Prameya News7

Prameya News7, News7 Odia, Odisha Latest News, Odisha Current Headlines, Odisha News Online

ପ୍ରମୁଖ ଖବର
  • ସାଲେପୁର : ମକର ଯାତ୍ରାରୁ ନାବାଳିକାଙ୍କୁ ଟେକି ନେଇ ନଦୀପଠାରେ ଗଣଦୁଷ୍କର୍ମ, ଥାନାରେ ଏତଲା, ଭାଇରାଲ୍ ଭିଡିଓ ନେଇ ପୋଲିସର ଛାନଭିନ୍
  • ||
  • କେନ୍ଦ୍ରାପଡା : ଚିକିତ୍ସା ଅବହେଳାରୁ ରୋଗୀ ମୃତ୍ୟୁ ଅଭିଯୋଗ, ସିଡିଏମ୍‌ଓଙ୍କ କାର୍ଯ୍ୟାଳୟ ଆଗରେ ମୃତଦେହ ରଖି ପରିବାର ଲୋକଙ୍କ ଧାରଣା
  • ||
  • ବୌଦ୍ଧ : ATMରୁ ବାହାରିଲା କାଗଜ ପେଷ୍ଟ ଥିବା ୨୦ଟି ୫ଶହ ଟଙ୍କିଆ ନୋଟ୍, ଫେରସ୍ତ ନେବାକୁ ମନାକଲା ବ୍ୟାଙ୍କ୍ !
  • ||
  • ଭୁବନେଶ୍ବର : ରାଜ୍ୟରେ ବୁଧବାରଠୁ ପୁଣି ଟିକାକରଣ, ଟିକା ନେବେ ବଳକା ୧ ଲକ୍ଷ ୭୩ ହଜାର ୬୩୬ ଜଣ ସ୍ଵାସ୍ଥ୍ୟକର୍ମୀ
  • ||
  • ସମ୍ବଲପୁର : କିନ୍ନରଙ୍କଠାରୁ ୩ବର୍ଷର ଶିଶୁ କନ୍ୟାକୁ ଉଦ୍ଧାର କଲା ଚାଇଲ୍ଡ ଲାଇନ୍, ଚୋରି ସନ୍ଦେହ
  • ||
  • ଭୁବନେଶ୍ବର : STF ପଞ୍ଝାରେ ଧଳା ଜହର ବେପାରୀ, କୋଟିଏରୁ ଅଧିକ ଟଙ୍କାର ବ୍ରାଉନସୁଗାର ଜବତ
  • ||
  • ନବରଙ୍ଗପୁର : ଚଳନ୍ତା କାର୍‌ରେ ଲାଗିଲା ନିଆଁ, ଅଳ୍ପକେ ବର୍ତ୍ତିଲେ ଯାତ୍ରୀ
  • ||
  • ଢେଙ୍କାନାଳ : ହାତୀ ପୁଣି ନେଲା ଆଉ ଜଣଙ୍କ ଜୀବନ, ଶୌଚ ହେବାକୁ ଯାଇଥିବା କଚାଡି ମାରିଲା ଦନ୍ତା
  • ||
  • ବଲାଙ୍ଗୀର : ବିଚାରାଧୀନ କଏଦୀ ମୃତ, ହତ୍ୟା ମାମଲାରେ ଥିଲେ ଅଭିଯୁକ୍ତ
  • ||
  • ଶହେ ତଳକୁ ଖସିଲା ଦୈନିକ ସଂକ୍ରମିତଙ୍କ ସଂଖ୍ୟା : ରାଜ୍ୟରେ ଚିହ୍ନଟ ହେଲେ ଆଉ ୯୯ କୋଭିଡ୍ ପଜିଟିଭ୍‌, ୩୩୪୫୨୯ରେ ପହଞ୍ଚିଲା ଆକ୍ରାନ୍ତଙ୍କ ସଂଖ୍ୟା
  • ||

ଜିଓ ଲଞ୍ଚ କଲା ଜିଓ ଗ୍ରୃପ୍ ଟକ୍ ଆପ୍ : ଏକାଠି ୧୦ଜଣଙ୍କୁ କଲ୍ କରିପାରିବେ

27/02/2019 at 3:18 PM

ନୂଆଦିଲ୍ଲୀ ୨୭/୨: ଦୂରସଞ୍ଚାର କମ୍ପାନୀ ଜିଓ ନିଜ ଗ୍ରାହକଙ୍କ ପାଇଁ ଜିଓ ଗ୍ରୃପ୍ ଟକ୍ ଆପ୍ ଲଞ୍ଚ କରିଛି। ଏହି ଆପ୍ ଜରିଆରେ ଆପଣ ଗ୍ରୃପ୍ କନଫରେନ୍ସ କଲ୍ କରିପାରିବେ। ଏହି ଗ୍ରୃପ୍ ଜରିଆରେ ଆପଣ ଥରକରେ ୧୦ଜଣଙ୍କ ସହ କଥା ହୋଇପାରିବେ। ଏହି ଜିଓ ଗ୍ରୃପ୍ ଟକ୍ ଆପ୍ ୪ଜି ଭୋଲ୍ଟ୍ ନେଟଓ୍ବାର୍କରେ କାମ କରିଥାଏ ଯେଉଁଥିପାଇଁ ଉତ୍କୃଷ୍ଟ ଏବଂ ଏଚଡି କ୍ବାଲିଟିର ଭଏସ୍ କଲିଂର ସୁବିଧା ମିଳିଥାଏ।

ଜିଓ ଗ୍ରୃପ୍ ଟକ୍ ଆପକୁ ଏବେ ଟ୍ରାଏଲ୍ କରିବା ପାଇଁ ରୋଲ୍ ଆଉଟ୍ କରାଯାଇଛି। ଜିଓ ଗ୍ରାହକ ଏହି ଆପକୁ ବର୍ତ୍ତମାନ ବ୍ୟବହାର କରି ପାରିବେ। ଗୁଗଲ୍ ପ୍ଲେ ଷ୍ଟୋରରେ ଏହି ଆପ୍ ଆପଣଙ୍କୁ ମିଳିବ। ଏହି ଆପର ସାଇଜ ୬.୧୫ ଏମ୍.ବି। ଖୁବ୍ ଶୀଘ୍ର ଏହାକୁ ବାଣିଜ୍ୟିକ ସ୍ତରରେ ମଧ୍ୟ ଲଞ୍ଚ କରାଯିବ। ଯାହା ଅନ୍ୟ ଅପରେଟରର ଗ୍ରାହକମାନେ ମଧ୍ୟ ବ୍ୟବହାର କରି ପାରିବେ। ଏହି ଆପ୍ ବର୍ତ୍ତମାନ ଆଣ୍ଡ୍ରଏଡ୍ ଗ୍ରାହକଙ୍କ ପାଇଁ ଲଞ୍ଚ କରାଯାଇଛି। ଏହି ଆପରେ ଗ୍ରୃପ୍ ଏଚଡି ଭିଡିଓ କଲିଂକୁ ସପୋର୍ଟ ଦିଆଯାଇପାରିବ। ବର୍ତ୍ତମାନ କେବଳ ଭଏସ୍ କଲିଂର ସୁବିଧା ଏଥିରେ ଉପଲବ୍ଧ।

କନଫରେନ୍ସ କଲ୍ ସହ ଜିଓ ଗ୍ରୃପ୍ ଟକ୍ ଆପରେ ଲେକ୍ଚର ମୋଡ୍ ଏବଂ ମ୍ୟୁଟ୍ ପାର୍ଟିସିପେଣ୍ଟସ୍ ଭଳି ଫିଚର ଦିଆଯାଇଛି। ଏହି ଫିଚର ମାଧ୍ୟମରେ ଆପଣ ଚାହିଁଲେ ଯେକୈାଣସି ଗ୍ରାହକଙ୍କୁ ମ୍ୟୁଟ୍ କରିପାରିବେ ଏବଂ ଲେକ୍ଚର ଦେଇ ପାରିବେ। ଏହି ଆପର ଫାଇଦା ହେଉଛି ଏହି ଆପ୍ ଜରିଆରେ ଆପଣ ଲ୍ୟାଣ୍ଡଲାଇନର ଗ୍ରାହକଙ୍କୁ ମଧ୍ୟ କନେକ୍ଟ କରିପାରିବେ। କନଫରେନ୍ସ କଲକୁ ଇନିସିଏଟ୍ କରିବା ପାଇଁ ଆପଣଙ୍କ ମୋବାଇଲ୍ କିମ୍ବା ଫୋନ୍ ଡାଇରେକ୍ଟୋରୀରେ ସମସ୍ତ ମେମ୍ବରଙ୍କ ନମ୍ବର ସେଭ୍ କରିବା ଦରକାର। ନମ୍ବର ସେଭ୍ କରିବା ପରେ ଆପଣ ଏହି ଫିଚରର ଲାଭ ଉଠାଇ ପାରିବେ।

ରିଲାଏନ୍ସ ଜିଓର ଏହି ଗ୍ରୃପ୍ ଟକ୍ ଆପର ସିଧା ମୁକାବିଲା ହ୍ବାଟସଆପ୍ ସହ ହେବ। ଏହି ଆପକୁ କେବଳ ଚ୍ୟାଟ୍ ବ୍ୟତୀତ ଫଟୋ ସେୟାର ଏବଂ ଭିଡିଓ କଲିଂ ଭଳି ଫିଚରର ଲାଭ ଉଠାଇ ପାରିବେ। ହ୍ବାଟସଆପ୍ ଗତ ବର୍ଷ ନିଜ ଆପରେ ଗ୍ରୃପ୍ ଭିଡିଓ କଲିଂର ଫିଚର ଆରମ୍ଭ କରିଥିଲା। ଏହି ଫିଚର ଯୋଡ଼ିବା ପରେ ଗ୍ରାହକ ଏକାଠି ୪ଜଣଙ୍କ  ସହ କଥା ହୋଇପାରୁଛନ୍ତି। ଭାରତରେ ୨୦ଲକ୍ଷରୁ ଅଧିକ ହ୍ବାଟସଆପ୍ ଗ୍ରାହକ ଅଛନ୍ତି।   

  

   Related Posts