Prameya News7

Prameya News7, News7 Odia, Odisha Latest News, Odisha Current Headlines, Odisha News Online

ପ୍ରମୁଖ ଖବର
  • ସାଲେପୁର : ମକର ଯାତ୍ରାରୁ ନାବାଳିକାଙ୍କୁ ଟେକି ନେଇ ନଦୀପଠାରେ ଗଣଦୁଷ୍କର୍ମ, ଥାନାରେ ଏତଲା, ଭାଇରାଲ୍ ଭିଡିଓ ନେଇ ପୋଲିସର ଛାନଭିନ୍
  • ||
  • କେନ୍ଦ୍ରାପଡା : ଚିକିତ୍ସା ଅବହେଳାରୁ ରୋଗୀ ମୃତ୍ୟୁ ଅଭିଯୋଗ, ସିଡିଏମ୍‌ଓଙ୍କ କାର୍ଯ୍ୟାଳୟ ଆଗରେ ମୃତଦେହ ରଖି ପରିବାର ଲୋକଙ୍କ ଧାରଣା
  • ||
  • ବୌଦ୍ଧ : ATMରୁ ବାହାରିଲା କାଗଜ ପେଷ୍ଟ ଥିବା ୨୦ଟି ୫ଶହ ଟଙ୍କିଆ ନୋଟ୍, ଫେରସ୍ତ ନେବାକୁ ମନାକଲା ବ୍ୟାଙ୍କ୍ !
  • ||
  • ଭୁବନେଶ୍ବର : ରାଜ୍ୟରେ ବୁଧବାରଠୁ ପୁଣି ଟିକାକରଣ, ଟିକା ନେବେ ବଳକା ୧ ଲକ୍ଷ ୭୩ ହଜାର ୬୩୬ ଜଣ ସ୍ଵାସ୍ଥ୍ୟକର୍ମୀ
  • ||
  • ସମ୍ବଲପୁର : କିନ୍ନରଙ୍କଠାରୁ ୩ବର୍ଷର ଶିଶୁ କନ୍ୟାକୁ ଉଦ୍ଧାର କଲା ଚାଇଲ୍ଡ ଲାଇନ୍, ଚୋରି ସନ୍ଦେହ
  • ||
  • ଭୁବନେଶ୍ବର : STF ପଞ୍ଝାରେ ଧଳା ଜହର ବେପାରୀ, କୋଟିଏରୁ ଅଧିକ ଟଙ୍କାର ବ୍ରାଉନସୁଗାର ଜବତ
  • ||
  • ନବରଙ୍ଗପୁର : ଚଳନ୍ତା କାର୍‌ରେ ଲାଗିଲା ନିଆଁ, ଅଳ୍ପକେ ବର୍ତ୍ତିଲେ ଯାତ୍ରୀ
  • ||
  • ଢେଙ୍କାନାଳ : ହାତୀ ପୁଣି ନେଲା ଆଉ ଜଣଙ୍କ ଜୀବନ, ଶୌଚ ହେବାକୁ ଯାଇଥିବା କଚାଡି ମାରିଲା ଦନ୍ତା
  • ||
  • ବଲାଙ୍ଗୀର : ବିଚାରାଧୀନ କଏଦୀ ମୃତ, ହତ୍ୟା ମାମଲାରେ ଥିଲେ ଅଭିଯୁକ୍ତ
  • ||
  • ଶହେ ତଳକୁ ଖସିଲା ଦୈନିକ ସଂକ୍ରମିତଙ୍କ ସଂଖ୍ୟା : ରାଜ୍ୟରେ ଚିହ୍ନଟ ହେଲେ ଆଉ ୯୯ କୋଭିଡ୍ ପଜିଟିଭ୍‌, ୩୩୪୫୨୯ରେ ପହଞ୍ଚିଲା ଆକ୍ରାନ୍ତଙ୍କ ସଂଖ୍ୟା
  • ||

ଜିଓ ଗ୍ରାହକଙ୍କ ପାଇଁ ଏକ ଖରାପ ଖବର: ଆଡଲ୍ଟ ସାଇଟ ଦେଖିଲେ ଘଣ୍ଟେ ଭିତରେ ବ୍ଲକ ହୋଇଯିବ ନମ୍ବର

4/01/2019 at 1:38 PM

ଦିଲ୍ଲୀ ୪/୧ : ବଜାରକୁ ଜିଓ ସିମ ଆସିବା ପରେ ଟେଲିକମ ବଜାରର ଅବସ୍ଥା ଏତେ ଖରାପ ଥିଲା ଯେ, କେହି ମଧ୍ୟ ଇଣ୍ଟରନେଟ ଭିଡିଓ ଦେଖିପାରୁନଥିଲେ | ଏହାସହ ଡାଉନଲୋଡ଼ ସ୍ପିଡ଼ ମଧ୍ୟ ବହୁତ କମ ଥିଲା | ଯାହାଫଳରେ ଡାଉନଲୋଡ଼ ପାଇଁ ଅଧିକ ସମୟ ଲାଗୁଥିଲା | କିନ୍ତୁ ରିଲାଏନ୍ସ ଜିଓ କମ୍ପାନୀ ଟେଲିକମ ବଜାରରେ ପାଦ ଥାପିବା ପରେ ଟେଲିକମ ମାର୍କେଟର ଅବସ୍ଥା ବହୁତ ସୁଧୁରି ଯାଇଥିଲା | ଏବେ ଲୋକେ ଅତି ସହଜରେ ନିଜ ପସନ୍ଦର ଭିଡିଓ ଦେଖିପାରୁଛନ୍ତି ଏବଂ ଅତି କମ ସମୟରେ ଡାଉନଲୋଡ଼ ମଧ୍ୟ କରିଛନ୍ତି |

ଇଣ୍ଟରନେଟରେ ସବୁ ପ୍ରକାର କାମ ହୋଇଥାଏ | ସେଥିପାଇଁ ଅଧିକାଂଶ ଲୋକେ ଇଣ୍ଟରନେଟ ଜରିଆରେ ସହଜରେ ନିଜ କାମ କରିଥାନ୍ତି | ଅପରପକ୍ଷରେ କିଛି ଲୋକେ ଆଡଲ୍ଟ ୱେବସାଇଟରେ ନିଜର ସମୟ ବର୍ବାଦ କରୁଛନ୍ତି | ଏକ ସର୍ଭେରୁ ଜଣାପଡିଛି ଯେ, ଗତ କିଛି ଦିନ ହେଲା ଇଣ୍ଟରନେଟରେ ଆଡଲ୍ଟ ୱେବସାଇଟ ଆକ୍ଟିଭିଟି ବହୁତ ବଢିଯାଇଛି | କାରଣ ଫ୍ରି ଏବଂ ଶସ୍ତା ଇଣ୍ଟରନେଟ ଯୋଗୁଁ ଲୋକେ ସହଜରେ ଆଡଲ୍ଟ ୱେବସାଇଟକୁ ଯାଇ ତାର ଫାଇଦା ଉଠାଉଛନ୍ତି | ତେବେ ଯେଉଁମାନେ ଜିଓ ସିମ ବ୍ୟବହାର କରୁଛନ୍ତି ଏବଂ ଆଡଲ୍ଟ ୱେବସାଇଟ ଯାଇ ନିଜ ସମୟ ବର୍ବାଦ କରୁଛନ୍ତି ତାଙ୍କ ପାଇଁ ଏକ ଦୁଃସମ୍ବାଦ ରହିଛି |

ନିକଟରେ ଭାରତ ସରକାର ଏହି ଆଡଲ୍ଟ ୱେବସାଇଟକୁ ବନ୍ଦ କରିବା ପାଇଁ ଶକ୍ତ ପଦକ୍ଷେପ ନେଇଛନ୍ତି | ଭାରତ ସରକାର ସମୁଦାୟ ୮୨୭ ଆଡଲ୍ଟ ୱେବସାଇଟକୁ ବନ୍ଦ କରିଦେଇଥିବା ଜଣାପଡିଛି | ଏହାସହ ଇଣ୍ଟରନେଟ ଯୋଗାଉଥିବା ସମସ୍ତ ଟେଲିକମ କମ୍ପାନୀଗୁଡିକୁ ଏହି ନିୟମ ପାଳନ କରିବା ପାଇଁ ନିର୍ଦେଶ ଦେଇଛନ୍ତି | ଏହି ନିୟମ ଅନୁଯାୟୀ, କମ୍ପାନୀକୁ ସମସ୍ତ ଆଡଲ୍ଟ ୱେବସାଇଟକୁ ନିଜ କମ୍ପାନୀ ତରଫରୁ ବନ୍ଦ କରିବାକୁ ହେବ | ଏକ ସର୍ଭେରୁ ଜଣାପଡିଛି ଯେ, ଏହି ସବୁ ୱେବସାଇଟ ଏବଂ ଭିଡିଓ ଯୋଗୁଁ ଦେଶରେ ମହିଳାଙ୍କ ପ୍ରତି ଅସଦାଚରଣ ଏବଂ ହିଂସା ଘଟଣା ବଢ଼ିବାରେ ଲାଗିଛି |

ସେଥିପାଇଁ ଭାରତ ସରକାର ତଥା ସମସ୍ତ କମ୍ପାନୀ ଏହାକୁ ନେଇ ଶକ୍ତ କାର୍ଯ୍ୟାନୁଷ୍ଠାନ ଗ୍ରହଣ କରିଛନ୍ତି | ଯାହାଫଳରେ ଟେଲିକମର ପ୍ରସିଦ୍ଧ କମ୍ପାନୀ ଜିଓକୁ ଭାରତ ସରକାର ବହୁତ ପ୍ରଶଂସା କରିଛନ୍ତି | ଏହାସହ ସମସ୍ତ ଜିଓ ଗ୍ରାହକଙ୍କୁ ସୂଚାଇ ଦିଆଯାଇଛି ଯେ, କୌଣସି ଗ୍ରାହକ ଆଡଲ୍ଟ ୱେବସାଇଟ ଭିଜିଟ ନକରନ୍ତୁ | ଯଦି କୌଣସି ଜିଓ ଗ୍ରାହକ କମ୍ପାନୀର ଏହି ନିର୍ଦେଶ ପାଳନ ନକରେ ତାହେଲେ ଘଂଟାଏ ଭିତରେ ଗ୍ରାହକ ନମ୍ବର ବନ୍ଦ କରିଦିଆଯିବ ବୋଲି କମ୍ପାନୀ ନିର୍ଦେଶନାମା ଜାରି କରିଛି | ଏହାସହ ନମ୍ବର ବନ୍ଦ କରିବା ପୂର୍ବରୁ କୌଣସି ଗ୍ରାହକଙ୍କୁ କୌଣସି ଚେତାବନୀ ଦିଆଯିବ ନାହିଁ ବୋଲି ମଧ୍ୟ କମ୍ପାନୀ ନିର୍ଦେଶ ଦେଇଛି |

   Related Posts