Prameya News7

Prameya News7, News7 Odia, Odisha Latest News, Odisha Current Headlines, Odisha News Online

ପ୍ରମୁଖ ଖବର
  • ଚାଲିପାରିଲାନି ବିଧାନସଭା, ସୋମାବାର ପର୍ଯ୍ୟନ୍ତ ମୁଲତବୀ ଘୋଷଣା କଲେ ବାଚସ୍ପତି
  • ||
  • ଭୁବନେଶ୍ବର : ଚଉଷଠୀ ଯୋଗିନୀ ମା’ ନାରାୟଣୀଙ୍କ ମନ୍ଦିରରୁ ଚୋରି, ମା’ଙ୍କ ମୂର୍ତ୍ତିରୁ ସୁନା ଅଳଙ୍କାର ତାଡି ନେଲେ ଦୁର୍ବୃତ୍ତ
  • ||
  • ଭୁବନେଶ୍ବର : ରାଜ୍ୟରେ ଚିହ୍ନଟ ହୋଇଛନ୍ତି ୬୯୭୦ଜଣ ଭିକାରୀ, ୪୧୨୮ ପୁରୁଷ ଓ ୨୮୪୨ ମହିଳା
  • ||
  • ଭୁବନେଶ୍ବର : ବର୍ତ୍ତମାନ ସୁଦ୍ଧା ରାଜ୍ୟରେ ଓମିକ୍ରନ୍ ଚିହ୍ନଟ ହୋଇନାହିଁ : DMET
  • ||
  • ଭୁବନେଶ୍ବର : ଗୃହରେ ବିରୋଧୀଙ୍କ ପ୍ରତିବାଦ ପ୍ରସଙ୍ଗ, ବିଧାୟିକା ସ୍ନେହାଙ୍ଗୀନି ଛୁରିଆ କହିଲେ- ‘ଏହା ଗଣତନ୍ତ୍ର ପ୍ରତି ସୁସ୍ଥ ବାତାବରଣ ନୁହଁ’
  • ||
  • ଭୁବନେଶ୍ବର : ଦୁର୍ବଳ ହେବାରେ ଲାଗିଛି ବାତ୍ୟା : ରାଜସ୍ବ ମନ୍ତ୍ରୀ
  • ||
  • ଭୁବନେଶ୍ବର : ମମିତା ଝଡ ଧୀରେ ଧୀରେ ମହାବାତ୍ୟା ଆଡକୁ ମୁହାଁଇବ : ବିଷ୍ଣୁ ସେଠୀ
  • ||
  • ପୁରୀ : ପୁରୀ ବେଳାଭୂମିରେ ଲାଗିଲା ରେଡ୍ ଫ୍ଲାଗ୍, ଜନସାଧାରଣଙ୍କୁ ଯିବା ଲାଗି ବାରଣ
  • ||
  • ପଦାର୍ଥ ବିଜ୍ଞାନୀ ପଦ୍ମଭୂଷଣ ତ୍ରିଲୋଚନ ପ୍ରଧାନଙ୍କ ପରଲୋକ
  • ||
  • କୋରାପୁଟ : ମାଲବାହୀ ଟ୍ରେନ୍‌ ଇଞ୍ଜିନ୍ ଲାଇନ୍‌ଚ୍ୟୁତ, ନୂଆ ଟ୍ରାକ୍‌ରୁ ପୁରୁଣା ଟ୍ରାକ୍‌କୁ ପାସ୍ ବେଳେ ଦୁର୍ଘଟଣା
  • ||

୩ଟି ରାଜ୍ୟର ଭୋଟର ତାଲିକାରେ ରହିଛି ନାମ : ନେତାଙ୍କ ନାଁରେ ଅଭିଯୋଗ, ଅନୁସନ୍ଧାନ ପାଇଁ ନିର୍ଦ୍ଦେଶ

8/06/2021 at 11:17 AM

ଝାନସୀ ୮/୬: ଉତ୍ତରପ୍ରଦେଶ ରାଜ୍ୟ ନିର୍ବାଚନ ଆୟୋଗ ନିକଟକୁ ଝାନସୀରୁ ଗୋଟିଏ ଅନନ୍ୟ ଅଭିଯୋଗ ଆସିଛି । ଯେଉଁଥିରେ ଉଲ୍ଲେଖ ହୋଇଛି ଯେ ଜଣେ ବ୍ୟକ୍ତିଙ୍କର କେବଳ ଝାନସୀର ୩ଟି ସ୍ଥାନରୁ ଭୋଟର ତାଲିକାରେ ରହିଛି ନାଁ । କେବଳ ଏତିକି ନୁହେଁ ଦିଲ୍ଲୀ ଏବଂ ମଧ୍ୟପ୍ରଦେଶରେ ମଧ୍ୟ ଭୋଟର ବି ଅଛନ୍ତି । କୌଣସି ସ୍ଥାନରେ ଭୋଟର ତାଲିକାରୁ ତାଙ୍କ ନାମ କୟାନଯାଇ ସେ ତୃତୀୟ ସ୍ଥାନରୁ ନିର୍ବାଚନରେ ​​ଜିତିଛନ୍ତି ।

ବର୍ତ୍ତମାନ ଏହି ଅଭିଯୋଗ ଉପରେ ରାଜ୍ୟ ନିର୍ବାଚନ ଆୟୋଗ ଜିଲ୍ଲା ମାଜିଷ୍ଟ୍ରେଟଙ୍କୁ ତଦନ୍ତ ନିର୍ଦ୍ଦେଶ ଦେଇଛନ୍ତି । ଏବଂ ତଦନ୍ତର ରିପୋର୍ଟ ତୁରନ୍ତ ଦାଖଲ କରିବାକୁ ବି ନିର୍ଦ୍ଦେଶ ଦେଇଛନ୍ତି । ଅତୀତରେ ଅନୁଷ୍ଠିତ ହୋଇଥିବା ତିନି ସ୍ତରୀୟ ପଞ୍ଚାୟତ ନିର୍ବାଚନରେ ​​ଝାନସିରୁ ରାଜ୍ୟ ନିର୍ବାଚନ ଆୟୋଗ ପର୍ଯ୍ୟନ୍ତ ବାବିନା ବ୍ଲକର ବାସିନ୍ଦା କାଳୀଚରଣ ଝାନସୀର ମୋଠ୍ ବ୍ଲକରୁ ଦୁଇଥର ବ୍ଲକ ପ୍ରମୁଖ ରହିଥିବା ଚରଣ ସିଂ ଯାଦବଙ୍କ ନାଁରେ ଏନେଇ ପ୍ରମାଣ ସହ ଅଭିଯୋଗ କରିଛନ୍ତି ।

ନିର୍ବାଚନ ଆୟୋଗଙ୍କ ନିକଟରେ ଅଭିଯୋଗ ହୋଇଛି ଯେ ଦୁଇଥର ମୋଠରୁ ବ୍ଲକ ମୁଖ୍ୟ ଥିବା ଚରଣ ସିଂ ଏଥର ବାବିନା ବ୍ଲକରୁ କ୍ଷେତର ପଞ୍ଚାୟତ ସଦସ୍ୟ ନିର୍ବାଚନରେ ​​ଜିତିଛନ୍ତି । ଚରଣ ସିଂ ନିଜକୁ ବଡୋରା ଭୋଟର କହୁଥିବାବେଳେ ମୋଠଙ୍କ ବୁଦାୱାଲି ଭୋଟର ତାଲିକାରେ ଚରଣ ସିଂଙ୍କ ନାମ, ଝାନସି ମ୍ୟୁନିସିପାଲ କର୍ପୋରେସନର ୱାର୍ଡ ନମ୍ବର ୫୭, ସିପି ମିଶନ କମ୍ପାଉଣ୍ଡ ଭୋଟର ଲିଷ୍ଟ, ମଧ୍ୟପ୍ରଦେଶର ନିୱାରୀ ଜିଲ୍ଲାର ପ୍ରୀତିପୁର ଏବଂ ଭୋଟର ତାଲିକାରେ ଏହି ନାମ ମଧ୍ୟ ଅନ୍ତର୍ଭୁକ୍ତ ହୋଇଛି । ଚରଣ ସିଂ କୌଣସି ସ୍ଥାନରେ ଭୋଟର ତାଲିକାରୁ ତାଙ୍କ ନାମ କାଟି ନାହାଁନ୍ତି । ବାବିନା ବ୍ଲକର ଏକ କ୍ଷେତ୍ରର ପଞ୍ଚାୟତ ଆସନରୁ ସେ ନିର୍ବାଚନରେ ବି ​​ଜିତିଛନ୍ତି ।

   Related Posts