Prameya News7

Prameya News7, News7 Odia, Odisha Latest News, Odisha Current Headlines, Odisha News Online

ପ୍ରମୁଖ ଖବର
  • ଭୁବନେଶ୍ବର : ହାତ ଟେକିଦେଲେ ବାଚସ୍ପତି, କହିଲେ- ଯଦି ସବୁ ସଦସ୍ୟ ଗୃହ ଚଲାଇବାକୁ ପ୍ରସ୍ତୁତ ନୁହଁନ୍ତି, ତେବେ ମୁଁ କ’ଣ କରିବି ?
  • ||
  • ଭୁବନେଶ୍ବର : ମମିତା ମେହେର ହତ୍ୟା ପ୍ରସଙ୍ଗ : ଆସନ୍ତା ୧୦ରେ ବିଧାନସଭା ଘେରାଉ କରିବ ଛାତ୍ର କଂଗ୍ରେସ
  • ||
  • ପରଲୋକରେ ପଦ୍ମଶ୍ରୀ ନନ୍ଦ ସାର୍, ୧୦୪ ବର୍ଷରେ ଚିକିତ୍ସାଧୀନ ଅବସ୍ଥାରେ ଦେହାନ୍ତ
  • ||
  • ଭୁବନେଶ୍ବର : ରିପୋର୍ଟ ଆସିବା ପରେ ନିୟମ ଅନୁସାରେ ଚାଷୀଙ୍କୁ କ୍ଷତିପୂରଣ ଦିଆଯିବ : ମନ୍ତ୍ରୀ ସୁଦାମ ମାରାଣ୍ଡି
  • ||
  • ଭୁବନେଶ୍ବର : ବିଡିଏ ଫେରାଇବ ସର୍ବକ୍ଷମା ଯୋଜନାର ଅଧିକ ଫାଇନ୍, ଆବେଦନର ଶେଷ ତାରିଖ ୧୦ ଡିସେମ୍ବର
  • ||
  • ଖୋର୍ଦ୍ଧା : ଭିଜିଲାନ୍ସ ହାତରେ ଧରାପଡିଲେ ନିର୍ବାହୀ ଯନ୍ତ୍ରୀ, ବିଲ୍ କରାଇ ଦେବାକୁ ଠିକାଦାରଙ୍କଠୁ ନେଉଥିଲେ ୧୦ ହଜାର
  • ||
  • ଟିଟିଲାଗଡ : ପୁରୀ-ଅଜମେର ଟ୍ରେନ୍‌ରେ ନିଆଁ, ଟ୍ରାକ୍‌ରେ ବ୍ରେକ୍ ଘସି ହୋଇ ଧୂଆଁ ବାହାରୁଥିଲା
  • ||
  • ରୋହିଙ୍ଗ୍ୟା ବିରୋଧୀ ହିଂସା ପାଇଁ ଫେସବୁକ ଦାୟୀ ! ୧୫୦ ବିଲିୟନ ପାଉଣ୍ଡର କ୍ଷତିପୂରଣ ଦେବାକୁ ମାମଲା
  • ||
  • କଳାହାଣ୍ଡି : ଇଚ୍ଛା ମୃତ୍ୟୁ ଆବେଦନକାରୀଙ୍କୁ ସାହା ହେଲା BSKY, ଯୋଜନାରେ ଆରମ୍ଭ ହେଲା ଚିକିତ୍ସା
  • ||
  • ତୁରେଇକେଲା ବ୍ଲକରେ ମାତିଲେ ୩୦ ଟିକିଆ ହାତୀପଲ, ଭାଙ୍ଗିଦେଲେ ଘର ଛପର
  • ||

ଉଡନ୍ତା ବିମାନରୁ ଇନ୍ଧନ ଲିକ୍ : ୬୦ଜଣ ଆହତ, ସେମାନଙ୍କ ମଧ୍ୟରୁ ଅନେକ ସ୍କୁଲ ଛାତ୍ରଛାତ୍ରୀ

15/01/2020 at 11:21 AM

ଲସ୍‌ ଆଞ୍ଜେଲସ୍‌ ୧୫।୧୦: ଆମେରିକାର ଲସ୍‌ ଆଞ୍ଜେଲସ୍‌ରେ ମଙ୍ଗଳବାର ସଂଧ୍ୟାରେ ଏକ ବଡ ଅଘଟଣ ଘଟିଛି । ଲସ୍‌ ଆଞ୍ଜେଲସ୍‌ ଏୟାରପୋର୍ଟକୁ ଫେରୁଆସୁଥିବା ଏକ ବିମାନରୁ  ଇନ୍ଧନ ତଳେ ପଡିଥିଲା। ଜେଟ୍‌ ଫ୍ୟୁଏଲ୍‌ ପାଞ୍ଚଟି ପ୍ରାଇମେରୀ ସ୍କୁଲ ଓ ଗୋଟିଏ ହାଇସ୍କୁଲ ଉପରେ ପଡିଯାଇଥିଲା । ଏହାଦ୍ବାରା ୨୦ଜଣ ଶିଶୁଙ୍କ ସମେତ ୬୦ଜଣ ଲୋକ ଆହତ ହୋଇଛନ୍ତି ।  

ଲସ୍‌ ଆଞ୍ଜେଲସ୍‌ର କାଉଣ୍ଟି ଦମକଳ ବିଭାଗର ଜଣେ ଅଧିକାରୀ କହିଛନ୍ତି ଯେ, ଇନ୍ଧନ ପଡିଥିବା ଅଞ୍ଚଳରେ ୨୦ଜଣ ଶିଶୁ ଓ ୧୧ଜଣ ବ୍ୟକ୍ତି ଆହାତ ହୋଇଛନ୍ତି । ତେବେ ଏହିସବୁ ସ୍କୁଲଗୁଡିକ ଏୟାରପୋର୍ଟର ପୂର୍ବ ଦିଗରୁ ୧୯ମିଲ ଦୂରରେ ରହିଛି ।  ଏହାସହିତ ଗ୍ରାବିୟଲ ଏଲିମେଣ୍ଟ୍ରି, ଗ୍ରାହମ ଏଲିମେଣ୍ଟାରୀ, ୯୩ ଷ୍ଟ୍ରିଟ ଏଲିମେଣ୍ଟାରୀ ଓ ଜୋର୍ଡାନ ହାଇସ୍କୁଲ ଉପରେ ମଧ୍ୟ ବିମାନ ଇନ୍ଧନ ପିଡିଥିଲା ।

 ଆହାତ ହୋଇଥିବା ଲୋକ ଓ ଶିଶୁମାନଙ୍କୁ ସାବୁନ ଓ ପାଣି ମାଧ୍ୟମରେ ସଫା କରାଯାଇଥିଲା । କିନ୍ତୁ କାହାରିକୁ ମେଡିକାଲକୁ ନେବା ପାଇଁ ଆବଶ୍ୟକ ପଡିନଥିଲା । ସ୍କୁଲର ଛାତ୍ରଚାତ୍ରୀଙ୍କ କହିବାନୁଯାୟୀ ଆକାଶରୁ ପାଣି ବୁନ୍ଦା ପଡୁଥିବାର ଆଶଙ୍କା କରୁଥିଲେ , କିନ୍ତୁ ଯେତେବେଳେ ଦେହ ଉପରେ ପଡିଲା ତାହା ପାଣି ବୁନ୍ଦା ନୁହେଁ, ବରଂ ବିମାନ ଇନ୍ଧନ ଗ୍ୟାସୋଲିନ ବୋଲି ଜାଣିଥିଲା ।

ରିସାବ ବିମାନ-୮୯ ଚୀନ୍‌ର ସଂଘାଇ ଅଞ୍ଚଳକୁ ଯାତ୍ରା କରୁଥିଲା । ତେବେ ବିମାନରେ ବୈଷତ୍ରୁଟି ଥିବାର ଖବର ପାଇବା ପରେ  ପାଇଲଟକୁ ଏୟାରପୋର୍ଟ ଲ୍ୟାଣ୍ଡିଂ କରିବାକୁ ନିର୍ଦ୍ଦେଶ ଦିଆଯାଇଥିଲା ।

ଏମରଜେନ୍ସି ଲ୍ୟାଣ୍ଡିଂ ସମୟରେ ବିମାନରୁ ଇନ୍ଧନ ଖାଲି କରିବାକୁ ପଡିଥାଏ । ତେଣୁ ବିମାନରୁ ଇନ୍ଧନ ଖାଲି କରିବା ସମୟରେ ଏଭଳି ଅଘଟଣ ଘଟିଛି । ବିମାନରେ ଥିବା ସମସ୍ତ ୨୮୮ଜଣ ଯାତ୍ରୀଙ୍କୁ ସୁରକ୍ଷିତ ଭାବେ ଏୟାରପୋର୍ଟରେ ଲ୍ୟାଣ୍ଡିଂ କରାଯାଇଛି ବୋଲି ଡେଲ୍‌ଟା ଏୟାର ଲାଇନ୍ସ ପକ୍ଷରୁ କୁହାଯାଇଛି ।

.

   Related Posts