Prameya News7

Prameya News7, News7 Odia, Odisha Latest News, Odisha Current Headlines, Odisha News Online

ପ୍ରମୁଖ ଖବର
  • ଦକ୍ଷିଣ ଆଫ୍ରିକା ଗସ୍ତ ପାଇଁ ୧୮ ଜଣିଆ ଭାରତୀୟ ଦଳ ଘୋଷିତ, ଜାଣନ୍ତୁ କେଉଁ କେଉଁ ଖେଳାଳିଙ୍କୁ ମିଳିଲା ସ୍ଥାନ
  • ||
  • ରୋହିତ ଶର୍ମା ହେଲେ ଟିମ ଇଣ୍ଡିଆର ନୂତନ ଦିନିକିଆ ଅଧିନାୟକ, ବିରାଟଙ୍କୁ କେବଳ ଟେଷ୍ଟ ଦାୟିତ୍ଵ
  • ||
  • ଭୁବନେଶ୍ବର : ଗତ ଦୁଇ ବର୍ଷରେ ମାପ ଓ ଓଜନ ନିୟମ ଉଲଂଘନକାରୀଙ୍କଠୁ ଆଦାୟ ହୋଇଛି ୨ କୋଟି ୮୩ ଲକ୍ଷ ଟଙ୍କା : ମନ୍ତ୍ରୀ ରଣେନ୍ଦ୍ର ପ୍ରତାପ ସ୍ବାଇଁ
  • ||
  • ଭୁବନେଶ୍ବର : ଡିସେମ୍ବର ୯ରେ ବିଧାନସଭା ଘେରାଉ କରିବ ବିଜେପି ଯୁବମୋର୍ଚ୍ଚା : ଇରାଶିଷ୍ ଆଚାର୍ଯ୍ୟ
  • ||
  • ଭୁବନେଶ୍ବର : ଡ୍ରଗ୍ସ ମାଫିଆ ଶେଖ୍ ଆଜବାହାର ବାଲେଶ୍ଵର କୋର୍ଟରେ ହାଜର, ରାଜ୍ୟ ବାହାରେ ସମ୍ପତ୍ତି ଥିବା ନେଇ ମିଳିଛି ପ୍ରମାଣ
  • ||
  • ଅନୁଗୋଳ : ଆଖୁ ଖାଇବାକୁ ଆସି କୂଅରେ ଖସିପଡିଲା ଭାଲୁ, ବନ ବିଭାଗ କଲା ଉଦ୍ଧାର
  • ||
  • ଭୁବନେଶ୍ବର : କ୍ରାଇମବ୍ରାଞ୍ଚ ଏସଟିଏଫ୍‌ ଟାର୍ଗେଟ୍‌ରେ ବନ୍ୟପ୍ରାଣୀ ମାଫିଆ, ପ୍ରସ୍ତୁତ ହେଲା ମୋଷ୍ଟ ୱାଣ୍ଟେଡ ତାଲିକା
  • ||
  • ଚେନ୍ନାଇ : ତାମିଲନାଡୁ କୁନ୍ନୁରରେ ସିଡିଏସ୍ ବିପିନ ରାଓ୍ବତଙ୍କ ହେଲିକପ୍ଟର କ୍ରାସ୍
  • ||
  • ଭୁବନେଶ୍ବର : କୃଷି ଋଣ ଛାଡ ସହ ଫସଲ କ୍ଷୟକ୍ଷତି ଲାଗି ସ୍ବତନ୍ତ୍ର ପ୍ୟାକେଜ ଦାବି କଲା କଂଗ୍ରେସ
  • ||
  • ଭାରତୀୟ ବାୟୁସେନାର ବଢିବ ଶକ୍ତି, ଚାନ୍ଦୀପୁର ଘାଟିରୁ ‘ବ୍ରହ୍ମୋସ’ର ସଫଳ ପରୀକ୍ଷଣ
  • ||

ବିହାର ନିର୍ବାଚନ: ଚିରାଗଙ୍କ ଉପରେ ଗୁରୁତର ଅଭିଯୋଗ ଆଣିଲେ ଜାଭଡେକର, କହିଲେ- ଲୋକଙ୍କୁ ବିଭ୍ରାନ୍ତ କରୁଛି ଲୋଜପା

16/10/2020 at 5:26 PM

ପାଟଣା ୧୬/୧୦: ବିହାର ବିଧାନସଭା ନିର୍ବାଚନ ହେବାକୁ ଥିବା ବେଳେ ସରଗରମ ହେଲାଣି ରାଜନୈତିକ ପାଣିପାଗ। ଜୋରଦାର ଚାଲିଛି ଆରୋପ ପ୍ରତ୍ୟାରୋପ । ବିଜେପି  ଓ ଚିରାଗ ପାଶଓ୍ବାନଙ୍କ ପାର୍ଟି ଲୋକ ଜନଶକ୍ତି ପାର୍ଟି ମଧ୍ୟରେ ବୟାନବାଜି ଖୁବ ତେଜୁଛି। କେନ୍ଦ୍ରମନ୍ତ୍ରୀ ତଥା ବିଜେପି ବରିଷ୍ଠ ନେତା ପ୍ରକାଶ ଜାଭଡେକର ଲୋଜପା ମୁଖ୍ୟ ଚିରାଗ ପାଶ୍‌ଓ୍ବାନଙ୍କ ଉପରେ ଆଣିଛନ୍ତି ସାଂଘାତିକ ଅଭିଯୋଗ।

ଜାଭଡେକର କହିଛନ୍ତି, ‘ବିହାରରେ ଲୋଜପା ବିଜେପି ପାଖରୁ ଅଲଗା ରାସ୍ତା ବାଛିଛି । ବିଜେପିର ବରିଷ୍ଠ ନେତାଙ୍କ ନାଁ ନେଇ ଲୋକଙ୍କୁ ବିଭ୍ରାନ୍ତ କରୁଛନ୍ତି ଲୋଜପା ନେତା। ଆମର କୌଣସି ‘ବି’ କି ‘ସି’ ଟିମ୍‌ ନାହିଁ। ’ ଏହାସହ ବିହାରରେ ଏନଡିଏକୁ ତିନି ଚତୁର୍ଥାଂଶ ବହୁମତ ମିଳିବ ବୋଲି ଦୃଢ଼ୋକ୍ତି ପ୍ରକାଶ କରିଛନ୍ତି ପ୍ରକାଶ ଜାଭଡେକର ।

କେନ୍ଦ୍ରରେ ଏନଡିଏ ସହଯୋଗୀ ଲୋଜପା ବିହାରରେ ଏକା ନିର୍ବାଚନ ଲଢ଼ିବାକୁ ନିଷ୍ପତ୍ତି ନେଇଛି। ବିହାରରେ ନେତୃତ୍ବ ପରିବର୍ତ୍ତନ ପାଇଁ ଏଭଳି ନିଷ୍ପତ୍ତିର ଆବଶ୍ୟକତା ଥିଲା ବୋଲି ଲୋଜପା ଅଧ୍ୟକ୍ଷ ଚିରାଗ ପାଶ୍ଓ୍ବାନ କହିଥିଲେ। ମୋ ବାପା( ରାମବିଳାସ ପାଶ୍ବଓ୍ବାନ)ଙ୍କ ଇଛା ଥିଲା ଆମ ଦଳ ଏକଲା ନିର୍ବାଚନ ଲଢ଼ୁ ବୋଲି । ଏଥିପାଇଁ ସେ ଆମାକୁ ପ୍ରୋତ୍ସାହିତ କରିଥିବା ଚିରାଗ କହିଥିଲେ।

ଅନ୍ୟପଟେ ନୀତିଶ ସରକାରଙ୍କ ସହ ଆଲୋଚନା ହୋଇନପାରିବା ଓ ସରକାରରେ ଲୋଜପା ନେତାଙ୍କୁ ପ୍ରତିନିଧିତ୍ବ କରିବାର ସୁଯୋଗ ନମିଳିବାକୁ ନେଇ ଗୁରୁବାର ଅଭିଯୋଗ କରିଥିଲେ ଚିରାଗ। ଏହାସହ କେନ୍ଦ୍ରରେ ଏବେ ବି ଆମର ସରକାର ଅଛି। ଆମେ ସବୁ ବେଳେ କେନ୍ଦ୍ର ସପକ୍ଷରେ ରହିଛୁ। ପ୍ରଧାନମନ୍ତ୍ରୀ ନରେନ୍ଦ୍ର ମୋଦିଙ୍କୁ ନୀତିକୁ ସମର୍ଥନ ଜାରି ରଖିବୁ। କିନ୍ତୁ ବିହାରରେ ନେତୃତ୍ବ ପରିବର୍ତ୍ତନ ହେବା ଦରକାର ବୋଲି କହିଛନ୍ତି ଚିରାଗ ପାଶ୍‌ଓ୍ବାନ।

   Related Posts