Prameya News7

Prameya News7, News7 Odia, Odisha Latest News, Odisha Current Headlines, Odisha News Online

ପ୍ରମୁଖ ଖବର
  • ରାଜଧାନୀ ଦିଲ୍ଲୀରେ ‘ଓମିକ୍ରନ’ ଆତଙ୍କ ! ବିଦେଶ ଫେରନ୍ତା ୧୨ ରୋଗୀ LNJPରେ ଭର୍ତ୍ତି
  • ||
  • ଦେଶରେ ୨୪ ଘଣ୍ଟାରେ ବାହାରିଲେ ୯ ହଜାରରୁ ଅଧିକ କରୋନା ପଜିଟିଭ୍, ୩୯୧ ମୃତ
  • ||
  • ଓ୍ୱାଙ୍ଖଡେ ଟେଷ୍ଟରେ ମୁହାଁମୁହିଁ ହେବେ ଭାରତ ଓ ନ୍ୟୁଜିଲାଣ୍ଡ : ଫେରିଲେ ବିରାଟ, ଦେଖିବାକୁ ମିଳିବ ରୋମାଞ୍ଚକର ଫାଇଟ୍
  • ||
  • ପାଟଣା ରେଞ୍ଜରେ ହାତୀ ଆତଙ୍କ, ନଷ୍ଟ କରୁଛନ୍ତି ପାଚିଲା ଧାନ
  • ||
  • ଓଡିଶାରେ ବିରଳ ଘଟଣା : ଯୁବକଙ୍କ ପେଟରୁ ବାହାରିଲା ଭ୍ରୂଣ, ୫ ଘଣ୍ଟାର ଅପରେସନ ପରେ ବାହାର କଲେ ଡାକ୍ତର
  • ||
  • ଚିନ୍ତା ବଢାଇଲା ଓମିକ୍ରନ, ଦକ୍ଷିଣ ଆଫ୍ରିକାରେ ଲକଡାଉନ୍: ଭାରତରେ ମଧ୍ୟ ସ୍ଥିତି ସାଂଘାତିକ
  • ||
  • ଓଡିଶାରେ ଘସି ହୋଇଯିବ ଜଓ୍ୱାଦ ! ଉପକୂଳରେ ପ୍ରବଳ ବର୍ଷା, ୯୦ କିମି ବେଗରେ ବହିବ ପବନ
  • ||
  • ଚୋରା କାରବାରରେ ନାବାଳକ : ନବମ ଶ୍ରେଣୀ ଛାତ୍ରଙ୍କ ବ୍ୟାଗରୁ ମିଳିଲା ୨ କେଜି ଅଫିମ
  • ||

ବିନା ନେଟୱାର୍କରେ ବି କରିପାରିବେ କଲ : ଜିଓ ଆରମ୍ଭ କଲା ଏହି ସେବା

3/04/2020 at 1:33 PM

ନୂଆଦିଲ୍ଲୀ ୦୩/୦୪ : ଗ୍ରାହକଙ୍କ ପାଇଁ ଜିଓ ଏକ ଖୁସି ଖବର ଆଣିଛି | ଜିଓ ବର୍ତ୍ତମାନ ୱାଇ-ଫାଇ କଲିଂର ସେବା ଆରମ୍ଭ କରିଛି | ଯାହା ଅନୁଯାୟୀ, ମୋବାଇଲରେ କୌଣସି ନେଟୱାର୍କ ନଥିଲେ ମଧ୍ୟ ଆପଣ ବର୍ତ୍ତମାନ ନିଜ ନମ୍ବରରୁ କଲ କରିବାକୁ ସମର୍ଥ ହେବେ। ଏହା ମାଧ୍ୟମରେ ଆପଣ ଉଭୟ ଭିଡିଓ ଏବଂ ଭଏସ୍ କଲ୍ କରିପାରିବେ | ସବୁଠାରୁ ଭଲ କଥା ହେଉଛି ଏହି ସେବା ଜିଓ ଆପଣଙ୍କୁ ସମ୍ପୂର୍ଣ୍ଣ ମାଗଣା ଦେଉଛି | ସୂଚନା ଅନୁଯାୟୀ, ଏହି ସେବା ପାଇଁ ଗ୍ରାହକମାନଙ୍କୁ କୌଣସି ଅଲଗା ଦେୟ ଦେବାକୁ ପଡ଼ିବ ନାହିଁ |

ପ୍ରିମିୟମ୍ ସ୍ମାର୍ଟଫୋନରେ, ଆପଣ କିଛି ସେଟିଙ୍ଗ୍ ପରିବର୍ତ୍ତନ କରି ୱାଇ-ଫାଇ ସାହାଯ୍ୟରେ କଲିଂ କରିପାରିବେ | ବର୍ତ୍ତମାନ ଅନ୍ୟ କମ୍ପାନୀଗୁଡିକ ମଧ୍ୟ ଏହାକୁ ଶୀଘ୍ର ଆରମ୍ଭ କରିପାରିବେ | ଯଦି ୱାଇଫାଇ ନେଟୱାର୍କ ଶକ୍ତିଶାଳୀ ତେବେ କଲ୍ ଡ୍ରପ୍ ହେବାର ବହୁତ କମ୍ ସମ୍ଭାବନା ଅଛି | ଭଏସ୍ / ଭିଡିଓ କଲିଂ ଅଭିଜ୍ଞତା ପାଇଁ VoLTE ଏବଂ ୱାଇ-ଫାଇ ସେବା ମଧ୍ୟରେ ସୁଇଚ୍ କରିବାର ସୁବିଧା ଅଛି |

ଏହା ବହୁତ ସରଳ | ସର୍ବପ୍ରଥମେ ଆପଣ ଫୋନର ସେଟିଙ୍ଗରେ ଯାଞ୍ଚ କରିପାରିବେ | ଆଣ୍ଡ୍ରଏଡ୍ ଡିଭାଇସ୍ ପାଇଁ – ସେଟିଙ୍ଗକୁ ଯାଇ Connection Settings >ସେଠାରେ ଆପଣଙ୍କୁ Wi-Fi calling ୱାଇ-ଫାଇ କଲିଂ ମିଳିବ | ଆଣ୍ଡ୍ରଏଡ୍ ସ୍ମାର୍ଟଫୋନର ବ୍ୟବହାରକାରୀଙ୍କୁ ସେଟିଙ୍ଗକୁ ଯିବାକୁ ପଡିବ | ସଂଯୋଗ ଏଠାରେ ଉପଲବ୍ଧ ହେବ, ଯେଉଁଥିରେ ସେମାନଙ୍କୁ ୱାଇ-ଫାଇ କଲିଙ୍ଗର ବିକଳ୍ପ ଟର୍ନ୍ ଅନ୍ କରିବାକୁ ପଡିବ, ଯାହା ଏହି ସେବାକୁ ସକ୍ଷମ କରିବ |

ଏକ ରିପୋର୍ଟ ଅନୁଯାୟୀ, ୧୫୦ରୁ ଅଧିକ ସ୍ମାର୍ଟଫୋନରେ ଜିଓ ଦ୍ୱାରା ଏହି ଫିଚର ପ୍ରଦାନ କରାଯାଉଛି | ଯେଉଁଥିରେ ଆଇଫୋନର କିଛି ମଡେଲ୍, ସାମସଙ୍ଗ, ରେଡମି, ପୋକୋ ଭଳି ସ୍ମାର୍ଟଫୋନରେ ମଧ୍ୟ ଏହି ଫିଚର କାମ କରିବ |

   Related Posts