Prameya News7

Prameya News7, News7 Odia, Odisha Latest News, Odisha Current Headlines, Odisha News Online

ପ୍ରମୁଖ ଖବର
  • ଡ୍ରଗ୍ସ ଲିଙ୍କ୍ ମାମଲାରେ NCBରେ ହାଜର ହେଲେ ଅନନ୍ୟା ପାଣ୍ଡେ, ଆର୍ଯ୍ୟନ ସହ ହ୍ବାଟସଆପ୍‌ ଚାଟ୍‌କୁ ନେଇ ମାରାଥନ୍‌ ଜେରା
  • ||
  • ଭୁବନେଶ୍ୱର : STF ପଞ୍ଝାରେ ବ୍ରାଉନସୁଗାର ବେପାରୀ, ୧କୋଟିରୁ ଅଧିକ ଟଙ୍କାର ଧଳାଜହର ଜବତ
  • ||
  • କଳାହାଣ୍ଡି : ମହାଲିଙ୍ଗ୍ ସନସାଇନ୍ ପବ୍ଲିକ୍ ସ୍କୁଲରେ ପ୍ରଶାସନର ତଦନ୍ତ, କାଗଜପତ୍ର ଯାଞ୍ଚ ସହ ଆୟବ୍ୟୟ ଅଟକଳର ଚାଲିଛି ଖୋଳତାଡ
  • ||
  • ରାଜ୍ୟରେ କମୁଛି କରୋନା ଗ୍ରାଫ୍: କୋଭିଡ୍ ନେଲା ଆଉ ୨ ଜଣଙ୍କ ଜୀବନ
  • ||
  • ଉପରତଳ ହେଉଛି କରୋନା ଗ୍ରାଫ୍ : ୨୪ ଘଣ୍ଟାରେ ବାହାରିଲେ ୫୨୪ କୋଭିଡ୍ ପଜିଟିଭ୍
  • ||
  • ଟି୨୦ ବିଶ୍ୱକପ : ସୁପର-୧୨ରେ ଶ୍ରୀଲଙ୍କା, ୭୦ରନରେ ଆୟରଲ୍ୟାଣ୍ଡକୁ ଦେଲା ମାତ୍
  • ||
  • +୩ରେ ଲକ୍ଷେ ସିଟ୍ ଖାଲି, ଗୁରୁବାର ସ୍ପଟ୍ ଆଡମିଶନ ପାଇଁ ଆବେଦନ
  • ||
  • ରାଜ୍ୟରେ ଖରାଟିଆ ପାଗ, ୨୩ ସୁଦ୍ଧା ଫେରିଯିବ ମୌସୁମୀ
  • ||
  • ରାଜଧାନୀରେ ରହିବନି ମୁକୁଳା ଡ୍ରେନ୍ : ଦୁଇ ପାର୍ଶ୍ୱରେ ଲାଗିବ ତାରଜାଲି, ସମ୍ପ୍ରସାରଣ ହେବ ସଙ୍କୁଚିତ ନାଳ
  • ||

ଜେଡିୟୁ ନେତା କହିଲେ ଲୋକଙ୍କୁ ପ୍ରଧାନମନ୍ତ୍ରୀ କରିବାର ସ୍ୱପ୍ନ ଦେଖାନ୍ତି ପ୍ରଶାନ୍ତ କିଶୋର, ହେଲେ ନିଜେ ଜାଣନ୍ତିନି ଜିତାନ୍ତି କିଏ

29/06/2021 at 8:50 PM

ପାଟନା ୨୯।୬: ନିର୍ବାଚନ ରଣନୀତିକାର ପ୍ରଶାନ୍ତ କିଶୋରଙ୍କ ଉପରେ ବର୍ଷିଛନ୍ତି ଜନତା ଦଳ ୟୁନାଇଟେଡ (ଜେଡିୟୁ)  ଜାତୀୟ ସଭାପତି ଆର.ସି.ପି.ସିଂହ। ଏକଦା ନିର୍ବାଚନ ବୈତରଣୀ ପାର ହେବା ଲାଗି ଜେଡିୟୁ ପ୍ରଶାନ୍ତ କିଶୋରଙ୍କ ଶରଣାପନ୍ନ ହୋଇଥିଲା। ତେବେ ବିଚାରଗତ ବିଭେଦ ଯୋଗୁ ପ୍ରଶାନ୍ତ ଜେଡିୟୁ ଛାଡିଥିବା ବେଳେ ପଶ୍ଚିମବଙ୍ଗରେ ମମତାଙ୍କୁ ମହା ବିଜୟ ଦେଇଛନ୍ତି। ହେଲେ ପଡୋଶୀ ରାଜ୍ୟରେ ପ୍ରଶାନ୍ତ ଖେଳ ଏବେ ହଜମ ହେଉନି ବିହାର ଶାସକ ଦଳଙ୍କୁ। ଜେଡିୟୁ ସଭାପତି ପ୍ରଶାନ୍ତ କିଶୋର ସମସ୍ତଙ୍କୁ ପ୍ରଧାନମନ୍ତ୍ରୀ ହେବାର ସ୍ୱପ୍ନ ଦେଖାନ୍ତି,ହେଲେ ସେ ନିଜେ ଜାଣନ୍ତିନି ଜିତାନ୍ତି କିଏ ବୋଲି କହିଛନ୍ତି ସିଂହ ।

ସିଂହ କହିଛନ୍ତି ଯେ ନିର୍ବାଚନ ଜଣେ ବ୍ୟକ୍ତି ନୁହେଁ କି ଗଣତନ୍ତ୍ର ଚଳାଇବା କୌଣସି କମ୍ପାନୀ ଚଳାଇବ ଭଳି ନୁହେଁ। ହେଲେ ଅସଲ ବାସ୍ତବତା ସେ ଜାଣନ୍ତିନି ବୋଲି କହିଛନ୍ତି। ନିର୍ବାଚନରେ ହାର ବା ଜିତ ଜନତାଙ୍କ ଉପରେ ନିର୍ଭର କରେ। ଜନତା ହିଁ ନେତା ଓ ଦଳକୁ ସେହି ସ୍ଥାନରେ ପହଞ୍ଚାନ୍ତି ସେମାନେ ଯେଉଁଠି ଚାହାନ୍ତି। ହୁଏତ କୌଣସି ଦଳକୁ ଲୋକେ ଅଗ୍ରାହ୍ୟ କରିଦେଇପାରନ୍ତି ଅଥବା ଅପାର ସଫଳତା ଦେଇଥାନ୍ତି ବୋଲି ସିଂହ କହିଛନ୍ତି।

ବିହାର, ବେଙ୍ଗଲ ହେଉ ଅଥବା ତାମିଲନାଡୁ ସବୁଠି ଜନତା ହିଁ ସରକାର ନିର୍ବାଚିତ କରିଛନ୍ତି। କେଉଁଠି ହେଲେ ନିର୍ବାଚନ ରଣନୀତିକାର କୌଣସି ଦଳକୁ ନିର୍ବାଚନରେ ଜିତାଇ ନାହାନ୍ତି ବୋଲି କହିଛନ୍ତି। ତେବେ ବେଙ୍ଗଲରେ ମମତାଙ୍କ ତୃତୀୟ ବାର ମହାବିଜୟ ପ୍ରଶାନ୍ତଙ୍କ ରଣନୀତି ଯୋଗୁ ସମ୍ଭବ ହୋଇଥିବା ଏବେ ତୃଣମୂଳ ନିଜେ କହୁଛି। ଗତ ବେଙ୍ଗଲ ବିଧାନସଭା ନିର୍ବାଚନ କାଳରେ ବିଜେରି ରାଜ୍ୟରେ ୨ ଅଙ୍କ ନିଶ୍ଚିତ ପାଇବ ହେଲେ ସରକାର ଗଢିପାରିବନି ବୋଲି ପ୍ରଶାନ୍ତ କିଶୋର କହିଥିଲେ। ନିର୍ବାଚନ ଫଳାଫଳ ମଧ୍ୟ ସମାନ ଆସିଛି। ବିଜେପି ୨ ଅଙ୍କ ଆଗକୁ ଯାଇ ପାରିନଥିବା ବେଳେ ବିରୋଧୀ ଦଳରେ ବସିବାକୁ ବାଧ୍ୟ ହୋଇଛି।       

   Related Posts