Prameya News7

Prameya News7, News7 Odia, Odisha Latest News, Odisha Current Headlines, Odisha News Online

ପ୍ରମୁଖ ଖବର
  • ରାଜ୍ୟରେ ଆଉ ୫ କରୋନା ସଂକ୍ରମିତ ପ୍ରାଣ ହରାଇଲେ, ୧୭୪୪ରେ ପହଞ୍ଚିଲା ମୃତକଙ୍କ ସଂଖ୍ୟା
  • ||
  • ରାଜ୍ୟରେ ଚିହ୍ନଟ ହେଲେ ୩୭୮ କରୋନା ସଂକ୍ରମିତ, ୩୧୯୧୦୩ରେ ପହଞ୍ଚିଲା ଆକ୍ରାନ୍ତଙ୍କ ସଂଖ୍ୟା
  • ||
  • ଭୂକମ୍ପରେ ଥରିଲା ଋଷ୍ ଏବଂ ଆର୍ଜେଣ୍ଟିନାରେ, ରିକ୍ଟର ସ୍କେଲରେ ୬.୪ ଓ ୬.୩ ତୀବ୍ରତା
  • ||
  • କରୋନା କବଳରୁ ବର୍ତ୍ତିବା ପାଇଁ ଶ୍ରୀଲଙ୍କା ଜେଲ୍‌ରେ କଏଦୀଙ୍କ ଭୟଙ୍କର ଦଙ୍ଗା : ୮ମୃତ
  • ||
  • ନୂଆଦିଲ୍ଲୀ : ସନ୍ଦୀପ କଟାରିଆ ହେଲେ ବାଟା ଗ୍ଲୋବାଲର ସିଇଓ, ପ୍ରଥମ ଭାରତୀୟ ଭାବେ ମିଳିଲା ଦାୟିତ୍ୱ
  • ||
  • ଲ୍ୟାଣ୍ଡମାଇନ୍ ବିସ୍ଫୋରଣରେ ଉଡିଲା ଟାଟା ସୁମୋ, ୨ ଗୁରୁତର
  • ||

ଉଡନ୍ତା ବିମାନରୁ ଇନ୍ଧନ ଲିକ୍ : ୬୦ଜଣ ଆହତ, ସେମାନଙ୍କ ମଧ୍ୟରୁ ଅନେକ ସ୍କୁଲ ଛାତ୍ରଛାତ୍ରୀ

15/01/2020 at 11:21 AM

ଲସ୍‌ ଆଞ୍ଜେଲସ୍‌ ୧୫।୧୦: ଆମେରିକାର ଲସ୍‌ ଆଞ୍ଜେଲସ୍‌ରେ ମଙ୍ଗଳବାର ସଂଧ୍ୟାରେ ଏକ ବଡ ଅଘଟଣ ଘଟିଛି । ଲସ୍‌ ଆଞ୍ଜେଲସ୍‌ ଏୟାରପୋର୍ଟକୁ ଫେରୁଆସୁଥିବା ଏକ ବିମାନରୁ  ଇନ୍ଧନ ତଳେ ପଡିଥିଲା। ଜେଟ୍‌ ଫ୍ୟୁଏଲ୍‌ ପାଞ୍ଚଟି ପ୍ରାଇମେରୀ ସ୍କୁଲ ଓ ଗୋଟିଏ ହାଇସ୍କୁଲ ଉପରେ ପଡିଯାଇଥିଲା । ଏହାଦ୍ବାରା ୨୦ଜଣ ଶିଶୁଙ୍କ ସମେତ ୬୦ଜଣ ଲୋକ ଆହତ ହୋଇଛନ୍ତି ।  

ଲସ୍‌ ଆଞ୍ଜେଲସ୍‌ର କାଉଣ୍ଟି ଦମକଳ ବିଭାଗର ଜଣେ ଅଧିକାରୀ କହିଛନ୍ତି ଯେ, ଇନ୍ଧନ ପଡିଥିବା ଅଞ୍ଚଳରେ ୨୦ଜଣ ଶିଶୁ ଓ ୧୧ଜଣ ବ୍ୟକ୍ତି ଆହାତ ହୋଇଛନ୍ତି । ତେବେ ଏହିସବୁ ସ୍କୁଲଗୁଡିକ ଏୟାରପୋର୍ଟର ପୂର୍ବ ଦିଗରୁ ୧୯ମିଲ ଦୂରରେ ରହିଛି ।  ଏହାସହିତ ଗ୍ରାବିୟଲ ଏଲିମେଣ୍ଟ୍ରି, ଗ୍ରାହମ ଏଲିମେଣ୍ଟାରୀ, ୯୩ ଷ୍ଟ୍ରିଟ ଏଲିମେଣ୍ଟାରୀ ଓ ଜୋର୍ଡାନ ହାଇସ୍କୁଲ ଉପରେ ମଧ୍ୟ ବିମାନ ଇନ୍ଧନ ପିଡିଥିଲା ।

 ଆହାତ ହୋଇଥିବା ଲୋକ ଓ ଶିଶୁମାନଙ୍କୁ ସାବୁନ ଓ ପାଣି ମାଧ୍ୟମରେ ସଫା କରାଯାଇଥିଲା । କିନ୍ତୁ କାହାରିକୁ ମେଡିକାଲକୁ ନେବା ପାଇଁ ଆବଶ୍ୟକ ପଡିନଥିଲା । ସ୍କୁଲର ଛାତ୍ରଚାତ୍ରୀଙ୍କ କହିବାନୁଯାୟୀ ଆକାଶରୁ ପାଣି ବୁନ୍ଦା ପଡୁଥିବାର ଆଶଙ୍କା କରୁଥିଲେ , କିନ୍ତୁ ଯେତେବେଳେ ଦେହ ଉପରେ ପଡିଲା ତାହା ପାଣି ବୁନ୍ଦା ନୁହେଁ, ବରଂ ବିମାନ ଇନ୍ଧନ ଗ୍ୟାସୋଲିନ ବୋଲି ଜାଣିଥିଲା ।

ରିସାବ ବିମାନ-୮୯ ଚୀନ୍‌ର ସଂଘାଇ ଅଞ୍ଚଳକୁ ଯାତ୍ରା କରୁଥିଲା । ତେବେ ବିମାନରେ ବୈଷତ୍ରୁଟି ଥିବାର ଖବର ପାଇବା ପରେ  ପାଇଲଟକୁ ଏୟାରପୋର୍ଟ ଲ୍ୟାଣ୍ଡିଂ କରିବାକୁ ନିର୍ଦ୍ଦେଶ ଦିଆଯାଇଥିଲା ।

ଏମରଜେନ୍ସି ଲ୍ୟାଣ୍ଡିଂ ସମୟରେ ବିମାନରୁ ଇନ୍ଧନ ଖାଲି କରିବାକୁ ପଡିଥାଏ । ତେଣୁ ବିମାନରୁ ଇନ୍ଧନ ଖାଲି କରିବା ସମୟରେ ଏଭଳି ଅଘଟଣ ଘଟିଛି । ବିମାନରେ ଥିବା ସମସ୍ତ ୨୮୮ଜଣ ଯାତ୍ରୀଙ୍କୁ ସୁରକ୍ଷିତ ଭାବେ ଏୟାରପୋର୍ଟରେ ଲ୍ୟାଣ୍ଡିଂ କରାଯାଇଛି ବୋଲି ଡେଲ୍‌ଟା ଏୟାର ଲାଇନ୍ସ ପକ୍ଷରୁ କୁହାଯାଇଛି ।

.

   Related Posts