Prameya News7

Prameya News7, News7 Odia, Odisha Latest News, Odisha Current Headlines, Odisha News Online

ପ୍ରମୁଖ ଖବର
  • ଗୋପାଳପୁର ବିଧାୟକ ପ୍ରଦୀପ ପାଣିଗ୍ରାହୀ ଗିରଫ
  • ||
  • ମିର୍ଜାପୁରରେ କଂଗ୍ରେସ ନେତା ଦିଗ୍‌ବିଜୟ ସିଂହଙ୍କ ବଡ଼ ବୟାନ, କହିଲେ- ପାକିସ୍ତାନ ଯିବାକୁ ଚାହୁଁଛି
  • ||
  • ରାଜନୀତିରେ ପ୍ରବେଶ କଲେ ସୁପରଷ୍ଟାର୍ ରଜନୀକାନ୍ତ
  • ||
  • ବଢିଲା LPG ସିଲିଣ୍ଡର ଦର ଏବେ ବିନା ସବସିଡି ଉପଭୋକ୍ତାଙ୍କୁ ଦେବାକୁ ପଡିବ ଅଧିକ ୫୦ଟଙ୍କା
  • ||
  • ସାଲେପୁର : ଆମ୍ବୁଲାନ୍ସକୁ ପିଟିଲା କାର୍, ଡ୍ରାଇଭର ଆହତ
  • ||
  • କଟକ : ସି-ସୋର ଘାଟରୁ ଅଜଣା ମୃତଦେହ ଉଦ୍ଧାର, ଭାସି ଆସିଥିବା ସନ୍ଦେହ
  • ||
  • ଚଣ୍ଡିଗଡ : ପଦ୍ମ ବିଭୂଷଣ ଫେରାଇଲେ ପଞ୍ଜାବର ପୂର୍ବତନ ମୁଖ୍ୟମନ୍ତ୍ରୀ ପ୍ରକାଶ ସିଂହ ବାଦଲ
  • ||
  • ନୂଆଦିଲ୍ଲୀ : ଅନଲାଇନ୍‌ରେ ହେବନାହିଁ CBSE ବୋର୍ଡ ପରୀକ୍ଷା, ପୂର୍ବଭଳି ପରୀକ୍ଷା ଦେବେ ଛାତ୍ରଛାତ୍ରୀ
  • ||
  • ଝାରସୁଗୁଡା : ବାପା ନା’ ରାକ୍ଷସ, ନିଶାଶକ୍ତ ଅବସ୍ଥାରେ ୧୧ ବର୍ଷର ଝିଅ ସହ କଲା ଦୁଷ୍କର୍ମ !
  • ||
  • କନ୍ଧମାଳ : ହଜିଗଲା ମା’ର ମମତା, ୪ ବର୍ଷ ଝିଅର ଗାଲ କାଟିଦେଲା ସାବତ ମା’ !
  • ||

ପ୍ରେମିକା ବଦଳରେ ବିଧବା ଭାଉଜଙ୍କ ସହ ହେଲା ବାହାଘର, ଚଉଠି ରାତି ପୂର୍ବରୁ ଜୀବନ ହାରିଦେଲେ ଯୁବକ, ଏବେ କାହିଁକି କାଠଗଡାରେ ପଞ୍ଚାୟତ ?

5/11/2020 at 9:58 PM

ରାଞ୍ଚୀ, ୦୫।୧୧:  ପ୍ରେମିକା ସହ ବିବାହ ହେଲାନି । ପ୍ରେମିକା ବଦଳରେ ଗାଁ ମୁରବିଙ୍କ କଥାରେ ବାଧ୍ୟ ହୋଇ ବିଧବା ଭାଉଜର ମଥାରେ ଦେଲା ସିନ୍ଦୁର । ଏହି ଘଟଣା ମାନସିକ ଭାବେ ଆଘାତ ଦେବାରୁ ଆତ୍ମହତ୍ୟା କରିଦେଲା ୨୫ ବର୍ଷର ଯୁବକ । ଏପରି ଏକ ଅଭାବନୀୟ ଘଟଣା ସାମ୍ନାକୁ ଆସିଛି ଝାଡଖଣ୍ଡର ରାମଗଡ ଜିଲ୍ଲା ରାମଗଡ ଥାନା ଅଧିନସ୍ତ ରୋଲା ବଗିଚା ଗ୍ରାମରେ ।

ମୃତ ଯୁବକଙ୍କ ବାପା ସୁଖଲାଲଙ୍କ କହିବାନୁସାରେ, ତାଙ୍କ ପୁଅ ଲବ କୁମାର ଗ୍ରାମର ଜଣେ ବ୍ୟକ୍ତିଙ୍କ ବିବାହିତ ଝିଅ ସହ ପ୍ରେସ ସମ୍ପର୍କ ଥିଲା । ବିବାହିତଙ୍କ ଶାଶୂଘର ରାମଗଡ ଓ ତାଙ୍କର ଦୁଇଜଣ ସନ୍ତାନ ମଧ୍ୟ ଅଛନ୍ତି । ଗତ ଅକ୍ଟୋବର ୧୭ରେ ଲବ କୁମାରଙ୍କୁ ତାଙ୍କ ପ୍ରେମିକା ଶାଶୂଘରକୁ ଡାକିଥିଲେ । ସେଠାରେ ପ୍ରେମିକାର ଶାଶୂଘର ଲୋକେ ଲବ୍ କୁମାର ବିରୋଧରେ ଦୁଷ୍କର୍ମ ଅଭିଯୋଗ ଆଣିଥିଲେ । ଏହାସହ ଲବ୍ କୁମାରଙ୍କୁ ମାଡ ମଧ୍ୟ ମାରିଥିଲେ । ତେବେ ସେଠାରୁ ଲବ୍ କୁମାର କୌଣସି ପ୍ରକାରେ ଖସି ଆସି ନିଜ ମାମୁଁଙ୍କ ଘର ଭୁରକୁଣ୍ଡାକୁ ଚାଲି ଯାଇଥିଲେ । ସେଠାରେ ଗୋଟିଏ ସପ୍ତାହ ଧରି ସେ ରହିଥିଲେ ।

ଯୁବକଙ୍କ ପିତା ଆହୁରି କହିଛନ୍ତି ଯେ, ଏହାପରେ ପ୍ରେମିକାଙ୍କ ସ୍ୱାମୀ ଅପହରଣ ଓ ଦୁଷ୍କର୍ମ ଅଭିଯୋଗ ଲଗାଇଥିଲେ ।ଏନେଇ ରାମଗଡ ଥାନାରେ ମଧ୍ୟ ଅଭିଯୋଗ ହୋଇଥିଲା ।ତେବେ  ଥାନା ଅଧିକାରୀ ଯୁବକ ଓ ତାଙ୍କ ପରିବାର ଲୋକଙ୍କୁ ଅକ୍ଟୋବର ୩୧ ତାରିଖରେ ଥାନାକୁ ଡାକିବା ପୂର୍ବରୁ ଗ୍ରାମରେ ପଞ୍ଚାୟତ ବସିଥିଲା । ପଞ୍ଚାୟତରେ ଯୁବକଙ୍କଠୁ ୧ ଲକ୍ଷ ୨୫ ହଜାର ଟଙ୍କା ଜରିମାନା ନିଆଯାଇଥିଲା ।

କେବଳ ଏତିକିରେ କଥା ସରିନଥିଲା । ପଞ୍ଚାୟତରେ ଲବଙ୍କୁ ତାଙ୍କର ବିଧବା ଭାଉଜଙ୍କ ସହ ବିବାହ କରି ଦିଆଯାଇଥିଲା । ତେବେ ଚତୁର୍ଥୀ ରାତି ପୂର୍ବରୁ ଲବ୍ ଘରେ କେହି ନଥିବା ବେଳେ ରଶି ଲଗାଇ ଜୀବନ ହାରିଥିଲେ ।

ସେହିପରି ଲବ୍‌ଙ୍କ ବିଧବା ଭାଉଜ କହିଛନ୍ତି ଯେ, ତାଙ୍କ ଦିଅରଙ୍କ ସହ ପଞ୍ଚାୟତରେ କଣ ହୋଇଛି ସେ ଜାଣି ନାହାଁନ୍ତି । କିନ୍ତୁ ଲବ୍ ଚାପରେ ରହୁଥିଲେ । ଏପରିକି ତାଙ୍କୁ ବଞ୍ଚାଇବା ପାଇଁ ନେହୁରା ହେବା ସହ ମଥାରେ ସିନ୍ଦୁର ଲଗାଇଥିଲେ ।

ଏନେଇ ପୋଲିସକୁ ଖବର ଦିଆଯାଇଥିଲା । ତେବେ ଗାଁର ସରପଞ୍ଚଙ୍କ ସହ ଆଉ କିଛି ଲୋକ ଲବ୍ କୁମାରଙ୍କୁ ଧମକ ଦେଉଥିବା ପୋଲିସ ଜାଣିବାକୁ ପାଇଛି । ଏହାସହ ଦୋଷୀଙ୍କ ବିରୋଧରେ କଠୋର କାର୍ଯ୍ୟାନୁଷ୍ଠାନ ନିଆଯିବ ବୋଲି ଜିଲ୍ଲା ଡିଏସପି କହିଛନ୍ତି ।

   Related Posts