Prameya News7

Prameya News7, News7 Odia, Odisha Latest News, Odisha Current Headlines, Odisha News Online

ପ୍ରମୁଖ ଖବର
  • ବ୍ୟାଟସମ୍ୟାନଙ୍କ ପରେ ବିଫଳ ହେଲେ ଆରସିବି ବୋଲର, ‘କର ବା ମର’ ମ୍ୟାଚରେ ୫ ଓ୍ୱିକେଟରେ ଜିତିଲା ହାଇଦ୍ରାବାଦ
  • ||
  • ଗହଣା ଦୋକାନରୁ ଚୋରି, ଛାତ କଣା କରି ଲୁଟିନେଲେ ୨ କିଲୋର ସୁନା ଅଳଙ୍କାର
  • ||
  • ସାରୁଅ ଜମି କେଳେଙ୍କାରୀ : ଓଡିଶା ଇନଫ୍ରାଟେକ୍‌ର ଦୁଇ କର୍ମଚାରୀ ଗିରଫ, ଶ୍ରମିକଙ୍କୁ ଧମକ ଅଭିଯୋଗରେ ବାନ୍ଧିଲା ବାଘମାରୀ ପୋଲିସ
  • ||
  • IPL 2020: ବୁମରା ଓ ବୋଲ୍ଟଙ୍କ ଶାଣିତ ବୋଲିଂ ପରେ ଇଶାନଙ୍କ ଅର୍ଦ୍ଧଶତକ, ୯ ଓ୍ଵିକେଟ୍‌ରେ ଜିତିଲା ମୁମ୍ବାଇ ଇଣ୍ଡିଆନ୍ସ, ଦିଲ୍ଲୀର କ୍ରମାଗତ ଚତୁର୍ଥ ପରାଜୟ
  • ||
  • ଭୁବନେଶ୍ୱର : ଆସିଲା ଅନଲକ୍ ୬.୦ ଗାଇଡ଼ଲାଇନ୍‌
  • ||
  • ଭୁବନେଶ୍ୱର : ରାଜ୍ୟରେ ଆଉ ୧୨ କରୋନା ସଂକ୍ରମିତଙ୍କ ମୃତ୍ୟୁ
  • ||
  • ଭୁବନେଶ୍ୱର : ରାଜ୍ୟରେ ୧୪୭୦ କରୋନା ସଂକ୍ରମିତ ଚିହ୍ନଟ
  • ||
  • ଭୁବନେଶ୍ୱର : ୧୬ତାରିଖରେ ଖୋଲିବ ସ୍କୁଲ, ନବମରୁ ଦ୍ୱାଦଶ ଶ୍ରେଣୀ ଯାଏଁ ପିଲା ପଢିବାକୁ ଆସିବେ
  • ||
  • ଝରକା ତାଡ଼ି ବ୍ୟାଙ୍କରୁ ଲୁଟ୍ ! ପୋଲିସର ତଦନ୍ତ ଜାରି
  • ||
  • ଭୟଙ୍କର ଭୂକମ୍ପରେ ଥରିଲା ତୁର୍କୀ ଓ ଗ୍ରୀସ : ମୃତ୍ୟୁ ସଂଖ୍ୟା ୧୭କୁ ବୃଦ୍ଧି, ୭ ଶହରୁ ଅଧିକ ଆହତ
  • ||

ଅତି ନିକଟରୁ ମୃତ୍ୟୁକୁ ଦେଖିଥିଲେ ହସନପୁରର ଯବାନ, ବିସ୍ଫୋରଣ ହୋଇଥିବା ଗାଡି ପଛରେ ଥିଲେ

17/02/2019 at 11:04 AM

କଥା ରେ ଅଛି “ଯାହାକୁ ରଖିବେ ଅନନ୍ତ ତାକୁ କି କରିବେ ବଳବନ୍ତ”। ସିଆରପିଏଫର ଯବାନ ଋଷିପାଲ ସିଂହ ମଧ୍ୟ ପୁଲୱାମା ଆତଙ୍କବାଦୀ ଆକ୍ରମଣରେ ମୃତ୍ୟୁକୁ ଅତି ନିକଟରୁ ଦେଖିଥିଲେ। ବିସ୍ଫୋରଣରେ ହମଲା ହୋଇଥିବା ଯବାନଙ୍କ ବାହନ ପଛରେ ଥିବା ଗାଡିରେ ଋଷିପାଲ ଥିଲେ। ଋଷିପାଲ ବିଶ୍ୱାସ କରିପାରୁନଥିଲେ ଯେ ସେ ସୁରକ୍ଷିତ ଅଛନ୍ତି। ତେଣୁ ଏହି ଖବର ସେ ତାଙ୍କ ପରିବାର ଲୋକଙ୍କୁ ଜଣାଇଥିଲେ। ସୁରକ୍ଷିତ ଥିବା ଖବର ଶୁଣି ପରିବାର ଲୋକେ ଶାନ୍ତ ହୋଇଥିଲେ।

ହସନପୁର ବାସିନ୍ଦା ତାରାଚନ୍ଦଙ୍କ ପୁଅ ଋଷିପାଲ ସିଂହ ସିଆରପିଏଫର ଜଣେ ଯବାନ। ଗୁରୁବାର ଦିନ ହୋଇଥିବା ଏହି ହମଲାରେ ଋଷିପାଲ ଯବାନ ସାଥିଙ୍କ ସହ ପଛ ଗାଡିରେ ଥିଲେ। ବିସ୍ଫୋରଣର ବହୁତ ସମୟ ପର୍ଯ୍ୟନ୍ତ ଧୁଆଁରେ କିଛି ଦେଖାଯାଉନଥିଲା। ଏହା ପରେ ସହାୟତା କାର୍ଯ୍ୟ ଆରମ୍ଭ ହୋଇଥିଲା। ଋଷିପାଲଙ୍କ ଛୋଟ ଭାଇ ଟିପି ସିଂହ କହିଥିଲେ ଯେ ଜାନୁଆରୀ ମାସ ୨୦ ତାରିଖରେ ଋଷିପାଲ ଛୁଟିରେ ଘରକୁ ଆସିଥିଲେ। ଛୁଟି କାଟି ଫେବୃଆରୀ ମାସ ୧୦ ତାରିଖରେ ଜମ୍ମୁ ଫେରିଥିଲେ। ସେଠାରେ ସେ ଜମ୍ମୁ କ୍ୟାମ୍ପରେ ରହୁଥିଲେ।

ଅନ୍ୟ ଯବାନଙ୍କ ସହ ଋଷିପାଲ ମଧ୍ୟ ଗାଡିରେ ଥିଲେ। ଟାର୍ଗେଟ କରାଯାଇଥିବା ଗାଡି ପଛରେ ଋଷିପାଲଙ୍କ ଗାଡି ଥିଲା। ଏହି ଭୟଙ୍କର ଘଟଣା ଘଟିଲା ପରେ, ପ୍ରଥମେ ଭାଇଙ୍କ ସହ ଫୋନରେ ସଂପର୍କ ହୋଇପାରିଥିଲା। ତାପରେ ସେ ସୁରକ୍ଷିତ ଥିବା ସୂଚନା ଘରେ ଦେଇଥିଲେ। ଋଷିପାଲଙ୍କ ସୁରକ୍ଷିତ ଥିବା ଖବର ଶୁଣିଲା ପରେ ଘରେ ସବୁ ଶାନ୍ତିରେ ନିଶ୍ୱାସ ମାରିଥିଲେ।

   Related Posts