Prameya News7

Prameya News7, News7 Odia, Odisha Latest News, Odisha Current Headlines, Odisha News Online

ପ୍ରମୁଖ ଖବର
  • ରାଜଧାନୀ ଦିଲ୍ଲୀରେ ‘ଓମିକ୍ରନ’ ଆତଙ୍କ ! ବିଦେଶ ଫେରନ୍ତା ୧୨ ରୋଗୀ LNJPରେ ଭର୍ତ୍ତି
  • ||
  • ଦେଶରେ ୨୪ ଘଣ୍ଟାରେ ବାହାରିଲେ ୯ ହଜାରରୁ ଅଧିକ କରୋନା ପଜିଟିଭ୍, ୩୯୧ ମୃତ
  • ||
  • ଓ୍ୱାଙ୍ଖଡେ ଟେଷ୍ଟରେ ମୁହାଁମୁହିଁ ହେବେ ଭାରତ ଓ ନ୍ୟୁଜିଲାଣ୍ଡ : ଫେରିଲେ ବିରାଟ, ଦେଖିବାକୁ ମିଳିବ ରୋମାଞ୍ଚକର ଫାଇଟ୍
  • ||
  • ପାଟଣା ରେଞ୍ଜରେ ହାତୀ ଆତଙ୍କ, ନଷ୍ଟ କରୁଛନ୍ତି ପାଚିଲା ଧାନ
  • ||
  • ଓଡିଶାରେ ବିରଳ ଘଟଣା : ଯୁବକଙ୍କ ପେଟରୁ ବାହାରିଲା ଭ୍ରୂଣ, ୫ ଘଣ୍ଟାର ଅପରେସନ ପରେ ବାହାର କଲେ ଡାକ୍ତର
  • ||
  • ଚିନ୍ତା ବଢାଇଲା ଓମିକ୍ରନ, ଦକ୍ଷିଣ ଆଫ୍ରିକାରେ ଲକଡାଉନ୍: ଭାରତରେ ମଧ୍ୟ ସ୍ଥିତି ସାଂଘାତିକ
  • ||
  • ଓଡିଶାରେ ଘସି ହୋଇଯିବ ଜଓ୍ୱାଦ ! ଉପକୂଳରେ ପ୍ରବଳ ବର୍ଷା, ୯୦ କିମି ବେଗରେ ବହିବ ପବନ
  • ||
  • ଚୋରା କାରବାରରେ ନାବାଳକ : ନବମ ଶ୍ରେଣୀ ଛାତ୍ରଙ୍କ ବ୍ୟାଗରୁ ମିଳିଲା ୨ କେଜି ଅଫିମ
  • ||

ଜେ.ଇ.ଇ ଆଡଭାନ୍ସ ସର୍ବ ଭାରତୀୟ ପରୀକ୍ଷାରେ ୨ ଭାଇଙ୍କ କମାଲ: ଓଡିଶା ପାଇଁ ଆଣିଲେ ଗୌରବ, ଜଣେ ପ୍ରଥମ ସ୍ଥାନ ଅନ୍ୟ ଜଣେ ତୃତୀୟ ସ୍ଥାନ

5/10/2020 at 8:55 PM

କଣ୍ଟାବାଞ୍ଜି୫/୧୦: ଜେ.ଇ.ଇ ଆଡଭାନ୍ସ ସର୍ବ ଭାରତୀୟ ପରୀକ୍ଷାରେ ରେକର୍ଡ କରିଛନ୍ତି ଗୋଟିଏ ପରିବାରର ୨ ଭାଇ। କଣ୍ଟାବାଞ୍ଜିର ଏହି ଦୁଇଭାଇ ଓଡିଶା ପାଇଁ ଗୌରବ ଆଣିଛନ୍ତି। ସର୍ବ ଭାରତୀୟ ସ୍ତରରେ ରୌନକ ଡାଲମିଆ ୫୨ ର‌୍ୟାଙ୍କରେ ଥିବାବେଳେ ତାଙ୍କ ସାନ ଭାଇ ମନ୍ଥନ ଡାଲମିଆ ୧୦୦ ନମ୍ବର ର‌୍ୟାଙ୍କ ରହିଛନ୍ତି। ଯଦି ଓଡିଶାରେ କଥା କହିବା ତେବେ ରୋନକ ପ୍ରଥମେ ସ୍ଥାନରେ ଅଛନ୍ତି। ସେହିପରି ମନ୍ଥନ ତୃତୀୟ ସ୍ଥାନରେ ଅଛନ୍ତି।

ପରିବାରରେ ଏବେ ଖୁସିର ଲହରୀ ଖେଳି ଯାଇଛି। ଦୁଇ ଭାଇ ପରୀକ୍ଷାରେ ଭଲ କରିଥିବା ଯୋଗୁଁ ଦୁହିଁଙ୍କୁ ଶୁଭେଚ୍ଛାର ସୁଅ ଛୁଟୁଛି । ରୌହନ ଏବଂ ମନ୍ଥନଙ୍କ କହିବା ଅନୁସାରେ ବିନା କୌଣସି ଟ୍ୟୁସନ ଏବଂ କୋଚିଂରେ ସେମାନେ ପରିକ୍ଷାରେ ଉତ୍ତୀର୍ଣ୍ଣ ହୋଇଛନ୍ତି। ଲକଡାଉନ ସମୟରେ ଲୋକେ ବାହରକୁ ବାହାରିବା ବାରଣ ଥିବା ବେଳେ ଏହାର ସୁଯୋଗ ନେଇ ଦୁଇ ଭାଇ ଘରେ ରହି କେବଳ ନିଜ ପଢାରେ ଧ୍ୟାନ ଦେଇଥିଲେ।

ଦୁଇ ଭାଇ ଛଡିଶଗଡ ରାୟପୁରରେ ପରୀକ୍ଷା ଦେଇଥିଲେ। ଜଣେ ବୈଜ୍ଞାନିକ ହେବାର ସ୍ୱପ୍ନ ଦେଖୁଥିବା ବେଳେ ଅନ୍ୟ ଜଣେ ଭାଇ କମ୍ପ୍ୟୁଟର ବିଜ୍ଞାନ ପଢ଼ିବାକୁ ଇଚ୍ଛୁକ ଅଛନ୍ତି। ଦୁଇ ଭାଇଙ୍କ ଏହି ସଫଳତାକୁ ନେଇ କଂଟାବାଞ୍ଜି ସହରବାସୀ ବେଶ ଖୁସିଥିବା ବେଳେ ଆଗକୁ ଉଜ୍ୱଳ ଭବିଷ୍ୟତ କାମନା କରିଛନ୍ତି । ପୁର୍ବରୁ କଂଟାବାଞ୍ଜି ସହରରେ ୬ ଜଣ ସିଭିଲ ସର୍ଭିସରେ ଭଳ ର‌୍ୟାଙ୍କ ରଖି କଂଟାବାଞ୍ଜିର ସୁନାମ ଅର୍ଜନ କରିଥିଲେ।

   Related Posts