Prameya News7

Prameya News7, News7 Odia, Odisha Latest News, Odisha Current Headlines, Odisha News Online

ପ୍ରମୁଖ ଖବର
  • ଅଗସ୍ତି ନୂଆଗାଁ ଓ ଚମାଖଣ୍ଡି ପଞ୍ଚାୟତର ସରପଞ୍ଚ ଏବଂ ସମିତି ସଭ୍ୟ ପ୍ରାର୍ଥୀ ନିର୍ଦ୍ବନ୍ଦରେ ନିର୍ବାଚିତ
  • ||
  • ରାଜ୍ୟରେ ବୁଧବାର ସୁସ୍ଥହେଲେ ଆଉ ୧୦ହଜାର ୭୮ଜଣ କରୋନା ଆକ୍ରାନ୍ତ, ଖୋର୍ଦ୍ଧାରୁ ସର୍ବାଧିକ ୨୮୭୩ ଜଣ ଡିସଚାର୍ଜ
  • ||
  • ପାଟ୍ରୋଲିଂ ଗାଡିକୁ ଚକ୍‌ମା ଦେଇ ଖସିଯିବା ବେଳେ ଗୋଡାଇ ଗୋଡାଇ କାବୁ କଲା ପୋଲିସ: ଅଟୋରୁ ବିପୁଳ ଗଞ୍ଜେଇ ଜବତ, ୫ ଗିରଫ
  • ||
  • ମାତ୍ର ୬୦ ସେକେଣ୍ଡରେ ଜଣାପଡିବ ଶରୀରର ରକ୍ତ ସର୍କରା, ଛୁଞ୍ଚିର ଭୟ ରହିବନି… ଆସିଗଲା ନୂଆ ମେସିନ୍
  • ||
  • ଖଲ୍ଲିକୋଟ : ପଞ୍ଚାୟତ ନିର୍ବାଚନ ପାଇଁ ଗଞ୍ଜାମ ଜିଲ୍ଲାର ଚୂଡାନ୍ତ ପ୍ରାର୍ଥୀ ତାଲିକା ପ୍ରକାଶ, ମୈଦାନରେ ୧୩ ହଜାର ୬୭୫ ପ୍ରାର୍ଥୀ
  • ||
  • ସମ୍ବଲପୁର : ଭୀମସାର ଡାକ୍ତରୀ ଛାତ୍ରୀଙ୍କ ଆତ୍ମହତ୍ୟା ଉଦ୍ୟମ, ଗୋଡ ଭାଙ୍ଗିବା ସହ ଶରୀରରେ ଲାଗିଛି ଆଘାତ
  • ||
  • ଭୁବନେଶ୍ବର : ଜାଲ୍‌ ପ୍ରମାଣପତ୍ର ଦେଇ ୩କୋଟି ୬୮ଲକ୍ଷ ଟଙ୍କା ଠକେଇ ଅଭିଯୋଗ, ପିଏନବି ପୂର୍ବତନ ମୁଖ୍ୟ ପରିଚାଳକ ସମେତ ୩ ଗିରଫ
  • ||
  • ଭୁବନେଶ୍ବର : କୋଭିଡ୍‌ର କେବେ ବି ଅନ୍ତ ହେବନାହିଁ : ସ୍ଵାସ୍ଥ୍ୟ ନିର୍ଦ୍ଦେଶକ
  • ||
  • ଭୁବନେଶ୍ବର : ରାଜ୍ୟରେ କରୋନା ସଂକ୍ରମଣ କମିବା ନେଇ ମିଳିଲାଣି ସଂକେତ : SRC
  • ||
  • ପୁରୀ : ମହିଳାଙ୍କ ଅଶ୍ଳୀଳ ଫଟୋ ଓ ଭିଡିଓ ଭାଇରାଲ୍ ପଡିଲା ମହଙ୍ଗା, ଅଭିଯୁକ୍ତ ଗିରଫ
  • ||

ହାପି ବାର୍ଥ ଡେ ଜୟା ବଚ୍ଚନ : ଜନ୍ମଦିନରେ ସେୟାର କଲେ କିଭଳି ଭେଟିଥିଲେ ଅମିତାଭଙ୍କୁ ଏବଂ ହୋଇଥିଲା ବାହାଘର

9/04/2020 at 11:14 AM

ମୁମ୍ବାଇ ୯/୪: ବଲିଉଡ ଅଭିନେତ୍ରୀ ଜୟା ବଚ୍ଚନ ନିଜ କ୍ୟାରିୟରରେ ଅନେକ ହିଟ୍ ଫିଲ୍ମରେ କାମ କରିଛନ୍ତି। ଜୟାଙ୍କ ଜୀବନ ମହିଳା ସଶକ୍ତିକରଣର ଏକ ଉଦାହରଣ। ଫିଲ୍ମରେ ନାଁ କମାଇବା ପରେ ଜୟା ବଚ୍ଚନ ରାଜନୀତିରେ ପ୍ରବେଶ କରିଥିଲେ ଏବଂ ସେଠାରେ ମଧ୍ୟ ସଫଳତା ହାସଲ କରିଥିଲେ।

ଜୟା ବଚ୍ଚନ ଆଜି ନିଜର ୭୨ତମ ଜନ୍ମ ଦିବସ ପାଳନ କରୁଛନ୍ତି। ଜୟା ବଚ୍ଚନ ୧୯୭୩ମସିହାରେ ଅମିତାଭ ବଚ୍ଚନଙ୍କୁ ବିବାହ କରିଥିଲେ। ଅମିତାଭ ବଚ୍ଚନ ବ୍ଲଗରେ ନିଜ ବିବାହ କାହାଣୀ ସେୟାର କରିଥିଲେ। ଅମିତାଭ କହିଥିଲେ ଯେ ଜୟା ବଚ୍ଚନ ଏବଂ ତାଙ୍କ ବିବାହ ଲଣ୍ଡନ ଯିବା ପାଇଁ ତରବରିଆ ଭାବେ ହୋଇଥିଲା।

ଅମିତାଭ ବଚ୍ଚନ ଏବଂ ଜୟା ବଚ୍ଚନଙ୍କ ପ୍ରଥମ ଦେଖା ଫିଲ୍ମ ‘ଗୁଡ୍ଡି’ର ସେଟରେ ହୋଇଥିଲା। ଦୁହିଁଙ୍କ ପରିଚୟ ହୃଷିକେଷ ମୁଖାର୍ଜୀ କରାଇଥିଲେ। ଏହା ପରେ ଅମିତାଭ ଏବଂ ଜୟା ଏକାଠି ଜଞ୍ଜିର ଫିଲ୍ମରେ କାମ କରିଥିଲେ। ଅମିତାଭ ନିଷ୍ପତ୍ତି ନେଇଥିଲେ ଯେ ଯଦି ଫିଲ୍ମ ହିଟ୍ ହୁଏ ତେବେ ସବୁ ସାଙ୍ଗଙ୍କ ସହ ଲଣ୍ଡନ ଯିବେ।

ଫିଲ୍ମ ରିଲିଜ ହେବା ପରେ ବକ୍ସ ଅଫିସରେ ସୁପରହିଟ୍ ହୋଇଥିଲା। ଏହା ପରେ ସେମାନେ ଲଣ୍ଡନ ଯିବାକୁ ପ୍ରସ୍ତୁତି ଆରମ୍ଭ କରିଥିଲେ। ଅମିତାଭ ବଚ୍ଚନ ଏକଥା ବାପା ହରିବଂଶ ରାୟ ବଚ୍ଚନଙ୍କୁ କହିଥିଲେ। ହରିବଂଶ ସାଙ୍ଗରେ ଆଉ କିଏ କିଏ ଯାଉଛନ୍ତି ବୋଲି ପଚାରିଥିଲେ।

ତାଙ୍କ ସାଙ୍ଗମାନଙ୍କ ଛଡ଼ା ଜୟା ବି ଯାଉଛନ୍ତି ବୋଲି ଅମିତାଭ କହିଥିଲେ। ଏହା ପରେ ବାପା ସେମାନଙ୍କୁ ବିବାହ କରି ଲଣ୍ଡନ ଯିବାକୁ କହିଥିଲେ।

ଏହା ପରେ ଅମିତାଭ ବାପାଙ୍କ କଥାରେ ରାଜି ହୋଇଯାଇଥିଲେ। ଏହା ପରେ ଉଭୟଙ୍କ ପରିବାରକୁ ବିବାହ ବିଷୟରେ ଜଣାଇ ଦିଆଗଲା ଏବଂ ପଣ୍ଡିତଙ୍କୁ ମଧ୍ୟ ଏବିଷୟରେ ଜଣାଇ ଦିଆଗଲା। ବିବାହ ଦିନ ସନ୍ଧ୍ୟାରେ ସେମାନଙ୍କ ଲଣ୍ଡନ ପାଇଁ ଫ୍ଲାଇଟ୍ ଥିଲା।

ସବୁଠୁ ଖାସ୍ କଥା ହେଉଛି ଏହା ଯେ ଅମିତାଭ ବଚ୍ଚନଙ୍କ ବିବାହ ଗୁପଚୁପ ଭାବେ ହୋଇଥିଲା ଏବଂ ବିବାହରେ ଫିଲ୍ମ ଇଣ୍ଡଷ୍ଟ୍ରିର ଅଧିକ ଲୋକ ଆସିନଥିଲେ। ବିବାହରେ କେବଳ ପରିବାର ଲୋକ ଏବଂ କିଛି ନିକଟ ସମ୍ପର୍କୀୟ ବନ୍ଧୁ ସାମିଲ ହୋଇଥିଲେ। ଅଳ୍ପ ସମୟ ମଧ୍ୟରେ ବିବାହ ସମ୍ପନ୍ନ ହୋଇଥିଲା ଏବଂ ସେମାନେ ଲଣ୍ଡନ ବାହାରିଥିଲେ।

ଜୟା ବଚ୍ଚନଙ୍କ ଜନ୍ମ ୧୯୪୮ମସିହା ଅପ୍ରେଲ୍ ୯ତାରିଖରେ ମଧ୍ୟପ୍ରଦେଶର ଜବଲପୁରରେ ହୋଇଥିଲା। ତାଙ୍କ ପିତା ତରୁଣ କୁମାର ଭାଦୁଡ଼ି ଜଣେ ପ୍ରସିଦ୍ଧ ଲେଖକ ଏବଂ କବି ଥିଲେ।

   Related Posts