Prameya News7

Prameya News7, News7 Odia, Odisha Latest News, Odisha Current Headlines, Odisha News Online

ପ୍ରମୁଖ ଖବର
  • ଢେଙ୍କାନାଳ : କପିଳାଶ ଜାଗର ଯାତ୍ରା ପାଇଁ କଟକଣା, ଜିଲ୍ଲା ବାହାର ଭକ୍ତଙ୍କୁ ମନା, ଜିଲ୍ଲାବାସୀଙ୍କ କୋଭିଡ୍ ନେଗେଟିଭ୍ ରିପୋର୍ଟ ବାଧ୍ୟତାମୂଳକ
  • ||
  • କଟକ : ରାଜ୍ୟରେ ପୁଣି ବଢିଲା ବସ୍ ଭଡା, ସାଧାରଣ ଓ ଏକ୍ସପ୍ରେସ କିଲୋମିଟର ପିଛା ୫ପଇସା, ଡିଲକ୍ସ ଓ ଏସି ଡିଲକ୍ସ ୧୦ପଇସା ବୃଦ୍ଧି
  • ||
  • ଧର୍ମଗଡ : ବାଇକ୍ ଉପରେ ମାଡିଗଲା ବସ୍, ଘଟଣାସ୍ଥଳରେ ୩ ମୃତ
  • ||
  • ସାନଖେମୁଣ୍ଡି : ବାରହା ଆକ୍ରମଣରେ ୭ ଆହତ, ଗ୍ରାମବାସୀ ଭୟଭୀତ
  • ||
  • ରାଉରକେଲା : ଶିଶୁପାଳ ହୋଇ ଫେରିଲା ବର, ଅଧାରୁ ବନ୍ଦ ହେଲା ବାଲ୍ୟ ବିବାହ
  • ||
  • ଆଠଗଡ : ସରିଯାଉଛି ଟୋକନ ଅବଧି, ମଣ୍ଡିରୁ ଉଠୁନି ଧାନ, ପ୍ରତିବାଦରେ ଚାଷୀଙ୍କ ରାସ୍ତା ଅବରୋଧ
  • ||
  • ଭଦ୍ରକ : ଅଷ୍ଟପ୍ରହରୀ ଚାନ୍ଦା ପାଇଁ ଗଛରେ ବାନ୍ଧି ନିସ୍ତୁକ ମାଡ ଅଭିଯୋଗ, ଥାନାରେ ଏତଲା
  • ||
  • ନୀଳଗିରି : ନୀଳଗିରି ସହରରେ ବୁଲୁଛି ଭାଲୁ, ଲୋକେ ଭୟଭୀତ
  • ||
  • ରାଉରକେଲା : ଛାତ୍ରଙ୍କ ନାଁରେ ଜିଏସଟି ଠକେଇ ଅଭିଯୋଗ, ୩୮କୋଟି ଟଙ୍କାର ଠକେଇ ନେଇ ନୋଟିସ୍
  • ||
  • ସାନଖେମୁଣ୍ଡି : ଥାନାଠାରୁ ୧ କି.ମି. ଦୂରରେ ଚାଲିଥିଲା ବେଆଇନ ବିଦେଶୀ ମଦ ବିକ୍ରି, ଚଢାଉ କରି ନଷ୍ଟ କଲା ପୋଲିସ
  • ||

ନୂଆ ପୁରୁଣାକୁ ନେଇ ଦହଗଞ୍ଜ

29/07/2018 at 12:34 PM

ଝାରସୁଗୁଡା ଜିଲ୍ଲାରେ ଚିକିତ୍ସା ବ୍ୟବସ୍ଥା ଠପ ହେବାକୁ ଯାଉଛି। ଜିଲ୍ଲାରେ ପୁରୁଣା ଓ ନୂଆ ହସ୍ପିଟାଲକୁ ନେଇ ରୋଗୀଙ୍କ ଦହଗଞ୍ଜ ବଢିଯାଇଥିବା ବେଳେ ଭବିଷ୍ୟତ ଆନ୍ଦୋଳନ ଦାନା ବାନ୍ଧୁଛି।
ଗୋଟିଏ ପଟେ ରହିଛି ନବନିର୍ମିତ ବହୁତଳ ପ୍ରାସାଦ ଡାକ୍ତରଖାନା ଅନ୍ୟପଟେ ରହିଛି ପୁରୁଣା ଡାକ୍ତରଖାନା | ପୁରୁଣା ଡାକ୍ତରଖାନାରେ ରୋଗୀଙ୍କ ଲମ୍ବାଧାଡି ଲାଗିଥିବା ବେଳେ ନୁଆ ଡାକ୍ତରଖାନାକୁ ରୋଗୀ ଯିବାକୁ ଅମଙ୍ଗ | ଝାରସୁଗୁଡା ଜିଲ୍ଲାର ମଙ୍ଗଳବଜାର ଅଞ୍ଚଳରେ ସ୍ୱାଧୀନତା ପୂର୍ବରୁ ରହିଛି ସଦର ଡାକ୍ତରଖାନା।୧୯୯୪ ମସିହାରେ ଝାରସୁଗୁଡା ଜିଲ୍ଲା ମାନ୍ୟତା ପାଇଲା ପରେ ଏହା ଜିଲ୍ଲା ମୁଖ୍ୟ ଚିକିତ୍ସାଳୟରେ ପରିଣତ ହୋଇ ୧୫୦ ଶଯ୍ୟା ବିଶିଷ୍ଟ ଡାକ୍ତରଖାନା ହେଲା। ୨୦୧୩ ମସିହାରେ ଝାରସୁଗୁଡାରେ ୭୦ କୋଟି ଟଙ୍କା ବ୍ୟୟ ଅଟକଳ ରେ ୩୦୦ ଶଯ୍ୟା ବିଶିଷ୍ଟ ୭ ମହଲା ଡାକ୍ତରଖାନାର ଶୁଭ ଦିଆଗଲା ମାଳିମୁଣ୍ଡା ନିକଟରେ । ଗତ ଜାନୁଆରୀ ମାସରେ ସ୍ୱାସ୍ଥ୍ୟ ମନ୍ତ୍ରୀ ପ୍ରତାପ ଜେନା ଏହି ଡାକ୍ତରଖାନାର ଉଦଘାଟନ କରିଥିଲେ। ସେତେବେଳେ ପୁରୁଣା ଡାକ୍ତରଖାନା ସ୍ଥାନାନ୍ତର ବିରୋଧରେ ଆନ୍ଦୋଳନ ଚାଳଥିଲା ।ମନ୍ତ୍ରୀଙ୍କ ପ୍ରତିଶ୍ରୁତି ଅନୁସାରେ ପୁରୁଣା ହସ୍ପିଟାଲକୁ ରଖାଯିବାର ନିଷ୍ପତ୍ତି ନିଆଯିବା ସତ୍ତ୍ୱେ ଗତ ବୁଧବାର ଦିନ ୪ ଜଣ ରୋଗୀଙ୍କୁ ନୂତନ ଡାକ୍ତରଖାନାକୁ ପଠାଯାଇଥିଲା।ସେଠାକୁ ରୋଗୀମାନେ ଯିବାପରେ ଦେଖିଲେ ପାଣି,ବିଜୁଳି ସଂଯୋଗ ନଥିଲା।ସଂଧ୍ୟା ପର୍ଯ୍ୟନ୍ତ ରୋଗୀମାନେ ଅଟକିବା ସତ୍ତ୍ୱେ ନା ଡାକ୍ତର ନା ନର୍ସ କେହି ବି ଆସିଲେ ନାହିଁ ରୋଗୀଙ୍କୁ ଦେଖିବାକୁ।ବାଧ୍ୟହୋଇ ସେମାନେ ପୁଣି ଫେରିଲେ ପୁରୁଣା ଡାକ୍ତରଖାନାକୁ।
ଅପରପକ୍ଷେ ପୁରୁଣା ହସ୍ପିଟାଲରେ ମଧ୍ୟ ରୋଗୀଙ୍କୁ ଠିକ୍ ଢଙ୍ଗରେ ଚିକିତ୍ସା କରାଯାଉ ନଥିବାରୁ ରୋଗୀ ଡାକ୍ତରଖାନା ଛାଡି ପଳାଉଛନ୍ତି |

   Related Posts