Prameya News7

Prameya News7, News7 Odia, Odisha Latest News, Odisha Current Headlines, Odisha News Online

ପ୍ରମୁଖ ଖବର
  • ବାତ୍ୟାର ରୂପ ନେବ ଲଘୁଚାପ ! ଅନୁମାନ ଲଗାଇଲାଣି ଆଇଏମଡି, ରାଜ୍ୟରେ ପ୍ରବଳ ବର୍ଷା ସମ୍ଭାବନା
  • ||
  • ବାଘ ଗଣନା ବେଳେ ମିଳିଲା ମୃତଦେହ, ହତ୍ୟା ନା ଆତ୍ମହତ୍ୟା !
  • ||
  • ଶୀତ ଅଧିବେଶନ ପୂର୍ବରୁ ରବିବାର ସର୍ବଦଳୀୟ ବୈଠକ, ବିରୋଧିଙ୍କ ସହ କଥା ହେବେ ପ୍ରଧାନମନ୍ତ୍ରୀ
  • ||

କାଳବୈଶାଖୀରେ ପ୍ରଭାବିତ ଜୟପୁରର ଏକମାତ୍ର ଷ୍ଟାଡିୟମ, ତୁରନ୍ତ ମରାମତି କରାନଗଲେ ଷ୍ଟାଡିୟମଟି ସମ୍ପୂର୍ଣ୍ଣ ନଷ୍ଟ ହେବା ଆଶଙ୍କା

8/06/2019 at 4:17 PM

ଜୟପୁର ୮|୬: ୧୫ ଦିନ ତଳେ ହୋଇଥିବା କାଳବୈଶାଖୀ ଜୟପୁର ସହରରେ ଅନେକ କ୍ଷୟକ୍ଷତି କରିଥିଲା । ସହରର ଏକ ମାତ୍ର ଇନଡୋର ଷ୍ଟାଡିୟମର ଟିଣ ନାହିଁ । ଷ୍ଟାଡିୟମ ଭିତରକୁ ବର୍ଷା ପାଣି ପଶୁଥିବାରୁ ଏଠାରେ ଆଉ ଖେଳ ହୋଇପାରୁନି । ୧୫ ଦିନରୁ ଅଧିକ ସମୟ ବିତି ଯାଇଥିଲେ ବି ପ୍ରଶାସନ କିନ୍ତୁ ମରାମତି ଦିଗରେ ଆନ୍ତରିକତା ଦେଖାଉନଥିବା ଅଭିଯୋଗ ହୋଇଛି । ତୁରନ୍ତ ଏହାକୁ ମରାମତି କରାନଗଲେ କୋଟିଏ ଟଙ୍କାରେ ନିର୍ମିତି ଏହି ଷ୍ଟାଡିୟମଟି ସମ୍ପୂର୍ଣ୍ଣ ନଷ୍ଟ ହେବାର ଆଶଙ୍କା ଦେଖା ଦେଇଛି ।

ଇଏ ହେଉଛି ଜୟପୁର ଲିଙ୍ଗରାଜନଗରଠାରେ  ଥିବା ସହରର ଏକ ମାତ୍ର ଇନଡୋର ଷ୍ଟାଡିୟମ । କୋଟିଏ  ଟଂକାରେ ନିର୍ମିତ ଏହି ଷ୍ଟାଡିୟମ ବର୍ଷେ ତଳେ କାର୍ଯ୍ୟକ୍ଷମ ହୋଇଥିଲା । ଆଉ ବର୍ଷକ ପରେ ଦେଖନ୍ତୁ ଷ୍ଟାଡିୟମର ଅବସ୍ଥା । ୧୫ ଦିନ ତଳେ ଆସିଥିବା କାଳବୈଶାଖୀରେ ଷ୍ଟାଡିୟମ ଛାତ ଉପରୁ ଟିଣ ଉଡିଯାଇଛି । ବର୍ଷା ପାଣି ସବୁ ଏବେ ଷ୍ଟାଡିୟମ ଭିତରେ ପଡୁଛି ।

ଫଳରେ ଚଟାଣରେ ଥିବା ସିନ୍ଥେଟିକ ମ୍ୟାଟ୍ ଏବେ ନଷ୍ଟ ହେବା ଉପରେ ।କେବଳ ଏତିକି ନୁହଁ ନିମ୍ନ ମାନର କାମ ଯୋଗୁଁ କାନ୍ଥ ବି ଫାଟିଛି । ଯେକୌଣସି ସମୟରେ କାନ୍ଥ ଖସି ଯାଇପାରେ । ଆଉ  ଏହି କାରଣରୁ ଗତ ୧୫ ଦିନ ହେଲା ଏଠାରେ ଖେଳକୁଦ ସମ୍ପୂର୍ଣ୍ଣ ବନ୍ଦ ହୋଇଯାଇଛି । କାଳବୈଶାଖୀକୁ ୧୫ ଦିନରୁ ଅଧିକ ସମୟ ହୋଇଥିଲେ ବି ପ୍ରଶାସନ କିନ୍ତୁ ଏହାକୁ ମରାମତି କରିବାକୁ ତତ୍ପରତା ଦେଖାଇ ନାହିଁ । ଆଗକୁ ବର୍ଷା ଦିନ ଆସୁଛି । ତୁରନ୍ତ ଏହାର ମରାମତି କରାନଗଲେ କୋଟିଏ ଟଂକା ପାଣିରେ ପଡ଼ିବା ସାର ହେବ ।

ଷ୍ଟାଡିୟମ ସମସ୍ୟା ନେଇ  ଖେଳାଳିମାନେ ଜୟପୁର ଉପଜିଲ୍ଲପାଳଙ୍କ ଦ୍ବାରସ୍ତ ବି ହୋଇଛନ୍ତି । ତୁରନ୍ତ ମରାମତି ପାଇଁ କେତେ ଟଙ୍କା ଖର୍ଚ୍ଚ ହେବ ସେ ନେଇ ହିସାବ କରି ରିପୋର୍ଟ ଦେବାକୁ ପୌରପାଳିକାର ଯନ୍ତ୍ରୀଙ୍କୁ  ନିର୍ଦେଶ ଦିଆଯାଇଛି ।  ଖର୍ଚ୍ଚ ହିସାବ ଆସିବା ପରେ ଆବଶ୍ୟକ ପଦକ୍ଷେପ ନେଇ ତୁରନ୍ତ ଷ୍ଟାଡିୟମ ମରାମତି କରାଯିବ ବୋଲି କହିଛନ୍ତି ଜୟପୁର ଉପଜିଲ୍ଲାପାଳ।

ଷ୍ଟାଡିୟମଟି ୨୦୧୨ରେ ନିର୍ମିତ ହୋଇଥିଲେ ବି ବିଭିନ୍ନ କାରଣରୁ ୪ ବର୍ଷ ପରେ କାର୍ଯ୍ୟକ୍ଷମ ହୋଇଥିଲା। ଆଉ କାର୍ଯ୍ୟକ୍ଷମ ହେବାର ବର୍ଷକ ପରେ ଷ୍ଟାଡିୟମର ଏପରି ସ୍ଥିତିକୁ ନେଇ ଚିନ୍ତାରେ ଖେଳାଳି।

   Related Posts