Prameya News7

Prameya News7, News7 Odia, Odisha Latest News, Odisha Current Headlines, Odisha News Online

ପ୍ରମୁଖ ଖବର
  • କଟକ : ମୁଣ୍ଡଳୀ ବ୍ୟାରେଜରେ ଫସିଥିବା ହାତୀକୁ ଉଦ୍ଧାର ବେଳେ ଓଲଟିଲା ଓଡ୍ରାଫ୍ ବୋଟ୍
  • ||
  • ଉପରତଳ ହେଉଛି କରୋନା ଗ୍ରାଫ୍ : ୨୪ ଘଣ୍ଟାରେ ବାହାରିଲେ ୫୩୯ କୋଭିଡ୍ ପଜିଟିଭ୍
  • ||
  • ବିଜେପି ନେତା ଫଡନାଭୀସଙ୍କ ଶରଣରେ କଂଗ୍ରେସ ନେତା, କହିଲେ- ‘ଆମ ପ୍ରାର୍ଥୀଙ୍କୁ ଜିତିବାରେ ସାହାଯ୍ୟ କର’
  • ||
  • ଆସୁଛି ବଡ ବର୍ଷା : ସନ୍ଧ୍ୟାରେ ଲଘୁଚାପରେ ପରିଣତ ହେବ ଘୂର୍ଣ୍ଣିବଳୟ
  • ||
  • ଉପରମୁଣ୍ଡରେ ବର୍ଷା, ବଢୁଛି ହୀରାକୁଦର ଜଳସ୍ତର
  • ||
  • ମହାନଦୀରେ ଭାସିଗଲେ ହାତୀପଲ : ମୁଣ୍ଡଳି ବ୍ରିଜରେ ଲାଖି ରହିଛି ହାତୀ ଛୁଆ
  • ||

‘JEE -NEET ପରୀକ୍ଷା ନଘୁଞ୍ଚିଲେ ଅତ୍ମହତ୍ୟା ସଂଖ୍ୟା ଅସମ୍ଭାଳ ହେବ’: ପ୍ରଧାନମନ୍ତ୍ରୀଙ୍କୁ ସତର୍କ କରି ଚିଠି ଲେଖିଲେ ବିଜେପି ସାଂସଦ ସୁବ୍ରମଣ୍ୟମ ସ୍ୱାମୀ

21/08/2020 at 9:57 PM

ନୂଆଦିଲ୍ଲୀ, ୨୧|୦୮:  ଜେଇଇ-୨୦୨୦ ଓ ନିଟ୍ ପରୀକ୍ଷାକୁ ଘୁଞ୍ଚାଇବା ପାଇଁ ରାଜ୍ୟସଭା ସାଂସଦ ତଥା ବିଜେପି ନେତା ସୁବ୍ରମଣ୍ୟମ ସ୍ୱାମୀ ପ୍ରଧାନମନ୍ତୀ ମୋଦୀଙ୍କୁ ପତ୍ର ଲେଖିଛନ୍ତି । ଏହି ସବୁ ପରୀକ୍ଷା ଦିପାବଳି ପରେ ଆୟୋଜନ କରିବାକୁ ସେ ପତ୍ରରେ ଉଲ୍ଲେଖ କରିଛନ୍ତି ।

ସୁବ୍ରମଣ୍ୟମ ସ୍ୱାମୀ ପ୍ରଧାନମନ୍ତ୍ରୀଙ୍କୁ ଲେଖିଥିବା ପତ୍ରରେ ଉଲ୍ଲେଖ କରିଛନ୍ତି ଯେ, ନିଟ୍ ଓ ଜେଇଇ ପରୀକ୍ଷା ଦୀପାବଳି ପରେ ଆୟୋଜନ ହେଉ । ଏନେଇ ସେ ଶିକ୍ଷାମନ୍ତ୍ରୀଙ୍କୁ ପରାମର୍ଶ ମଧ୍ୟ ଦେଇଛନ୍ତି । ସୁପ୍ରିମକୋର୍ଟ ପରୀକ୍ଷା କେବେ ହେବ ତାହାର ତାରିଖ ସ୍ଥିର କରିବାର ଅଧିକାର ସରକାରଙ୍କୁ ଦେଇଛନ୍ତି । ଏହି କ୍ଷେତ୍ରରେ ପରୀକ୍ଷା ତାରିଖ ଘୁଞ୍ଚାଇବାରେ କୌଣସି ବାଧା ନାହିଁ ।

ସେ ଆହୁରି କହିଛନ୍ତି ଯେ, ଏବେ ଦେଶରେ ପରୀକ୍ଷା କରିବାର ମାହୋଲ ନାହିଁ । ମୁମ୍ବାଇରେ ଏବେ ଗମନାଗମନର ସୁବିଧା ନାହିଁ । ପିଲାମାନେ ପରୀକ୍ଷା କେନ୍ଦ୍ରରେ ପହଁଚିବା ପାଇଁ ୨୦,୩୦ କିମି ପାଦରେ ଚାଲିବେ । ଏହି ପରୀକ୍ଷା ଛାତ୍ରଛାତ୍ରୀଙ୍କ ପାଇଁ ଅତି ଗୁରୁତ୍ୱପୂର୍ଣ୍ଣ । ପରୀକ୍ଷାକୁ ଦୀପାବଳି ଯାଏଁ ଘୁଞ୍ଚାଇବା ଆବଶ୍ୟକ । ନହେଲେ ଛାତ୍ରଛାତ୍ରୀମାନେ ଆତ୍ମହତ୍ୟା କରିବାର ଆଶଙ୍କା ଥିବା ସେ ପ୍ରଧାନମନ୍ତ୍ରୀଙ୍କୁ ଲେଖିଥିବା ଚିଠିରେ ସତର୍କ କରାଇଛନ୍ତି ।

   Related Posts