Prameya News7

Prameya News7, News7 Odia, Odisha Latest News, Odisha Current Headlines, Odisha News Online

ଜେମ୍ସ ବଣ୍ଡ୍ ଅଭିନେତ୍ରୀ ହନର ବ୍ଲାକମ୍ୟାନ୍‌ଙ୍କ ୯୪ ବର୍ଷ ବୟସରେ ପରଲୋକ

7/04/2020 at 4:10 PM

ଲଣ୍ଡନ ୭।୪: ପ୍ରସିଦ୍ଧ ହଲିିିିିିଉଡ୍ ଅଭିନେତ୍ରୀ ହନର ବ୍ଲାକମ୍ୟାନଙ୍କ ଦେହାନ୍ତ ହୋଇଛି । ମୃତ୍ୟୁ ବେଳକୁ ତାଙ୍କୁ ୯୪ ବର୍ଷ ହୋଇଥିଲା । ସେ ତାଙ୍କ କ୍ୟାରିୟରରେ ଅନେକ ଫିଲ୍ମରେ ଅଭିନୟ କରିଥିଲେ । କିନ୍ତୁ ଜେମ୍ସ ବଣ୍ଡଙ୍କ ଫିଲ୍ମରେ କାମ କରି ସେ ଅଧିକ ଲୋକପ୍ରିୟତା ହାସଲ କରିଥିଲେ । ବ୍ଲାକମ୍ୟାନ୍ଙ୍କ ପରିବାର ଏକ ବିବୃତ୍ତିରେ କହିଛନ୍ତି ଯେ ଦକ୍ଷିଣ ପୂର୍ବ ଇଂଲଣ୍ଡରେ ଥିବା ତାଙ୍କ ଘରେ ତାଙ୍କର ମୃତ୍ୟୁ ଘଟିଛି । ହନର ବ୍ଲାକମ୍ୟାନ୍ଙ୍କର ଦୁଇଟି ସନ୍ତାନ ଏବଂ ଚାରି ନାତି-ନାତୁଣୀ ଅଛନ୍ତି ।

ହନର ସର୍ବପ୍ରଥମେ ୬୦ ଦଶକରେ ମୁକ୍ତିଲାଭ କରିଥିବା ଟିଭି ସିରିଜ ଦି ଆଭେଞ୍ଜର୍ସ ମାଧ୍ୟମରେ ଚର୍ଚ୍ଚାକୁ ଆସିଥିଲେ । କିନ୍ତୁ ସେ ୧୯୬୪ରେ ମୁକ୍ତିଲାଭ କରିଥିବା ଜେମ୍ସ ବଣ୍ଡ ସିରିଜର ତୃତୀୟ ଚଳଚ୍ଚିତ୍ର ଗୋଲ୍ଡଫିଙ୍ଗର ପରେ ଅଧିକ ଲୋକପ୍ରିୟ ହୋଇଥିଲେ । ଯେତେବେଳେ ବ୍ଲାକମ୍ୟାନ୍ ଏକ ବଣ୍ଡ୍ ଫିଲ୍ମରେ କାମ କରୁଥିଲେ, ତାଙ୍କୁ ୩୯ ବର୍ଷ ହୋଇଥିଲା । ଯଦିଓ ସେ ଏହି ଚଳଚ୍ଚିତ୍ରରେ ଜେମ୍ସ ବଣ୍ଡଙ୍କ ଲଭ୍ ଇଣ୍ଟେରେଷ୍ଟ ଚରିତ୍ରରେ ଅଭିନୟ କରିନାହାଁନ୍ତି, ତଥାପି ସେ ତାଙ୍କ ମାର୍ଶଲ ଆର୍ଟ କୌଶଳ ସାହାଯ୍ୟରେ ବଣ୍ଡ୍ ଙ୍କ ବିପକ୍ଷରେ ନଜର ଆସିଥିଲେ ।

୨୦୧୪ ମସିହାରେ ଏକ ମାଗାଜିନ ଟିଭି ଟାଇମ୍ସକୁ ଦେଇଥିବା ଏକ ସାକ୍ଷାତକାରରେ ସେ କହିଥିଲେ ଯେ ଜେମ୍ସ ବଣ୍ଡଙ୍କୁ ଦେଖିବା ପରେ ଅନେକ ଝିଅ ପାଗଳ ହୋଇଯାଇଥାନ୍ତି । କିନ୍ତୁ ମୋର ଚରିତ୍ର ଜଣେ କ୍ୟାରିୟର ଓ୍ବିମେନର ଥିଲା ଯିଏ ପାଇଲଟ ଥିଲେ ଏବଂ ସେ ମଧ୍ୟ ବହୁତ ଉଚ୍ଚାଭିଳାଷୀ ଥିଲେ । ମୁଁ ଭାବୁଛି ସେହି ଚରିତ୍ରଟି ବହୁତ ଭଲ ଭାବରେ ପ୍ରସ୍ତୁତ ହୋଇଥିଲା ଏବଂ ତାଙ୍କୁ ହଲିଉଡର ଏକ ଗୁରୁତ୍ବପୂର୍ଣ୍ଣ ଫେମିନିଷ୍ଟ ଚରିତ୍ର ଭାବରେ ମଧ୍ୟ ବିବେଚନା କରାଯାଇପାରେ, ଯାହାକି ବଣ୍ଡ ଗର୍ଲସଠାରୁ ସମ୍ପୂର୍ଣ୍ଣ ଭିନ୍ନ ଥିଲା ।

   Related Posts