସରକାରଙ୍କୁ ଟାର୍ଗେଟ କରି କଂଗ୍ରେସ ନେତାମାନେ ଆକ୍ରମଣ ସଂପର୍କରେ ସବିଶେଷ ସୂଚନା ମାଗିଛନ୍ତି। ବରିଷ୍ଠ ନେତା ଓ ମଧ୍ୟପ୍ରଦେଶର ପୂର୍ବତନ ମୁଖ୍ୟମନ୍ତ୍ରୀ ଦିଗବିଜୟ ସିଂହ ମଧ୍ୟ ବିଜେପିକୁ ଟାର୍ଗେଟ କରିଛନ୍ତି। ସୂଚନାଯୋଗ୍ୟ ଯେ ପୂର୍ବତନ କେନ୍ଦ୍ରମନ୍ତ୍ରୀ ତଥା କଂଗ୍ରେସର ଓଡିଶା ପ୍ରଭାରୀ  ଜିତେନ୍ଦ୍ର ସିଂ ପୁଲୱାମା ହମଲା ଓ ଏୟାରଷ୍ଟ୍ରାଇକ ନାଁରେ ରାଜନୀତି କରାଯାଉଛି ବୋଲି ଅଭିଯୋଗ କରିଛନ୍ତି। ସେ ଏହା ମଧ୍ୟ କହିଛନ୍ତି ଯେ ଭାଜପା ୨ଟି ସର୍ଜିକାଲ ଷ୍ଟ୍ରାଇକକୁ ନେଇ ବାହାଦୁରୀର ଡିଣ୍ଡିମ ପିଟୁଛି । ତାଙ୍କ ସମୟରେ ୧୮-୧୯ ଥର ସର୍ଜିକାଲ ଷ୍ଟ୍ରାଇକ ହୋଇଥିଲା କିନ୍ତୁ କେହି କେବେ ଏ ବିଷୟରେ ଆଲୋଚନା କରିନାହାନ୍ତି।

  

   Related Posts