Prameya News7

Prameya News7, News7 Odia, Odisha Latest News, Odisha Current Headlines, Odisha News Online

ପ୍ରମୁଖ ଖବର
  • ବ୍ରହ୍ମପୁର : ଜମିଜମା ବିବାଦରୁ ବିଧବା ମହିଳାଙ୍କୁ ବୀଭତ୍ସ ହତ୍ୟା
  • ||
  • କଟକ : SCBରେ ମହିଳା ରୋଗୀଙ୍କ ଉପରେ ଖସିପଡିଲା ଫ୍ୟାନ୍, ଆଇସିୟୁରେ ଭର୍ତ୍ତି
  • ||
  • ଭୁବନେଶ୍ବର : ଆନ୍ତର୍ଜାତୀୟ ମହିଳା ଦିବସରେ ବିଜେଡିର ମହିଳା ସମାବେଶ, ମୁଖ୍ୟମନ୍ତ୍ରୀ କହିଲେ ମା’ମାନେ ଆଜନ୍ମ ନେତ୍ରୀ
  • ||
  • ଭୁବନେଶ୍ବର : ଗଠନ ହେଲା ୯ଜଣିଆ ଟାସ୍କ ଫୋର୍ସ, ଆୟତ୍ତ କରିବେ ନିଆଁ
  • ||
  • ବଲାଙ୍ଗିର : ରକ୍ତ ପାଇଁ ଗଲା ଜୀବନ ! ରୋଗୀ ମୃତ୍ୟୁକୁ ନେଇ ମେଡିକାଲରେ ଉତ୍ତେଜନା
  • ||
  • ସମ୍ବଲପୁର : ଜଙ୍ଗଲକୁ ଗଲେ ଠିକଣା ରଖିବ ବନ ବିଭାଗ, ନିଆଁ ଲଗାଇଥିବା ବ୍ୟକ୍ତିଙ୍କ ସମ୍ପର୍କରେ ସୂଚନା ଦେଲେ ମିଳିବ ୫ହଜାର
  • ||
  • ସୁନ୍ଦରଗଡ : ବାଲି ଗଦାରୁ ମହିଳାଙ୍କ ମୃତଦେହ ଉଦ୍ଧାର, ହତ୍ୟା କରି ଫିଙ୍ଗି ଦେଇଥିବା ସନ୍ଦେହ
  • ||
  • ପାରାଦୀପ : ଟ୍ରେନ୍ ଲାଇନ୍ କଡରୁ ମୃତଦେହ ଉଦ୍ଧାର, ହତ୍ୟା ନା’ ଆତ୍ମହତ୍ୟା ସନ୍ଦେହ
  • ||
  • ଭୁବନେଶ୍ବର : ରାଜ୍ୟରେ ଚିହ୍ନଟ ହେଲେ ଆଉ ୫୯ କୋଭିଡ୍ ପଜିଟିଭ୍, ୩୩୭୮୦୩ରେ ପହଞ୍ଚିଲା ଆକ୍ରାନ୍ତଙ୍କ ସଂଖ୍ୟା
  • ||
  • ଜଳେଶ୍ବର : ମୋବାଇଲ୍ ଚୋରକୁ ଧରି ନିର୍ଧୁମ ଛେଚିଲେ ଗ୍ରାମବାସୀ
  • ||

#MeToo ବାପା ବିଶିଷ୍ଟ ଚିତ୍ରଶିଳ୍ପୀ ଯତୀନ ଦାସଙ୍କ ସମ୍ପର୍କରେ ଆସିଥିବା ଯୌନ ଉତ୍ପୀଡ଼ନ ଅଭିଯୋଗ ଆସିବା ପରେ ଏମିତି କିଛି କଥା କହିଲେ ଅଭିନେତ୍ରୀ ନନ୍ଦିତା ଦାସ…

17/10/2018 at 2:31 PM

ନୂଆ ଦିଲ୍ଲୀ ୧୭/୧୦ : ୨୦୧୨ ମସିହାରେ ପଦ୍ମ ଭୂଷଣ ପୁରସ୍କାର ପାଇଥିବା ବିଶିଷ୍ଟ ଚିତ୍ରଶିଳ୍ପୀ ଯତୀନ ଦାସଙ୍କ ବିରୋଧରେ ନିଶା ବୋରା ନାମକ ଜଣେ ମହିଳା ଯୌନ ଉତ୍ପୀଡ଼ନ ଅଭିଯୋଗ ଆଣିଛନ୍ତି | ନିଶାଙ୍କ ପରେ ପରେ ଆଉ ଜଣେ ମହିଳା ମଧ୍ୟ ଯତୀନ ଦାସଙ୍କ ବିରୋଧରେ ଅସମାନ ଧାରଣାର ଏକ ଅଭିଯୋଗ ଆଣିବା ଏବେ ଚର୍ଚ୍ଚାର ବିଷୟ ହେଇଛି | ୭୬ ବର୍ଷ ବୟସ୍କ ଯତୀନ ଦାସ ୨୦୦୪ ମସିହାରେ ନିଶା ବୋରାଙ୍କୁ ତାଙ୍କ ସ୍ଟୁଡ଼ିଓରେ ଆଲିଙ୍ଗନ କରି ଚୁମ୍ବନ ଦେଇଥିବା ଅଭିଯୋଗ ହୋଇଥିଲା | ଏ ସମ୍ପର୍କରେ ଯତୀନ ଦାସଙ୍କ ଝିଅ ତଥା ଖ୍ୟାତନାମା ଅଭିନେତ୍ରୀ ନନ୍ଦିତା ଦାସ ମୁହଁ ଖୋଲିଛନ୍ତି | ନନ୍ଦିତା କହିଛନ୍ତି ଯେ, ମେ ତୁ ଅଭିଯାନକୁ ସେ ପୁର୍ଣ ମାତ୍ରାରେ ସମର୍ଥନ କରିଆସିଛନ୍ତି | ଏବେ ଯଦିଓ ତାଙ୍କ ବାପାଙ୍କ ସମ୍ପର୍କରେ ଆସିଥିବା ଅଭିଯୋଗ ତାଙ୍କୁ ବିଚଳିତ କରିଛି ତଥାପି ଏହି ଅଭିଯାନକୁ ନେଇ ତାଙ୍କ ଆଭିମୁଖ୍ୟ ଅପରିବର୍ତ୍ତିତ ରହିବ | ତେବେ ଏଭଳି ଅଭିଯାନରୁ କେହି ଭୁଲ ଫାଇଦା ଉଠେଇବା କଥା ନୁହେଁ ବୋଲି ସେ କହିଛନ୍ତି | ଭୁଲ ଫାଇଦା ଉଠେଇଲେ ଅଭିଯାନର ଲକ୍ଷ ବଦଳିଯାଇପାରେ |
ସେ ତାଙ୍କ ପିତାଙ୍କ ସମ୍ପର୍କରେ ଆସିଥିବା ଅଭିଯୋଗ ନେଇ କହିଛନ୍ତି ଯେ, ସବୁବେଳେ ସତ୍ୟର ଜୟ ହେବ | ଏ ସମ୍ପର୍କରେ ଆଉ ଅଧିକ କିଛି ମତାମତ ଦେବାକୁ ସେ ଚାହିନାହାନ୍ତି | ଅପରପକ୍ଷରେ ତାଙ୍କ ବିରୋଧରେ ଆସିଥିବା ଅଭିଯୋଗକୁ ଯତୀନ ଦାସ ସିଧାସଳଖ ଖଣ୍ଡନ କରିଛନ୍ତି | ସେ କହିଛନ୍ତି ଯେ, ଏହା ସମ୍ପୂର୍ଣ ମିଥ୍ୟା ଏବଂ ହାସ୍ୟାସ୍ପଦ | ଅଭିଯୋଗକୁ ସେ ଅଶ୍ଳୀଳ ବୋଲି ମଧ୍ୟ କହିଛନ୍ତି |

   Related Posts